Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 21.06.2011

Go down 
+45
loko
Ezet
betonowe_buty
zibi
franco
MedKit*
Jones
barany
kaczor
walent
wredniaha
janek
Liber GRIZZLI Abaci
dead_eye
SYLWESTER
Alicja_B
EURO
fishemade
mario
delphia
piogor
mobar
Dave
myśliwyl
north-south
Damian
karnak
Krzysztof
Jastrząb
tarzan
W stronę słońca :)
thorgall
przemas00
Fanexa
Reser
traveler
REALISTA
nomad
fabularasa
kLeszcz
Diablo
ojro
jj
Windziarz
inwestor
49 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

WOU
=L
UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_lcap46%UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_rcap
 46% [ 6 ]
=0
UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_lcap31%UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_rcap
 31% [ 4 ]
=S
UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_lcap23%UFO - 21.06.2011 - Page 18 Vote_rcap
 23% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 13
 
Poll closed

AutorWiadomość
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:01

nomad napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
nomad napisał:
pomału forex wydłużają, niczym sobol gpw

Question Question

Tzn. dobę wydłużają czy po prostu w soboty będzie? Laughing

Zresztą na takiej Oandzie jest non-stop.

no zobacz co się dzisiaj dzieje

No co sie dzieje? Przecie doby nie wydłużą UFO - 21.06.2011 - Page 18 50305
Powrót do góry Go down
Liber GRIZZLI Abaci

Liber GRIZZLI Abaci


Liczba postów : 2472
Age : 112
Registration date : 27/11/2008

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:05

OpTiOn TrAdEr napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
KRT napisał:
kaczor napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:
traveler napisał:




czyli na forexie zawsze powinienem mieć SL?

Czy Ty na pewno masz 43 lata, kupę kasy i jeździsz furami tylko powyżej 100 kilo? Suspect

Jeżeli 3 lata grasz na kontraktach to powinieneś wiedzieć też jak grać na foreksie - jak grasz bardzo małym lewarem/zaangażowaniem (np. na otwarcie 1 lota trzymasz na rachunku, lub w pogotowiu równowartość 100 000 waluty bazowej, to nie musisz trzymać stopów), ale jeżeli korzystasz z lewara to SL jest praktyczną pomocą w pokonaniu ludzkich słabości...

Foreks różni się od kontraktów tylko lewarem i tym, że na foreksie nie ma tak znacznych różnic między wzrostami, a spadkami jak na kontraktach na akcje, indeksy, czy towary...
wieksza zmiennosc,wieksza wrazliwosc na dane makro.trzy fazy handlu (londyn,NY,Tokyo),wieksza plynnosc

i kasa rozliczana live, czesto to przeszkadza, po takim błedzie maklera to nabiera znaczenie

No to niestety jest problem.
Mnie to czasem deprymuje jak widze co pierdnięcie stan konta mi sie zmienia.... powinny być jakieś sesje rozliczeniowe co kilka godzin albo nawet raz dziennie jak na grajdole i wtedy aktualizować stany a nie co tick. Też mnie to wqrwia.


Nie rozumiem... Co Cię deprymuje?

Mnie bardziej irytuje, że nasze konie są rozliczane wieczorem po sesji. O wiele bardziej bym wolał taki model jak na foreksie...

No a ja dokładnie odwrotnie!
Taka sesja-pomyłka jak flash crash z tamtego roq to odpowiednik sesji na naszych koniach ze słynnego 4.lutego 2004 - wyjebie cię do zera w okamgnieniu bo przez parę minut cena z dupy wskoczy przekraczająca margin 5-krotnie Shocked Co z tego, że do końca sesji to się podniesie jak już cie nie ma bo z automatu masz skasowany rachunek? A u nas na koniach nawet jak masz załóżmy longi i qrs jebnie do dolnych widełek to nic ci się nie dzieje póki sesja się nie rozliczy a dzięki temu jest czas, że może to się podnieść i że możesz coś z tym zrobić a tu to sru-sru było nie ma do widzenia.
Poza tym biorąc jakąkolwiek pozycję z marszu od razu jest wtopa bo pokazuje wg przeciwnej strony ask/bid a to jest wqrwiające bo zawsze na dzieńdobry na teoretycznym jest wtopa! Na grajdole tego sie po prostu tak nie odbiera, jeśli mam minus to ja to sobie potrafię policzyć ale nie muszę tego widzieć na ślepia jak co pierdnięcie kasa mi się zmienia Smile - to jest po prostu wqrwiające.

O wiele łatwiej wysiedzieć pozycję gdy nie widać migającego tysiące razy dziennie "floating p/l" scratch

bo Ty Opcio dusigrosz jesteś... Basketball

Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:08

OpTiOn TrAdEr napisał:
Taka sesja-pomyłka jak flash crash z tamtego roq to odpowiednik sesji na naszych koniach ze słynnego 4.lutego 2004 - wyjebie cię do zera w okamgnieniu bo przez parę minut cena z dupy wskoczy przekraczająca margin 5-krotnie Shocked Co z tego, że do końca sesji to się podniesie jak już cie nie ma bo z automatu masz skasowany rachunek? A u nas na koniach nawet jak masz załóżmy longi i qrs jebnie do dolnych widełek to nic ci się nie dzieje póki sesja się nie rozliczy a dzięki temu jest czas, że może to się podnieść i że możesz coś z tym zrobić a tu to sru-sru było nie ma do widzenia.

Ale to jest kwestia lewara i depo - u nas dopuszczalne zmiennosc wynosi 10% dziennie i tyle tez wynosi depo, a wiec wystarczy, ze na koniec rozlicza, bo kasy nie zabraknie - chyba, ze na drugi dzien po luce, a w tedy zamykaja przeciez tez z automatu, i jeszcze podobno zlosliwie.
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:08

wszystkim misiom wyrazy współczucia ... Shocked





Podczas wieczornego wystąpienia w parlamencie, premier Grecji Jeorjos Papandreu wezwał Greków, by spełnili swój patriotyczny obowiązek i ratowali ojczyznę przed bankructwem i utratą niezależności. Parlamentarzyści posłuchali i rząd uzyskał poparcie.



UFO - 21.06.2011 - Page 18 Z7121313X,Jeorios-Papandreu
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:09

no i uchwalili juz cos ?
nasza złotówka pierwsza dupy daje -jeszcze nic nie ma a ja juz dymanko
nie ma to jak wiodąca giełda i stabilna waluta
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:11

Właśnie ostatnio ukryłem sobie tą rubrykę "folating p/l" bo już mnie to wqrwia na maxa.
Dziś miałem longa na DAXa (został do jutra), jest zarobiony ale nie muszę do cholery co tick mieć aktualizacji! Jedno zamknięcie, jesty tyle a tyle rozliczenie i wiem że tyle dziś na plusie a na chuj mi to migać ma co chwilę? UFO - 21.06.2011 - Page 18 82209
Nie poruszałem nigdy tego tematu ale wqrwia mnie to od zawsze praktycznie. Jak pierwszy raz zawarłem transakcję na platformie pozagrajdołowej to w ogóle byłem zaskoczony "co to qrwa jest? co chwilę się zmienia".
Właśnie bardzo dobrze jest na grajdole pod tym względem i powinni tak wprowadzć na wszystkim, na walutach np. sesje rozliczeniowe co 8h czyli 3 razy dziennie a nie milion razy dziennie UFO - 21.06.2011 - Page 18 82209 , wezwania do uzupełnienia jak na GPW jakiś dodatkowy czas na zamknięcie pozycji czy dopłatę a nie tak na chama zamknąć i chuj po pieniądzach.

Mi sie model tradycyjnej giełduni dużo bardziej podoba, depozyty ustalane odgórnie przez KDPW a nie że se leszcz sam ustala 1:500 czyli 5 promili....
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:12

Dave napisał:
wszystkim misiom wyrazy współczucia ... Shocked


]

futy usa nie zareagowaly (ale chyba tewraz nie chodza ?)
jednak chodza -sp spada
a edek najpierw spadl aby teraz "zareagowac dodatnio " i byc na zero
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:14

przemak napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Taka sesja-pomyłka jak flash crash z tamtego roq to odpowiednik sesji na naszych koniach ze słynnego 4.lutego 2004 - wyjebie cię do zera w okamgnieniu bo przez parę minut cena z dupy wskoczy przekraczająca margin 5-krotnie Shocked Co z tego, że do końca sesji to się podniesie jak już cie nie ma bo z automatu masz skasowany rachunek? A u nas na koniach nawet jak masz załóżmy longi i qrs jebnie do dolnych widełek to nic ci się nie dzieje póki sesja się nie rozliczy a dzięki temu jest czas, że może to się podnieść i że możesz coś z tym zrobić a tu to sru-sru było nie ma do widzenia.

Ale to jest kwestia lewara i depo - u nas dopuszczalne zmiennosc wynosi 10% dziennie i tyle tez wynosi depo, a wiec wystarczy, ze na koniec rozlicza, bo kasy nie zabraknie - chyba, ze na drugi dzien po luce, a w tedy zamykaja przeciez tez z automatu, i jeszcze podobno zlosliwie.

Ale masz czas żeby zamknąć co najmniej do 12-tej a przy dobrych układach z makrelą nawet do końca sesji.

Jak miałeś longi przy tym flash crashu to nawet przy lewarze 1:100 byłeś w dupie głęboko gdy to było w najniższym punkcie.
Chodzi mi o to, że jeden kretyński tick, który równie szybko zninknie jak się pojawił, może spowodać dramat na rach i megawtopę co przy systemie rozliczeń off-line w "sesjach" jest niemożliwe.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:17

OpTiOn TrAdEr napisał:
przemak napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Taka sesja-pomyłka jak flash crash z tamtego roq to odpowiednik sesji na naszych koniach ze słynnego 4.lutego 2004 - wyjebie cię do zera w okamgnieniu bo przez parę minut cena z dupy wskoczy przekraczająca margin 5-krotnie Shocked Co z tego, że do końca sesji to się podniesie jak już cie nie ma bo z automatu masz skasowany rachunek? A u nas na koniach nawet jak masz załóżmy longi i qrs jebnie do dolnych widełek to nic ci się nie dzieje póki sesja się nie rozliczy a dzięki temu jest czas, że może to się podnieść i że możesz coś z tym zrobić a tu to sru-sru było nie ma do widzenia.

Ale to jest kwestia lewara i depo - u nas dopuszczalne zmiennosc wynosi 10% dziennie i tyle tez wynosi depo, a wiec wystarczy, ze na koniec rozlicza, bo kasy nie zabraknie - chyba, ze na drugi dzien po luce, a w tedy zamykaja przeciez tez z automatu, i jeszcze podobno zlosliwie.

Ale masz czas żeby zamknąć co najmniej do 12-tej a przy dobrych układach z makrelą nawet do końca sesji.

Jak miałeś longi przy tym flash crashu to nawet przy lewarze 1:100 byłeś w dupie głęboko gdy to było w najniższym punkcie.
Chodzi mi o to, że jeden kretyński tick, który równie szybko zninknie jak się pojawił, może spowodać dramat na rach i megawtopę co przy systemie rozliczeń off-line w "sesjach" jest niemożliwe.

gdyby tak bylo jak chcesz na platformie
to bys debet zrobil ,gdyby automatycznie nie zamykali na stracie

margin by wszedl na minusy

Powrót do góry Go down
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:18

UFO - 21.06.2011 - Page 18 ES-6-21-Ar
Powrót do góry Go down
MedKit*
Całkiem Dobra Wróżka
Całkiem Dobra Wróżka
MedKit*


Liczba postów : 2605
Location : KryspinLand
Registration date : 23/05/2008

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:19

THENS, Greece — Greek Prime Minister George Papandreou survived a confidence vote in parliament early Wednesday, winning a gamble on his government's survival and the danger of a devastating debt default that could spark a financial maelstrom around the world.

Papandreou won 155 votes to 143, with two abstentions in the 300-member legislature to face down an internal party revolt and help him pass deeply disliked austerity measures that have provoked strikes, protests and a slump in his popularity. lecimy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:25

Liber GRIZZLI Abaci napisał:

bo Ty Opcio dusigrosz jesteś... Basketball


Dusigrosz.... a co to ma do rzeczy?

Może staroświecki jestem, wychowałem się na GPW, do tego przywykłem i to mi bardziej odpowiada.

Po prostu dużo większe zaufanie mam do realnych kontraktów zawieranych na prawdziwej giełdzie i rozliczanych raz na dobę przez instytucję typu KDPW niż do "plaformianych" cfd, które są tak naprawdę WIRTUALEM. To nie idzie na prawdziwe giełdy przecież! Może broker się hedge'uje ale pozycja jaką leszcz otwiera np. na GFT, XTB czy na AM nie jest realnym kontraktem zawartym na prawdziwej giełdzie.
Niby to jeden chuj - tak samo się zarabia ale po prostu zawsze mi się to wydaje jakoś tak potencjalnie bardziej ryzykowne i nie potrafię sensownie uzasadnić dlaczego. Wiem, ze statystycznie dużo dłużej i dużo spokojniej potrafię wysiedzieć pozycje na GPW (opcje) niż kontrakty cfd czy już w ogóle waluty....max naście godzin i spierdalam. Rekord trzymania pozycji to kilka dni a na giełduni naszej to ponad 2 miesiace opcje kiszone.
Może niektórym z was to wsio ryba ale dla mnie ta pozornie nieistotna różnica w specyfice GPW i platform cfd-fx, jest znacząca z psychologicznego punktu widzenia.

Tej pozycji na DAX nie zamknąłem dlatego, że nie miałem dostępu ale pewnie już jutro z rańca to zrobię albo nawet w nocy bo przy oporze jest.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:28

osły napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
przemak napisał:
OpTiOn TrAdEr napisał:
Taka sesja-pomyłka jak flash crash z tamtego roq to odpowiednik sesji na naszych koniach ze słynnego 4.lutego 2004 - wyjebie cię do zera w okamgnieniu bo przez parę minut cena z dupy wskoczy przekraczająca margin 5-krotnie Shocked Co z tego, że do końca sesji to się podniesie jak już cie nie ma bo z automatu masz skasowany rachunek? A u nas na koniach nawet jak masz załóżmy longi i qrs jebnie do dolnych widełek to nic ci się nie dzieje póki sesja się nie rozliczy a dzięki temu jest czas, że może to się podnieść i że możesz coś z tym zrobić a tu to sru-sru było nie ma do widzenia.

Ale to jest kwestia lewara i depo - u nas dopuszczalne zmiennosc wynosi 10% dziennie i tyle tez wynosi depo, a wiec wystarczy, ze na koniec rozlicza, bo kasy nie zabraknie - chyba, ze na drugi dzien po luce, a w tedy zamykaja przeciez tez z automatu, i jeszcze podobno zlosliwie.

Ale masz czas żeby zamknąć co najmniej do 12-tej a przy dobrych układach z makrelą nawet do końca sesji.

Jak miałeś longi przy tym flash crashu to nawet przy lewarze 1:100 byłeś w dupie głęboko gdy to było w najniższym punkcie.
Chodzi mi o to, że jeden kretyński tick, który równie szybko zninknie jak się pojawił, może spowodać dramat na rach i megawtopę co przy systemie rozliczeń off-line w "sesjach" jest niemożliwe.

gdyby tak bylo jak chcesz na platformie
to bys debet zrobil ,gdyby automatycznie nie zamykali na stracie

margin by wszedl na minusy


To ustalić takie depozyty by to nie miało miejsca! To się wszystko da wyliczyć. Tak jak u nas na koniach też jest teoretycznie ryzyko dużej luki i całodziennej zmainy i depozyt to musi uwzględniać na bazie średniej historycznej zmienności za jakiś tam okres.
Wtedy nie byłoby dowolności dźwigni tylko byłaby jedna wartość depozytu dla wszystkich tak jak na koniach i chuj. Ten problem nie istniałby bo wynika on tylko z tego, że leszcz ma prawie dowolność w ustaleniu dźwigni.
Na GPW se nie ustalisz czy chcesz mieć 1:100, 1:500 czy 1:20 - to narzuca odgórnie KDPW i wyboru nie ma. I to jest wg mnie dobre.


Ostatnio zmieniony przez OpTiOn TrAdEr dnia Sro 22 Cze 2011, 00:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:29

Czyli egzekucja odroczona do czasu przegłosowania przez parlament cięć czyli do 28.06. Zanim to nastąpi możemy śmiało zrobić nowe szczyty.
Powrót do góry Go down
loko

loko


Liczba postów : 3137
Location : Warszawa
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:31

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Latuff_-_GreecePapandreouEurozoneImf

no i świat uratowany....na jakiś czas.
Powrót do góry Go down
W stronę słońca :)

W stronę słońca :)


Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:32

OpTiOn TrAdEr napisał:
Liber GRIZZLI Abaci napisał:

bo Ty Opcio dusigrosz jesteś... Basketball


Dusigrosz.... a co to ma do rzeczy?

Może staroświecki jestem, wychowałem się na GPW, do tego przywykłem i to mi bardziej odpowiada.

Po prostu dużo większe zaufanie mam do realnych kontraktów zawieranych na prawdziwej giełdzie i rozliczanych raz na dobę przez instytucję typu KDPW niż do "plaformianych" cfd, które są tak naprawdę WIRTUALEM. To nie idzie na prawdziwe giełdy przecież! Może broker się hedge'uje ale pozycja jaką leszcz otwiera np. na GFT, XTB czy na AM nie jest realnym kontraktem zawartym na prawdziwej giełdzie.
Niby to jeden chuj - tak samo się zarabia ale po prostu zawsze mi się to wydaje jakoś tak potencjalnie bardziej ryzykowne i nie potrafię sensownie uzasadnić dlaczego. Wiem, ze statystycznie dużo dłużej i dużo spokojniej potrafię wysiedzieć pozycje na GPW (opcje) niż kontrakty cfd czy już w ogóle waluty....max naście godzin i spierdalam. Rekord trzymania pozycji to kilka dni a na giełduni naszej to ponad 2 miesiace opcje kiszone.
Może niektórym z was to wsio ryba ale dla mnie ta pozornie nieistotna różnica w specyfice GPW i platform cfd-fx, jest znacząca z psychologicznego punktu widzenia.

Tej pozycji na DAX nie zamknąłem dlatego, że nie miałem dostępu ale pewnie już jutro z rańca to zrobię albo nawet w nocy bo przy oporze jest.
Dokładnie tak samo podchodzę do syntetycznych jak Ty. Może to kwestia psychiki ale klon jest dla mnie klonem i tyle!
Może dlatego mam taki a nie inny sposób gry...bo to przeciez gra jest prawda?
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 00:51

Na koniec jeszcze dwie rzeczy, które mnie wqrwiają.

SWAP. Nie wiem kto te kretyństwo wymyślił ale to wręcz z definicji wymusza częsty handel; dla mnie to jest w ogóle chore żeby płacić koszty utrzymywania pozycji! Porównajmy np. prawdziwe akcje a ekwiwalent tzw. EQUITY DMA jakie proponuje np. XTB. Akcje se można trzmać lata całe i jedyny koszt to prowizja od transakcji a to drugie gówno dzień w dzień swap What a Face - czy tu w ogóle mozna mówić o choćby średnioterminowym inwestowaniu? Tylko speqła z dnia na dzień bo się nie opłaca trzymać ze względu na swap - średnia cena zawarcia pozycji z dnia na dzień się pogarsza i po miesiącu stania ceny w miejscu już się jest na pokaźnym minusie przez ten jebany swap.UFO - 21.06.2011 - Page 18 82209 UFO - 21.06.2011 - Page 18 82209

SPREAD. Na prawdziwej giełdzie wchodzą oferty i spread między najlepszymi ustala się w sposób naturalny i jest on zmienny, natomiast na platformach jest stały a nawet gdy bywa zmienny to zawsze można qpić wyłącznie po cenie ask a sprzdać wyłącznie po cenie bid a ja bym chciał sie wpierdolić na tabelę i np. qpić po cenie bid+tick a sprzedać po ask-tick to się za chuja nie da podczas gdy na normalnej giełdzie sie da. Na GPW prawie zawsze qpując dostaję z lewej strony a sprzedając dostaję z prawej (wyjątek gdy odwrotnie) co już daje pewną przewagę początkową a w przypadq platform te oferty aktywne skłonne dokonać transakcji na drugą stronę po najlepszej cenie, broker po prostu skasza na swoją korzyść (HFT?) dając leszczowi swój narzucony spread. Co prawda w zamian nie ma prowizji (choć też nie zawsze) ale to ja już wolę zapłacić tą prowizję ale mieć w zamian realne odzwierciedlenie ofert transakcyjnych.

Dajmy na ten przykład XTB ustala sobie spread dla jakiejś tam opcji na sapinę np. bid 5, ask 8 i jeśli ktoś jest skłonny klepnąć to musi po 5, jeśli ktoś skłonny qpić musi po 8 a ja bym np. chciał dać 5.15 i dlaczego nie mogę złapać tego od leszcza, który jest skłonny po 5 sprzedać? Broker zabiera różnicę! To mnie też wqrwia, niech oni sobie ustalą jakąś prowizję i na prowizji zarabiają a nie na spreadzie rynkowym.

Dla większości z was być może nie ma to żadnego znaczenia ale dla mnie ma.

Poza tym dlaczego na platformach typu MT4 nie ma w ogóle pokazywanych ilości? Na GPW standardowo pokazywane jest 5 najlepszych ofert bid/ask z ilościami szt i nawet policzona ilość zleceń a tam tylko widać same qrsy bez ilości i nie widać co stoi dalej.... bo nic nie stoi jak to jest wirtual a nie prawdziwy rynek. UFO - 21.06.2011 - Page 18 82209

Owszem - zarobić można ale ja cały czas psychologicznie na tyle bezpieczniej się czuję na grajdole, że mimo tego qrewskiego pałowania nie chcę się całkiem z sobolem rozwieść.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 01:11

Eurolot od lipca uruchamia bepośrednie połączenie Danzig-Krakau i Danzig-Breslau:

http://eurolot.com/rozklad_lotow/

Będzie mozna szybko znad morza w góry się przedostać i ma być niewiele drożej jak Intercity a tylko 1.5h lot cheers

Szkoda że tu z moich stron do Krakau ni ma... w Helmutni 6km od granicy jest lotnisko:

http://www.flughafen-heringsdorf.de/

Tłuc sie 12h tym obsranym pociagiem to aż mnie UFO - 21.06.2011 - Page 18 540588 UFO - 21.06.2011 - Page 18 540588
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 05:49

nareszcie system fiskalny został poprawiony !!!
żyje sie lepiej !

http://podatki.onet.pl/tk-przepis-uniemozliwiajacy-przedawnienie-podatku-,19925,4608910,1,agencyjne-detal



Basketball
Powrót do góry Go down
13Homer

13Homer


Liczba postów : 470
Registration date : 05/09/2009

UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 EmptySro 22 Cze 2011, 05:55

Opcjoner, korzystałeś kiedyś z thinkorswim?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 21.06.2011   UFO - 21.06.2011 - Page 18 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 21.06.2011
Powrót do góry 
Strona 18 z 18Idź do strony : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» UFO - 18.01.2011
» UFO - 17.02.2011
» UFO - 07.03.2011
» UFO - 25.03.2011
» UFO - 12.04.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: