Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 06 09 2016 r.

Go down 
+15
Nadaje ze Stronia
dex
SYLWESTER
AgroTrader
MICHU
thorgall
barany
delphia
MoralnyNiepokój
REALISTA
Reser
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
mariner
ból i cierpienie
dziadek
19 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Sir Nick
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Sir Nick


Liczba postów : 852
Age : 47
Registration date : 01/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:09

mariner napisał:
Sir Nick napisał:
mariner napisał:
Sir Nick napisał:
(...)

Dex, przecież księgi wieczyste są jawne dla wszystkich "od zawsze".
Dawniej zamawiałeś księgę w sądzie do wglądu i było to nieodpłatne (odpis jest płatny).
Od co najmniej 2010 roku możesz księgę wieczystą zobaczyć w domu na komputerze - też nieodpłatnie na stronie:
https://ekw.ms.gov.pl/.
Sam możesz przejrzeć wszystkie księgi i uświadamiać ludzi którzy nie dbają o swój majątek, że mają bałagan.
W sekrecie powiem Ci, że bywa, że udział jest większy niż 1 ;-)

Są ludzie którzy nie dopilnowali spadków i wpisów do ksiąg od 40 lat - robią to dopiero jeśli chcą sprzedać ziemię lub wydzierżawić.


hej panie Ser
jest projekt że użytkowanie wieczyste przestanie obowiązywać
ale trzeba będzie płacić przez 20 lat albo z bonifikatą zapłacić jednorazowo

mam pytanie
czy teraz należy się usilnie starać o przekształcenie wieczystego we własność
czy może lepiej poczekać na nowe regulacje
pozdrawiam

http://www.rp.pl/Mieszkaniowe/308289935-Uzytkowanie-wieczyste-Zmiany-w-prawie.html#ap-2

Tego nie wiem, czy teraz warto się starać...
Zakładam, że jest to "kiełbasa wyborcza" i zyska się przez to więcej w nowym roku.
Skoro kasy będzie brakować to baaardzo będą chcieli bonifikatą zachęcić jak najwięcej do opłat jednorazowych - w myśl zasady - nic tu po nas... chyba że potop. Nikt nie myśli co będzie za 20 lat tylko najwyżej do nowych wyborów. Bo to, że z czasem bonifikaty edą maleć lub znikać to pewne.

Na pewno warto zmienić prawo własnościowe (spółdzielcze) na prawa własności lokalu. Choćby dlatego żeby Spółdzielnia nie wzięła kredyty na nasze mieszkanie.

Pewnie Kaczor będzie lepiej wiedział co robić z użytkowaniem wieczystym!

dzięki ale
ja mam spółdzielcze własnościowe a moja spółdzielnia działa zajebiście
nawet płacę mniej jako członek-nie mylić z hujem- za czynsz i remontowe
i kiedyś moja spółdzielnia wykupiła grunt

natomiast moja matka jest we wspólnocie w kamienicy i oto się rozchodzi
czy teraz walczyć o wykup czy czekać ???
hej

Wg mnie jesteś w GORSZEJ sytuacji własnościowej niż Twoja matka!
To, że masz dobrze działającą spółdzielnie nie oznacza, że prezes nie wymyśli wybudowania np. biurowca i zaciągnie na Twoje mieszkanie kredytu! Ty będziesz chciał wziąć kredyt na mieszkanie aby kupić drugi lokal i będziesz zdziwiony, że bank nie da Ci kredytu bo już jest na to mieszkanie kredyt.
W większości spółdzielni można być członkiem nie mając nawet prawa do lokalu (koszt około 150zł). Może być kilku członków spółdzielni do jednego mieszkania np. mąż i żona.
Mając prawo własności lokalu też jesteś członkiem i nic w opłatach się nie zmieni - dalej masz ulgi, czy fundusz remontowy. Zyskujesz za to księgę wieczystą i PEŁNE prawo do decydowania o swojej własności (konieczna wizyta u notariusza razem z osobą odpowiedzialną ze spółdzielni - koszt około 1.000zł).
Mając KW możesz mając 7 innych takich właścicieli zrobić wspólnotę mieszkaniową jeśli spółdzielnia przestanie być tak dobrze zarządzana.
Powrót do góry Go down
ból i cierpienie
Fake Profil Hiob Team
ból i cierpienie


Liczba postów : 2644
Location : HIOB
Registration date : 25/01/2008

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:18

MICHU napisał:
To i ja się pochwałę Laughing

CRR od dzisiaj godz.  8:00 do teraz.   Laughing

1.120.000

Ale też gratki dla Myśliwego.  Very Happy
musisz skalibrować Antka
mnie dzis wyszło 20.000.000
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:30

Sir Nick napisał:
mariner napisał:
Sir Nick napisał:
mariner napisał:
Sir Nick napisał:
(...)

Dex, przecież księgi wieczyste są jawne dla wszystkich "od zawsze".
Dawniej zamawiałeś księgę w sądzie do wglądu i było to nieodpłatne (odpis jest płatny).
Od co najmniej 2010 roku możesz księgę wieczystą zobaczyć w domu na komputerze - też nieodpłatnie na stronie:
https://ekw.ms.gov.pl/.
Sam możesz przejrzeć wszystkie księgi i uświadamiać ludzi którzy nie dbają o swój majątek, że mają bałagan.
W sekrecie powiem Ci, że bywa, że udział jest większy niż 1 ;-)

Są ludzie którzy nie dopilnowali spadków i wpisów do ksiąg od 40 lat - robią to dopiero jeśli chcą sprzedać ziemię lub wydzierżawić.


hej panie Ser
jest projekt że użytkowanie wieczyste przestanie obowiązywać
ale trzeba będzie płacić przez 20 lat albo z bonifikatą zapłacić jednorazowo

mam pytanie
czy teraz należy się usilnie starać o przekształcenie wieczystego we własność
czy może lepiej poczekać na nowe regulacje
pozdrawiam

http://www.rp.pl/Mieszkaniowe/308289935-Uzytkowanie-wieczyste-Zmiany-w-prawie.html#ap-2

Tego nie wiem, czy teraz warto się starać...
Zakładam, że jest to "kiełbasa wyborcza" i zyska się przez to więcej w nowym roku.
Skoro kasy będzie brakować to baaardzo będą chcieli bonifikatą zachęcić jak najwięcej do opłat jednorazowych - w myśl zasady - nic tu po nas... chyba że potop. Nikt nie myśli co będzie za 20 lat tylko najwyżej do nowych wyborów. Bo to, że z czasem bonifikaty edą maleć lub znikać to pewne.

Na pewno warto zmienić prawo własnościowe (spółdzielcze) na prawa własności lokalu. Choćby dlatego żeby Spółdzielnia nie wzięła kredyty na nasze mieszkanie.

Pewnie Kaczor będzie lepiej wiedział co robić z użytkowaniem wieczystym!

dzięki ale
ja mam spółdzielcze własnościowe a moja spółdzielnia działa zajebiście
nawet płacę mniej jako członek-nie mylić z hujem- za czynsz i remontowe
i kiedyś moja spółdzielnia wykupiła grunt

natomiast moja matka jest we wspólnocie w kamienicy i oto się rozchodzi
czy teraz walczyć o wykup czy czekać ???
hej

Wg mnie jesteś w GORSZEJ sytuacji własnościowej niż Twoja matka!
To, że masz dobrze działającą spółdzielnie nie oznacza, że prezes nie wymyśli wybudowania np. biurowca i zaciągnie na Twoje mieszkanie kredytu! Ty będziesz chciał wziąć kredyt na mieszkanie aby kupić drugi lokal i będziesz zdziwiony, że bank nie da Ci kredytu bo już jest na to mieszkanie kredyt.
W większości spółdzielni można być członkiem nie mając nawet prawa do lokalu (koszt około 150zł). Może być kilku członków spółdzielni do jednego mieszkania np. mąż i żona.
Mając prawo własności lokalu też jesteś członkiem i nic w opłatach się nie zmieni - dalej masz ulgi, czy fundusz remontowy. Zyskujesz za to księgę wieczystą i PEŁNE prawo do decydowania o swojej własności (konieczna wizyta u notariusza razem z osobą odpowiedzialną ze spółdzielni - koszt około 1.000zł).
Mając KW możesz mając 7 innych takich właścicieli zrobić wspólnotę mieszkaniową jeśli spółdzielnia przestanie być tak dobrze zarządzana.

dzięki- przemyślę i jeszcze popytam
ostatnio zrobiłem awanturę  o 43grosze- tak grosze
okazało się że zostały naliczone karne odsetki za niedopłatę za wodę a wszystko płaciłem na czas
ot zmienili program- zawsze było ok a teraz zonk
\no nic może jednak warto założyć KW
hej

ps ale czy teraz walczyć o wykup czy czekać na nowe przepisy



Ostatnio zmieniony przez mariner dnia Wto 06 Wrz 2016, 21:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sir Nick
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Sir Nick


Liczba postów : 852
Age : 47
Registration date : 01/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:31

dex napisał:
Sir Nick napisał:
dex napisał:
SYLWESTER napisał:
thorgall napisał:
"Rodzina na swoim" Laughing

http://wpolityce.pl/polityka/307338-nie-do-wiary-kolejne-kulisy-afery-reprywatyzacyjnej-urzedniczka-ministerstwa-dostala-ponad-38-mln-zlotych-odszkodowan
http://wpolityce.pl/polityka/306842-nasz-news-gigantyczna-skala-afery-reprywatyzacyjnej-w-warszawie-straty-moga-siegnac-nawet-4-miliardow-zlotych
38 mln to te na waciki ? scratch

Takie wałki nie dotyczą tylko majątku państwowego, ale prywatnych osób też.

Urzędnicy sprawdzają sobie, gdzie są błędy w księgach wieczystych przy współwłasnościach,
wykupują brakujące udziały od gmin i właścicieli bez spadkobierców i kierują sprawę do sądu o wydzielenie lokali.
Współwłaściciele, których lokale mają więcej metrów niż wychodzi z poprawionych udziałów muszą często płacić spore sumy.

Sam miałem taką sprawę w sądzie - wychujali mnie i innych współwłaścicieli na 360k PLN.

Dlatego uważam, że księgi wieczyste powinny być jawne dla wszystkich - wtedy szybko okaże się, jak wielka liczba współudziałów w nieruchomościach nie sumuje sie do "jedynki".
Tzw. "ochrona danych osobowych" nie daje ludziom nic, a stanowi tylko przywilej urzędników na wykorzystywanie burdelu powstałego po PRL.

Dex, przecież księgi wieczyste są jawne dla wszystkich "od zawsze".
Dawniej zamawiałeś księgę w sądzie do wglądu i było to nieodpłatne (odpis jest płatny).
Od co najmniej 2010 roku możesz księgę wieczystą zobaczyć w domu na komputerze - też nieodpłatnie na stronie:
https://ekw.ms.gov.pl/.
Sam możesz przejrzeć wszystkie księgi i uświadamiać ludzi którzy nie dbają o swój majątek, że mają bałagan.
W sekrecie powiem Ci, że bywa, że udział jest większy niż 1 ;-)

Są ludzie którzy nie dopilnowali spadków i wpisów do ksiąg od 40 lat - robią to dopiero jeśli chcą sprzedać ziemię lub wydzierżawić.


Była już dyskusja na ten temat ponad rok temu:
https://ufoforum.forumotion.com/t3983p100-ufo-27-04-2015-r#970541

Nie zmieniłem zdania od tamtego czasu, nadal nie mam możliwości odpytania indeksu które księgi wieczyste zawierają błędy, a urzędnicy mają, i wykorzystują to na swoją korzyść.

Nie zmieniasz zdania bo nie trafiają do Ciebie argumenty gdy psują Ci wizję LVT Smile
Piszesz, że nie masz wglądu do księgi wieczystej (a to nieprawda bo masz) tylko, że chcesz mieć DOSTĘP do bazy danych a to zupełnie co innego! Napisz jeszcze, że chcesz mieć możliwość edycji takiej bazy! Very Happy
Masz możliwość wysłania zapytania do sądu, czy urzędu o wykaz błędnych KW i dostaniesz odpowiedz... być może nieodpłatnie w ciągu 14 dni (to każdy z urzędów wycenia czy poniósł koszt przygotowania odpowiedzi). Nie znam systemu do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków który pozwala (od przynajmniej 10 lat) na wprowadzanie błędnych udziałów - a bywają udziały z dokładnością do 1cm2 fajnie wyglądają takie ułamki od deweloperów gdy w mianowniku jest np. 12 cyfr.

Ne słyszałem o tym by błędne udziały kupować od gminy bo niby skąd gmina ma do nich prawa. Błędne udziały prostuje się sądownie bo sam notariusz przecież tego nie poprawi. Nie wiem jak wyobrażasz sobie kupowanie "niczyich" udziałów notarialnie.
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:32

ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:
To i ja się pochwałę Laughing

CRR od dzisiaj godz.  8:00 do teraz.   Laughing

1.120.000

Ale też gratki dla Myśliwego.  Very Happy
musisz skalibrować Antka
mnie dzis wyszło 20.000.000
...
a jak tam u Ciebie z prawdomównośią/fantazją, nie ma kłopotu? scratch

Oczywiście, żartowałem, przecież widać - szczere chłopaki, do bólu lol!

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:36

dziadek napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:
To i ja się pochwałę Laughing

CRR od dzisiaj godz.  8:00 do teraz.   Laughing

1.120.000

Ale też gratki dla Myśliwego.  Very Happy
musisz skalibrować Antka
mnie dzis wyszło 20.000.000
...
a jak tam u Ciebie z prawdomównośią/fantazją, nie ma kłopotu? scratch

20 baniek to miesiąca trzeba.

lol!  lol!  lol!  lol!  lol!
Powrót do góry Go down
Sir Nick
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Sir Nick


Liczba postów : 852
Age : 47
Registration date : 01/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:41

Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:42

MICHU napisał:
dziadek napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:
To i ja się pochwałę Laughing

CRR od dzisiaj godz.  8:00 do teraz.   Laughing

1.120.000

Ale też gratki dla Myśliwego.  Very Happy
musisz skalibrować Antka
mnie dzis wyszło 20.000.000
...
a jak tam u Ciebie z prawdomównośią/fantazją, nie ma kłopotu? scratch

20 baniek to miesiąca trzeba.

lol!  lol!  lol!  lol!  lol!

Też tak pomyślałem że co najmniej miesiąc lol! dziennie to można bańkę niechby dwie i to trzeba Antka mieć! Laughing

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:49

Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...
...
Zdziwiłbyś się jak taka wiedza (od ojców i dziadków) może być precyzyjna. Ja mam taką wiedzę i potrafię dokładnie pokazać granice, przynajmniej na tym co odziedziczyłem! Przy okazji różnych czynności geodezyjnych zostało to wielokrotnie potwierdzone.
Na Podhalu, każdy, każdą własność starał się mieć "zaintabulowaną"
Ja zawsze o to dbałem i tego uczę moje dzieci!

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 21:55

Sir Nick napisał:
dex napisał:
Sir Nick napisał:
dex napisał:
SYLWESTER napisał:
thorgall napisał:
"Rodzina na swoim" Laughing

http://wpolityce.pl/polityka/307338-nie-do-wiary-kolejne-kulisy-afery-reprywatyzacyjnej-urzedniczka-ministerstwa-dostala-ponad-38-mln-zlotych-odszkodowan
http://wpolityce.pl/polityka/306842-nasz-news-gigantyczna-skala-afery-reprywatyzacyjnej-w-warszawie-straty-moga-siegnac-nawet-4-miliardow-zlotych
38 mln to te na waciki ? scratch

Takie wałki nie dotyczą tylko majątku państwowego, ale prywatnych osób też.

Urzędnicy sprawdzają sobie, gdzie są błędy w księgach wieczystych przy współwłasnościach,
wykupują brakujące udziały od gmin i właścicieli bez spadkobierców i kierują sprawę do sądu o wydzielenie lokali.
Współwłaściciele, których lokale mają więcej metrów niż wychodzi z poprawionych udziałów muszą często płacić spore sumy.

Sam miałem taką sprawę w sądzie - wychujali mnie i innych współwłaścicieli na 360k PLN.

Dlatego uważam, że księgi wieczyste powinny być jawne dla wszystkich - wtedy szybko okaże się, jak wielka liczba współudziałów w nieruchomościach nie sumuje sie do "jedynki".
Tzw. "ochrona danych osobowych" nie daje ludziom nic, a stanowi tylko przywilej urzędników na wykorzystywanie burdelu powstałego po PRL.

Dex, przecież księgi wieczyste są jawne dla wszystkich "od zawsze".
Dawniej zamawiałeś księgę w sądzie do wglądu i było to nieodpłatne (odpis jest płatny).
Od co najmniej 2010 roku możesz księgę wieczystą zobaczyć w domu na komputerze - też nieodpłatnie na stronie:
https://ekw.ms.gov.pl/.
Sam możesz przejrzeć wszystkie księgi i uświadamiać ludzi którzy nie dbają o swój majątek, że mają bałagan.
W sekrecie powiem Ci, że bywa, że udział jest większy niż 1 ;-)

Są ludzie którzy nie dopilnowali spadków i wpisów do ksiąg od 40 lat - robią to dopiero jeśli chcą sprzedać ziemię lub wydzierżawić.


Była już dyskusja na ten temat ponad rok temu:
https://ufoforum.forumotion.com/t3983p100-ufo-27-04-2015-r#970541

Nie zmieniłem zdania od tamtego czasu, nadal nie mam możliwości odpytania indeksu które księgi wieczyste zawierają błędy, a urzędnicy mają, i wykorzystują to na swoją korzyść.

Nie zmieniasz zdania bo nie trafiają do Ciebie argumenty gdy psują Ci wizję LVT Smile
Piszesz, że nie masz wglądu do księgi wieczystej (a to nieprawda bo masz) tylko, że chcesz mieć DOSTĘP do bazy danych a to zupełnie co innego! Napisz jeszcze, że chcesz mieć możliwość edycji takiej bazy! Very Happy
Masz możliwość wysłania zapytania do sądu, czy urzędu o wykaz błędnych KW i dostaniesz odpowiedz... być może nieodpłatnie w ciągu 14 dni (to każdy z urzędów wycenia czy poniósł koszt przygotowania odpowiedzi). Nie znam systemu do prowadzenia ewidencji gruntów i budynków który pozwala (od przynajmniej 10 lat) na wprowadzanie błędnych udziałów - a bywają udziały z dokładnością do 1cm2 fajnie wyglądają takie ułamki od deweloperów gdy w mianowniku jest np. 12 cyfr.

Ne słyszałem o tym by błędne udziały kupować od gminy bo niby skąd gmina ma do nich prawa. Błędne udziały prostuje się sądownie bo sam notariusz przecież tego nie poprawi. Nie wiem jak wyobrażasz sobie kupowanie "niczyich" udziałów notarialnie.

Jawne to znaczy dostępne w internecie nieodpłatnie wszystkie bazy danych.
W Szwecji masz jawne zarobki, i tak to właśnie wygląda, nieodpłatnie dostępne w internecie po imieniu i nazwisku.
I w takiej formie powinny być dostępne księgi wieczyste w powiązaniu z PESELAMi i REGONami. Po co? Żeby urzędnicy nie byli uprzywilejowani i nie robili wałków jak na początku tej konwersacji.
Gdybym poprosił sąd o wszystkie księgi wieczyste w postaci zrzutu bazy danych to bym dostał odmowę - bo do tego trzeba mieć "interes prawny".

"Błędne udziały" - w sensie gdy gmina ma większy udział w nieruchomości niż by wynikało z metrażu gminnych lokali.
Kupujesz od gminy taki udział i ciągniesz resztę współwłaścicieli do sądu o wydzielenie lokali. Urzędnik potrafi znaleźć sobie takie kwiatki na których może zarobić, dziennikarze o tym nie piszą, bo nie mają wglądu w bazy danych KW.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Wto 06 Wrz 2016, 22:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:03

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Kbaf6e

http://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2016/zakup-pekao-przez-pzu-zbp-ostrzega,186,0,2149818.html

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:05

Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

dobra nie będę drążył tematu
ale
sprawa wygląda tak że wspólnota od dawna chciała wykupić grunt
czyli zamienić użytkowanie wieczyste we własność
ale coś tam blokowało- jakieś sprawy spadkowe chyba

i teraz jest proste pytanie
czy walczyć teraz o ten grunt czy czekać na nowe przepisy co to niby mają być uchwalone
i może będą obowiązywać od stycznia 2017

hej
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:05

dziadek napisał:
UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Kbaf6e

http://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2016/zakup-pekao-przez-pzu-zbp-ostrzega,186,0,2149818.html

Ten ZBP to jakiś "związek zbieraczy gałązek".
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:07

dziadek napisał:
MICHU napisał:
dziadek napisał:
ból i cierpienie napisał:
MICHU napisał:
To i ja się pochwałę Laughing

CRR od dzisiaj godz.  8:00 do teraz.   Laughing

1.120.000

Ale też gratki dla Myśliwego.  Very Happy
musisz skalibrować Antka
mnie dzis wyszło 20.000.000
...
a jak tam u Ciebie z prawdomównośią/fantazją, nie ma kłopotu? scratch

20 baniek to miesiąca trzeba.

lol!  lol!  lol!  lol!  lol!

Też tak pomyślałem że co najmniej miesiąc lol!  dziennie to można bańkę niechby dwie i to trzeba  Antka mieć! Laughing

Nawet nie wiesz dziadek ile trzeba zachodu żeby:
1.Być prawdomównym. lol!
2.Nie skłamać. lol!
3.A i tak na tacę nie wrzucić. lol!
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:09

dziadek napisał:
UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Kbaf6e

http://www.money.pl/forum-ekonomiczne-w-krynicy-2016/zakup-pekao-przez-pzu-zbp-ostrzega,186,0,2149818.html

używanie nazwy 'Związek Banków Polskich" jest nadużyciem

Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:10

mariner napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

dobra nie będę drążył tematu
ale
sprawa wygląda tak że wspólnota od dawna chciała wykupić grunt
czyli zamienić użytkowanie wieczyste we własność
ale coś tam blokowało- jakieś sprawy spadkowe chyba

i teraz jest proste pytanie
czy walczyć teraz o ten grunt czy czekać na nowe przepisy co to niby mają być uchwalone
i może będą obowiązywać od stycznia 2017

hej

Login 11111
Hasło abcdefg

Znasz już teraz.

Hej.

Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:15

Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

Ludzie generalnie dbają o to co się starzeje i zużywa, jak np. samochody.
A jak się coś nie starzeje i nie zużywa, jak np. odłogi, pustostany, to nie dbają.
Z mojego doświadczenia, gdy wprowadziliśmy "LVT" w kamienicy
to zaniedbane pustostany zostały doprowadzone do używalności i wynajęte.
Ludzie szanują tylko to, co niesie za sobą realne koszty posiadania.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Wto 06 Wrz 2016, 22:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:25

dex napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

Ludzie generalnie dbają o to co się starzeje i zużywa, jak np. samochody.
A jak się coś nie starzeje i nie zużywa, jak np. odłogi, pustostany, to nie dbają.
Z mojego doświadczenia, gdy wprowadziliśmy "LVT" w kamienicy
to zaniedbane pustostany zostały doprowadzone do używalności i wynajęte.
Ludzie szanują tylko to, co niesie za sobą realne koszty posiadania.

mam stare zdjęcia
koszt ich posiadania wynosi 0
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:28

Ale faktem jest, że sporo ludzi do dzisiaj ma wpisane w KW jakiegoś Niemca, bo przez 70 lat nie było czasu żeby wyprostować papiery, no i w końcu przychodzi ktoś po swoje....
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38795
Registration date : 25/10/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:30



Pamiętamy, nie zapomnimy.
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:32

Indiana napisał:
Ale faktem jest, że sporo ludzi do dzisiaj ma wpisane w KW jakiegoś Niemca, bo przez 70 lat nie było czasu żeby wyprostować papiery, no i w końcu przychodzi ktoś po swoje....

jak coś to niech przychodzi do mnie

Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:33

mariner napisał:
dex napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

Ludzie generalnie dbają o to co się starzeje i zużywa, jak np. samochody.
A jak się coś nie starzeje i nie zużywa, jak np. odłogi, pustostany, to nie dbają.
Z mojego doświadczenia, gdy wprowadziliśmy "LVT" w kamienicy
to zaniedbane pustostany zostały doprowadzone do używalności i wynajęte.
Ludzie szanują tylko to, co niesie za sobą realne koszty posiadania.

mam stare zdjęcia
koszt ich posiadania wynosi 0

Mam nadzeję, że nie ma na tych zdjęciach ziemi?
Bo jak jest to bym tu naliczył podatek LVT.
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:37

dex napisał:
mariner napisał:
dex napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

Ludzie generalnie dbają o to co się starzeje i zużywa, jak np. samochody.
A jak się coś nie starzeje i nie zużywa, jak np. odłogi, pustostany, to nie dbają.
Z mojego doświadczenia, gdy wprowadziliśmy "LVT" w kamienicy
to zaniedbane pustostany zostały doprowadzone do używalności i wynajęte.
Ludzie szanują tylko to, co niesie za sobą realne koszty posiadania.

mam stare zdjęcia
koszt ich posiadania wynosi 0

Mam nadzeję, że nie ma na tych zdjęciach ziemi?
Bo jak jest to bym tu naliczył podatek LVT.

jest
są też dziadek i babka
naliczać to sobie możesz
hej
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:43

mariner napisał:
dex napisał:
mariner napisał:
dex napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...

Ludzie generalnie dbają o to co się starzeje i zużywa, jak np. samochody.
A jak się coś nie starzeje i nie zużywa, jak np. odłogi, pustostany, to nie dbają.
Z mojego doświadczenia, gdy wprowadziliśmy "LVT" w kamienicy
to zaniedbane pustostany zostały doprowadzone do używalności i wynajęte.
Ludzie szanują tylko to, co niesie za sobą realne koszty posiadania.

mam stare zdjęcia
koszt ich posiadania wynosi 0

Mam nadzeję, że nie ma na tych zdjęciach ziemi?
Bo jak jest to bym tu naliczył podatek LVT.

jest
są też dziadek i babka
naliczać to sobie możesz
hej

To był żart oczywiście, bo wszyscy rozumieją, że niektóre zdjęcia są bezcenne,
ale mało kto że przestrzeń Ziemii jest święta.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Wto 06 Wrz 2016, 22:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:46

Dex- Ty nie wiadomo kiedy żartujesz, ja tam się wielce nie zdziwiłem że chcesz podatku LVT od zdjęć Laughing

A wracając do tematu forum, chyba pokemony kolejną stodołę dachu pozbawili geek
Jak to pokemony, ale za to jak już przyjdzie TA zwała, to ho ho ho.
Tyle że jak sobie przejechałem na dziennym te ich krachy, to początek jest niewinny, powolutku sobie procencik po procenciku odpadają, i dopiero jak już sporo odpadną (to trwa miesiące) to zaczynają się jazdy po 3,4 czy 5 % w dół sesja po sesji. Tak że łapanie szczytu to chyba wcale nie jest najlepszy pomysł, może lepiej po prostu czekać na powstanie trendu spadkowego, ewentualnie metodą "na Myśliwego" łapać szczyty i zamykać po % w dół, taktyka na razie niezawodna, tyle że czasochłonna.


Ostatnio zmieniony przez Indiana dnia Wto 06 Wrz 2016, 22:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sir Nick
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
Sir Nick


Liczba postów : 852
Age : 47
Registration date : 01/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:47

dziadek napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...
...
Zdziwiłbyś się jak taka wiedza (od ojców i dziadków) może być precyzyjna. Ja mam taką wiedzę i potrafię dokładnie pokazać granice, przynajmniej na tym co odziedziczyłem! Przy okazji różnych czynności geodezyjnych zostało to wielokrotnie potwierdzone.
Na Podhalu, każdy, każdą własność starał się mieć "zaintabulowaną"
Ja zawsze o to dbałem i tego uczę moje dzieci!

Sprecyzuj pojęcie "precyzyjna" Smile
Ja rozumiem, że z dziada pradziada mieli pole od tego kamienia do tego drzewa i jest to w miarę precyzyjne... Problem się pojawia jak kamień ktoś dla żartu przesunie, a drzewo wycieli bo się od burzy przewróciło.
Inna sprawa jest taka, że co innego jest wiedzieć, a co innego udowodnić!
Dlatego tak istotne są dokumenty lub punkty graniczne.
Po zmianie dokładności z ara na m2 też wielu do dzisiaj nie może zrozumieć kto mu zabrał np. 30m2 działki za którą zapłacił!

Pamiętaj też, że w Polsce było 3 zaborców i każdy miał inny system prawny... i to widać do dzisiaj po dokumentach źródłowych, czy kształcie działek.
Pewnie na Podhalu znasz właścicieli parceli co mają wymiary działek 2m szerokości i 100m długości.
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 22:56

U nas w Małopolsce całe miasta są poprzesuwane o metry w stosunku do rzeczywistości, czyli np. wszystkie budynki stoją sobie wschodnią krawędzią metr na sąsiedniej działce, i wszyscy tak mają, gmina powolutku prostuje temat. Ale metr czy pół metra jak w sąsiedniej Trzebini to pikuś, chyba w niedalekich Psarach czy Myślachowicach przedwojenni geodeci rąbnęli się o jakieś 30m Shocked , więc budynki masowo stoją na działce sąsiada Laughing, którego dom też stoi na kolejnej działce What a Face 
Też jakoś to prostują, i większych zadym z tego powodu nie ma, może dlatego że cała wieś jest przesunięta, pewnie wieżę triangulacyjną źle sobie postawili ileś wieków temu.
Powrót do góry Go down
mariner

mariner


Liczba postów : 19319
Location : Ziemia
Registration date : 14/11/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 23:06

no więc jest tak
życie na statku mało się różni od życia w więzieniu
niektórzy na myśl o trafieniu do pierdla dostają gorączki
boją się odosobnienia i gwałtu w doopala

odosobnienie mam opanowane a łokciami potrafiłem wygiąć szoty
jak coś to pobyt w pierdlu nie będzie dla mnie życiową tragedią
ewentualnie szybko skończę pod ziemią
taka jest smutna prawda
Powrót do góry Go down
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12965
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 23:09

Sir Nick napisał:
dziadek napisał:
Sir Nick napisał:
Napiszę to jeszcze raz - prawda jest taka, że ludzie nie dbają o swoją własność!
Szczególnie rolnicy! Nie mają żadnej mapki, żadnych znaków granicznych, itp.
Dziadek orał od tego miejsca do tego od zawsze, ojciec też to teraz ja tak orzę.
- Panie jakie papióry? Przeca mówie, że tak od zawsze było i sąsiadom to nie przeszkadzało.

Oczywiście sąsiad też nie ma dokumentów jak granica idzie...
...
Zdziwiłbyś się jak taka wiedza (od ojców i dziadków) może być precyzyjna. Ja mam taką wiedzę i potrafię dokładnie pokazać granice, przynajmniej na tym co odziedziczyłem! Przy okazji różnych czynności geodezyjnych zostało to wielokrotnie potwierdzone.
Na Podhalu, każdy, każdą własność starał się mieć "zaintabulowaną"
Ja zawsze o to dbałem i tego uczę moje dzieci!

Sprecyzuj pojęcie "precyzyjna" Smile
Ja rozumiem, że z dziada pradziada mieli pole od tego kamienia do tego drzewa i jest to w miarę precyzyjne... Problem się pojawia jak kamień ktoś dla żartu przesunie, a drzewo wycieli bo się od burzy przewróciło.
Inna sprawa jest taka, że co innego jest wiedzieć, a co innego udowodnić!
Dlatego tak istotne są dokumenty lub punkty graniczne.
Po zmianie dokładności z ara na m2 też wielu do dzisiaj nie może zrozumieć kto mu zabrał np. 30m2 działki za którą zapłacił!

Pamiętaj też, że w Polsce było 3 zaborców i każdy miał inny system prawny... i to widać do dzisiaj po dokumentach źródłowych, czy kształcie działek.
Pewnie na Podhalu znasz właścicieli parceli co mają wymiary działek 2m szerokości i 100m długości.
...
Nie do końca wiem o co Ci chodzi ale widzę że dużo na ten temat... czytałeś. Moja wiedza na ten temat jest praktyczna i potwierdzona.
Raz przeprowadzaliśmy rozgraniczenie między moją a kościelną działką I jeszcze przed podjęciem czynności przez geodetę uprawnionego pokazałem trzy punkty/graniczniki! Dwa z nich to dokładne miejsca obsadzenia "kamienia". w trzecim, przy próbie wkopania kamienia znaleźliśmy stary kamień! Ja tą wiedzę mam od ojca i matki, Oni od dziadków.
Tak samo mapki, są austriackie, z czasów GG i późniejsze też, aż do aktualnych!

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 EmptyWto 06 Wrz 2016, 23:15

Indiana napisał:
U nas w Małopolsce całe miasta są poprzesuwane o metry w stosunku do rzeczywistości, czyli np. wszystkie budynki stoją sobie wschodnią krawędzią metr na sąsiedniej działce, i wszyscy tak mają, gmina powolutku prostuje temat. Ale metr czy pół metra jak w sąsiedniej Trzebini to pikuś, chyba w niedalekich Psarach czy Myślachowicach przedwojenni geodeci rąbnęli się o jakieś 30m Shocked , więc budynki masowo stoją na działce sąsiada Laughing, którego dom też stoi na kolejnej działce What a Face 
Też jakoś to prostują, i większych zadym z tego powodu nie ma, może dlatego że cała wieś jest przesunięta, pewnie wieżę triangulacyjną źle sobie postawili ileś wieków temu.

A może po prostu północ magnetyczna się przesuwa, aż 60km/rok,
i stąd rozbieżności w starych danych geodezyjnych, gdy jeszcze o tym nie wiedziano i nie rekalibrowano instrumentów.

UFO  06 09  2016 r. - Page 4 640px-Magnetic_North_Pole_Positions_2015.svg


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Wto 06 Wrz 2016, 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 06 09 2016 r.   UFO  06 09  2016 r. - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 06 09 2016 r.
Powrót do góry 
Strona 4 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» UFO - 05 01 2016 r.
» UFO - 03 02 2016 r.
» UFO - 23 02 2016 r.
» UFO - 01 04 2016 r.
» UFO - 20 04 2016 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: