Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 30.04.2013r.

Go down 
+30
rafalx
Krzysztof
tarzan
Generał
mariner
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
spacerolog
neuron
MedKit*
Ezet
MICHU
Dave
petgry
delphia
MoralnyNiepokój
betonowe_buty
Reser
thorgall
barany
inwestor
kLeszcz
Diablo
TRADER
Piotrek691
Małolat
AgroTrader
tupolew
BORowik
janek
Jones
34 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
AutorWiadomość
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 10:58

LeSZCZ BaGieNNy napisał:
HIOB napisał:
MoralnyNiepokój napisał:
inwestor napisał:
UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Hgfwr

Znowu będzie można kghm po 20 pln kupować scratch

7,50

w cenie jednej dywidendy dadzą
do tego zaproszenie na obiad z prezesem KGHMu
i wycieczka po zakladzie
drobne upominki na koniec

A Grecki co zrobi z tym krążkiem? Laughing

choćby spadło do zera i tak będzie zarobiony hedge rules you know Smile
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:01

gęsina z kaszą
Very Happy
i co trzeba więcej?
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:11

Witam

Mylogi tu masz reklamę autka

cena nie jest zaporowa, są różne wersje silnika i nadwozia za dopłatą

ja celuje w cabrio

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-6o1QmGQs5Y

Very Happy
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:15

Heloł ewrybady Laughing

cycki


Ostatnio zmieniony przez Ezet dnia Wto 30 Kwi 2013, 11:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:16

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,kobieta-pedzila-pod-prad-140-km-h-kierowcy-ostrzegali-sie-przez-cb-radio,85532,html?categoryId=496

oczywiście takiej baby POlicja nie da rady złapać Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:40

Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:43

Faza eS na edku

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Przykad80

koorwa dlaczego to spada, no ciekawe ? scratch





Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24644
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:45



ja celuje w cabrio

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-6o1QmGQs5Y

Very Happy [/quote]
ty możesz co najwyżej przycelować w furmankę sąsiada
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:48

thorgall napisał:


ja celuje w cabrio

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-6o1QmGQs5Y

Very Happy
ty możesz co najwyżej przycelować w furmankę sąsiada[/quote]

na ty to tramwaj staje
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:49

Dave napisał:
Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked

Nie wiem o co chodzi, ale na innych kalendarzach nic takiego nie ma. Stopa % w Eurolandzie jest w czwartek, a w UK????? scratch

Wiem, że dzisiaj cała Holandia pijana od rana bo koronują nowego króla, ale żeby inni też już pozamykali kompy i poszli chlać?
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:50

a propos kabrioletów przypomniała mi się kultowa scena z Co mi zrobisz jak mnie złapiesz? Smile

Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 11:57

Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked

Nie wiem o co chodzi, ale na innych kalendarzach nic takiego nie ma. Stopa % w Eurolandzie jest w czwartek, a w UK????? scratch

Wiem, że dzisiaj cała Holandia pijana od rana bo koronują nowego króla, ale żeby inni też już pozamykali kompy i poszli chlać?



tak mówi stooq Suspect scratch
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:00

Diablo (krt) napisał:
Daredevil Trejder napisał:
thorgall napisał:
Diablo (krt) napisał:
Argos napisał:
a z mniej wesołych spraw Mad Mad

kuźwa wszystkie brzoskwinie i sliwki mi zmarzly oraz 80% wisni i czereśni Mad Mad
zostalo zarabianie tylko na jablkach ii.....
Shocked japoncu

a moze KRT mnie zaokrętuje na najbliższy rok ???
mam niewielkie wymagania ...

Rolnik na statku?
zatrudnają tradera to i rolnika mogą
to musi być jakiś doświadczalny fracht Very Happy
może na przetarcie nowych szlaków?
w kosmos też pierwszy pies poleciał Very Happy

pies może w kosmos a rolnik w morze nie może?


http://www.goldenline.pl/forum/praca-na-statkach-pasazerskich
czasami się przydaje

"Kontrakty na 6 m-cy, 2 m-ce wolnego i znowu na 6 m-cy w morze. 2m-ce wolnego nie jest płatne. Kasa jest płacona tylko za przepracowane dni na statku. Wypłata do ręki, nie przelewają na konto. Płatne w dolarze amerykańskim. Z przykładu barmana wygląda to tak, że na papierze zarabia się 600 - 800 $ za m-c plus napiwki, coś koło 150 $ tygodniowo. Za m-c zgarnia się do 1500 $ czyli na chwile obecną 1500$ x 2,72 pln = 4080 pln. Mówimy tu o sumie max bo może być o wiele mniej, z napiwkami rożnie bywa. Kwota jest wolna od podatku bo sa to wody międzynarodowe, co jest sporym plusem.

Kabiny są dzielone czyli masz współlokatora. Zwykle 2 osobowe ale zdążają się nawet 4 osobowe (NCL). Sama praca to zasuwanie na wysokich obrotach przez 12h dziennie codziennie. Wolnego praktycznie nie ma, 1 dzień na m-c to już dobrze. Zejście do portu na kilka godzin może się zdarzyć ale generalnie na zwiedzanie nie ma się co napalać.

Tyle udało mi się w tym temacie zdziałać. Każdy już sam musi sobie odpowiedzieć czy mu to pasuje czy nie. Ja osobiście szukam pracy jako steward na cargo lub barman na promie. Cruis tylko jak by mnie przyparło do muru i nic innego mi nie zostało.

Pozdrawiam".

Stewart, Kelnerzy, Spa itd a Oficerowie?
Nastepna sprawa to prawda niema ubezpieczenia, ZUS NFZ etc. ja mam za to prywatne od armatora, zeby rozwiazac problem ubezpieczenia to jest KRUS
Te zarobki Np stewarta to jest zaloga najnizsza od obslugi pasazerow.

Na zadnym statku czy to ja czy znajomi nie wspoldzielilsmy kajuty, jak Juz to Kadeci, Rejsy 6 miesiecy 2 miesiace wolnego i dalej 6 miesiecy mnie nie dotycza konwencje nie pozwalaja na 12 miesiecy 4 miesiace oficer ma wolne, Ja mam 10 tygodni na morzu 10 tygodni wolnego
Tak samo praca wyglada na offshorach, tyle ze statek glownie stoi, calkiem inna specyfika pracy choc pieniadze spore zwykly spawacz ma powyzej 20k plus socjal, loty w klasie biznes i hotele 5 gwiazdkowe. Goldenline to kiepska Informacja Laughing

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 4 lutego 2005 w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji zawodowych marynarzy określa szczegółowe wymagania kwalifikacyjne do zajmowania stanowisk na statkach morskich.
Podział stanowisk oficerskich obsługi pokładowej oraz wymagane uprawnienia zawodowe do ich zajmowania, przeprowadzony został w zależności od zasięgu żeglugi, tj. w żegludze przybrzeżnej, krajowej i międzynarodowej.
Za żeglugę przybrzeżną rozumie się podróże po obszarach Morza Bałtyckiego i akwenach przyległych do 8° długości geograficznej wschodniej. Żegluga krajowa obejmuje podróże po morskich wodach wewnętrznych i morzu terytorialnym Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast żegluga międzynarodowa, podróże po obszarach morskich innych niż dwie poprzednie. Osobną grupę stanowi rybołówstwo morskie.
Ponadto dla załogi pokładowej, maszynowej i elektrycznej rozróżnia się trzy poziomy odpowiedzialności: pomocniczy, operacyjny i zarządzania. W przypadku tego ostatniego wymagane jest ukończenie szkolenia i złożenie egzaminu przed uprawnioną komisją.

Uprawnienia zawodowe oficerskie
Uprawnienia zawodowe posiadaczy dyplomów w dziale pokładowym w żegludze międzynarodowej

1. Dyplom oficera wachtowego na statkach o pojemności brutto 500 i powyżej upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) oficera wachtowego - na każdym statku,

b) kapitana:

- na statku bez własnego napędu,

- na statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze krajowej bez prawa przewozu pasażerów;

2. Dyplom starszego oficera na statkach o pojemności brutto od 500 do 3.000 upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) starszego oficera - na każdym statku o pojemności brutto poniżej 3.000,

b) kapitana:

- na każdym statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze przybrzeżnej,

- na każdym statku w żegludze krajowej, w tym na statku pasażerskim o pojemności brutto poniżej 750 - pod warunkiem odbycia dodatkowej 6-miesięcznej praktyki pływania na stanowiskach oficerskich na tych statkach,

- na każdym statku bez własnego napędu;

3. Dyplom starszego oficera na statkach o pojemności brutto 3.000 i powyżej upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) starszego oficera - na każdym statku,

b) kapitana:

- na każdym statku w żegludze krajowej, w tym na statku pasażerskim - pod warunkiem odbycia 6-miesięcznej praktyki pływania na stanowiskach oficerskich na tych statkach,

- na statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze przybrzeżnej;

4. Dyplom kapitana na statkach o pojemności od 500 do 3.000 upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) starszego oficera - na każdym statku,

b) kapitana - na każdym statku o pojemności brutto poniżej 3.000;

5. Dyplom kapitana żeglugi wielkiej na statkach o pojemności brutto 3.000 i powyżej upoważnia do zajmowania stanowiska kapitana na każdym statku.

Uprawnienia zawodowe posiadaczy dyplomów w dziale pokładowym w żegludze przybrzeżnej
1. Dyplom oficera wachtowego żeglugi przybrzeżnej upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) oficera wachtowego:

- na każdym statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze przybrzeżnej,

- na każdym statku w żegludze krajowej,

b) kapitana:

- na statku bez własnego napędu o pojemności brutto poniżej 3.000 w żegludze przybrzeżnej,

- na statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze krajowej, z wyjątkiem statków pasażerskich;

2. Dyplom kapitana żeglugi przybrzeżnej upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) oficera wachtowego na każdym statku w żegludze przybrzeżnej,

b) kapitana:

- na statku o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze przybrzeżnej, przy czym na statku pasażerskim - pod warunkiem odbycia dodatkowej 3-miesięcznej praktyki pływania na statkach pasażerskich w charakterze dublera na stanowisku kapitana na tym statku,

- na każdym statku bez własnego napędu,

- na każdym statku w żegludze krajowej, przy czym na statku pasażerskim - pod warunkiem odbycia dodatkowej 3-miesięcznej praktyki pływania na statkach pasażerskich na stanowisku starszego oficera pokładowego albo w charakterze dublera na stanowisku kapitana na tym statku.

Uprawnienia zawodowe posiadaczy dyplomów w dziale pokładowym w żegludze krajowej
1. Dyplom szypra 2 klasy żeglugi krajowej upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) oficera wachtowego na każdym statku o pojemności brutto poniżej 3.000 w żegludze krajowej,

b) kapitana:

- na statku bez własnego napędu o pojemności brutto poniżej 3.000 w żegludze krajowej,

- na statku o pojemności brutto poniżej 200 w żegludze krajowej;

2. Dyplom szypra 1 klasy żeglugi krajowej upoważnia do zajmowania stanowiska kapitana na każdym statku w żegludze krajowej, w tym na statku pasażerskim o pojemności brutto poniżej 750, pod warunkiem odbycia 6-miesięcznej praktyki pływania na statkach pasażerskich w charakterze dublera na stanowisku kapitana albo 12-miesięcznej praktyki pływania jako oficer wachtowy na statkach pasażerskich, na których oficer wachtowy pełni wachtę na mostku.

Uprawnienia zawodowe posiadaczy dyplomów w dziale maszynowym
1. Dyplom oficera mechanika upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) motorzysty wachtowego - na każdym statku,

b) oficera mechanika wachtowego na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 1.100 kW,

c) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 750 kW;

2. Dyplom oficera mechanika wachtowego na statkach o mocy maszyn głównych 750 kW i powyżej upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) oficera mechanika wachtowego - na każdym statku,

b) drugiego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 1.100 kW,

c) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 750 kW,

d) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 1.500 kW w żegludze krajowej;

3. Dyplom drugiego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych od 750 kW do 3.000 kW upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) drugiego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 3.000 kW,

b) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 1.100 kW,

c) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 3.000 kW w żegludze krajowej;

4. Dyplom drugiego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych 3.000 kW i powyżej upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) drugiego oficera mechanika - na każdym statku,

b) starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 6.000 kW w żegludze krajowej;

5. Dyplom starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych od 750 kW do 3.000 kW upoważnia do zajmowania stanowiska starszego oficera mechanika:

a) na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 3.000 kW,

b) na każdym statku w żegludze krajowej;

6. Dyplom starszego oficera mechanika na statkach o mocy maszyn głównych 3.000 kW i powyżej upoważnia do zajmowania stanowiska starszego oficera mechanika - na każdym statku.

7. Dyplom oficera elektroautomatyka okrętowego upoważnia do zajmowania stanowiska oficera elektryka - na każdym statku.

Uprawnienia zawodowe nieoficerskie
Uprawnienia zawodowe posiadaczy świadectw w dziale pokładowym, maszynowym i kucharzy

1. Świadectwo marynarza wachtowego upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) marynarza wachtowego - na każdym statku,

b) kierownika łodzi o długości całkowitej do 9 m i mocy silnika do 200 kW w żegludze krajowej bez prawa przewozu pasażerów - pod warunkiem złożenia egzaminu z zakresu obsługi silników spalinowych;

2. Świadectwo starszego marynarza upoważnia do zajmowania stanowisk:

a) starszego marynarza - na każdym statku,

b) kierownika:

? na statku bez własnego napędu o pojemności brutto poniżej 500 w żegludze krajowej,

? na statku o długości całkowitej do 15 m i mocy silnika do 200 kW w żegludze krajowej bez prawa przewozu pasażerów - pod warunkiem złożenia egzaminu z zakresu obsługi silników spalinowych.

3. Świadectwo motorzysty wachtowego upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) motorzysty wachtowego na każdym statku;

b) kierownika maszyn na statkach o mocy maszyn głównych poniżej 400 kW.

4. Świadectwo kucharza okrętowego upoważnia do zajmowania stanowiska kucharza okrętowego.


Pozostałe uprawnienia zawodowe
Uprawnienia zawodowe w rybołówstwie morskim

1. Świadectwo rybaka rybołówstwa morskiego upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) rybaka - na każdym statku rybackim,

b) kierownika - łodzi rybackiej o długości całkowitej do 9 m i mocy silnika do 200 kW w żegludze krajowej - pod warunkiem złożenia egzaminu z zakresu obsługi silników spalinowych, o ile moc silnika przekracza 100 kW,

2. Świadectwo starszego rybaka rybołówstwa morskiego upoważnia do zajmowania stanowiska:

a) starszego rybaka - na każdym statku rybackim,

b) kierownika - statku rybackiego o długości całkowitej do 15 m i mocy silnika do 200 kW w żegludze przybrzeżnej - pod warunkiem złożenia egzaminu z zakresu obsługi silników spalinowych,

c) oficera wachtowego - na statku rybackim w żegludze przybrzeżnej - pod warunkiem odbycia dodatkowej 12-miesięcznej praktyki pływania i złożenia egzaminu uprawniającego do pełnienia samodzielnej wachty morskiej;

3. Dyplom szypra klasy 2 rybołówstwa morskiego upoważnia do zajmowania stanowiska kapitana - na statku rybackim o długości całkowitej 25 m i poniżej;

4. Dyplom szypra klasy 1 rybołówstwa morskiego upoważnia do zajmowania stanowiska kapitana - na każdym statku rybackim.


Więcej informacji w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 4 lutego 2005 w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji zawodowych marynarzy.


Przedstawione powyżej oznaczenia są jedynie przykładem dystynkcji występujących w przeszłości na mundurach marynarzy. Na statkach marynarki handlowej mundur był sporadycznie wykorzystywany i służył raczej do celów reprezentacyjnych, szczególnie, jeśli chodzi o załogę maszynową. Inaczej sytuacja wyglądała na statkach pasażerskich, gdzie mundury były codziennością. Z czasem ilość załogi na statkach malała, a część zadań, jak choćby radiooficerów, przejmowali oficerowie pokładowi. Z tego też powodu niektóre z powyższych oznaczeń nie spotka się już dziś w ogóle w praktyce.


to kim będziesz na statku?
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:00

Dave napisał:
Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked

Nie wiem o co chodzi, ale na innych kalendarzach nic takiego nie ma. Stopa % w Eurolandzie jest w czwartek, a w UK????? scratch

Wiem, że dzisiaj cała Holandia pijana od rana bo koronują nowego króla, ale żeby inni też już pozamykali kompy i poszli chlać?



tak mówi stooq Suspect scratch

Może ten od stooqa też holender drunken
Ani w Saxo, ani w kalendarzu na myfxbook nie ma takich eventów dzisiaj.
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:10

Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked

Nie wiem o co chodzi, ale na innych kalendarzach nic takiego nie ma. Stopa % w Eurolandzie jest w czwartek, a w UK????? scratch

Wiem, że dzisiaj cała Holandia pijana od rana bo koronują nowego króla, ale żeby inni też już pozamykali kompy i poszli chlać?



tak mówi stooq Suspect scratch

Może ten od stooqa też holender drunken
Ani w Saxo, ani w kalendarzu na myfxbook nie ma takich eventów dzisiaj.

za godzinę będziemy wiedzieć kto je nawalony Laughing

a na razie radosne pałowanie.

samobójca
Powrót do góry Go down
MedKit*
Całkiem Dobra Wróżka
Całkiem Dobra Wróżka
MedKit*


Liczba postów : 2605
Location : KryspinLand
Registration date : 23/05/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:29

Dave napisał:
Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Piotrek691 napisał:
Dave napisał:
Dzisiaj, 13:00 Wielka Brytania: Stopa procentowa (poprz. 0.50%)
Dzisiaj, 13:45 Euroland: Stopa procentowa (poprz. 0.75%).



dlatego taka rzeźnia Shocked

Nie wiem o co chodzi, ale na innych kalendarzach nic takiego nie ma. Stopa % w Eurolandzie jest w czwartek, a w UK????? scratch

Wiem, że dzisiaj cała Holandia pijana od rana bo koronują nowego króla, ale żeby inni też już pozamykali kompy i poszli chlać?



tak mówi stooq Suspect scratch

Może ten od stooqa też holender drunken
Ani w Saxo, ani w kalendarzu na myfxbook nie ma takich eventów dzisiaj.

za godzinę będziemy wiedzieć kto je nawalony Laughing

a na razie radosne pałowanie.

samobójca

na stooq jest błąd, errata Czeska Laughing
ja też wczoraj sie nadziałem


_____________
Inflacja najniższa od 4 lat, ECB obetnie stopy?
30.04.2013 12:02 Komentarze walutowe

Zwolennicy tezy, że w czwartek Europejski Bank Centralny (ECB) obniży stopy procentowe zyskali dziś kolejny mocny argument. Są nim dane o kwietniowej inflacji w strefie euro.

W kwietniu, jak wynika z opublikowanych dziś wstępnych szacunków, inflacja HICP w strefie euro spadł do 1,2% z 1,7% R/R w marcu. To najniższy poziom od lutego 2010 roku, gdy wskaźnik inflacji ukształtował się na poziomie 0,8% R/R. Jest ona też istotnie poniżej celu inflacyjnego Europejskiego Banku Centralnego (poniżej, ale blisko 2%). Dane ponadto mocno zaskoczyły. Rynek wprawdzie zakładał spadek wskaźnika HICP, ale jedynie do 1,6% R/R w kwietniu.

Znacząca niższa inflacja w strefie euro, co jest również zjawiskiem charakterystycznym dla niemieckiej (inflacja HICP 1,1%; prognoza 1,7%; poprzednio 1,8%) i włoskiej gospodarki (inflacja HICP 1,3%; prognoza: 1,6%; poprzednio: 1,8%) to kolejny, obok słabych danych makroekonomicznych, argument przemawiający za obniżką stóp procentowych przez ECB.

Rosnące prawdopodobieństwo cięcia stóp procentowych na czwartkowym posiedzeniu ECB, wsparte jeszcze przez opublikowane rano słabe dane nt. sprzedaży detalicznej w Niemczech, nie przełożyło się na zachowanie EUR/USD. Notowania tej pary, które w godzinach porannych traciły na wartości, schodząc do 1,3054 dolara z dziennego maksimum na 1,3120 dolara, po danych odbiły w górę. Rynek wydaje się czekać na jeszcze silniejsze impulsy.

Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:33

z tego co krt pisał to na oficyjera zmustrował na jakiegoś wycieczkowca

a tam już czeka rolling rolling rolling ....

Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:39

delphia napisał:
z tego co krt pisał to na oficyjera zmustrował na jakiegoś wycieczkowca

a tam już czeka rolling rolling rolling ....


tam sa takei same reguly jak w korporacji
http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-4-lutego-2005-r-w-sprawie-wyszkolenia-i-kwalifikacji-zawodowych-marynarzy/
trzeba wykonywać rozkazy
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:43

Daredevil Trejder napisał:
delphia napisał:
z tego co krt pisał to na oficyjera zmustrował na jakiegoś wycieczkowca

a tam już czeka rolling rolling rolling ....


tam sa takei same reguly jak w korporacji
http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-4-lutego-2005-r-w-sprawie-wyszkolenia-i-kwalifikacji-zawodowych-marynarzy/
trzeba wykonywać rozkazy

yaw yaw sir!

silnie hierarchiczna organizacja. Ale inaczej się nie da.
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9793
Registration date : 29/02/2012

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 12:55

MICHU napisał:
ze stopki wnoszę, że kolega czesze czosnka ?? cheers

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 13:46

nawet na 5 minutówkach bezruch.
inwestorzy czekają .... na choooj wi co scratch
Powrót do góry Go down
spacerolog




Liczba postów : 2143
Location : ZIEMIA
Registration date : 28/12/2012

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 13:56

Jeśli czekanie się dłuży, zobacz film instruktażowy "Jak posiekać czosnek?"
https://www.youtube.com/user/codzisnaobiad?v=L0sAbbwYsec
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 13:56

Dave napisał:
nawet na 5 minutówkach bezruch.
inwestorzy czekają .... na choooj wi co scratch

Pewnie ma to niewielką wartość prognostyczną ale... od trzech lat na sapinie zaczyna się w tym czasie zdrowe jebnięcie, zgodnie z "sell in may.... Laughing
A na edku padł kolejny bay na dziennych, kto zaspał to mógł pobrać z premią Laughing

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 13:56

MICHU napisał:
Faza eS na edku

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Przykad80

koorwa dlaczego to spada, no ciekawe ? scratch


jest podwójna faza, a czeka na potrójną. Smile

a serio to zrobiło maxymalny zasięg korekty na m15,
na h1 mogłoby dojść 1.3040-1.3005 bez zmiany trendu,
dopiero poniżej 1.2990 byłoby załamanie trendu wzrostowego. monkey


Ostatnio zmieniony przez PINGWIN Z MADAGASKARU dnia Wto 30 Kwi 2013, 14:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 13:58

jeżeli teoria Miszcza o wyciąganiu na koniec kwartału jest prawdziwa to może do czerwonej pojadą. Na razie ruch w dół jest trójfalowy.

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Fw20601



Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 14:03

delphia napisał:
jeżeli teoria Miszcza o wyciąganiu na koniec kwartału jest prawdziwa to może do czerwonej pojadą. Na razie ruch w dół jest trójfalowy.

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Fw20601




I kwartał skończył się w marcu
II kwartał kończy się w czerwcu
Very Happy
UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Wig20w

Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 14:07

Wczoraj chyba Zibi pisał o Daxie, pasuje i do wiguni i do.... Laughing

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 De-30-w1-x-trade-brokers

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 14:08

inwestor napisał:
delphia napisał:
jeżeli teoria Miszcza o wyciąganiu na koniec kwartału jest prawdziwa to może do czerwonej pojadą. Na razie ruch w dół jest trójfalowy.

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Fw20601




I kwartał się skończył w marcu
II kwartał kończy się w czerwcu
Very Happy
UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Wig20w


chyba coś pokręciłem z tą teorią - zjebka od Miszcza grozi Smile
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 14:29

delphia napisał:
inwestor napisał:
delphia napisał:
jeżeli teoria Miszcza o wyciąganiu na koniec kwartału jest prawdziwa to może do czerwonej pojadą. Na razie ruch w dół jest trójfalowy.

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Fw20601




I kwartał się skończył w marcu
II kwartał kończy się w czerwcu
Very Happy
UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Wig20w


chyba coś pokręciłem z tą teorią - zjebka od Miszcza grozi Smile

Wszystko gra

Tercjał się kończy cheers
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 EmptyWto 30 Kwi 2013, 14:43

petgry napisał:
LeSZCZ BaGieNNy napisał:
petgry napisał:
Witam jocolor

Pobrałem eLL po 2270 UFO - 30.04.2013r. - Page 3 5159 lol!

To chyba na ten odczerwcowy cały..... scratch

dzisiaj close powyzej 2300 Laughing jocolor

bij szwagra lol!

Łatwy zarobek jocolor bij szwagra zarabiam

UFO - 30.04.2013r. - Page 3 767691 UFO - 30.04.2013r. - Page 3 767691 UFO - 30.04.2013r. - Page 3 767691

Jesteś czosnkiem w jakimś fundzie? Jestem tym bardziej pełen uznania, że to dla mnie totalnie sztuczny i nienormalny rynek... scratch

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 30.04.2013r.   UFO - 30.04.2013r. - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 30.04.2013r.
Powrót do góry 
Strona 3 z 11Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» UFO - 05.04.2013r
» UFO - 31.05.2013r.
» UFO - 27.06.2013r.
» UFO - 05.08.2013r.
» UFO - 11.09.2013r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: