Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 28-29 05 2022 r. Weekend

Go down 
+11
Kazik Kowalski
AgroTrader
thorgall
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Nadaje ze Stronia
MICHU
Reser
REALISTA
Odyseusz
Zygmunt de Bill
dziadek
15 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30712
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 00:28

pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.


ostatnio oglądałem Navala w TV i jestem w szoku ,
dobry oddział porządnie wyszkolony i z odpowiednim sprzętem broni i osprzętem może zdziałać bardzo wiele , taki zespół 10 -12 osób może skutecznie odpierać atak około 400-500 osób słabo wyposażonych , pod warunkiem że wystarczy im amunicji affraid affraid affraid

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30712
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 00:30

MICHU napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.

Kowalczyk to ty jesteś ten łysy co cię widziałem ???
Bo wiesz za gwałcenie dziewczyn trzeba byłoby odpowiedzieć.

Kwas.

bierz tabletkę bo Cię szybko na 30 dni wyleczę a wiesz że nie ma żartów Basketball

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6683
Registration date : 22/12/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 02:53

Zmuliło mnie, przysnąłem w kambuzie i mi się kurczak spalił.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 45583
Registration date : 03/09/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 07:02

Zygmunt de Bill napisał:
Zmuliło mnie, przysnąłem w kambuzie i mi się kurczak spalił.

nie martw się, zarobisz teraz na krachu i kupisz sobie nowy jacht...lepszy. Ten juz był trochę stary i niemodny. W sumie wyszło dobrze, że sie spalił.
Powrót do góry Go down
Online
Janko Traderroo

Janko Traderroo


Liczba postów : 4815
Age : 53
Location : okolice Roztocza
Registration date : 08/07/2009

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 07:43

Kazik Kowalski napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
WO

Wierzytelności do Micha./ Dawid/
Michu pisał Pisma.
100 mln wyprowadzone ze Skarbu Państwa bo pod zły adres.

Mój kolega twierdzi, że wszystkie dziewczyny z Koszalina są pojebane.  🤔 Tj w każdym razie 3y jego byłe, też masz takie doświadczenia?  🤪🤭
Jestem z Koszalina i co do tych trzech to całkiem możliwe. W każdym razie-jedna na pewno jest ostro pojjebana . To moja była żona

Ale to chyba wszystkie żony są trochę szurnięte.
Niby za panny wydaje się normalna, a pożyjesz z taką te kilka lat 5-8 to jakoś taki insze się robią.
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 39071
Registration date : 25/10/2010

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 08:29

zibi napisał:
MICHU napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.

Kowalczyk to ty jesteś ten łysy co cię widziałem ???
Bo wiesz za gwałcenie dziewczyn trzeba byłoby odpowiedzieć.

Kwas.

bierz tabletkę bo Cię szybko na 30 dni wyleczę a wiesz że nie ma żartów Basketball

A Tusk to jest taki święty, że gamoń u tuska rak kości.
Powrót do góry Go down
Online
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9593
Registration date : 21/12/2019

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 09:33

MICHU napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.

Kowalczyk to ty jesteś ten łysy co cię widziałem ???
Bo wiesz za gwałcenie dziewczyn trzeba byłoby odpowiedzieć.

Kwas.

Też Cię Michu lubię, dawaj jakaś predykcję na DAXa mam teraz konto CFD i też chcę być bogaty jak Ty.
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 39071
Registration date : 25/10/2010

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 09:34

pike napisał:
MICHU napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.

Kowalczyk to ty jesteś ten łysy co cię widziałem ???
Bo wiesz za gwałcenie dziewczyn trzeba byłoby odpowiedzieć.

Kwas.

Też Cię Michu lubię, dawaj jakaś predykcję na DAXa mam teraz konto CFD i też chcę być bogaty jak Ty.

Bez komentarza.

Odyseusz lubi tą wiadomość

Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 09:39

Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9593
Registration date : 21/12/2019

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 09:46

zibi napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.


ostatnio oglądałem Navala w TV  i jestem w szoku ,
dobry oddział porządnie wyszkolony i z odpowiednim sprzętem broni i osprzętem może zdziałać bardzo wiele , taki zespół 10 -12 osób może skutecznie odpierać atak około 400-500 osób słabo wyposażonych , pod warunkiem że wystarczy im amunicji affraid affraid affraid

To się zgadza, pole walki się zmienia, ale dobrze jak wróg wie, że oprócz wideł i kos na sztorc mamy też inne zabawki, HIMARS-y mają zasięg do 70km, i mogą strzelać pociskami kierowanymi, a taka liczba wyrzutni, oczywiście załadowana odpowiada sile rażenia taktycznej broni jądrowej, dodatkowo nośnikiem mają być polskie jelcze, tak więc troche kasy w Polsce zostanie, jak tylko Jelcz się wyrobi bo już zaczyna się korkować z produkcją.
Powrót do góry Go down
pike
UFOTrader Junior
UFOTrader Junior



Liczba postów : 9593
Registration date : 21/12/2019

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 09:47

MICHU napisał:
pike napisał:
MICHU napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.

Kowalczyk to ty jesteś ten łysy co cię widziałem ???
Bo wiesz za gwałcenie dziewczyn trzeba byłoby odpowiedzieć.

Kwas.

Też Cię Michu lubię, dawaj jakaś predykcję na DAXa mam teraz konto CFD i też chcę być bogaty jak Ty.



Bez komentarza.

Komentować nie musisz zarzuć wykres Wink

Odyseusz lubi tą wiadomość

Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 45583
Registration date : 03/09/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 10:08

Na moje to inflacja się już wymknęła z pod kontroli Bańkom Centralnym

https://twitter.com/PKO_Research/status/1527603905538007041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527603905538007041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnext.gazeta.pl%2Fnext%2F715100328507116dlaczego-inflacja-wynosi-jeszcze-tylko-12-4-proc-skoro.html
Powrót do góry Go down
Online
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 10:39

pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.


I chyba dobrze.
Mentzen gada o dozbrojeniu polskiego narodu ale wystarczy popatrzeć co się dzieje w Jankielni, gdzie dostęp do broni jest powszechny. scratch
Ja uważam, że polski naród nie dorósł mentalnie do tego i gdyby teoretycznie od jutra zrobili powszechny dostęp do broni, to ja bym się bał wyjść na ulicę. 
Przestępczość tak gwałtownie by wzrosła, że by tego nie ogarnęli.
Dodajmy do tego spory problem z alkoholem u znacznej części narodu (o czym się niespecjalnie mówi) no to łącząc kropki nadużywanie alko + łatwo dostępna spluwa to tylko statystyki robić nadmiarowych trupów.

Ja jestem za złagodzeniem przepisów odnośnie wydawania pozwoleń na broń i stworzenie jasnych konkretnych wytycznych a nie uznaniowości komendantów policji. Natomiast absolutnie jestem przeciwny powszechnemu dostępowi do broni w Polsce.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 10:52

W Szwajcarii praktycznie w każdym domu jest spluwa ale to nie jest przykład dla nas.
Polacy to wciąż durny naród. Od początq przemiany ustrojowej notorycznie dajemy się w chuja robić przede wszystkim żydobanxterce. 
Nabici w Amber Gold, franciszkanie, złotówkowicze, ofiary lichwiarskich Providentów, utopieni w GetFuck itd. itd. Przeciętny Polaczek od 30 lat jest dymany w dupę przez pejsatego i zachodnie korpo.  zoofil zoofil
Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny.

W takiej Szwajcarii tego nie ma - tam lichwa jest surowo karana a społeczeństwo dużo bardziej ogarnięte i dojrzała autentyczna demokracja.
Może finanse niewiele wspólnego z bronią mają ale to przykład pokazujący jak daleko w tyle jeszcze mentalnie jesteśmy ogółem jako naród.

Jeszcze do niedawna zanim wprowadzili te drakońskie mandaty, to w ruchu drogowym byliśmy mentalnie bliżej Rosji niż zachodu. Taki thorgall nadal jest.  Twisted Evil
Zajeżdża drogę rowerzyście, okapca go smrodem i się dureń cieszy... dać takim dwóm po spluwie i niewiele trzeba do tragedii.

Nie ma co gadać. Społeczeństwo polskie jest wciąż głupie a pseudoreformy a w zasadzie DEFORMY takiego Czarnka i pisiorów raczej tego nie zmienią w najbliższym pokoleniu. 
Dlatego zdecydowane NIE powszechnemu dostępowi do broni w Polsce. W USA co kilka dni jest jakaś masakra a takie pojedyncze zabójstwa to pewnie średnio co ileś minut.

Dostęp do broni powinien być jedynie lekko ułatwiony, zlikwidowana uznaniowość (czyli wydawanie z automatu po spełnieniu kryteriów) i tyle.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 11:04

Przede wszystkim powinno zostać zmienione prawo w kwestii obrony koniecznej bo niestety ale w wielu przypadkach bardziej jest chroniony bandzior niż ofiara.  Twisted Evil

Jeśli ktoś się włamuje na czyjąś posesję, to właściciel powinien mieć prawo od razu strzelać a nie się go pytać czy pomylił adresy czy wszedł dla żartu a może czy tylko chce go okraść czy oprócz tego jeszcze zabić. Niestety ale nasze sądy potrafią przyklepać tzw. przekroczenie granic obrony koniecznej nawet w absurdalnych przypadkach i ofiara napadu dostaje wyrok skazujący za użycie broni bo sąd uznał, że przesadziła i mogła odstraszyć napastnika w mniej radykalny sposób Evil or Very Mad . I od tego powinno się zacząć zmienianie kwestii uzbrojenia w Polsce bo co z tego, że ludzi dozbroją jak będą ich zamykać za używanie tej broni gdy zajdzie taka potrzeba?

Powinno być święte prawo własności na zasadzie MÓJ DOM - MOJA TWIERDZA i każdy niepowołany kto wchodzi przez płot powinien z góry się liczyć od razu ze śmiercią.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 11:18

A ile by było przypadkowych samopostrzeleń albo osób postronnych to nawet strach myśleć.
Broń ostra to nie jest zabawka, że tak sobie każdy może mieć.  Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 11:30

REALISTA napisał:
Na moje to inflacja się już wymknęła z pod kontroli Bańkom Centralnym

https://twitter.com/PKO_Research/status/1527603905538007041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527603905538007041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnext.gazeta.pl%2Fnext%2F715100328507116dlaczego-inflacja-wynosi-jeszcze-tylko-12-4-proc-skoro.html

To oczywiste. Wystarczy popatrzeć gdzie są stopy procentowe a gdzie ceny.
Taka qrwa Lagarde twierdzi, że nawet gdyby podniosła stopy, to i tak przez to nie spadną ceny energii  scratch No i zakasowała system qrwa głupia  dobryżart dobryżart
https://news.cgtn.com/news/2022-04-25/European-Central-Bank-chief-Interest-hikes-won-t-drop-energy-prices-19w992M6gik/index.html

Lagarde napisał:
If I raise interest rates today, it is not going to bring the price of energy down

Bezpośrednio jasne, że nie spowoduje ale to zwykła wymówka aby nic z tym nie robić.
To może niech się zwolni albo zrzeknie pensji skoro sytuacja ją przerosła? Na chuja ona tam jest skoro nic nie robi i od niej to nie zależy? 
To równie dobrze ja mogę zająć jej miejsce i też brać gigantyczną kasę za pozostawienie status quo i czekanie aż problem sam się rozwiąże. Przecież stopy trzeba podnosić i ściągać dodruk z rynq qrwa. 
Gdy ceny zaczną spadać to zawsze można znowu obniżyć - nie qmam dlaczego to jest dla niej takie trudne podnieść te zasrane stopy. Nawet jakby na 3pkt podniosła to i tak to w dupie za inflacją będą.
Szczególnie że chyba niemal wszyscy tych podwyżek oczeqją jak żaba dżdżu. Czyich ona interesów broni skoro jest wbrew większości?  scratch
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 11:47

Co do rynkowych stóp procentowych to powinni banxterzy zostać odcięci od darmowej kasy z drukarki centralnego (zlikwidowana nadpłynność) i powinni wrócić do etapu walki o kapitał od depozytariuszy na rynkowych zasadach konqrencji poprzez oferowanie coraz to lepszego oprocentowania  Twisted Evil Wtedy by nie było wielkiej łaski, że podniosą lokatę z 0.5% na 1% tylko by złodzieje musieli bulić realne siano za to by przyciągnąć ludzi do trzymania u nich oszczędności.
Oprócz tego powinny zostać zmienione przepisy umożliwiające łatwe i tanie otworzenie małego prywatnego banq oraz szerokie wejście wszelkich fintechów na rynek. To by spowodowało skruszenie skostniałego betonu żydobanxterki korporacyjnej i spowodowało znaczne rozproszenie tego rynq a co za tym idzie konqrencyjność i dostosowanie do sytuacji.
Wszystkim tym molochom typu PKO, PEO deptałyby po piętach tysiące drobnych rozproszonych baneczqw i fintechów tworząc gigantyczną konqrencję i by się diametralnie zasady gry zmieniły.
Wtedy możnaby było skonstruować wskaźnik coś a la WIBOR ale bazujący nie na arbitralnej decyzji RPP tylko na średniej rynkowej stopie pożyczek wyliczanych dla wszystkich transakcji spośród tych instytucji, która byłaby w takiej sytuacji wolnorynkowa a bank centralny przestałby decydowac o stopach i w zasadzie nie wiem czy w ogóle byłby do czegoś jeszcze potrzebny.

I to by było zdrowe dla wszystkich klientów. Oczywiście najwięcej w dupę na tym by dostał Rzyt.  What a Face
Rynek bankowy jest nie dosyć, że za bardzo scentralizowany i skonsolidowany w hiper molochy, to jeszcze dodatkowo zasilany kroplówką z centralnego - to jest patologia całkowita.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 11:59

Rzyt się boi fintechów jak przysłowiowy diabeł święconej wody. 
Najlepiej udzielać kredytów na 18% przerzucając wszelkie z tym ryzyka w całości na klientów a dawać za depozyty jałmużnę typu 2% minus belka. I mieć armię prawniqw oraz lobby rządowe.
Jak się qrwy obłowiły ostatnio na tych wzrostach stóp, to jest super ale gdy pisiory chcą zrobić wakacje kredytowiczom, to zaraz lament, że się sektor załamie  Twisted Evil
Ja pier**lę qrwa. Prezesi biorą po 200-300k miesięcznych wypłat i wiecznie mało.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zysk-netto-sektora-bankowego-wzrosl-o-139-proc-rok-do-roku-8336015.html

Ja od lat uważam, że banxterzy to są perfidni złodzieje i zdania nie zmieniam do dziś. To są złodziejskie qrwy w białych kołnierzykach.

Dlaczego nie ma u nas hipotek "kredyt za klucz"? Nieruchomość objęta hipoteką powinna być pełnym i wyłącznym zabezpieczeniem banq a nie że nieograniczony majątek obecny i przyszły co w teorii umożliwia komornikowi ściganie kredyciarza do końca życia.
Krawaciarze pierdoleni, gardzę tymi chujami.

REALISTA and PINGWIN (Z MADAGASKARU) like this post

Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:10

Dlatego powstało crypto jako jakaś tam alternatywa dla tego syfu banxterskiego. Ciężko powiedzieć czy lepsza ale jakaś jest.

Satoshi Nakamoto opublikował projekt Bitcoina w październiq 2008 czyli gdy na walnął kryzys finansowy, po którym banxterka stworzyła MMT. Może to przypadek a może po prostu przeczuwał co się święci niczym wizjoner?  Shocked

Obecna forma sektora bankowego to jest patologia i wypaczenie tego co było jeszcze naście lat temu.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:17

Przy stopach ustalanych wolnorynkowo wielka zasrana łaska takiej Lagarde przestałaby mieć znaczenie a EURIBOR wynosiłby podejrzewam blisko 7% czyli tego co inflacja uśredniona.
Co to qrwa jest???
https://www.euribor-rates.eu/en/

Dopłacać tej francy za "zaszczyt" posiadania wierzytelności? Przecież ten system na absurdzie stoi.

Powell powinien grube odsysanie kapusty z giełd zrobić ale nie takie kosmetyczne tylko takie fhuj z przytupem. Niech te nasdaki zesrają sie z 70% a podaż sztucznego pieniądza spadnie a tak próbują odłączać kroplówkę oczeqjąc, że trup się ożywi.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:26

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Eu_inf10

Krystyna "NIC NIE MOGĘ" Lagarde nie widzi w tym problemu. 
Przy jej pensji widocznie tego problemu nie ma.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:33

W zasadzie taki bank wielkiego chuja robi. Naudzielał kredytów i na tym koniec jego jednorazowego wkładu w wartość dodaną do gospodarki.
A teraz kasuje grube siano na odsetkach w zasadzie za darmo bo niczego w zamian nie daje więcej za to, że leszcze muszą więcej płacić za dokładnie to samo.
Jednocześnie nie premiuje chętnych do oszczędzania bo ma wysrane przez to, że ma nadmiar kasy z centralnego i dodatkowej od narodu nie potrzebuje.
Czy to nie jest chore? 
Nie ma to jak być bankiem złodziejem.  Twisted Evil

Cały ten system banxterki centralnej to chyba największy wał w historii ludzkości. FED i reszta bandy tak naprawdę są przyczynami kryzysów finansowych bo najpierw sztucznie pompują fikcyjny pieniądz bez pokrycia tworząc bańki na wszystkim a później podnoszą stopy i te bańki pękają i tak w koło Macieju od już ponad wieq to trwa. Jeszcze bezczelnie wmawiają ludziom, że umiarkowana inflacja jest czymś dobrym a wręcz pożądanym do rozwoju gospodarczego.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:43

Jadę gejować bo mnie chooy bierze gdy to wszystko sobie uświadamiam. 
Umyślne kreowanie inflacji to jest złodziejstwo na masową skalę bo każdemu się zabiera i to w taki sposób niewidoczny nominalnie. 
Niewidzialna ręka rynq jebana jej mać. scratch

Idealny pieniądz powinien być zeroinflacyjny czyli nie podlegać ani inflacji ani deflacji. Ta sama jednostka pieniądza powinna być warta dokładnie tyle samo teraz co i za 20 lat.
Powrót do góry Go down
zibi
MOD
MOD
zibi


Liczba postów : 30712
Age : 48
Location : Zamość
Registration date : 23/05/2008

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:45

REALISTA napisał:
Na moje to inflacja się już wymknęła z pod kontroli Bańkom Centralnym

https://twitter.com/PKO_Research/status/1527603905538007041?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1527603905538007041%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnext.gazeta.pl%2Fnext%2F715100328507116dlaczego-inflacja-wynosi-jeszcze-tylko-12-4-proc-skoro.html

im więcej ludzie domowego budżetu wydają na jedzenie tym mniej zostaje na inne zachcianki , a to już jest problem dla guspudarki

_________________
Lepiej ze stopem stracić , niż bez stopa wpierdolić !!!!!!!!!

SILVER IDZIE NA 150$
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 49718
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:47

Janko Traderroo napisał:
Kazik Kowalski napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
WO

Wierzytelności do Micha./ Dawid/
Michu pisał Pisma.
100 mln wyprowadzone ze Skarbu Państwa bo pod zły adres.

Mój kolega twierdzi, że wszystkie dziewczyny z Koszalina są pojebane.  🤔 Tj w każdym razie 3y jego byłe, też masz takie doświadczenia?  🤪🤭
Jestem z Koszalina i co do tych trzech to całkiem możliwe. W każdym razie-jedna na pewno jest ostro pojjebana . To moja była żona

Ale to chyba wszystkie żony są trochę szurnięte.
Niby za panny wydaje się normalna, a pożyjesz z taką te kilka lat 5-8 to jakoś taki insze się robią.

A W TYCH OCENACH BIERZECIE POPRAWKE NA PSYCHIKĘ KAZDEGO TKŚ ?
bo jak slusznie mowil Zaorski ,to zacne Twisted Evil Twisted Evil zajecie strasznie ryje beret Rolling Eyes


_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 49718
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:49

Market Trader napisał:

slabo to widzę

nadchodzi recesja- kryzys , glupich bogatych bedzie coraz mniej Rolling Eyes

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes

REALISTA lubi tą wiadomość

Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 49718
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 12:58

pike napisał:
zibi napisał:
pike napisał:
Market Trader napisał:
Wypastowaliście już kamasze?

https://wiadomosci.wp.pl/macierewicz-straszy-polakow-powszechna-sluzba-wojskowa-6773757420415552a

affraid

I w sumie słusznie, nie dość, że w polsce jest najmniejszy odsetek broni na 100 obywateli to nikt się nią posługiwać nie umie, a takie pół roku dla zapoznania się i nauczenia podstaw bytności w armii było by w sam raz. Takie oddzielenie ziarna od plew, rurkowców, pacyfistów od tych z jajami, czas niewinności zaczyna przechodzic do historii, prawie 80 lat bez wojny to i tak długo nam dane było, a na rzeczy coś jest, na dniach podisali kontrakt na 500 wyrzutni artylerii rakietowej haimars, zaczynaja się przybąkiwania o tworzeniu 5 dywizji, na razie jeszcze ciche i skromne ale z czasem się to pewnie głośniejsze stanie, Ukraina raczej ruskiego nie powstrzyma na długo ale może chociaż da czas żeby się na czerwonych przygotować. Dopóki kacap porządnie po łbie nie dostanie to łeb podnosić będzie. A jaka to dzicz przekonywać nikogo chyba nie trzeba.


ostatnio oglądałem Navala w TV  i jestem w szoku ,
dobry oddział porządnie wyszkolony i z odpowiednim sprzętem broni i osprzętem może zdziałać bardzo wiele , taki zespół 10 -12 osób może skutecznie odpierać atak około 400-500 osób słabo wyposażonych , pod warunkiem że wystarczy im amunicji affraid affraid affraid

To się zgadza, pole walki się zmienia, ale dobrze jak wróg wie, że oprócz wideł i kos na sztorc mamy też inne zabawki, HIMARS-y mają zasięg do 70km, i mogą strzelać pociskami kierowanymi, a taka liczba wyrzutni, oczywiście załadowana odpowiada sile rażenia taktycznej broni jądrowej, dodatkowo nośnikiem mają być polskie jelcze, tak więc troche kasy w Polsce zostanie, jak tylko Jelcz się wyrobi bo już zaczyna się korkować z produkcją.

Szef MON Mariusz Błaszczak ujawnił, że chodzi o gigantyczną liczbę 27 dywizjonów artyleryjskich wyposażonych w ok. 500 wyrzutni M142 HIMARS

Warto przypomnieć, że Polska za ok. 1,5 mld zł zamówiła 1 dywizjon (ok 20 wyrzutni) amerykański system rakietowy HIMARS w lutym 2019. MON zakontraktowało wówczas niewielką liczbę precyzyjnych dalekosiężnych pocisków mogących niszczyć wrogie cele z dystansu 300 km.

Łatwo obliczyć, że koszt 500 wyrzutni z zapasem kilkudziesięciu tysięcy pocisków może wynieść dobrze ponad 10 mld dolarów, a więc kilkadziesiąt miliardów złotych.


https://defence24.pl/sily-zbrojne/homar-pod-strzechy-czym-jest-i-ile-moze-kosztowac-rakietowa-rewolucja-w-wojsku-polskim-opinia


Gulden
28 maj (15:54)

Cóż, na chwilę obecną a zapowiada się że i na dłuższy czas...NAJWIĘKSZYMI wygranymi konfliktu na Ukrainie sa międzynarodowe koncerny zbrojeniowe, głównie z USA, bo teraz walą do nich drzwiami i oknami klienci chcący zakupić broń, od ppanc, poprzez czołgi,transportery, rakiety i całą gamę ich niosących pokój i demokrację produktów. CO to w konsekwecnji oznacza? Ano to,że świat cały sypie groszem na zakupy, przez co podnosi, wzmacnia kulejąca ostatnio gospodarkę USA

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Zygmunt de Bill
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Zygmunt de Bill


Liczba postów : 6683
Registration date : 22/12/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 13:02

Janko Traderroo napisał:
Kazik Kowalski napisał:
PINGWIN (Z MADAGASKARU) napisał:
MICHU napisał:
WO

Wierzytelności do Micha./ Dawid/
Michu pisał Pisma.
100 mln wyprowadzone ze Skarbu Państwa bo pod zły adres.

Mój kolega twierdzi, że wszystkie dziewczyny z Koszalina są pojebane.  🤔 Tj w każdym razie 3y jego byłe, też masz takie doświadczenia?  🤪🤭
Jestem z Koszalina i co do tych trzech to całkiem możliwe. W każdym razie-jedna na pewno jest ostro pojjebana . To moja była żona

Ale to chyba wszystkie żony są trochę szurnięte.
Niby za panny wydaje się normalna, a pożyjesz z taką te kilka lat 5-8 to jakoś taki insze się robią.
Zobaczysz po 20 latach jaka masakra. A co ciekawe faceci czym dalej to mądrzejsi, wystarczy na Ufo spojrzeć.

REALISTA lubi tą wiadomość

Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 49718
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 EmptyNie 29 Maj 2022, 13:09

kupuja rakiety ,czolgi a na oltarze zabraklo Evil or Very Mad Evil or Very Mad
a tylko Najswietsza Panienka moze nas obronic



Jak MON nie kupił 300 ołtarzy. Odwołana pilna potrzeba liturgiczna

Na tę sensację wpadłem przypadkiem w sobotę. Okazało się, że wojsko chciało kupić 300 mobilnych ołtarzy polowych. Na cito. Po ujawnieniu tego zamiaru minister obrony Mariusz Błaszczak anulował przetarg.


https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2139464,1,jak-mon-nie-kupil-300-oltarzy-odwolana-pilna-potrzeba-liturgiczna.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2163371,1,blaszczak-wraca-z-drogich-zakupow-czy-rosja-ma-sie-juz-czego-bac.read

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 28-29 05 2022 r. Weekend   UFO 28-29 05  2022 r. Weekend - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 28-29 05 2022 r. Weekend
Powrót do góry 
Strona 3 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» UFO 19-20 11 2022 r. Weekend
» UFO 26-27 03 2022 r. Weekend
» UFO 22-23 10 2022 r. Weekend
» UFO 17-18 12 2022 r. Weekend
» UFO 05-06 03 2022 r. Weekend

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: