Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 15-16.06.2013 weekend

Go down 
+29
Małolat
TRADER
Janko Traderroo
MoralnyNiepokój
Mleczarz
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
E X
Zygmunt de Bill
dziadek
nomad
Piotrek691
zibi
Windziarz
kaczor
IronFX
MICHU
EX
betonowe_buty
rafalx
mariner
barany
Reser
janek
AgroTrader
Diablo
thorgall
Aligator
Zahary
inwestor
33 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 20:58

Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? Shocked Very Happy
> 15 to chyba ok... geek Wink
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 47950
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:00

Japończycy: mamy pomysł na walkę z kryzysem

stempelgromadzki
Wpompowanie miliardów w gospodarkę. W Polsce? Zaplułem monitor ze śmiechu. Vincent potrafi tylko zabierać, a nazywając rzezcz po imieniu zagrabiać. Żeby potem politycy i urzędasy mogli przepie.rdolić te piniadze na głupoty, albo wywalić w błoto. Vincent stymulatorem gospodarki. Tak. Nasyłając rózne kontrole których cel jest jeden - ZNISZCZYĆ KONTROLOWANĄ FIRMĘ. A to czy firma działa uczciwie czy nie jest bez znaczenia. Znaczenie ma tylko premia dla urzedasa i zadowolenie Vincenta. Przecież jak firma uczciwa to dostanie odszkodowanie. I to jest ekonomia made in Vincent z Kenijskiego Buszu. Po stronie strat: rozpieprzona firma która odprowadzała podatki, ludzie na bezrobociu którzy juz nie odprowadzają podatku dochodowego, mniej kupują przez co podatków zawartych w cenach też nie płacą, trzeba im zapewnić jakąś pomoc i opieke medyczną bez składek, wypłacone odszkodowanie z pieniędzy podatników. Po stronie zysków: premia dla "kontrolerów", zadowolenie Vincenta , bo przecież KIEDYŚ BYĆ MOŻE TA FIRMA BY KRADŁA, a tak jego dzielni ludzie zapobiegli potencjanemu złodziejstwu.
GAZETA.PL PROSZĘ, BŁAGAM !!!! ZDEJMIJCIE TEN ARTYKUŁ !!!!! DLACZEGO TAK WAM ZALEŻY W NIEDZIELNY WIECZÓR NA WKUR..IU LUDZI, ŻE GDZIEŚ NA ŚWIECIE SĄ NORMALNE KRAJE Z MYSLĄCYMI WŁADZAMI NA CO MY POLACY SZANS ANI WIDOKÓW NIE MAMY ??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14113092,Japonczycy__mamy_pomysl_na_walke_z_kryzysem.html#BoxBizTxt#ixzz2WPnj65XE


Jeśli nasz program okaże się skuteczny, możemy pokazać najlepsze rozwiązania dla cierpiących wskutek kryzysu gospodarek europejskich. Jesteśmy pionierami, jeśli się nam uda, nasze działania mogą być modelem dla liderów gospodarczych na całym świecie - powiedział dyrektor generalny ds. prasy i dyplomacji publicznej w japońskim MSZ Yutaka Yokoi.

Jego zdaniem ścieżka walki z kryzysem, którą podążają kraje europejskie, jest zła. - Nasza gospodarka była w stagnacji przez ostatnie dwie dekady. Kraje europejskie również cierpią wskutek kryzysu. Waszą odpowiedzią jest ograniczenie wydatków i zmniejszanie budżetów. To oznacza, że wasze PKB spadnie - uważa Yokoi.

Jak zaznaczył, Japonia chce rozwiązać problem kryzysu w inny sposób, niż robiono to dotychczas. Yokoi przyznał jednak, że wciąż jest zbyt wcześnie, by wydawać ostateczne oceny co do skuteczności programu.


_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:05

Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:09

Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Haha, poważnie 16? Mimo wszystko to nie dla mnie, wygląd wyglądem, ale dla mnie kobieta musi mieć coś w głowie, na pewno 16-latka mnie nie zadowoli pod tym względem, nawet najbystrzejsza. Very Happy
PS. Ale jakbyś zobaczył te maturzystki w Poznaniu... Wink


Ostatnio zmieniony przez Dezerter dnia Nie 16 Cze 2013, 21:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:09

Argos napisał:
Dezerter napisał:
UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Vmc8

Deskorolki dziś nie będzie. walec

to jakas ulicznica

łikendowy aniołek poprostu, śliczna
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:11

Argos napisał:



ben-oni

W internecie najfajniejsze jest, że debilom wydaje się, że są ekonomistami.

Japonia robi to co Polska powinna robić od 20 lat - pompować kapitał do gospodarki, bo pieniądz to krew całego organizmu. Dureń Balcerowicz oszczędzał i ciął wydatki i zabił popyt wewnętrzny do zera. Państwo nie może żyć tylko z eksportu bo staje się zależne od koniunktury za granicą. Podstawą gospodarki jest popyt wewnętrzny, a do tego potrzebny jest kapitał, rozproszony w społeczeństwie a nie skumulowany w rękach Kulczyków i Solorzów.


Zajebiste. Od dawna było wiadomo, że każdy Polak niezależnie od wyuczonego zawodu jest dodatkowo lekarzem. Teraz dochodzą ekonomiści. Jak dojdzie do tego, że każdy będzie miał opinię na temat księgowości to zmieniam zawód bo się z "mądrzejszymi" ode mnie nie dogadam.

Ludowe mądrości klientów to jeden z głównych powodów dla których nigdy nie zdecydowałem się otworzyć komercjalnej działalności księgowej pod własnym szyldem. Po prostu nie dałbym rady użerać się z przysłowiową "babą", która wie lepiej ode mnie jak się księgi prowadzi geek
Powrót do góry Go down
Piotrek691

Piotrek691


Liczba postów : 8186
Location : Mokotów
Registration date : 15/04/2010

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:17

Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Haha, poważnie 16? Mimo wszystko to nie dla mnie, wygląd wyglądem, ale dla mnie kobieta musi mieć coś w głowie, na pewno 16-latka mnie nie zadowoli pod tym względem, nawet najbystrzejsza. Very Happy
PS. Ale jakbyś zobaczył te maturzystki w Poznaniu... Wink

I co z tego? Very Happy Mój serdeczny kumpel z KPMG lata temu wyrywał laskę w eleganckim bolku ma polach mokowskich. Bajerował na swoje wykrztałcenie, a miał 2 fakultety i był w trakcie otwierania przewodu doktorskiego. Na pytanie jaka panna ma wykształcenie wypiskała nieśmiało, że zawodówkę obuwniczą dobryżart
Zapytałem się go na drugi dzień czy wyrwał. Stwierdził, że dał sobie spokój bo on lubi pogadać nie tylko przed i w trakcie, ale przede wszystkim potem Very Happy
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:24

Dezerter napisał:

Deskorolki dziś nie będzie. walec
[/quote]

Dezerter

a co byś powiedział żeby spróbować się nauczyć jeździć na deskorolce od listopada ?

taka wstępna propozycja pod warunkiem że deskorolka będzie spełniała odpowiednie standardy.

na razie to jakaś krajalnica do chleba ( nieczerstwego)Suspect
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:31

PINGWIN Z MADAGASKARU napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
Zahary napisał:

Tu masz "ZARYS KATOLICKIEJ DEMONOLOGII" - gdybyś jednak chciał coś o tym wiedzieć:

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=69

Pozdrawiam
Mylisz fakty - wiara daje człowiekowi wolność.
A człowiek wierzący/praktykujący nie boi się ani duchów/ani demonów/szatana - nie potrzebuje żadnych amuletów, pierścieni, czy zaklęć.

Wrócimy do tematu wieczorem - przeczytam i odpowiem na posty. Teraz trwa niedziela i właśnie jedziemy z przyjaciółmi na rodzinny piknik.
a czy Allach to bóg czy tylko demon?
i czy anioły z koranu to te same co w biblii, np Gabriel, czy to złe duchy (cokolwiek wiem że nie jesteś specjalistą multikulturowym), no ale dobrze byłoby wiedzieć jak po chrześcijańsku do boga/demona arabusów podchodzić. Question
pozdr

Już Ci to kiedyś wyjaśniałem, że podstawowym dokumentem w próbach dialogu KK z islamem jest punkt 3ci soborowej (S.W.II) „Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” – Nostra aetate:

Cytat :
Mahometanie co prawda oddają „cześć jedynemu Bogu (…) miłosiernemu i
wszechmocnemu”, ale trzeba jasno stwierdzić, że Sobór nie mówi przez to, iź oddają cześć
Temu Samemu Bogu, co Źydzi i chrześcijanie. Co więcej – Sobór również nie nazywa tego
Boga Bogiem Biblii
. Poza tym sama teologia muzułmańska mówi, iż Allach co prawda jest
miłosierny, ale jedynie dla muzułmanów
. Pozostali są skazani na męki wieczne, nawet tzw.
ludzie Księgi, jak to wynika z pewnych wersetów Koranu.

Polecam w tym temacie książkę Bartłomieja Grysa: Islam - prawdziwe oblicze "religii pokoju". Flos Carmeli 2007.

Co do Jezusa - Muzułmanie przyjmują go jako proroka, natomiast dla nas Mahomet nie jest nawet świętym - zresztą jego życie dalekie było od standardów świętości Chrześcijan:

http://www.fronda.pl/a/zycie-jezusa-zycie-mahometa,27934.html

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 47950
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:32

kto to ???

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Z14110296Q


Natalia Siwiec bez makijażu

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,14110234,Nie_uwierzycie__jak_Natalia_Siwiec_wyglada_bez_makijazu_.html#BoxPlotekTxt

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:34

Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

a ja słyszałem ze 15
z drugiej strony czasem trudno okreslic z wygladu ile dziewcze ma lat, ale pare zdań wypowiedzianych zwykle wtedy mozna sie domyslec zkim ma sie doczynienia
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:35

Argos napisał:
kto to ???

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Z14110296Q


Natalia Siwiec bez makijażu

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,14110234,Nie_uwierzycie__jak_Natalia_Siwiec_wyglada_bez_makijazu_.html#BoxPlotekTxt

no kiepsko kiepsko, ale włosy wciąż ma piękne
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:36

Zahary napisał:
PINGWIN Z MADAGASKARU napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
Zahary napisał:

Tu masz "ZARYS KATOLICKIEJ DEMONOLOGII" - gdybyś jednak chciał coś o tym wiedzieć:

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=69

Pozdrawiam
Mylisz fakty - wiara daje człowiekowi wolność.
A człowiek wierzący/praktykujący nie boi się ani duchów/ani demonów/szatana - nie potrzebuje żadnych amuletów, pierścieni, czy zaklęć.

Wrócimy do tematu wieczorem - przeczytam i odpowiem na posty. Teraz trwa niedziela i właśnie jedziemy z przyjaciółmi na rodzinny piknik.
a czy Allach to bóg czy tylko demon?
i czy anioły z koranu to te same co w biblii, np Gabriel, czy to złe duchy (cokolwiek wiem że nie jesteś specjalistą multikulturowym), no ale dobrze byłoby wiedzieć jak po chrześcijańsku do boga/demona arabusów podchodzić. Question
pozdr

Już Ci to kiedyś wyjaśniałem, że podstawowym dokumentem w próbach dialogu KK z islamem jest punkt 3ci soborowej (S.W.II) „Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” – Nostra aetate:

Cytat :
Mahometanie co prawda oddają „cześć jedynemu Bogu (…) miłosiernemu i
wszechmocnemu”, ale trzeba jasno stwierdzić, że Sobór nie mówi przez to, iź oddają cześć
Temu Samemu Bogu, co Źydzi i chrześcijanie. Co więcej – Sobór również nie nazywa tego
Boga Bogiem Biblii
. Poza tym sama teologia muzułmańska mówi, iż Allach co prawda jest
miłosierny, ale jedynie dla muzułmanów
. Pozostali są skazani na męki wieczne, nawet tzw.
ludzie Księgi, jak to wynika z pewnych wersetów Koranu.

Polecam w tym temacie książkę Bartłomieja Grysa: Islam - prawdziwe oblicze "religii pokoju". Flos Carmeli 2007.

Co do Jezusa - Muzułmanie przyjmują go jako proroka, natomiast dla nas Mahomet nie jest nawet świętym - zresztą jego życie dalekie było od standardów świętości Chrześcijan:

http://www.fronda.pl/a/zycie-jezusa-zycie-mahometa,27934.html

Pozdrawiam
A zycie wielu swietych chrzescijanskich obce byloby jakimkolwiek prawom ludzkim i boskim.
Chociazby biskup stanislaw ktory zostal swietym mimo ze spiskowal przeciwko wlasnemu krolowi i byl zwyklym zdracja

Albo swieci waszego bozka JP II

Alojzij Stepinac, chorwacki kardynał, hitlerowski kolaborant. Arcybiskup Stepinac przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami. Po wojnie został skazany na 16 lat więzienia za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. JP2, papież-antykomunista, w 20-lecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu

Jose de Anchieta (beatyfikacja 1980), jezuita, który głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Odpowiedzialny za ludobójstwo Indian Ameryki Południowej w XVI w. JP2 wynosząc go na ołtarze, nazwał go "apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy".

Jan Sarkander, zasłynął przez swoją działalność kontrreformacyjną. Katolicy w Czechach, będący w mniejszości, chcąc podnieść swoją pozycję społeczną starali się o wsparcie wojsk papiesko-cesarskich. Jan Sarkander napisał w tej sprawie list do polskiego króla Zygmunta III Wazy, prosząc o zbrojne wsparcie czeskich katolików. Prośba została spełniona i do Czech wysłano lisowczyków, którzy palili i rabowali, a ostatecznie też przyczynili się do rozbicia szlachty czeskiej, w bitwie pod Białą Górą, po której wymordowano wziętych do niewoli jeńców czeskich. Papież Pius IX ogłosił Sarkandera błogosławionym w 1859. 21 maja 1995, w Ołomuńcu JP2 kanonizował go, co negatywnie odebrali Czesi, również katolicy.

- Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel i pierwszy prałat Opus Dei. Escrivá był określany przez starych członków Opus Dei jako megaloman, pronazista, antysemita, zarozumialec, łatwo wpadający w gniew i kłamliwy, związany ponadto z reżimem frankistowskim. Nie było to jednak przeszkodą dla JP2, który wręcz go czcił, by pośpiesznie go beatyfikować, co było kontrowersyjne nawet dla samego Kościoła

Zamiast pluc na inne religie przyjrzyj sie swojej Laughing
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:37

Wychodzi ze to papiez POlak lubowal sie w wyswiecaniu milosnikow faszyzmu, co w sumie nei dziwi jesli sie pamieta stosunek KK do rzadow Hitlera i Musoliniego

W 1990 r. JP2 ogłosił Piusa XII sługą bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W maju 2007 r. Komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w liczbie 13 członków jednomyślnie opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII. W grudniu 2007 r. papież B16 zadecydował o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego Piusa XII. W tym miejscu można zapytać, dlaczego tak się stało? Biografia Piusa XII nie pozostawia złudzeń. Kard. Eugenio Pacelli, a późniejszy Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich rządów gen. Francisca Franco w Hiszpanii oraz Antonia Salazara w Portugalii. Ze względów politycznych dobre stosunki utrzymywał również z dyktatorem Włoch Benito Mussolinim oraz z ks. Tiso rządzącym na Słowacji, a także z Ante Paveliciem. Był również gorącym zwolennikiem linii politycznej Hitlera. Wydatnie wspomagał wodza III Rzeszy w realizacji jego ekspansywnych planów, których kulminacją była II wojna światowa. Pius XII nigdy nie wyraził jednoznacznego potępienia wojennej agresji i ogromu nieszczęść, jakie przyniosła zwyrodniała i obłędna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalnością i wymiarem, jakiej nie znał świat. Hierarchowie rzymskiego Kościoła dawali swoje błogosławieństwo armiom hitlerowskim, ruszającym na podbój świata, niosąc zagładę milionom ludzi, w większości katolikom. Tuż przed końcem wojny i po jej zakończeniu, Watykan (kierując się prawdopodobnie "miłosierdziem") ukrywał, a następnie organizował ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroniąc ich przed odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie na ludzkości. Lista zarzutów pod adresem Piusa XII jest znacznie szersza. Można zatem się zastanowić, jakiego aspektu świętości dopatrzył się JP2 w Piusie XII?
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:49

HIOB napisał:
pudelek.pl
kołderka w zwierzątka
kimacz

dobranoc

Laughing

Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:49

Janko Traderroo napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
...

Mylisz fakty - wiara daje człowiekowi wolność.
A człowiek wierzący/praktykujący nie boi się ani duchów/ani demonów/szatana - nie potrzebuje żadnych amuletów, pierścieni, czy zaklęć.

Wrócimy do tematu wieczorem - przeczytam i odpowiem na posty. Teraz trwa niedziela i właśnie jedziemy z przyjaciółmi na rodzinny piknik.
Pozdrawiam!
przyjemnego wypoczynku!

czy np. łańcuszek ze świętym podchodzi pod amulet ?

Oczywiście łańcuszek ze świętym to nie amulet - nosząc go odwołujemy się do wsparcia/modlitwy konkretnego świętego.

Zawsze musimy sobie zadać pytanie - po czyją moc sięgamy (?) Czyjego wstawiennictwa oczekujemy (?) - zgodnie z definicją z wikipedii:
Cytat :
Amulet (łac. amuletum – przedmiot lub czynność broniąca przed czarami lub nieszczęściem) – drobny przedmiot, naturalny lub sztuczny, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami.

a stanowisko Biblii i KK jest w tych kwestiach jednoznaczne - oto cytat z Katechizmu Kościoła Katolickiego:
Cytat :
Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich. Uciekanie się do tak zwanych tradycyjnych praktyk medycznych nie usprawiedliwia ani wzywania złych mocy, ani wykorzystywania łatwowierności drugiego człowieka (KKK 2117).
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:50

Argos napisał:
Niemiecka posłanka ze Stambułu: Policja poluje na demonstrantów. To jak wojna

Turcja: Związki wzywają do strajku generalnego. Dla poparcia demonstrantów

z tego wyjdzie kolejna fala hossy stulecia

barany ladnie przytuli na tych S

Bo na chuj te demonstracje? Albo to są jacyś totalni debile wierzący, że zmienią świat albo podpłaceni przez odpowiednią agenturę. I płacą za to ciężko później zdrowiem lub życiem.
Większość normalnych się nie wychyla tylko pilnuje własnych dup i rodzin.

Tak jak u nas za komuny najbardziej wpierdol dostawali protestujący a kto się umiał ze sqrwysyńską władzą "ułożyć" albo przynajmniej cicho siedzieć, ten miał zazwyczaj spoqj. Wszędzie podobnie.

W Syrii jakby mordy przyciszyli to by też był spoqj. Ale najprawdopodobniej 90% przypadqw wszelkich protestów na świecie to podpłacone działanie obcej agentury bo destabilizacja robiona od wewnątrz to najłatwiejszy sposób przejęcia władzy bez wojny.

Pytanie tylko kto i po co? Raczej nie Jankes bo oni z Turcją zdaje się, że dobrze są w kontaktach.


Ostatnio zmieniony przez OpCjOnEr dnia Nie 16 Cze 2013, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 47950
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:52

wyglada na to ze jestesmy tutaj na forum jedna wielka rodziną

a ja powiem, że

miałem 2 rodziców
4 dziadków,
8 pradziadków
16 prapradziadków
32 praprapradziadków
...
...

spokojnie to są tylko rodzice + 4 pokolenia czyli 2 do potęgi 4 (przeciętnie 4 pokolenia przypadają na stulecie)

tak więc, mniej więcej sto lat przed narodzeniem moich rodziców żyło szesnaścioro moich przodków. Jedziemy dalej:

32
64
128
256

2 do potęgi 8 jest 256, więc w połowie 18. wieku było 256 moich przodków.

2 do potęgi 12 jest 4096, więc w połowie 15. wieku było 4096 moich przodków.

2 do potęgi 16 jest 65536, więc w połowie 16. wieku było 65536 moich przodków.

2 do potęgi 20 jest 1048576, więc w połowie 15. wieku było 1048576 moich przodków.

2 do potęgi 24 jest 16777216, więc w połowie 14. wieku było 16777216 moich przodków.

a jeszcze sto lat wcześniej? Ile miałem przodków za rozbicia dzielnicowego? 2 do potęgi 28 jest 268435456.

Tak, proszę państwa - 268 435 456. Sporo.

a jeszcze sto lat wcześniej, za Władysława Hermana? otóż 4 294 967 296.


Obliczcie ile było za Mieszka I.Nawet biorąc pod uwagę, że część przodków może się powtarzać, to ogromna liczba. Jestem pewien, że mam wspólne korzenie zarówno z królem angielskim jak i ze świniopasem Mieszka I i samym Mieszkiem. to ogromna liczba. To dotyczy nas wszystkich - każdy i każda z nas jest w takiej samej sytuacji. Ludzie się pomieszali przez stulecia i tysiąclecia i tak naprawdę, to wszyscy jesteśmy krewnymi.

dobranoc kuzynostwu

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 21:59

kaczor napisał:
Wychodzi ze to papiez POlak lubowal sie w wyswiecaniu milosnikow faszyzmu, co w sumie nei dziwi jesli sie pamieta stosunek KK do rzadow Hitlera i Musoliniego

W 1990 r. JP2 ogłosił Piusa XII sługą bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W maju 2007 r. Komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w liczbie 13 członków jednomyślnie opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII. W grudniu 2007 r. papież B16 zadecydował o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego Piusa XII. W tym miejscu można zapytać, dlaczego tak się stało? Biografia Piusa XII nie pozostawia złudzeń. Kard. Eugenio Pacelli, a późniejszy Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich rządów gen. Francisca Franco w Hiszpanii oraz Antonia Salazara w Portugalii. Ze względów politycznych dobre stosunki utrzymywał również z dyktatorem Włoch Benito Mussolinim oraz z ks. Tiso rządzącym na Słowacji, a także z Ante Paveliciem. Był również gorącym zwolennikiem linii politycznej Hitlera. Wydatnie wspomagał wodza III Rzeszy w realizacji jego ekspansywnych planów, których kulminacją była II wojna światowa. Pius XII nigdy nie wyraził jednoznacznego potępienia wojennej agresji i ogromu nieszczęść, jakie przyniosła zwyrodniała i obłędna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalnością i wymiarem, jakiej nie znał świat. Hierarchowie rzymskiego Kościoła dawali swoje błogosławieństwo armiom hitlerowskim, ruszającym na podbój świata, niosąc zagładę milionom ludzi, w większości katolikom. Tuż przed końcem wojny i po jej zakończeniu, Watykan (kierując się prawdopodobnie "miłosierdziem") ukrywał, a następnie organizował ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroniąc ich przed odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie na ludzkości. Lista zarzutów pod adresem Piusa XII jest znacznie szersza. Można zatem się zastanowić, jakiego aspektu świętości dopatrzył się JP2 w Piusie XII?

I widzisz - jaki sens z Tobą dyskutować, skoro już kiedyś Ci to wyjaśniałem - a Ty dalej uparcie te swoje bzdury wypisujesz..
Cytat :
Pius XII akurat zredagował publiczny protest wobec okrucieństw popełnianych przez nazistów w całej okupowanej Europie i zamierzał go opublikować. Akurat wtedy dowiedział się o reakcji Hitlera na list pasterski biskupów holenderskich. W obecności siostry Paskaliny Lehnert, zatrudnionej u niego, spalił ten dokument, mówiąc: „Skoro List biskupów holenderskich kosztował życie 40 tysięcy osób, mój protest jako Papieża mógłby pochłonąć 200 tysięcy ofiar. Nie mogę sobie pozwolić na takie ryzyko. Lepiej publicznie zachować milczenie, a czynić, to co czyniliśmy dotąd – udzielając wszelkiej możliwej pomocy tym biednym istotom ludzkim.”
Pius XII ratował Żydów

Zaraz po wojnie Żydzi wielokrotnie wyrażali swoją wdzięczność papieżowi. Jego czarna legenda zrodziła się dopiero w latach 60. po wydaniu głośnego dramatu Rolfa Hochhuta "Namiestnik". Od tego czasu pojawiło się wiele książek i artykułów oskarżających papieża o sprzyjanie Trzeciej Rzeszy, o to, że był "papieżem Hitlera". Według historyków kampanię tę zorganizowała KGB.

Zamiast tego antykatolickiego bełkotu - sięgnąłbyś choćby do wikipedii, to byś się dowiedział, co sami Żydzi mówią w tej sprawie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII):
Cytat :
"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem:
Mówienie, że Kościół katolicki, Watykan czy papież sprzeciwiali się ratowaniu Żydów, to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Zawsze okazywali tyle pomocy, ile byli w stanie."
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:00

Diablo (krt) napisał:
Argos napisał:
kto to ???

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Z14110296Q


Natalia Siwiec bez makijażu

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,14110234,Nie_uwierzycie__jak_Natalia_Siwiec_wyglada_bez_makijazu_.html#BoxPlotekTxt

no kiepsko kiepsko, ale włosy wciąż ma piękne

Uuuuu What a Face chujowe zdjęcie na maxa ale zdjęcia tak już mają, że każdemu można zrobić i fajne i chujowe.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:04

Wlazł Zahary na forum i teraz nie mogę wątku zamknąć. bij szwagra
Specjalnie mi to robi.

Niech ktoś poczeka do 2 w nocy i otworzy nowy, bo ja do rur muszę wstawać rano. Rolling Eyes
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:07

Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops


Ostatnio zmieniony przez OpCjOnEr dnia Nie 16 Cze 2013, 22:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:08

Argos napisał:
wyglada na to ze jestesmy tutaj na forum jedna wielka rodziną

a ja powiem, że

miałem 2 rodziców
4 dziadków,
8 pradziadków
16 prapradziadków
32 praprapradziadków
...
...

Obliczcie ile było za Mieszka I.Nawet biorąc pod uwagę, że część przodków może się powtarzać, to ogromna liczba. Jestem pewien, że mam wspólne korzenie zarówno z królem angielskim jak i ze świniopasem Mieszka I i samym Mieszkiem. to ogromna liczba. To dotyczy nas wszystkich - każdy i każda z nas jest w takiej samej sytuacji. Ludzie się pomieszali przez stulecia i tysiąclecia i tak naprawdę, to wszyscy jesteśmy krewnymi.

dobranoc kuzynostwu

bo wszyscy polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy , chłopak czy dziewczyna. clown
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:10

kaczor napisał:
Zahary napisał:
PINGWIN Z MADAGASKARU napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
Zahary napisał:

Tu masz "ZARYS KATOLICKIEJ DEMONOLOGII" - gdybyś jednak chciał coś o tym wiedzieć:

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=69

Pozdrawiam
Mylisz fakty - wiara daje człowiekowi wolność.
A człowiek wierzący/praktykujący nie boi się ani duchów/ani demonów/szatana - nie potrzebuje żadnych amuletów, pierścieni, czy zaklęć.

Wrócimy do tematu wieczorem - przeczytam i odpowiem na posty. Teraz trwa niedziela i właśnie jedziemy z przyjaciółmi na rodzinny piknik.
a czy Allach to bóg czy tylko demon?
i czy anioły z koranu to te same co w biblii, np Gabriel, czy to złe duchy (cokolwiek wiem że nie jesteś specjalistą multikulturowym), no ale dobrze byłoby wiedzieć jak po chrześcijańsku do boga/demona arabusów podchodzić. Question
pozdr

Już Ci to kiedyś wyjaśniałem, że podstawowym dokumentem w próbach dialogu KK z islamem jest punkt 3ci soborowej (S.W.II) „Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” – Nostra aetate:

Cytat :
Mahometanie co prawda oddają „cześć jedynemu Bogu (…) miłosiernemu i
wszechmocnemu”, ale trzeba jasno stwierdzić, że Sobór nie mówi przez to, iź oddają cześć
Temu Samemu Bogu, co Źydzi i chrześcijanie. Co więcej – Sobór również nie nazywa tego
Boga Bogiem Biblii
. Poza tym sama teologia muzułmańska mówi, iż Allach co prawda jest
miłosierny, ale jedynie dla muzułmanów
. Pozostali są skazani na męki wieczne, nawet tzw.
ludzie Księgi, jak to wynika z pewnych wersetów Koranu.

Polecam w tym temacie książkę Bartłomieja Grysa: Islam - prawdziwe oblicze "religii pokoju". Flos Carmeli 2007.

Co do Jezusa - Muzułmanie przyjmują go jako proroka, natomiast dla nas Mahomet nie jest nawet świętym - zresztą jego życie dalekie było od standardów świętości Chrześcijan:

http://www.fronda.pl/a/zycie-jezusa-zycie-mahometa,27934.html

Pozdrawiam
A zycie wielu swietych chrzescijanskich obce byloby jakimkolwiek prawom ludzkim i boskim.
Chociazby biskup stanislaw ktory zostal swietym mimo ze spiskowal przeciwko wlasnemu krolowi i byl zwyklym zdracja

Albo swieci waszego bozka JP II

Alojzij Stepinac, chorwacki kardynał, hitlerowski kolaborant. Arcybiskup Stepinac przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami. Po wojnie został skazany na 16 lat więzienia za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. JP2, papież-antykomunista, w 20-lecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu

Jose de Anchieta (beatyfikacja 1980), jezuita, który głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Odpowiedzialny za ludobójstwo Indian Ameryki Południowej w XVI w. JP2 wynosząc go na ołtarze, nazwał go "apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy".

Jan Sarkander, zasłynął przez swoją działalność kontrreformacyjną. Katolicy w Czechach, będący w mniejszości, chcąc podnieść swoją pozycję społeczną starali się o wsparcie wojsk papiesko-cesarskich. Jan Sarkander napisał w tej sprawie list do polskiego króla Zygmunta III Wazy, prosząc o zbrojne wsparcie czeskich katolików. Prośba została spełniona i do Czech wysłano lisowczyków, którzy palili i rabowali, a ostatecznie też przyczynili się do rozbicia szlachty czeskiej, w bitwie pod Białą Górą, po której wymordowano wziętych do niewoli jeńców czeskich. Papież Pius IX ogłosił Sarkandera błogosławionym w 1859. 21 maja 1995, w Ołomuńcu JP2 kanonizował go, co negatywnie odebrali Czesi, również katolicy.

- Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel i pierwszy prałat Opus Dei. Escrivá był określany przez starych członków Opus Dei jako megaloman, pronazista, antysemita, zarozumialec, łatwo wpadający w gniew i kłamliwy, związany ponadto z reżimem frankistowskim. Nie było to jednak przeszkodą dla JP2, który wręcz go czcił, by pośpiesznie go beatyfikować, co było kontrowersyjne nawet dla samego Kościoła

Zamiast pluc na inne religie przyjrzyj sie swojej Laughing

Wśród świętych KK jest mnóstwo nawróconych grzeszników.
Chwalisz się, że całą Biblię przeczytałeś - ale co z tego, skoro nic nie zrozumiałeś?

Św. Paweł Apostoł, przed nawróceniem też był gorliwym prześladowcą chrześcijan.. Tak więc - "taki duży, taki mały",.. również Ty: Very Happy



Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:11

Zahary napisał:
kaczor napisał:
Wychodzi ze to papiez POlak lubowal sie w wyswiecaniu milosnikow faszyzmu, co w sumie nei dziwi jesli sie pamieta stosunek KK do rzadow Hitlera i Musoliniego

W 1990 r. JP2 ogłosił Piusa XII sługą bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W maju 2007 r. Komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w liczbie 13 członków jednomyślnie opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII. W grudniu 2007 r. papież B16 zadecydował o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego Piusa XII. W tym miejscu można zapytać, dlaczego tak się stało? Biografia Piusa XII nie pozostawia złudzeń. Kard. Eugenio Pacelli, a późniejszy Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich rządów gen. Francisca Franco w Hiszpanii oraz Antonia Salazara w Portugalii. Ze względów politycznych dobre stosunki utrzymywał również z dyktatorem Włoch Benito Mussolinim oraz z ks. Tiso rządzącym na Słowacji, a także z Ante Paveliciem. Był również gorącym zwolennikiem linii politycznej Hitlera. Wydatnie wspomagał wodza III Rzeszy w realizacji jego ekspansywnych planów, których kulminacją była II wojna światowa. Pius XII nigdy nie wyraził jednoznacznego potępienia wojennej agresji i ogromu nieszczęść, jakie przyniosła zwyrodniała i obłędna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalnością i wymiarem, jakiej nie znał świat. Hierarchowie rzymskiego Kościoła dawali swoje błogosławieństwo armiom hitlerowskim, ruszającym na podbój świata, niosąc zagładę milionom ludzi, w większości katolikom. Tuż przed końcem wojny i po jej zakończeniu, Watykan (kierując się prawdopodobnie "miłosierdziem") ukrywał, a następnie organizował ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroniąc ich przed odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie na ludzkości. Lista zarzutów pod adresem Piusa XII jest znacznie szersza. Można zatem się zastanowić, jakiego aspektu świętości dopatrzył się JP2 w Piusie XII?

I widzisz - jaki sens z Tobą dyskutować, skoro już kiedyś Ci to wyjaśniałem - a Ty dalej uparcie te swoje bzdury wypisujesz..
Cytat :
Pius XII akurat zredagował publiczny protest wobec okrucieństw popełnianych przez nazistów w całej okupowanej Europie i zamierzał go opublikować. Akurat wtedy dowiedział się o reakcji Hitlera na list pasterski biskupów holenderskich. W obecności siostry Paskaliny Lehnert, zatrudnionej u niego, spalił ten dokument, mówiąc: „Skoro List biskupów holenderskich kosztował życie 40 tysięcy osób, mój protest jako Papieża mógłby pochłonąć 200 tysięcy ofiar. Nie mogę sobie pozwolić na takie ryzyko. Lepiej publicznie zachować milczenie, a czynić, to co czyniliśmy dotąd – udzielając wszelkiej możliwej pomocy tym biednym istotom ludzkim.”
Pius XII ratował Żydów

Zaraz po wojnie Żydzi wielokrotnie wyrażali swoją wdzięczność papieżowi. Jego czarna legenda zrodziła się dopiero w latach 60. po wydaniu głośnego dramatu Rolfa Hochhuta "Namiestnik". Od tego czasu pojawiło się wiele książek i artykułów oskarżających papieża o sprzyjanie Trzeciej Rzeszy, o to, że był "papieżem Hitlera". Według historyków kampanię tę zorganizowała KGB.

Zamiast tego antykatolickiego bełkotu - sięgnąłbyś choćby do wikipedii, to byś się dowiedział, co sami Żydzi mówią w tej sprawie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII):
Cytat :
"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem:
Mówienie, że Kościół katolicki, Watykan czy papież sprzeciwiali się ratowaniu Żydów, to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Zawsze okazywali tyle pomocy, ile byli w stanie."
Pozdrawiam

Hahah bajeczka o tym ze "juz prawie" mial wydac dokument ale spalil, albo ze robili tyle ile byli w stanie (czyli nic).Teraz papiez nie ma problemow ciagle mowic o gejach i innych rzeczach ktore mu sie nie podobaja ale wtedy nawet oswiadczenia nie mial wydac.Nie wiem jaki ty masz mul w glowie zeby brak nawet oswiadczenia pokazywac jako laskawosc papieza ktory dzieki temu kogos uratowal Laughing
No i do swietych sie nie odniosles, widocznie nie ma argumentow wiec przemilczysz Laughing

Co do zydow to oni po prostu nie znali tej prawdy bo te informacje wycieklay z czasem, po tym jak Watykan zrozumial ze opowiedzial sie po zlej stronei zaczal wszystko ukrywac i zaciemniac tak zeby lemingi twojego pokroju nie mialy problemow etycznych i moralnych w interpretacji.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:11

OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 06/05/2009

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:13

Zahary napisał:
kaczor napisał:
Zahary napisał:
PINGWIN Z MADAGASKARU napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
Zahary napisał:

Tu masz "ZARYS KATOLICKIEJ DEMONOLOGII" - gdybyś jednak chciał coś o tym wiedzieć:

http://sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=69

Pozdrawiam
Mylisz fakty - wiara daje człowiekowi wolność.
A człowiek wierzący/praktykujący nie boi się ani duchów/ani demonów/szatana - nie potrzebuje żadnych amuletów, pierścieni, czy zaklęć.

Wrócimy do tematu wieczorem - przeczytam i odpowiem na posty. Teraz trwa niedziela i właśnie jedziemy z przyjaciółmi na rodzinny piknik.
a czy Allach to bóg czy tylko demon?
i czy anioły z koranu to te same co w biblii, np Gabriel, czy to złe duchy (cokolwiek wiem że nie jesteś specjalistą multikulturowym), no ale dobrze byłoby wiedzieć jak po chrześcijańsku do boga/demona arabusów podchodzić. Question
pozdr

Już Ci to kiedyś wyjaśniałem, że podstawowym dokumentem w próbach dialogu KK z islamem jest punkt 3ci soborowej (S.W.II) „Deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich” – Nostra aetate:

Cytat :
Mahometanie co prawda oddają „cześć jedynemu Bogu (…) miłosiernemu i
wszechmocnemu”, ale trzeba jasno stwierdzić, że Sobór nie mówi przez to, iź oddają cześć
Temu Samemu Bogu, co Źydzi i chrześcijanie. Co więcej – Sobór również nie nazywa tego
Boga Bogiem Biblii
. Poza tym sama teologia muzułmańska mówi, iż Allach co prawda jest
miłosierny, ale jedynie dla muzułmanów
. Pozostali są skazani na męki wieczne, nawet tzw.
ludzie Księgi, jak to wynika z pewnych wersetów Koranu.

Polecam w tym temacie książkę Bartłomieja Grysa: Islam - prawdziwe oblicze "religii pokoju". Flos Carmeli 2007.

Co do Jezusa - Muzułmanie przyjmują go jako proroka, natomiast dla nas Mahomet nie jest nawet świętym - zresztą jego życie dalekie było od standardów świętości Chrześcijan:

http://www.fronda.pl/a/zycie-jezusa-zycie-mahometa,27934.html

Pozdrawiam
A zycie wielu swietych chrzescijanskich obce byloby jakimkolwiek prawom ludzkim i boskim.
Chociazby biskup stanislaw ktory zostal swietym mimo ze spiskowal przeciwko wlasnemu krolowi i byl zwyklym zdracja

Albo swieci waszego bozka JP II

Alojzij Stepinac, chorwacki kardynał, hitlerowski kolaborant. Arcybiskup Stepinac przez cztery lata masakr współpracował z ustaszami. Po wojnie został skazany na 16 lat więzienia za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Został następnie mianowany przez papieża kardynałem. JP2, papież-antykomunista, w 20-lecie swego pontyfikatu wyświęcił kardynała-faszystę, uczynił zeń chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu

Jose de Anchieta (beatyfikacja 1980), jezuita, który głosił dewizę: "Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje". Odpowiedzialny za ludobójstwo Indian Ameryki Południowej w XVI w. JP2 wynosząc go na ołtarze, nazwał go "apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy".

Jan Sarkander, zasłynął przez swoją działalność kontrreformacyjną. Katolicy w Czechach, będący w mniejszości, chcąc podnieść swoją pozycję społeczną starali się o wsparcie wojsk papiesko-cesarskich. Jan Sarkander napisał w tej sprawie list do polskiego króla Zygmunta III Wazy, prosząc o zbrojne wsparcie czeskich katolików. Prośba została spełniona i do Czech wysłano lisowczyków, którzy palili i rabowali, a ostatecznie też przyczynili się do rozbicia szlachty czeskiej, w bitwie pod Białą Górą, po której wymordowano wziętych do niewoli jeńców czeskich. Papież Pius IX ogłosił Sarkandera błogosławionym w 1859. 21 maja 1995, w Ołomuńcu JP2 kanonizował go, co negatywnie odebrali Czesi, również katolicy.

- Josemaría Escrivá de Balaguer, założyciel i pierwszy prałat Opus Dei. Escrivá był określany przez starych członków Opus Dei jako megaloman, pronazista, antysemita, zarozumialec, łatwo wpadający w gniew i kłamliwy, związany ponadto z reżimem frankistowskim. Nie było to jednak przeszkodą dla JP2, który wręcz go czcił, by pośpiesznie go beatyfikować, co było kontrowersyjne nawet dla samego Kościoła

Zamiast pluc na inne religie przyjrzyj sie swojej Laughing

Wśród świętych KK jest mnóstwo nawróconych grzeszników.
Chwalisz się, że całą Biblię przeczytałeś - ale co z tego, skoro nic nie zrozumiałeś?

Św. Paweł Apostoł, przed nawróceniem też był gorliwym prześladowcą chrześcijan.. Tak więc - "taki duży, taki mały",.. również Ty: Very Happy



Pozdrawiam

Ci ktorzy wymienili istnieli w rzeczywistosci i dokladnie wiemy co zrobili, za to na istnienie sw Pawla nie ma zadnych dowodow procz ksiazek napisanych przez samych wyznawcow religii wiec z gory nieobiektywnych.
Zreszta jesli pawel sie nawrocil to mozna swietymi obwolywac zbrodniarzy?Co to za logika, w Biblii tez jest napisane ze Zydzi sa narodem wybranym i swiat nalezy do nich jakos nie widze zebys sie z tym zgadzal
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:14

O, tak... Pius XII to prawdziwy ideał papieża. Very Happy
A gdzie jest granica ulegania presji dyktatora?

Gdyby Hitler odwiedził papieża w Watykanie i kazał mu sobie obciągnąć, bo w przeciwnym wypadku zginęłoby 40 tys. niewinnych dzieci, to oczywiście Pius XII ochoczo zabrałby się do pracy.

Relatywizm moralny - tak zwalczany przez kk - tutaj jest wykorzystywany jako uzasadnienie bardzo nierozsądnych (delikatnie mówiąc) działań papieża.

Przykro mi Zahary, ja jestem germanistą z wykształcenia i zamiłowania, a czasy nazistowskie to mój ulubiony temat, więc mógłbyś oszczędzić mi czytania tych bzdur. Very Happy

Podziwiam Cię za upór. ;p
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:15

Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki

Chyba że coś zmienili ale nie słyszałem. W KK jest to dość jasno sformułowane, nie chce mi się szukać.

Hahaha przypadek.... KK - kodex karny, kościół katolicki
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 EmptyNie 16 Cze 2013, 22:20

OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki

Chyba że coś zmienili ale nie słyszałem. W KK jest to dość jasno sformułowane, nie chce mi się szukać.

Hahaha przypadek.... KK - kodex karny, kościół katolicki

ja raz uprawiał sex z 14tką Very Happy tyle ze ja wtedy tez miał 14 lat
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 15 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 15-16.06.2013 weekend
Powrót do góry 
Strona 15 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Next
 Similar topics
-
» UFO - 02-03.02.2013 weekend
» UFO - 18-19.05.2013 weekend
» UFO 16-17.03.2013 Weekend
» UFO - 19-20.01.2013 weekend
» UFO - 23-24.02.2013 weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: