Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 9 sierpnia 2013r.

Go down 
+22
Aligator
Damian
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
MICHU
tupolew
neuron
Janko Traderroo
Diablo
betonowe_buty
janek
REALISTA
EX
AgroTrader
zibi
barany
IronFX
thorgall
dziadek
kaczor
Reser
delphia
Dave
26 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorWiadomość
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:12

Kot ma swoje gusta i chuj.

Whiskas wpieprza chętnie, Purinę też, za Royal Canine wręcz przepada a np. Frieskies czy KiteKat (nie wspominając o tych tanich z Rossmanna czy Biedronki) za chuja nie ruszy Evil or Very Mad  pełna micha będzie miałczał po nocach głodny spać nie da a nie ruszy.

Mi to na oko jeden wuj tak samo to wygląda a jemu robi kolosalną różnicę. I pewnie tak samo z rybami ma swoje smaki tak jak i człowiek.

Mi np. smaqje maślana, Piter uważa że to pasqdztwo itp.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:14

delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
póki co. Japonia nie ma zaplecza surowcowego więc jej koszty będą rosły zapewne szybciej niż przychody z eksportu. Nie może w nieskończoność dewaluować jena bo to w końcu wywoła przecenę rzędu 30% i wywoła taką inflację że stopy wystrzelą w górę - a wtedy Japonia będzie bankrutem z dnia na dzień.
trudno sobie wyobrazic taki scenariusz z ich technologią inwestycjami w innowacje etc.
przed drukowaniem kasy mieli zastój gospodarczy deflacje i marazm w gospodarce więc coś musieli zrobic a najszybszą formą osłabienia swojej waluty jest jej druk, jak widac działa. Oczywiście masz racje że niesie to zagrożenia ale wątpie zeby ich rządzący sobie nie zdawali sprawy z zagrożenia
jak to przed? Przecież to oni wiele lat temu zaczęli "izować kłantytywnie" i nic to nie dało. Teraz mają najniższą od lat stopę oszczędności i jest kwestią czasu gdy to się zawali bo nie będzie kasy w systemie bankowym.

Naprawdę dziw bierze że ludzie mający wiedzę ekonomiczną myślą że da się po postu zadrukować problem i jeszcze chwalą tego typu działania.
O tym czy rządzący zdają sobie sprawę z zagrożenia szkoda gadać - oni widzą tylko tu i teraz a to że za lat parę wybuchnie ich nie interesuje. Być może liczą na jakiś przełom technologiczny który da światowej gospodarce impuls rozwojowy na lata ale póki co nie widać nic takiego na horyzoncie.
Moze dlatego ze to co człowieka  uczyli pare lat temu przestało byc obowiązujące
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/japonia-15-bln-jenow-na-pobudzenie-gospodarki

Ameryaknie tez drukują  i nic wielkiego sie nie dzieje, a czy to kiedys pierdolnie, ciul wie ja tam wielkiej tragedii nie widze, widze za to cięcia podyktowane kryzysem  - jest pretekst i wygodne wytlumaczenie obywatelom ze to wina spekulantów a nie ich

obecny premier Japonii wział sie ostro za wspieranie gospodarki i sam przyznasz ze takie postępowanie ma sens, nie? bo cięcia w kryzysie powoduja osłabienie konsumpcji i z marazmu trudno gospodarke wyciągnąć, osobiscie pochwalam premiera Japonii bo rozumiem czym sie kieruje i póki co jego polityka przynosi korzyści  dla gospodarki. Uwazam ze drukowanie kasy nie jest dobre ale czasami zeby pobudzic duze gospodarki jest konieczne
USA to jest ten sam case - skok stóp procentowych ich zabije rozwalając budżet (brak możliwości obsługi długu) i system bankowy (spadek wartości obligacji). Reguł rządzących ekonomią nie zmienisz - gdyby dało się drukować bez konsekwencji każdy by to robił. Pytanie nie brzmi czy to się zawali tylko kiedy.
co wolno wojewodzie ... :DD amerykanom i japończykom wolno reszta nie bardzo, zauwaz że amerykanie gładko przeszli kryzys, Obama zwiekszył podatki i od razu im deficyt spadł , a pamietam jak roztaczałes wizje bankructwa ameryki i jakos deficyt im spadł, gospodarka nabiera rozpędu i dobrze im sie wiedzie
deficyt budżetowy spadł na skutek ich wewnętrznej rozgrywki politycznej ale nadal rośnie relacja długu do PKB (i będzie rosła). Przed chwilą było bankructwo Detroit w kolejce czekają następni. A te bankructwa zabiją i to dosłownie amerykańskich emerytów bo to ich środki w dużej mierze przepadają. Tu nawet Hiobowe gąski nie pomogą.
Detroit jest specyficznym miastem opartym na przemysle samochodowym wiec jak produkcja przeniosła sie do Chin to sie zesrtało, weź na tapete Miami, NY , Los Angeles tam jest gucio
poza tym produkcja wraca do Stanów, konsumenci coraz czesciej zwracają uwage gdzie jest produkowane i coraz wiecej amerykanów w zakupach wspiera swoich producentów, rynek nie lubi próżni po prostu trzeba sie dostosować
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:14

Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
tyle ze okoń ma masakryczną łuskę, ile to człowiek sie musi namordowac zeby tą rybe przygotowac
teraz po prostu filetuje okonia i świety spokoj,
staram sie jeśc rózne ryby ale chyba najsmaczniejszy to jednak łosoś
A jak ty sam filet robisz??

Ja to się tak nie lubię jebać - qpuję filet w rybnym i na patelnię sru.
ja nic nie robie na patelni tylko na kombiwarze, chyba że jajecznica z kurkami akurat jest sezon na te pyszne grzyby, moim zdaniem kombiwar to jest świetna sprawa i szybko sie myje, bo rybe jak chcesz smarzyć to musisz albo w mące albo w bułce tartej i na głęboki tłuszcz, a ja od małego panierki nie lubiałem bo to zaburza smak ryby
co do filetowania to w cholere tego masz na you tube wpisz tylko filetowanie łososia albo okonia, lub innej ryby i z pewnoscią znajdziesz, ja szybko sie nauczyłem, duzo oszczedzasz na kasie i masz pewnosc świeżości ryby , bo zwykle filety są mrożone a ja lubie świeżą rybe
Są i mrożone i świeże. Dziś np. jadłem świeżego łososia ale fuckt - tanio to nie jest ogólnie tak se pojeść rybkę codziennie. Z dwie dychy to wyjdzie za obiad robiony samemu dla 1 osoby.

Ja smażę (a właściwie to duszę bo pod przykryciem) i żadnych panierek nie daję bo to shit jest i nic mi sie nie przyqrwia - może kwestia dobrej patelni. Tylko przypraw dodaję. Jedynie sqrę opierdzielam w samej mące ale i tak ją wyrzucam później bo niedobra jest.

Generalnie to nie chce mi się jebać z tymi bebechami niedobrze mi  jak to wszystko miałbym robić to by mi się odechciało tej ryby jeść. Wygodny jestem w tym względzie.Smile

A ty qpujesz tusze i bawisz się w filetowanie czy sam łowisz, zabijasz i wsio?
łowienie mnie nudzi, kupuje świeżą i filetuje, nie mam problemu wyciaganie wnętrzności etc dzieki temu ze kupuje całą to sprawdzam po oczach i oskrzelach czy jest świeża, oczywiscie jest troche roboty i syfu przy tym ale ja singel wiec robie tak jak lubie a wiec duzo czosnku, świeżej natki pietruszki i troche masła, a jak dziewczyne zaprosze do siebie to ona zachwycona bo facet potrafi zgotowac, ma czysto w domu i dobrze przy mnie sie czuje a to gwarancja ze spedzi ze mną noc Very Happy
A gdzie świeże w całości qpujesz? Bezpośrednio w hurtowni? Gdzieś od rybaka? Bo u mnie w sklepach to są juś gotowe tusze patroszone.

Czyli stosujesz metodę podrywu na rybę leszcza lol!
tu w gdyni jest hala rybna, nie ma problemu zeby kupic fajną rybke, cała ryba jest tańsza o połowe niz np filet wiec sie opłaca troche natrudzic

a co do pichcenia ze wzgledu na lasencje to róznie, jak wegetarianka to robie sałatki, jak lubi miesko to np królik w sosie wiśniowym , lub opiekany podany z sosem z prawdziwkami i smażonym makaronem, do tego białe wino i niewiasta zachwycona, a ja zadowolony ze ktos moje starania zechce wynagrodzic Very Happy
jak lubi ryby to podaje łososia wg przepisu jak ci kiedys na privie podawałem, do tego deser z mango albo serniczek na zimno z poziomkami albo z jagodami
no i oczywiscie bita śmietana ale to juz do czego innego używam Very Happy
Do tego samego co słynny przeor, któremu panienki zlizywały z kolan? dobryżart dobryżart

 
Qrwa bogato... a w Afryce Murzyny głodują Surprised   Grzech rozpusty qlinarnej masz synu, zapraszam do spowiedzi i na tacę.  Jezus uczył, że tylko ryba z chlebem i winem bez tych frykasów.
Powrót do góry Go down
Zbieracz puszek




Liczba postów : 136
Age : 42
Location : Kraków
Registration date : 27/01/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:17

OpCjOnEr napisał:
Kot ma swoje gusta i chuj.

Whiskas wpieprza chętnie, Purinę też, za Royal Canine wręcz przepada a np. Frieskies czy KiteKat (nie wspominając o tych tanich z Rossmanna czy Biedronki) za chuja nie ruszy Evil or Very Mad  pełna micha będzie miałczał po nocach głodny spać nie da a nie ruszy.

Mi to na oko jeden wuj tak samo to wygląda a jemu robi kolosalną różnicę. I pewnie tak samo z rybami ma swoje smaki tak jak i człowiek.

Mi np. smaqje maślana, Piter uważa że to pasqdztwo itp.
a myslalem ze na krzywusa wszystko da sie zjesc dobryżart dobryżart 
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:18

OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
A jak ty sam filet robisz??

Ja to się tak nie lubię jebać - qpuję filet w rybnym i na patelnię sru.
ja nic nie robie na patelni tylko na kombiwarze, chyba że jajecznica z kurkami akurat jest sezon na te pyszne grzyby, moim zdaniem kombiwar to jest świetna sprawa i szybko sie myje, bo rybe jak chcesz smarzyć to musisz albo w mące albo w bułce tartej i na głęboki tłuszcz, a ja od małego panierki nie lubiałem bo to zaburza smak ryby
co do filetowania to w cholere tego masz na you tube wpisz tylko filetowanie łososia albo okonia, lub innej ryby i z pewnoscią znajdziesz, ja szybko sie nauczyłem, duzo oszczedzasz na kasie i masz pewnosc świeżości ryby , bo zwykle filety są mrożone a ja lubie świeżą rybe
Są i mrożone i świeże. Dziś np. jadłem świeżego łososia ale fuckt - tanio to nie jest ogólnie tak se pojeść rybkę codziennie. Z dwie dychy to wyjdzie za obiad robiony samemu dla 1 osoby.

Ja smażę (a właściwie to duszę bo pod przykryciem) i żadnych panierek nie daję bo to shit jest i nic mi sie nie przyqrwia - może kwestia dobrej patelni. Tylko przypraw dodaję. Jedynie sqrę opierdzielam w samej mące ale i tak ją wyrzucam później bo niedobra jest.

Generalnie to nie chce mi się jebać z tymi bebechami niedobrze mi  jak to wszystko miałbym robić to by mi się odechciało tej ryby jeść. Wygodny jestem w tym względzie.Smile

A ty qpujesz tusze i bawisz się w filetowanie czy sam łowisz, zabijasz i wsio?
łowienie mnie nudzi, kupuje świeżą i filetuje, nie mam problemu wyciaganie wnętrzności etc dzieki temu ze kupuje całą to sprawdzam po oczach i oskrzelach czy jest świeża, oczywiscie jest troche roboty i syfu przy tym ale ja singel wiec robie tak jak lubie a wiec duzo czosnku, świeżej natki pietruszki i troche masła, a jak dziewczyne zaprosze do siebie to ona zachwycona bo facet potrafi zgotowac, ma czysto w domu i dobrze przy mnie sie czuje a to gwarancja ze spedzi ze mną noc Very Happy
A gdzie świeże w całości qpujesz? Bezpośrednio w hurtowni? Gdzieś od rybaka? Bo u mnie w sklepach to są juś gotowe tusze patroszone.

Czyli stosujesz metodę podrywu na rybę leszcza lol!
tu w gdyni jest hala rybna, nie ma problemu zeby kupic fajną rybke, cała ryba jest tańsza o połowe niz np filet wiec sie opłaca troche natrudzic

a co do pichcenia ze wzgledu na lasencje to róznie, jak wegetarianka to robie sałatki, jak lubi miesko to np królik w sosie wiśniowym , lub opiekany podany z sosem z prawdziwkami i smażonym makaronem, do tego białe wino i niewiasta zachwycona, a ja zadowolony ze ktos moje starania zechce wynagrodzic Very Happy
jak lubi ryby to podaje łososia wg przepisu jak ci kiedys na privie podawałem, do tego deser z mango albo serniczek na zimno z poziomkami albo z jagodami
no i oczywiscie bita śmietana ale to juz do czego innego używam Very Happy
Do tego samego co słynny przeor, któremu panienki zlizywały z kolan? dobryżart dobryżart

 
Qrwa bogato... a w Afryce Murzyny głodują Surprised   Grzech rozpusty qlinarnej masz synu, zapraszam do spowiedzi i na tacę.  Jezus uczył, że tylko ryba z chlebem i winem bez tych frykasów.
ej zboczone mysli masz, bita śmietanka na jej sutkach do tego dwie wisienki , mniami

a co do kosztów to nie tak drogo, królik kosztuje 22zł za kilo, grzyby mam za free od znajomego lesniczego, wisnie są tanie, białe wino to tez nie jest jakis straszny koszt, lubie ładnie przyrządzone i podane danie, a towarzystwo pieknej długowłosej pieknosci tez przyjemne
Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Diablo dnia Pią 09 Sie 2013, 20:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zbieracz puszek




Liczba postów : 136
Age : 42
Location : Kraków
Registration date : 27/01/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:20

OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
Diablo napisał:
OpCjOnEr napisał:
A jak ty sam filet robisz??

Ja to się tak nie lubię jebać - qpuję filet w rybnym i na patelnię sru.
ja nic nie robie na patelni tylko na kombiwarze, chyba że jajecznica z kurkami akurat jest sezon na te pyszne grzyby, moim zdaniem kombiwar to jest świetna sprawa i szybko sie myje, bo rybe jak chcesz smarzyć to musisz albo w mące albo w bułce tartej i na głęboki tłuszcz, a ja od małego panierki nie lubiałem bo to zaburza smak ryby
co do filetowania to w cholere tego masz na you tube wpisz tylko filetowanie łososia albo okonia, lub innej ryby i z pewnoscią znajdziesz, ja szybko sie nauczyłem, duzo oszczedzasz na kasie i masz pewnosc świeżości ryby , bo zwykle filety są mrożone a ja lubie świeżą rybe
Są i mrożone i świeże. Dziś np. jadłem świeżego łososia ale fuckt - tanio to nie jest ogólnie tak se pojeść rybkę codziennie. Z dwie dychy to wyjdzie za obiad robiony samemu dla 1 osoby.

Ja smażę (a właściwie to duszę bo pod przykryciem) i żadnych panierek nie daję bo to shit jest i nic mi sie nie przyqrwia - może kwestia dobrej patelni. Tylko przypraw dodaję. Jedynie sqrę opierdzielam w samej mące ale i tak ją wyrzucam później bo niedobra jest.

Generalnie to nie chce mi się jebać z tymi bebechami niedobrze mi  jak to wszystko miałbym robić to by mi się odechciało tej ryby jeść. Wygodny jestem w tym względzie.Smile

A ty qpujesz tusze i bawisz się w filetowanie czy sam łowisz, zabijasz i wsio?
łowienie mnie nudzi, kupuje świeżą i filetuje, nie mam problemu wyciaganie wnętrzności etc dzieki temu ze kupuje całą to sprawdzam po oczach i oskrzelach czy jest świeża, oczywiscie jest troche roboty i syfu przy tym ale ja singel wiec robie tak jak lubie a wiec duzo czosnku, świeżej natki pietruszki i troche masła, a jak dziewczyne zaprosze do siebie to ona zachwycona bo facet potrafi zgotowac, ma czysto w domu i dobrze przy mnie sie czuje a to gwarancja ze spedzi ze mną noc Very Happy
A gdzie świeże w całości qpujesz? Bezpośrednio w hurtowni? Gdzieś od rybaka? Bo u mnie w sklepach to są juś gotowe tusze patroszone.

Czyli stosujesz metodę podrywu na rybę leszcza lol!
tu w gdyni jest hala rybna, nie ma problemu zeby kupic fajną rybke, cała ryba jest tańsza o połowe niz np filet wiec sie opłaca troche natrudzic

a co do pichcenia ze wzgledu na lasencje to róznie, jak wegetarianka to robie sałatki, jak lubi miesko to np królik w sosie wiśniowym , lub opiekany podany z sosem z prawdziwkami i smażonym makaronem, do tego białe wino i niewiasta zachwycona, a ja zadowolony ze ktos moje starania zechce wynagrodzic Very Happy
jak lubi ryby to podaje łososia wg przepisu jak ci kiedys na privie podawałem, do tego deser z mango albo serniczek na zimno z poziomkami albo z jagodami
no i oczywiscie bita śmietana ale to juz do czego innego używam Very Happy
Do tego samego co słynny przeor, któremu panienki zlizywały z kolan? dobryżart dobryżart

 
Qrwa bogato... a w Afryce Murzyny głodują Surprised   Grzech rozpusty qlinarnej masz synu, zapraszam do spowiedzi i na tacę.  Jezus uczył, że tylko ryba z chlebem i winem bez tych frykasów.
juz sie tak z tym winem nie rozpedzaj lol! woda jak juz
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24658
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:32

delphia po co im tłumaczysz
i tak swoje bredzą

przekonają się sami za rok dwa a może jutro
kryzys który mamy już jest skutkiem tej polityki  a to co nastąpi to katastrofa


Ostatnio zmieniony przez thorgall dnia Pią 09 Sie 2013, 20:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:35

i co na to powiedzą kawalerowie ??
nawet na fejsie nie byloby sie czym pochwalić

Zabił żonę i umieścił zdjęcie zwłok na Facebooku!

http://www.fakt.pl/Maz-zabil-zone-i-pokazal-zdjecie-zamordowanej-kobiety,artykuly,225050,1.html

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:37

Genialny sposób jak ograć Cześka:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14408552,Karta_kredytowa_z_odsetkami_0_proc__i_miliony_odszkodowania_.html?biznes=szczecin#BoxSlotII3img#BoxBizTxt

Cytat :
Rosjanin zeskanował umowę, którą przysłał mu bank, a potem w zawiłościach napisanych drobnym drukiem dokonał kilku zmian. Po pierwsze, zapisał tam, że odsetki od pożyczki wynoszą 0 proc. Po drugie, że klient nie jest zobowiązany do uiszczania żadnych opłat prowizyjnych czy kar. W umowie był też odnośnik do strony internetowej banku, odsyłający do ogólnych zasad zawarcia umowy. Agarkow zamienił adres www.tcsbank.ru na www. tcsbank.at.ua - prowadzący do jego własnej strony. Tam zawarł swoje "obowiązujące warunki i taryfy umieszczone w sieci Internet". Wśród nich był taki, że bank nie ma prawa jednostronnie dokonywać żadnych zmian w umowie zawartej z klientem, a jeśli takiej zmiany dokona, za każdą musi zapłacić 3 mln rubli (blisko 300 tys. zł). Był też zapis, że jeśli bank będzie chciał rozwiązać umowę jednostronnie, musi zapłacić 6 mln rubli.
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:40

Argos napisał:
i co na to powiedzą kawalerowie ??
nawet na fejsie nie byloby sie czym pochwalić

Zabił żonę i umieścił zdjęcie zwłok na Facebooku!

http://www.fakt.pl/Maz-zabil-zone-i-pokazal-zdjecie-zamordowanej-kobiety,artykuly,225050,1.html
zupa byla za slona
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:40

Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:41

OpCjOnEr napisał:
Kot ma swoje gusta i chuj.

.
jesli kotka to ma tylko gusta

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Diablo

Diablo


Liczba postów : 31487
Age : 46
Location : Polak Ateista
Registration date : 30/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:42

thorgall napisał:
delphia po co im tłumaczysz
i tak swoje bredzą

przekonają się sami za rok dwa a może jutro
kryzys który mamy już jest skutkiem tej polityki  a to co nastąpi to katastrofa
przypominasz mojego starego tez alkoholik ktory od 30 lat wiesci wojne, i komete ktora rozpierdoli cala ta planete
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24658
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:44

rafalx napisał:
Genialny sposób jak ograć Cześka:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14408552,Karta_kredytowa_z_odsetkami_0_proc__i_miliony_odszkodowania_.html?biznes=szczecin#BoxSlotII3img#BoxBizTxt

Cytat :
Rosjanin zeskanował umowę, którą przysłał mu bank, a potem w zawiłościach napisanych drobnym drukiem dokonał kilku zmian. Po pierwsze, zapisał tam, że odsetki od pożyczki wynoszą 0 proc. Po drugie, że klient nie jest zobowiązany do uiszczania żadnych opłat prowizyjnych czy kar. W umowie był też odnośnik do strony internetowej banku, odsyłający do ogólnych zasad zawarcia umowy. Agarkow zamienił adres www.tcsbank.ru na www. tcsbank.at.ua - prowadzący do jego własnej strony. Tam zawarł swoje "obowiązujące warunki i taryfy umieszczone w sieci Internet". Wśród nich był taki, że bank nie ma prawa jednostronnie dokonywać żadnych zmian w umowie zawartej z klientem, a jeśli takiej zmiany dokona, za każdą musi zapłacić 3 mln rubli (blisko 300 tys. zł). Był też zapis, że jeśli bank będzie chciał rozwiązać umowę jednostronnie, musi zapłacić 6 mln rubli.
geniusz
umowy trzeba czytać
bank też powinien Very Happy 
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:44

rafalx napisał:
Genialny sposób jak ograć Cześka:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14408552,Karta_kredytowa_z_odsetkami_0_proc__i_miliony_odszkodowania_.html?biznes=szczecin#BoxSlotII3img#BoxBizTxt

Cytat :
Rosjanin zeskanował umowę, którą przysłał mu bank, a potem w zawiłościach napisanych drobnym drukiem dokonał kilku zmian. Po pierwsze, zapisał tam, że odsetki od pożyczki wynoszą 0 proc. Po drugie, że klient nie jest zobowiązany do uiszczania żadnych opłat prowizyjnych czy kar. W umowie był też odnośnik do strony internetowej banku, odsyłający do ogólnych zasad zawarcia umowy. Agarkow zamienił adres www.tcsbank.ru na www. tcsbank.at.ua - prowadzący do jego własnej strony. Tam zawarł swoje "obowiązujące warunki i taryfy umieszczone w sieci Internet". Wśród nich był taki, że bank nie ma prawa jednostronnie dokonywać żadnych zmian w umowie zawartej z klientem, a jeśli takiej zmiany dokona, za każdą musi zapłacić 3 mln rubli (blisko 300 tys. zł). Był też zapis, że jeśli bank będzie chciał rozwiązać umowę jednostronnie, musi zapłacić 6 mln rubli.
to samo co robia banki tylko w druga strone Very Happy 
i co pewniue bankowcy zszokowani

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 20:54

thorgall napisał:
rafalx napisał:
Genialny sposób jak ograć Cześka:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14408552,Karta_kredytowa_z_odsetkami_0_proc__i_miliony_odszkodowania_.html?biznes=szczecin#BoxSlotII3img#BoxBizTxt

Cytat :
Rosjanin zeskanował umowę, którą przysłał mu bank, a potem w zawiłościach napisanych drobnym drukiem dokonał kilku zmian. Po pierwsze, zapisał tam, że odsetki od pożyczki wynoszą 0 proc. Po drugie, że klient nie jest zobowiązany do uiszczania żadnych opłat prowizyjnych czy kar. W umowie był też odnośnik do strony internetowej banku, odsyłający do ogólnych zasad zawarcia umowy. Agarkow zamienił adres www.tcsbank.ru na www. tcsbank.at.ua - prowadzący do jego własnej strony. Tam zawarł swoje "obowiązujące warunki i taryfy umieszczone w sieci Internet". Wśród nich był taki, że bank nie ma prawa jednostronnie dokonywać żadnych zmian w umowie zawartej z klientem, a jeśli takiej zmiany dokona, za każdą musi zapłacić 3 mln rubli (blisko 300 tys. zł). Był też zapis, że jeśli bank będzie chciał rozwiązać umowę jednostronnie, musi zapłacić 6 mln rubli.
geniusz
umowy trzeba czytać
bank też powinien Very Happy 
tylko slowinin ze swoja pomyslowoscia  fantazjaq na takie cos moze wpasc
-  wyruchac system zaprojektowany przez czosnka jego sposobami

tlusty amerykanim nigdy tego nie wymysli


scandic

I tyle się o tym nie mówi... Jak grochem o ścianę. Banki dalej nie czytają tego, co podpisują.
lol! lol! lol!

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:08

Argos napisał:
Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html
ja widzialem kombajn u mnie na wsi to zapierdalał szybko, chyba tone zboża w 10min zebral

njiu holand czy jakos tak
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:22

HIOB napisał:
Argos napisał:
Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html
ja widzialem kombajn u mnie na wsi to zapierdalał szybko, chyba tone zboża w 10min zebral

njiu holand czy jakos tak
no ale to co zbierał to samo uroslo ?
bo zebrac to nie jest problem
problemem jest zeby na przyszly rok bylo za co obsiac z za co zbierac

i problemem jest kto ta kase przechwytuje jesli konsument nadal płaci duzo

a najwazniejsze o czym sie nigdzie nie pisze
ze rynki zbozowe -rolne rozpierdolil zyd kontraktami i spekulacjami i za to nalezy sie strzał w tył głowy

w tamtych latach ceny kosmiczne a teraz dołują w druga strone
a jak oni potrafia wyciagac i dolowac ceny to chyba nie potrzeba wam tłumaczyć Mad Mad

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez Argos dnia Pią 09 Sie 2013, 21:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
janek




Liczba postów : 8015
Registration date : 24/06/2010

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:29

Argos napisał:
HIOB napisał:
Argos napisał:
Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html
ja widzialem kombajn u mnie na wsi to zapierdalał szybko, chyba tone zboża w 10min zebral

njiu holand czy jakos tak
no ale to co zbierał to samo uroslo ?
bo zebrac to nie jest problem
problemem jest zeby na przyszly rok bylo za co obsiac z za co zbierac

i problemem jest kto ta kase przechwytuje jesli konsument nadal płaci duzo

a najwazniejsze oczym sie nigdzie nie pisze
ze rynki zbozowe -rolne rozpierdolil zyd kontraktami i spekulacjami i za to nalezy sie strzał w tył głowy

w tamtych latach ceny kosmiczne a teraz dołują w druga strone
a jak oni potrafia wyciagac i dolowac ceny to chyba nie potrzeba wam tłumaczyć Mad Mad 
tylko Adolf Hitler byłby w stanie pomóc
no ale Hitlera już nie ma
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9793
Registration date : 29/02/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:40

no i prozakowo ma wszelkie przesłanki aby skończyć na minusach affraid affraid affraid
powoli zaczynają jakieś rgr szczytowe rysować na dziennych

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:46

neuron napisał:
no i prozakowo ma wszelkie przesłanki aby skończyć na minusach affraid affraid affraid
powoli zaczynają jakieś rgr szczytowe rysować na dziennych
a kartki zywnosciowe za akcje ?

kartek zabraklo czy akcji - bo chyba nie dolarów

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
rafalx

rafalx


Liczba postów : 2500
Registration date : 31/10/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:47

HIOB napisał:
Argos napisał:
Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html
ja widzialem kombajn u mnie na wsi to zapierdalał szybko, chyba tone zboża w 10min zebral

njiu holand czy jakos tak
Tonę zboża to w 10 minut poczciwy bizon dawał radę (w porywach).
Dzisiaj w 10 min można zebrać kilka ton
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9793
Registration date : 29/02/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:55

rafalx napisał:
HIOB napisał:
Argos napisał:
Polska kraj oszustow i podatków ( i radarow )

Ceny pszenicy
2011 ok. 900 zł za tonę
2012 ok. 800 zł za tonę
2013 ok. 600 zł za tonę

Ceny chleba
2011 1,80 zł-2,50 zł
2012 2,30 zł-3 zł
2013 3 zł-3,60 zł


http://pieniadze.fakt.pl/Nie-zarabiaja-na-zniwach,artykuly,224774,1.html
ja widzialem kombajn u mnie na wsi to zapierdalał szybko, chyba tone zboża w 10min zebral

njiu holand czy jakos tak
Tonę zboża to w 10 minut poczciwy bizon dawał radę (w porywach).
Dzisiaj w 10 min można zebrać kilka ton
no chyba workowane
w 10 minut to nie objedzie pola bo musi zwalniać na zakrętach lol! 

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:56

http://wyborcza.pl/0,133791.html#BoxSlotII3img

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 M14416864


troche przegieli ale jak pomysle o litewskich nacjonalistach i robienie z wszystkich
na sile litwinów -nazwiska ,nazwy miejscowosci
to takim debilom tylko bejsbolem przetłumaczy

Dziękujemy za Twój podpis
Mamy już 4769 wpisów. Podpisz się pod listem


ja im wyslalem
Fuck . You . Polska .
ale za podziekowania dzie3kuje



_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez Argos dnia Pią 09 Sie 2013, 22:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
neuron
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
neuron


Liczba postów : 9793
Registration date : 29/02/2012

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 21:59

Argos napisał:
neuron napisał:
no i prozakowo ma wszelkie przesłanki aby skończyć na minusach affraid affraid affraid
powoli zaczynają jakieś rgr szczytowe rysować na dziennych
a kartki zywnosciowe za akcje ?

kartek zabraklo czy akcji - bo chyba nie dolarów
od miesięcy maja algorytmy ustawione na kupno w końcówce
ale goldman już ma przestawione i jak sie połapią ..... pig

_________________
...... a będzie giciej
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 22:02

neuron napisał:
Argos napisał:
neuron napisał:
no i prozakowo ma wszelkie przesłanki aby skończyć na minusach affraid affraid affraid
powoli zaczynają jakieś rgr szczytowe rysować na dziennych
a kartki zywnosciowe za akcje ?

kartek zabraklo czy akcji - bo chyba nie dolarów
od miesięcy maja algorytmy ustawione na kupno w końcówce
ale goldman już ma przestawione i jak sie połapią ..... pig
oni sie polapia i zaczna sprzedawac wtedy gdy goldman zacznie kupowac - bedzie juz cxas odkupic akcje

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 22:05

delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
czosnek może im skoczyć ale nie sądzisz chyba że można drukować w nieskończność bez konsekwencji. W końcu stopy pójdą w górę i ich system bankowy napchany tymi obligacjami się załamie. O tym że nie będą w stanie obsłużyć długu bo już teraz wydają na to ponad 20% budżetu nie wspominając.
Póki co zabieg drukowania kasy w Japonii dobrze sie sprawdza, jen osłabł pobudzając eksport.
póki co. Japonia nie ma zaplecza surowcowego więc jej koszty będą rosły zapewne szybciej niż przychody z eksportu. Nie może w nieskończoność dewaluować jena bo to w końcu wywoła przecenę rzędu 30% i wywoła taką inflację że stopy wystrzelą w górę - a wtedy Japonia będzie bankrutem z dnia na dzień.
trudno sobie wyobrazic taki scenariusz z ich technologią inwestycjami w innowacje etc.
przed drukowaniem kasy mieli zastój gospodarczy deflacje i marazm w gospodarce więc coś musieli zrobic a najszybszą formą osłabienia swojej waluty jest jej druk, jak widac działa. Oczywiście masz racje że niesie to zagrożenia ale wątpie zeby ich rządzący sobie nie zdawali sprawy z zagrożenia
jak to przed? Przecież to oni wiele lat temu zaczęli "izować kłantytywnie" i nic to nie dało. Teraz mają najniższą od lat stopę oszczędności i jest kwestią czasu gdy to się zawali bo nie będzie kasy w systemie bankowym.

Naprawdę dziw bierze że ludzie mający wiedzę ekonomiczną myślą że da się po postu zadrukować problem i jeszcze chwalą tego typu działania.
O tym czy rządzący zdają sobie sprawę z zagrożenia szkoda gadać - oni widzą tylko tu i teraz a to że za lat parę wybuchnie ich nie interesuje. Być może liczą na jakiś przełom technologiczny który da światowej gospodarce impuls rozwojowy na lata ale póki co nie widać nic takiego na horyzoncie.
Moze dlatego ze to co człowieka  uczyli pare lat temu przestało byc obowiązujące
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/japonia-15-bln-jenow-na-pobudzenie-gospodarki

Ameryaknie tez drukują  i nic wielkiego sie nie dzieje, a czy to kiedys pierdolnie, ciul wie ja tam wielkiej tragedii nie widze, widze za to cięcia podyktowane kryzysem  - jest pretekst i wygodne wytlumaczenie obywatelom ze to wina spekulantów a nie ich

obecny premier Japonii wział sie ostro za wspieranie gospodarki i sam przyznasz ze takie postępowanie ma sens, nie? bo cięcia w kryzysie powoduja osłabienie konsumpcji i z marazmu trudno gospodarke wyciągnąć, osobiscie pochwalam premiera Japonii bo rozumiem czym sie kieruje i póki co jego polityka przynosi korzyści  dla gospodarki. Uwazam ze drukowanie kasy nie jest dobre ale czasami zeby pobudzic duze gospodarki jest konieczne
USA to jest ten sam case - skok stóp procentowych ich zabije rozwalając budżet (brak możliwości obsługi długu) i system bankowy (spadek wartości obligacji). Reguł rządzących ekonomią nie zmienisz - gdyby dało się drukować bez konsekwencji każdy by to robił. Pytanie nie brzmi czy to się zawali tylko kiedy.
Mylisz sie, jezeli jest sie emitentem globalnej waluty (dolar) to mozna drukwoac Laughing 
na inflacjji straca ci co kupuje obligacje nie ci ktorzy je emituja to sie nazywa inflacja dlugu
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48103
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 22:14

Przeciek z liczenia podpisów. Będzie referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz



Tymczasem, jak podała dzisiejsza stołeczna "Gazeta Wyborcza" 48 proc. warszawiaków źle ocenia prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz; przeciwnego zdania jest 38 proc.

warszawiak mądry po szkodzie

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38800
Registration date : 25/10/2010

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 22:17

kaczor napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
delphia napisał:
Diablo napisał:
Póki co zabieg drukowania kasy w Japonii dobrze sie sprawdza, jen osłabł pobudzając eksport.
póki co. Japonia nie ma zaplecza surowcowego więc jej koszty będą rosły zapewne szybciej niż przychody z eksportu. Nie może w nieskończoność dewaluować jena bo to w końcu wywoła przecenę rzędu 30% i wywoła taką inflację że stopy wystrzelą w górę - a wtedy Japonia będzie bankrutem z dnia na dzień.
trudno sobie wyobrazic taki scenariusz z ich technologią inwestycjami w innowacje etc.
przed drukowaniem kasy mieli zastój gospodarczy deflacje i marazm w gospodarce więc coś musieli zrobic a najszybszą formą osłabienia swojej waluty jest jej druk, jak widac działa. Oczywiście masz racje że niesie to zagrożenia ale wątpie zeby ich rządzący sobie nie zdawali sprawy z zagrożenia
jak to przed? Przecież to oni wiele lat temu zaczęli "izować kłantytywnie" i nic to nie dało. Teraz mają najniższą od lat stopę oszczędności i jest kwestią czasu gdy to się zawali bo nie będzie kasy w systemie bankowym.

Naprawdę dziw bierze że ludzie mający wiedzę ekonomiczną myślą że da się po postu zadrukować problem i jeszcze chwalą tego typu działania.
O tym czy rządzący zdają sobie sprawę z zagrożenia szkoda gadać - oni widzą tylko tu i teraz a to że za lat parę wybuchnie ich nie interesuje. Być może liczą na jakiś przełom technologiczny który da światowej gospodarce impuls rozwojowy na lata ale póki co nie widać nic takiego na horyzoncie.
Moze dlatego ze to co człowieka  uczyli pare lat temu przestało byc obowiązujące
http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/japonia-15-bln-jenow-na-pobudzenie-gospodarki

Ameryaknie tez drukują  i nic wielkiego sie nie dzieje, a czy to kiedys pierdolnie, ciul wie ja tam wielkiej tragedii nie widze, widze za to cięcia podyktowane kryzysem  - jest pretekst i wygodne wytlumaczenie obywatelom ze to wina spekulantów a nie ich

obecny premier Japonii wział sie ostro za wspieranie gospodarki i sam przyznasz ze takie postępowanie ma sens, nie? bo cięcia w kryzysie powoduja osłabienie konsumpcji i z marazmu trudno gospodarke wyciągnąć, osobiscie pochwalam premiera Japonii bo rozumiem czym sie kieruje i póki co jego polityka przynosi korzyści  dla gospodarki. Uwazam ze drukowanie kasy nie jest dobre ale czasami zeby pobudzic duze gospodarki jest konieczne
USA to jest ten sam case - skok stóp procentowych ich zabije rozwalając budżet (brak możliwości obsługi długu) i system bankowy (spadek wartości obligacji). Reguł rządzących ekonomią nie zmienisz - gdyby dało się drukować bez konsekwencji każdy by to robił. Pytanie nie brzmi czy to się zawali tylko kiedy.
Mylisz sie, jezeli jest sie emitentem globalnej waluty (dolar) to mozna drukwoac Laughing 
na inflacjji straca ci co kupuje obligacje nie ci ktorzy je emituja to sie nazywa inflacja dlugu
powinno być drukować Laughing
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 EmptyPią 09 Sie 2013, 22:27

na kolumny, podkręcić wajchę coby sąsiedzi słyszeli.

Very Happy 


Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 9 sierpnia 2013r.   UFO - 9 sierpnia 2013r. - Page 9 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 9 sierpnia 2013r.
Powrót do góry 
Strona 9 z 10Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» UFO - 26 sierpnia 2013r.
» UFO - 8 sierpnia 2013r.
» UFO - 27 sierpnia 2013r.
» UFO - 12 sierpnia 2013r.
» UFO - 13 sierpnia 2013r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: