Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 15-16.06.2013 weekend

Go down 
+29
Małolat
TRADER
Janko Traderroo
MoralnyNiepokój
Mleczarz
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
E X
Zygmunt de Bill
dziadek
nomad
Piotrek691
zibi
Windziarz
kaczor
IronFX
MICHU
EX
betonowe_buty
rafalx
mariner
barany
Reser
janek
AgroTrader
Diablo
thorgall
Aligator
Zahary
inwestor
33 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorWiadomość
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 47950
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:21


_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:21

Ale to obleśne jest:


UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Afa6805009b4f8ea3a7c0b75fabb72b2

niedobrze miniedobrze miniedobrze miniedobrze mi

To coś myśli, że jest piękne? Przecież to na wymioty wzbiera.

http://www.sfora.pl/Zobacz-nowa-Miss-Trans-Wygrala-najladniejsza-g56766-159791
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:21

kaczor napisał:
Zahary napisał:
kaczor napisał:
Wychodzi ze to papiez POlak lubowal sie w wyswiecaniu milosnikow faszyzmu, co w sumie nei dziwi jesli sie pamieta stosunek KK do rzadow Hitlera i Musoliniego

W 1990 r. JP2 ogłosił Piusa XII sługą bożym i rozpoczął jego proces beatyfikacyjny. W maju 2007 r. Komisja kardynałów i biskupów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w liczbie 13 członków jednomyślnie opowiedziała się za beatyfikacją Piusa XII. W grudniu 2007 r. papież B16 zadecydował o wstrzymaniu procesu beatyfikacyjnego Piusa XII. W tym miejscu można zapytać, dlaczego tak się stało? Biografia Piusa XII nie pozostawia złudzeń. Kard. Eugenio Pacelli, a późniejszy Pius XII przychylnie był nastawiony do narodowo-katolickich rządów gen. Francisca Franco w Hiszpanii oraz Antonia Salazara w Portugalii. Ze względów politycznych dobre stosunki utrzymywał również z dyktatorem Włoch Benito Mussolinim oraz z ks. Tiso rządzącym na Słowacji, a także z Ante Paveliciem. Był również gorącym zwolennikiem linii politycznej Hitlera. Wydatnie wspomagał wodza III Rzeszy w realizacji jego ekspansywnych planów, których kulminacją była II wojna światowa. Pius XII nigdy nie wyraził jednoznacznego potępienia wojennej agresji i ogromu nieszczęść, jakie przyniosła zwyrodniała i obłędna ideologia faszyzmu, realizowana przez Hitlera z brutalnością i wymiarem, jakiej nie znał świat. Hierarchowie rzymskiego Kościoła dawali swoje błogosławieństwo armiom hitlerowskim, ruszającym na podbój świata, niosąc zagładę milionom ludzi, w większości katolikom. Tuż przed końcem wojny i po jej zakończeniu, Watykan (kierując się prawdopodobnie "miłosierdziem") ukrywał, a następnie organizował ucieczki z Europy zbrodniarzy hitlerowskich, chroniąc ich przed odpowiedzialnością za popełnione zbrodnie na ludzkości. Lista zarzutów pod adresem Piusa XII jest znacznie szersza. Można zatem się zastanowić, jakiego aspektu świętości dopatrzył się JP2 w Piusie XII?

I widzisz - jaki sens z Tobą dyskutować, skoro już kiedyś Ci to wyjaśniałem - a Ty dalej uparcie te swoje bzdury wypisujesz..
Cytat :
Pius XII akurat zredagował publiczny protest wobec okrucieństw popełnianych przez nazistów w całej okupowanej Europie i zamierzał go opublikować. Akurat wtedy dowiedział się o reakcji Hitlera na list pasterski biskupów holenderskich. W obecności siostry Paskaliny Lehnert, zatrudnionej u niego, spalił ten dokument, mówiąc: „Skoro List biskupów holenderskich kosztował życie 40 tysięcy osób, mój protest jako Papieża mógłby pochłonąć 200 tysięcy ofiar. Nie mogę sobie pozwolić na takie ryzyko. Lepiej publicznie zachować milczenie, a czynić, to co czyniliśmy dotąd – udzielając wszelkiej możliwej pomocy tym biednym istotom ludzkim.”
Pius XII ratował Żydów

Zaraz po wojnie Żydzi wielokrotnie wyrażali swoją wdzięczność papieżowi. Jego czarna legenda zrodziła się dopiero w latach 60. po wydaniu głośnego dramatu Rolfa Hochhuta "Namiestnik". Od tego czasu pojawiło się wiele książek i artykułów oskarżających papieża o sprzyjanie Trzeciej Rzeszy, o to, że był "papieżem Hitlera". Według historyków kampanię tę zorganizowała KGB.

Zamiast tego antykatolickiego bełkotu - sięgnąłbyś choćby do wikipedii, to byś się dowiedział, co sami Żydzi mówią w tej sprawie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII):
Cytat :
"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem:
Mówienie, że Kościół katolicki, Watykan czy papież sprzeciwiali się ratowaniu Żydów, to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Zawsze okazywali tyle pomocy, ile byli w stanie."
Pozdrawiam

Hahah bajeczka o tym ze "juz prawie" mial wydac dokument ale spalil, albo ze robili tyle ile byli w stanie (czyli nic).Teraz papiez nie ma problemow ciagle mowic o gejach i innych rzeczach ktore mu sie nie podobaja ale wtedy nawet oswiadczenia nie mial wydac.Nie wiem jaki ty masz mul w glowie zeby brak nawet oswiadczenia pokazywac jako laskawosc papieza ktory dzieki temu kogos uratowal Laughing
No i do swietych sie nie odniosles, widocznie nie ma argumentow wiec przemilczysz Laughing

Co do zydow to oni po prostu nie znali tej prawdy bo te informacje wycieklay z czasem, po tym jak Watykan zrozumial ze opowiedzial sie po zlej stronei zaczal wszystko ukrywac i zaciemniac tak zeby lemingi twojego pokroju nie mialy problemow etycznych i moralnych w interpretacji.

Nie masz pojęcia o czym piszesz - KK uratował najwięcej Żydów i takie są fakty.

Pewno nie wiesz, że ok. 80% uratowanych Żydów, przeżyło dzięki metrykom chrztu zdobytym na parafiach - najczęściej, dla bezpieczeństwa otrzymywali tożsamość umarłych wcześniej Polaków (Niemcy nie byli głupi i często sprawdzali księgi parafialne)..

Podaj proszę te źródła tych bzdur o Watykanie, czy informacji, które "wyciekły" z czasem..

PS Niech zgadnę - jesteś wielbicielem twórczości Grossa ?
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:22

Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:
Piotrek691 napisał:

...
I wygląda jakby miała 16 lat :affraid:Temat dla Alfonsa Fibaka lub Polańskiego What a Face

Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki

Chyba że coś zmienili ale nie słyszałem. W KK jest to dość jasno sformułowane, nie chce mi się szukać.

Hahaha przypadek.... KK - kodex karny, kościół katolicki

ja raz uprawiał sex z 14tką :Dtyle ze ja wtedy tez miał 14 lat

No to nie było przestępstwa ale grzech na pewno! DO SPOWIEDZI MARSZ GRZESZNIQ Very Happy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:25

Zahary napisał:

...
Zaraz po wojnie Żydzi wielokrotnie wyrażali swoją wdzięczność papieżowi. Jego czarna legenda zrodziła się dopiero w latach 60. po wydaniu głośnego dramatu Rolfa Hochhuta "Namiestnik". Od tego czasu pojawiło się wiele książek i artykułów oskarżających papieża o sprzyjanie Trzeciej Rzeszy, o to, że był "papieżem Hitlera". Według historyków kampanię tę zorganizowała KGB.

Zamiast tego antykatolickiego bełkotu - sięgnąłbyś choćby do wikipedii, to byś się dowiedział, co sami Żydzi mówią w tej sprawie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII):
Cytat :
"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem:
Mówienie, że Kościół katolicki, Watykan czy papież sprzeciwiali się ratowaniu Żydów, to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Zawsze okazywali tyle pomocy, ile byli w stanie."
Pozdrawiam

A ciekawe co mówią Żydzi w samych Niemczech. Very Happy

http://www.spiegel.de/panorama/dekret-fuer-pius-xii-zentralrat-der-juden-kritisiert-papst-benedikt-a-668136.html

Szybko tłumacząc - Sekretarz Generalny Centralnej Rady Żydowskiej w Niemczech powiedział: "Jestem smutny i wściekły. (...) Kościół Katolicki próbuje pisać inną historię."

Wszystko w kontekście wznowionego procesu beatyfikacji Piusa XII.

Dziś stan wiedzy jest dużo większy niż w latach 60-tych XX wieku, to nie ulega wątpliwości.

Zahary - pieprzysz i tyle.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:26

OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:
Dezerter napisał:


Wolisz mohery? ShockedVery Happy
> 15 to chyba ok... geekWink

Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki

Chyba że coś zmienili ale nie słyszałem. W KK jest to dość jasno sformułowane, nie chce mi się szukać.

Hahaha przypadek.... KK - kodex karny, kościół katolicki

ja raz uprawiał sex z 14tką :Dtyle ze ja wtedy tez miał 14 lat

No to nie było przestępstwa ale grzech na pewno! DO SPOWIEDZI MARSZ GRZESZNIQ Very Happy

nie musze, wcale mi sie nie podobało, ach te pierwsze razy
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:29

Dezerter napisał:
O, tak... Pius XII to prawdziwy ideał papieża. Very Happy
A gdzie jest granica ulegania presji dyktatora?

Gdyby Hitler odwiedził papieża w Watykanie i kazał mu sobie obciągnąć, bo w przeciwnym wypadku zginęłoby 40 tys. niewinnych dzieci, to oczywiście Pius XII ochoczo zabrałby się do pracy.

Relatywizm moralny - tak zwalczany przez kk - tutaj jest wykorzystywany jako uzasadnienie bardzo nierozsądnych (delikatnie mówiąc) działań papieża.

Przykro mi Zahary, ja jestem germanistą z wykształcenia i zamiłowania, a czasy nazistowskie to mój ulubiony temat, więc mógłbyś oszczędzić mi czytania tych bzdur. Very Happy

Podziwiam Cię za upór. ;p

A co ma germanista do historii ? Można być świetnym germanistą i wypisywać bzdury na tematy o których rozmawiamy - zresztą co już kiedyś próbowałeś..

Ja cytowałem tu wiele wypowiedzi historyków w tych kwestiach - jeżeli masz coś do dodania - to proszę o źródła, chętnie zweryfikuję Twoje "rewelacje".

To zapewne tak jak z tą dyskusją o pedofilii w KK - jak się zapyta o szczegóły/badania, to umiecie tylko propagandowy filmik o pojedynczym dramacie wkleić..

Zatem - jak już Ci kiedyś pisałem - nie ulegaj antykatolickiej propagandzie - to, że jacyś tam pojedynczy kapłani w Niemczech, skołowani przez faszystów i nie mający pojęcia co się za nim kryje sympatyzowali z nimi - nie zmienia faktu co do jednoznacznego stanowiska Kościoła w tamtym okresie!

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 47950
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:29

Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo (krt) napisał:
OpCjOnEr napisał:
Piotrek691 napisał:


Hmmm....no sam nie wiem. Mam dwie córki w wieku 12 i 5 lat i sama myśl, że mógłby się dobrać jakiś pedofil typu Polański powoduje, że idę siekierę ostrzyć, żeby było czym wyrwać chwasta. A co legalnego wieku tzw. consent age to w PL obowiązuje 16 więc uważaj Dezi bo Cię prorok powiezie bicz

Od 15tki w Polsce może się bzykać z dorosłymi (bo z rówieśnikami to nie ma ograniczeń) ale pod warunkiem, że nie za cash. Prostytuować sie może od 18, między 15 a 18 to może tylko z  miłości:D  a ślub może też wziąć ale za zgodą rodziców.

Tak stanowi polskie prawo.

Więc jeśli stukniesz pannę mającą ukończone 15 to żaden organ nie wytoczy sprawy o obcowanie z nieletnią gdyż to nie dotyczy już. Może być o co inne np. gwałt, sutenerstwo ale nie o pedofilię natomiast jeśli jej dnia brakowało do 15-tki to .... du has ein Peś cyclops

a to dobrze myslałem ze od 15tki

Chyba że coś zmienili ale nie słyszałem. W KK jest to dość jasno sformułowane, nie chce mi się szukać.

Hahaha przypadek.... KK - kodex karny, kościół katolicki

ja raz uprawiał sex z 14tką :Dtyle ze ja wtedy tez miał 14 lat

No to nie było przestępstwa ale grzech na pewno! DO SPOWIEDZI MARSZ GRZESZNIQ Very Happy

nie musze, wcale mi sie nie podobało, ach te pierwsze razy

próbowałeś dalej z kobietami czy zmieniłeś orientacje ?

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:41

Zahary napisał:
Dezerter napisał:
O, tak... Pius XII to prawdziwy ideał papieża. Very Happy
A gdzie jest granica ulegania presji dyktatora?

Gdyby Hitler odwiedził papieża w Watykanie i kazał mu sobie obciągnąć, bo w przeciwnym wypadku zginęłoby 40 tys. niewinnych dzieci, to oczywiście Pius XII ochoczo zabrałby się do pracy.

Relatywizm moralny - tak zwalczany przez kk - tutaj jest wykorzystywany jako uzasadnienie bardzo nierozsądnych (delikatnie mówiąc) działań papieża.

Przykro mi Zahary, ja jestem germanistą z wykształcenia i zamiłowania, a czasy nazistowskie to mój ulubiony temat, więc mógłbyś oszczędzić mi czytania tych bzdur. Very Happy

Podziwiam Cię za upór. ;p

A co ma germanista do historii ? Można być świetnym germanistą i wypisywać bzdury na tematy o których rozmawiamy - zresztą co już kiedyś próbowałeś..

Ja cytowałem tu wiele wypowiedzi historyków w tych kwestiach - jeżeli masz coś do dodania - to proszę o źródła, chętnie zweryfikuję Twoje "rewelacje".

To zapewne tak jak z tą dyskusją o pedofilii w KK - jak się zapyta o szczegóły/badania, to umiecie tylko propagandowy filmik o pojedynczym dramacie wkleić..

Zatem - jak już Ci kiedyś pisałem - nie ulegaj antykatolickiej propagandzie - to, że jacyś tam pojedynczy kapłani w Niemczech, skołowani przez faszystów i nie mający pojęcia co się za nim kryje sympatyzowali z nimi - nie zmienia faktu co do jednoznacznego stanowiska Kościoła w tamtym okresie!

Pozdrawiam

Haha, der Spiegel jest wystarczającym źródłem jak na potrzeby tego forum.
Możesz oczywiście podważać moją wiedzę, masz do tego prawo, ja się nie obrażę.
Wytłumaczę Ci tylko, co ma germanista do historii. Otóż studiując germanistykę, studiujesz również historię Niemiec. A ja dodatkowo lubię tematy dotyczące III Rzeszy, stąd moja wiedza na ten temat, którą Ty będziesz się starał podważyć, ponieważ brakuje Ci argumentów. Very Happy
Nie twierdzę, że księża niemieccy sympatyzowali z Hitlerem. Kościół z papieżem na czele po prostu nie miał jaj, żeby mu się sprzeciwić.

"Wie aus den Quellen hervorgeht, notierte Pietro Gasparri, Förderer von Eugenio Pacelli und dessen Vorgänger als Kardinalstaatssekretär, am 30. Juni 1933 zur Verhandlungsstrategie gegenüber dem braunen Diktator: "Solange Hitler dem Heiligen Stuhl und den katholischen Würdenträgern in Deutschland nicht den Krieg erklärt ... sollen der Heilige Stuhl und die katholischen Würdenträger in Deutschland darauf verzichten, die Hitlerpartei zu verurteilen."

Und dabei blieb es."


Czyli - dopóki Hitler nie wypowie wojny Stolicy Apostolskiej, Watykan i dostojnicy kościelni mają zrezygnować z potępienia partii hitlerowskiej. Taka była strategia działania przeciwko brunatnemu dyktatorowi.
Podaję źródło, jeszcze Ci to tłumaczę na bieżąco, ale oczywiście możesz wątpić w moją wiedzę i wykształcenie. Very Happy

http://www.spiegel.de/spiegel/spiegelspecialgeschichte/d-55573701.html
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:46

Dezerter napisał:
Zahary napisał:

...
Zaraz po wojnie Żydzi wielokrotnie wyrażali swoją wdzięczność papieżowi. Jego czarna legenda zrodziła się dopiero w latach 60. po wydaniu głośnego dramatu Rolfa Hochhuta "Namiestnik". Od tego czasu pojawiło się wiele książek i artykułów oskarżających papieża o sprzyjanie Trzeciej Rzeszy, o to, że był "papieżem Hitlera". Według historyków kampanię tę zorganizowała KGB.

Zamiast tego antykatolickiego bełkotu - sięgnąłbyś choćby do wikipedii, to byś się dowiedział, co sami Żydzi mówią w tej sprawie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII):
Cytat :
"W 2011 roku, przy okazji uroczystości wręczania medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata włoskiemu księdzu Gaetano Piccininiemu, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej, Mordechaj Lewy przyznał, że oskarżanie Piusa XII o antysemityzm jest błędem:
Mówienie, że Kościół katolicki, Watykan czy papież sprzeciwiali się ratowaniu Żydów, to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Zawsze okazywali tyle pomocy, ile byli w stanie."
Pozdrawiam

A ciekawe co mówią Żydzi w samych Niemczech. Very Happy

http://www.spiegel.de/panorama/dekret-fuer-pius-xii-zentralrat-der-juden-kritisiert-papst-benedikt-a-668136.html

Szybko tłumacząc - Sekretarz Generalny Centralnej Rady Żydowskiej w Niemczech powiedział: "Jestem smutny i wściekły. (...) Kościół Katolicki próbuje pisać inną historię."

Wszystko w kontekście wznowionego procesu beatyfikacji Piusa XII.

Dziś stan wiedzy jest dużo większy niż w latach 60-tych XX wieku, to nie ulega wątpliwości.

Zahary - pieprzysz i tyle.

To nie w Niemczech - po prostu od zawsze są pewne środowiska żydowskie, które kwestionują postawę Piusa XII. Podobnie jak dzisiaj są środowiska żydowskie, które podważają bohaterską postawę wielu Polaków, zarzucają nam antysemityzm i krzyczą: "mało, mało".. Oni tak mają - nienawidzą KK i Polaków. A Ciebie zachęcam do lektury, ale historyków.

Cytat :
Jak pisze "New York Times", organizatorzy odnotowują kontrowersje wobec papieża z czasów wojny. Przywołują stanowisko krytyków Piusa XII, "którzy twierdzą, że jego decyzja o wstrzymaniu się z potępieniem morderstw Żydów przez nazistowskie Niemcy stanowi moralną porażkę". Wspomina jednak także opinię obrońców papieża, którzy argumentują, że właśnie "ta neutralność zapobiegła ostrzejszym represjom w stosunku do Watykanu i instytucji Kościoła w Europie, umożliwiając podjęcie na wielu szczeblach Kościoła konspiracyjnych działań pomocy" potrzebującym.

jak widzisz można mieć różne spojrzenie na tę samą sprawę. Pytanie, która postawa przyniosła więcej owoców? Przecież gdyby Watykan wszedł w otwartą wojnę z Hitlerem, to zaraz pozamykano by wszystkie klasztory/plebanie, a księży/zakonnice wymordowano. A to właśnie w klasztorach i na plebaniach uratowano bardzo wielu Żydów!

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 00:54

Zahary - Jezus umarł na krzyżu, a nie zastanawiał się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem.
Zło trzeba nazywać złem, to jest tak proste, że nie wymaga tłumaczenia.

"ta neutralność zapobiegła ostrzejszym represjom w stosunku do Watykanu i instytucji Kościoła w Europie" - to świetnie oddaje, o co papieżowi chodziło - o ratowanie instytucji i Watykanu jako państwa. A zwykli ludzie gdzie? Pytanie retoryczne, przynajmniej dla mnie. Very Happy

Swoją drogą - równie ciekawy wątek dotyczy powojennych ucieczek nazistowskich prominentów do Ameryki Południowej i tego, kto im przy tym pomagał. Wink

PS. Historyków to ja się naczytałem, próbuję Ci to cały czas uświadomić, ale jakoś moje studia na najlepszej germanistyce w Polsce nie robią na Tobie wrażenia. geek

Dobranoc.
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 01:05

Dezerter napisał:
Zahary napisał:
Dezerter napisał:
O, tak... Pius XII to prawdziwy ideał papieża. Very Happy
A gdzie jest granica ulegania presji dyktatora?

Gdyby Hitler odwiedził papieża w Watykanie i kazał mu sobie obciągnąć, bo w przeciwnym wypadku zginęłoby 40 tys. niewinnych dzieci, to oczywiście Pius XII ochoczo zabrałby się do pracy.

Relatywizm moralny - tak zwalczany przez kk - tutaj jest wykorzystywany jako uzasadnienie bardzo nierozsądnych (delikatnie mówiąc) działań papieża.

Przykro mi Zahary, ja jestem germanistą z wykształcenia i zamiłowania, a czasy nazistowskie to mój ulubiony temat, więc mógłbyś oszczędzić mi czytania tych bzdur. Very Happy

Podziwiam Cię za upór. ;p

A co ma germanista do historii ? Można być świetnym germanistą i wypisywać bzdury na tematy o których rozmawiamy - zresztą co już kiedyś próbowałeś..

Ja cytowałem tu wiele wypowiedzi historyków w tych kwestiach - jeżeli masz coś do dodania - to proszę o źródła, chętnie zweryfikuję Twoje "rewelacje".

To zapewne tak jak z tą dyskusją o pedofilii w KK - jak się zapyta o szczegóły/badania, to umiecie tylko propagandowy filmik o pojedynczym dramacie wkleić..

Zatem - jak już Ci kiedyś pisałem - nie ulegaj antykatolickiej propagandzie - to, że jacyś tam pojedynczy kapłani w Niemczech, skołowani przez faszystów i nie mający pojęcia co się za nim kryje sympatyzowali z nimi - nie zmienia faktu co do jednoznacznego stanowiska Kościoła w tamtym okresie!

Pozdrawiam

Haha, der Spiegel jest wystarczającym źródłem jak na potrzeby tego forum.
Możesz oczywiście podważać moją wiedzę, masz do tego prawo, ja się nie obrażę.
Wytłumaczę Ci tylko, co ma germanista do historii. Otóż studiując germanistykę, studiujesz również historię Niemiec. A ja dodatkowo lubię tematy dotyczące III Rzeszy, stąd moja wiedza na ten temat, którą Ty będziesz się starał podważyć, ponieważ brakuje Ci argumentów. Very Happy
Nie twierdzę, że księża niemieccy sympatyzowali z Hitlerem. Kościół z papieżem na czele po prostu nie miał jaj, żeby mu się sprzeciwić.

"Wie aus den Quellen hervorgeht, notierte Pietro Gasparri, Förderer von Eugenio Pacelli und dessen Vorgänger als Kardinalstaatssekretär, am 30. Juni 1933 zur Verhandlungsstrategie gegenüber dem braunen Diktator: "Solange Hitler dem Heiligen Stuhl und den katholischen Würdenträgern in Deutschland nicht den Krieg erklärt ... sollen der Heilige Stuhl und die katholischen Würdenträger in Deutschland darauf verzichten, die Hitlerpartei zu verurteilen."

Und dabei blieb es."


Czyli - dopóki Hitler nie wypowie wojny Stolicy Apostolskiej, Watykan i dostojnicy kościelni mają zrezygnować z potępienia partii hitlerowskiej. Taka była strategia działania przeciwko brunatnemu dyktatorowi.
Podaję źródło, jeszcze Ci to tłumaczę na bieżąco, ale oczywiście możesz wątpić w moją wiedzę i wykształcenie. Very Happy

http://www.spiegel.de/spiegel/spiegelspecialgeschichte/d-55573701.html

Jakich jaj - o czym Ty piszesz, Kościół zawsze jednoznacznie potępia czyny, ale prawdą jest, że jednocześnie nie potępia człowieka - bo tu z duchem ewangelii zachowuje powściągliwość.
Łatwo by było zza wygodnego biurka potępić dyktatora i podpisać w ten sposób wyrok na setki tysięcy osób duchownych..

Czy myślisz, że z miłości do KK, Hitler organizował specjalne obozy dla księży ?

Można sobie teoretyzować - co uwielbiają dzisiaj Żydzi - ale sztuką było zaryzykować własnym życiem, dać świadectwo Ewangelii i uratować drugiego człowieka - co Katolicy czynili na potęgę.

W końcu można było i tak - wykorzystać służby państwowe, spakować Żydów i wydać hitlerowcom - jak Francja, czy np. Norwegia:

Norweska policja przeprasza za deportacje Żydów

http://www.rp.pl/artykul/153228,955625.html

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
BORowik

BORowik


Liczba postów : 3065
Age : 54
Location : prawie w Wawie?
Registration date : 12/12/2007

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 01:08

UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Images?q=tbn:ANd9GcR0i2-jF9PN5hMsnCv_GX4_3Vk5IS-x8YScKM5Q7ywMizFUcksBGg

_________________
Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym.

Jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić  Wink

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem  Twisted Evil
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 EmptyPon 17 Cze 2013, 01:16

No i gołąb nasrał, a gówno spadło na okienko blokujące wątek. geek
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 15-16.06.2013 weekend    UFO - 15-16.06.2013 weekend   - Page 16 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 15-16.06.2013 weekend
Powrót do góry 
Strona 16 z 16Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Similar topics
-
» UFO - 02-03.02.2013 weekend
» UFO - 18-19.05.2013 weekend
» UFO 16-17.03.2013 Weekend
» UFO - 19-20.01.2013 weekend
» UFO - 23-24.02.2013 weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: