Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)

Go down 
+48
Rmir
ant
goryl
Dave
janek
kisiel
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
predictive analytics
Grzecho
blackboxer
SYLWESTER
Sempik
pingvvino
karnak
inwestor
Diablo
ROGER
kaczor
IronFX
Snake
Grześ
Liber GRIZZLI Abaci
filip
Damian
Bogdan
ojro
soja
jotka
martin
piogor
Jones
Awa
franco
betonowe_buty
senkiusz
Studich
przemak
crus
busia
W stronę słońca :)
wredniaha
dex
forex
XE (brat EXa)
Ezet
walent
Jastrząb
Kozoyeb
52 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
AutorWiadomość
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyPią 15 Mar 2013, 23:56

Góral napisał:
zapodam taki temat: Na czym pracują wasze automaty?
w domu na PC 24h/dobe czy moze raczej jakis hosting tj virtualna maszyna na jakims zdalnym serverze?
przymierzam sie do odpalenia automatu ale rozwiazanie domowe mi nie pasi i sklaniam sie nad czyms zdalnym
mozecie cos zaproponowac lub pochwalic sie swoim rozwiazaniem...
jak to na czym VPS
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptySob 16 Mar 2013, 10:37

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Iwhpx5

Prosty sytem lapmkowy, ktory pokazuje sesje odwracajace trend. Zalozenie polega na tym, ze na wykresie pojawia sie lapmka, gdy kurs mial isc w gore ale poszedl w dol / kurs mial isc w dol ale poszedl w gore (klasyczne zrobienie w ch..a, co najczesciej ma miejsce na roznych odpowiednikach Wał Strita). Takich sesji, jak widać, jest bardzo dużo (każda czerwona lub zielona lamka). Wtedy jest ostrzezenie, ze moze byc korekta, czasami zmiana trendu. Jak widac na wykresie najlepsze jest polaczenie dwoch wskazan, czyli zmiana trendu bez dwóch zdań.

http://www.investopedia.com/terms/s/swingtrading.asp#axzz2Nh2reOwf

I rzeczywiscie prognoza wg sesji odwrotu daje sygnal na nastepne 2-3 sesje. Na tym wykresie raz sygnal trzymal najdluzej 7 sesji.
Bywaja tez pulapki (na tym wykresie jest jedna pt. "dziwny swing" - otwarcie i swieczka na kolejnej sesji to zupelne zaskoczenie).
TP sa orientacyjne i wynikaja ze swieczki odwracacej (wskazanie z 1 swieczki jest najbardziej prawdopodobne).

Te systemy nie są dla instytucjonalnych tylko szybkich, małych spekulantów, ktorzy wyznaja zasade, ze gielda jest podobna do gry pt. "albo ja Ciebie albo Ty mnie".
"Large institutions trade in sizes too big to move in and out of stocks quickly. The individual trader is able to exploit such short-term stock movements without having to compete with the major traders".

Bierzcie i bogaćcie się!
Powrót do góry Go down
SPV Król Julian

SPV Król Julian


Liczba postów : 20
Age : 49
Registration date : 24/03/2013

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyNie 24 Mar 2013, 23:36

o co chodzi w tym wątku?
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptySob 13 Kwi 2013, 10:30

Prosty sytem lapmkowy.....

http://www.acegazette.com/blogs/ken/eurusd-19/
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptySob 11 Maj 2013, 11:14

systemy (algorytmy) wygrywają z człowiekiem
http://www.marketwatch.com/story/you-cant-beat-the-machines-2013-05-10

“the accuracy of experts was matched or exceeded by a simple algorithm.”
prosty algorytm ma trafność równą lub większą niż trafnośc wskazań ekspertów
Powrót do góry Go down
T0RMan

T0RMan


Liczba postów : 6
Location : Torowisko
Registration date : 13/05/2013

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyPon 13 Maj 2013, 22:24

Jones napisał:
Góral napisał:
zapodam taki temat: Na czym pracują wasze automaty?
w domu na PC 24h/dobe czy moze raczej jakis hosting tj virtualna maszyna na jakims zdalnym serverze?
przymierzam sie do odpalenia automatu ale rozwiazanie domowe mi nie pasi i sklaniam sie nad czyms zdalnym
mozecie cos zaproponowac lub pochwalic sie swoim rozwiazaniem...
jak to na czym VPS
jakiego vps'a poleciłbys dla opcji:
max x4 sesje MT
sys gra na H1/H4 wiec pingi do brokera (AM) nie muszą być nanosekundowe...
a jakiego do demo zabawy (testy)?


Powrót do góry Go down
T0RMan

T0RMan


Liczba postów : 6
Location : Torowisko
Registration date : 13/05/2013

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyCzw 23 Maj 2013, 23:47

Nie przekopałem jeszcze całego forum i nie wiem czy poruszany był temat backtestów. Pewnie zorientowaliście się, że dane historyczne dostarczone przez brokera są mało dokładne i dodatkowo nie są spójne (co jest powodem wielu błędów). Dalszą tego konsekwencją jest dość niskie modeling quality (max to chyba z 80-90%), co raczej nie wystarczy jeśli testujemy system, który ma pracować jak skalpel...sciągnąłem wiec dane na poziomie ticków i np zakres od 2012-01-01 do teraz to plik o wadze 1.5GB - format csv Exclamation (otwarcie tego w Excelu obcina plik do ok 1MM lini co oznacza że zawiera dane jedynie z okresu ok 13 dni Shocked ). Teraz musze to załadowac do MT... tu pojawia sie kolejny temat, plik csv zawiera kolumny: data, czas, bid, ask (w sumie musze jeszcze sprawdzic czy spred jest fix czy rzeczywisty i od jakiegos brokera). I teraz by przekonwertować to na M1,M5,M30 zrobie skrypt, albo sprobuje zaladowac do Access'a i obrobić..
Ciekaw jestem rezultatów - oczekuje modeling quality na poziomie co najmniej 95%. A czy Wy rozgryzaliście taki problem?
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyPią 24 Maj 2013, 19:46

T0RMan napisał:
Jones napisał:
Góral napisał:
zapodam taki temat: Na czym pracują wasze automaty?
w domu na PC 24h/dobe czy moze raczej jakis hosting tj virtualna maszyna na jakims zdalnym serverze?
przymierzam sie do odpalenia automatu ale rozwiazanie domowe mi nie pasi i sklaniam sie nad czyms zdalnym
mozecie cos zaproponowac lub pochwalic sie swoim rozwiazaniem...
jak to na czym VPS
jakiego vps'a poleciłbys dla opcji:
max x4 sesje MT
sys gra na H1/H4 wiec pingi do brokera (AM) nie muszą być nanosekundowe...
a jakiego do demo zabawy (testy)?


do demo tańszy http://www.exone.pl/serwery/vps/kalkulator
spory wybór małe ceny /za to do demo bo lubi mieć zawieszki czy restarty

do reala http://vipower.pl/panel/aff.php?aff=128
trochę droższy jak na razie praktycznie bez awaryjny tylko linux /sam z niego korzystam


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Pią 24 Maj 2013, 20:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyPią 24 Maj 2013, 19:49

ten wątek miał sie skończyć w czerwcu 2011 scratch Laughing
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyPią 24 Maj 2013, 19:52

T0RMan napisał:
Nie przekopałem jeszcze całego forum i nie wiem czy poruszany był temat backtestów. Pewnie zorientowaliście się, że dane historyczne dostarczone przez brokera są mało dokładne i dodatkowo nie są spójne (co jest powodem wielu błędów). Dalszą tego konsekwencją jest dość niskie modeling quality (max to chyba z 80-90%), co raczej nie wystarczy jeśli testujemy system, który ma pracować jak skalpel...sciągnąłem wiec dane na poziomie ticków i np zakres od 2012-01-01 do teraz to plik o wadze 1.5GB - format csv Exclamation (otwarcie tego w Excelu obcina plik do ok 1MM lini co oznacza że zawiera dane jedynie z okresu ok 13 dni Shocked ). Teraz musze to załadowac do MT... tu pojawia sie kolejny temat, plik csv zawiera kolumny: data, czas, bid, ask (w sumie musze jeszcze sprawdzic czy spred jest fix czy rzeczywisty i od jakiegos brokera). I teraz by przekonwertować to na M1,M5,M30 zrobie skrypt, albo sprobuje zaladowac do Access'a i obrobić..
Ciekaw jestem rezultatów - oczekuje modeling quality na poziomie co najmniej 95%. A czy Wy rozgryzaliście taki problem?
tak rozgryzłem
problem jest taki że to nie ma sensu
nie będę sę rozpisywał to sztuka dla sztuki
testuje na danych jakie udostępnia broker w zupełności mi to wystarczy
Powrót do góry Go down
T0RMan

T0RMan


Liczba postów : 6
Location : Torowisko
Registration date : 13/05/2013

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptySro 19 Cze 2013, 21:07

Jones napisał:
T0RMan napisał:
Nie przekopałem jeszcze całego forum i nie wiem czy poruszany był temat backtestów. Pewnie zorientowaliście się, że dane historyczne dostarczone przez brokera są mało dokładne i dodatkowo nie są spójne (co jest powodem wielu błędów). Dalszą tego konsekwencją jest dość niskie modeling quality (max to chyba z 80-90%), co raczej nie wystarczy jeśli testujemy system, który ma pracować jak skalpel...sciągnąłem wiec dane na poziomie ticków i np zakres od 2012-01-01 do teraz to plik o wadze 1.5GB - format csv  Exclamation  (otwarcie tego w Excelu obcina plik do ok 1MM lini co oznacza że zawiera dane jedynie z okresu ok 13 dni  Shocked ). Teraz musze to załadowac do MT... tu pojawia sie kolejny temat, plik csv zawiera kolumny: data, czas, bid, ask (w sumie musze jeszcze sprawdzic czy spred jest fix czy rzeczywisty i od jakiegos brokera). I teraz by przekonwertować to na M1,M5,M30 zrobie skrypt, albo sprobuje zaladowac do Access'a i obrobić..
Ciekaw jestem rezultatów - oczekuje modeling quality na poziomie co najmniej 95%. A czy Wy rozgryzaliście taki problem?
tak rozgryzłem
problem jest taki że to nie ma sensu
nie będę sę rozpisywał to sztuka dla sztuki
testuje na danych jakie udostępnia broker w zupełności mi to wystarczy

Mam! modeling quality >95%...choć nie wiem dlaczego nie full 100%
Co ciekawe spadły wyniki wszystkich testowanych EA (lipa..oznacza to, że algorytmy czułe są na dane wejsciowe)
Z drugiej strony znalazłem w między czasie dość dobre dane na http://www.forextester.com/data/datasources.html gdzie mq wychodzi ok ~90%
wiec faktycznie skórka nie warta wyprawki..
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyWto 23 Lip 2013, 20:20

Do góry z wątkiem kozak
20:20 scratch 
Powrót do góry Go down
Studich




Liczba postów : 52
Registration date : 01/02/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptySob 12 Paź 2013, 12:14

Hello.... Jest tu kto?
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 EmptyNie 26 Paź 2014, 15:35

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104665,16834388,Czlowiek__ktory_przechytrzyl_Vegas__wymyslil_komputer.html#MT

Po weekendzie spędzonym w Vegas projekt zakończył się sukcesem, ale Thorp nie chciał w ten sposób zarabiać na życie, choć co do zasady jego działalność nie wiązała się z łamaniem prawa. Władze stanu Nevada, gdzie największym miastem jest Las Vegas, zabroniły korzystania z urządzeń liczących karty lub przewidujących wynik gry dopiero w 1985 roku.

Zamiast tego Thorp oddał się swojej największej pasji, czyli rachunkowi prawdopodobieństwa. Wykorzystał swoje badania do gry na giełdzie, gdzie zbił majątek zapewniający mu dostatnie życie - 16 lat temu chwalił się, że w ciągu ćwierćwiecza inwestowania osiągał średnie roczne zwroty na poziomie 20 %!

Obecnie ma 81 lat, firmę doradczą, kilka książek na koncie i status członka ekskluzywnej grupy Blackjack Hall of Fame, honorującej największych ekspertów i graczy. No i jest ojcem technologii ubieralnej.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 17 Empty

Powrót do góry Go down
 
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
Powrót do góry 
Strona 17 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-
» FOREX LUTY 2011
» UFO - 13.01.2011
» UFO - 16.03.2011
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend
» UFO - 12.05.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: