Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY

Go down 
+31
fabularasa
jj
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
Ziommmm
fastenter
chudy mis
MedKit*
LeM
Franz
busia
EURO
loko
ojro
karnak
Indiana
Cris
Poffcernacy
Laik
Jones
inwestor
cameleon
zibi
forex
Marek
myst
melex259
Dave
Rmir
IronFX
betonowe_buty
SzFagier
35 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorWiadomość
Laik

Laik


Liczba postów : 1761
Location : Małopolska
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 12:37

Witam w weekend Smile

Mam troche czasu wiec przegladam posty, opinie, komentarze i probuje okrslic emocje na rynku. Tak naprawde to uwazam, ze one ksztaltuja trendy i zachowania indeksow. AT i AF sa czesto pomocne zwlaszcza dla dobrych technikow przy otwieraniu i zamykaniu pozycji.

Mialem dluzsza przerwe na futach ale wiadomo, ze ciagnie wilka do lasu. Kapital podzielilem wiec proporcjonalnie na akcje i lokaty juz w grudniu. Portwel akcji schudl w tym czasie ok.30% (minus) a same tranzakcje na akcjach pozwolily uratowac ok. 10-12% wiec byloby grubo powyzej 40% procent. Jednak to marne pocieszenie.

Pierwsze zakupy akcji byly gdy WIG20 oscylowal na 3,6k a uswiadamiam, ze portwel akcji zlozony byl glownie o spolki z 20. Pozniej juz bylo tylko taniej wiec wydawalo sie ok. Tylko dwoma miskami z WIG40 troche obracalem.

Juz w czerwcu zauwazylem, ze nie ma fizycznej mozliwosci tego odrobic akcjami. Ze wzgledu na ograniczony dostep do net (zreszta calkiem swiadomie) sprzedalem znaczna czesc akcji robiac free cash pod kontrakty. Jednak obecnie podchodze do tego zupelnie inaczej.

Kazdy ma jakis staz i doswiadczenie. Ja mam raczej sredni albo nawet maly bo od 2004 na GPW.
1) funusze
2) akcje
3) futures
4) akcje/lokaty
5) lokaty/akcje/futures - obecnie

Obecny model wydaje mi sie najbardziej rozsadny i zrownowazony. Zasadniczo problem pozostaje w kwesti futow. Chodzi o depo i wylapanie jakiegokolwiek trendu. Brzmi to moze dziwnie kiedy pisze, ze na pozycje musze miec 10-15k co nota bene odpowiada do 30% srodkow. Ze starych nawykow zostalo skalpowanie, ktore czasami sobie stosuje. Mimo wszystko i tak to jest lewar. Kwestia zostaje w ustalaniu stopow i zamykaniu pozycji ale to juz inna bajka, nad ktora caly czas pracuje.......
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:01

kaczor napisał:
re mylogi

Mozna byc malarzem i tworca tworzacym piekne obrazy samemu.I mozna byc tez programista komputerowa tworzacym programy, ktore maja cos namalowac.Artysta genialny czasami namaluje cos wspanialego czasami cos slabego,program komputerowy bedzie tworzyl zawsze nieinnowacyjne srednie produkcje.Takie same sa systemy mechaniczne,moim zdaniem prawdziwa zaleta takie podejscia to scisly MM i odpowiednie postepowanie ze stopami.Stukasz punkciki na podstawie jakichs algorytmow az sie rynek zmieni i wtedy czaszkujesz kilka tygodni jak system zoptymalizowac znowu i tak w kolko.Skuteczne ?Owszem,ale jesli mysliwy robi to samo ladujac setki koni na czuja to ja sie pytam jaka jest roznica poza tym ze Ty poswiecasz na to setki godzin?Van tharp wykazal ze wystarczy prosty system otwierajacy losowo pozycje a nastepnie trailujacy stopa wedlug pewnego schematu zeby osiagac zyski.Testowales kiedys czy taki losowy prosty system nie jest skuteczniejszy od Twojej czarnej skrzynki?Wink

akurat jesli chodzi o to co pisal Van Tharp o systemie losowym to okazalo sie nieprawda. Nie pamietam juz na ktorej amerykanskiej stronie - forum o tradingu byl wywod na ten temat. Raczej nalezy traktowac akurat ten fragment symbolicznie jako wskazanie na istotnosc MM a nie skutecznosc samej metody losowej. Mialem kiedys kontakt ( a wzasadzie to byl moim mentorem ) z czlowiekiem ktory pracowal z Van Tharpem w USA, wiec mam troche dodatkowych informacji. Nie nalezy wierzyc wszystkiemy co jest napisane. Oczywiscie wszyscy podlegamu takiemu mechanizmowi ze jak cos jest napisane w ksiazce to jest prawda absolutna. Zreszta w polski wydaniu ksiazki Vana jest kupe bledow wynikajacych pewnie z tlumaczenia. OMS ma teraz moj egzemplarz to moze potwierdzic ze jest pobazgrany ( poprawki bledow plus moje notatki)

Poprostu sa 3 style:

NUDNY
FASCYNUJACY
BRAWUROWY

ja uprawiam nudny
Powrót do góry Go down
Poffcernacy

Poffcernacy


Liczba postów : 367
Age : 52
Location : Poznań
Registration date : 17/01/2008

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:03

inwestor napisał:
Jones napisał:
re inwestor

bounce no wreście cię rozgryzłem dobrze prawisz ale czy nie możesz troszkę pisać prościej ja biedny musiałem się nagłowić że HEJ Smile

Prościej to masz tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredit-Koniec-przeceny-na-GPW-kupujcie-akcje-1806439.html

Dla ułatwienia dodam, że wiele lat temu po podobnej przecenie jak teraz anale prześcigali się w rekomendacjach kupuj dla spółek budowlanych!!!
No to i ja wybrałem sobie taką która miała rekomendacje "zdecydowanie kupuj", a ponieważ była po 70% spadkach no to ją akumulowałem!!!
Tak ją akumulowałem przez wiele miesięcy, że aż spółka padła

ESPEBEPE, Inwestor? Też miałem to ścierwo, wiele niezapomnianych wrażeń i emocji, trochę utopionej kasy, i nauczka, że "jest tanio, bo spadło 70%" można se o kant ( I ) potłuc
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:12

kaczor napisał:
re mylogi

Mozna byc malarzem i tworca tworzacym piekne obrazy samemu.I mozna byc tez programista komputerowa tworzacym programy, ktore maja cos namalowac.Artysta genialny czasami namaluje cos wspanialego czasami cos slabego,program komputerowy bedzie tworzyl zawsze nieinnowacyjne srednie produkcje.....

moze od czapy, ale nie moge sobie odmowic Wink

ja studiowalem na ASP ( Akademia Sztuk Pieknych )
co prawda Design

a zajmuje sie zawodowo optymalizacja, organizacja, projektowaniem systemow, programowaniem.

czlowiek jest tworca, a komputer "pedzlem", znaczy narzedziem.
Inowacyjnosc zalezy od tworcy nie od narzedzia.
Komputery same nie tworza systemow, spotkalem sie w pracy z systemi analitycznymi za milony pln, ale bez ludzi potrafiacych je uzyc maja zerowa wartosc uzytkowa.

Zreszta przy NUDNYM stylu, czyli systemowym nie koniecznie trzeba uzywac komputera. Chodzi bardziej o podejscie.
Przywolam tu postac naszego kolegi Jastrzebia ktory jest systemowcem nie poslugujac sie programami.
Zadam retoryczne pytania:
- ktos byl w pierwszej 10 w zeszlym PC?
- kto zajal najwyzsze miejsce w tegorocznym PC?
Powrót do góry Go down
Poffcernacy

Poffcernacy


Liczba postów : 367
Age : 52
Location : Poznań
Registration date : 17/01/2008

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:14

Laik napisał:
Witam w weekend Smile


Mogę Cię spytać czemu uparcie i konsekwentnie 'portWel" ?
Normalnie, oczy bolą :O
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:17

Posternacy napisał:
inwestor napisał:
Jones napisał:
re inwestor

bounce no wreście cię rozgryzłem dobrze prawisz ale czy nie możesz troszkę pisać prościej ja biedny musiałem się nagłowić że HEJ Smile

Prościej to masz tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredit-Koniec-przeceny-na-GPW-kupujcie-akcje-1806439.html

Dla ułatwienia dodam, że wiele lat temu po podobnej przecenie jak teraz anale prześcigali się w rekomendacjach kupuj dla spółek budowlanych!!!
No to i ja wybrałem sobie taką która miała rekomendacje "zdecydowanie kupuj", a ponieważ była po 70% spadkach no to ją akumulowałem!!!
Tak ją akumulowałem przez wiele miesięcy, że aż spółka padła

ESPEBEPE, Inwestor? Też miałem to ścierwo, wiele niezapomnianych wrażeń i emocji, trochę utopionej kasy, i nauczka, że "jest tanio, bo spadło 70%" można se o kant ( I ) potłuc

Było troche spółek budowlanych które padły:
Wspomniany ESPEBEPE, KP BICK, PIASECKI............firmy które miały być motorem budowlanki! Jeno silniki im się zatarły!
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:21

inwestor napisał:
Jones napisał:
re inwestor

bounce no wreście cię rozgryzłem dobrze prawisz ale czy nie możesz troszkę pisać prościej ja biedny musiałem się nagłowić że HEJ Smile

Prościej to masz tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredit-Koniec-przeceny-na-GPW-kupujcie-akcje-1806439.html

Dla ułatwienia dodam, że wiele lat temu po podobnej przecenie jak teraz anale prześcigali się w rekomendacjach kupuj dla spółek budowlanych!!!
No to i ja wybrałem sobie taką która miała rekomendacje "zdecydowanie kupuj", a ponieważ była po 70% spadkach no to ją akumulowałem!!!
Tak ją akumulowałem przez wiele miesięcy, że aż spółka padła!!!
Domyśl się o jaką spółkę idzie i oceń z perspektywy słabnącego EURO (waluta) w stosunku do PLN czy warto już wchodzić w budowlanke i czy tam nie znajdziemy następnych bankrutów podobnych do mojej spółki!!!
Nadmienię jeszcze, że kontrakty w latach 2004-2006 w większości przez duże firmy budowlane podpisywane były w EURO!!!


trzeba bylo wybrac taka, ktora nie padla i wzrosla o 500 % Smile
Powrót do góry Go down
Laik

Laik


Liczba postów : 1761
Location : Małopolska
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:31

Posternacy napisał:
Laik napisał:
Witam w weekend Smile


Mogę Cię spytać czemu uparcie i konsekwentnie 'portWel" ?
Normalnie, oczy bolą :O

Kwestia przyzwyczajenia. Portfel mi sie zle kojarzy zwlaszcza gdy pisza o tym eksperci z TFI a tych naganiaczy, nieudacznikow i zerujacych na prowizjach klientow wrecz nieznosze. Bessa trwa dobry rok ale zenujace jest to kiedy czytam o promocji typu: 1 laptop dla tych ktorzy najwiecej wplaca. Jakos zaden z TFI nie chce obnizyc prowizji za wplate (3-5%) albo przyznac sie do bledow inwestycyjnych i zmniejszyc codzienna prowizje scratch
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:32

trejder napisał:
inwestor napisał:
Jones napisał:
re inwestor

bounce no wreście cię rozgryzłem dobrze prawisz ale czy nie możesz troszkę pisać prościej ja biedny musiałem się nagłowić że HEJ Smile

Prościej to masz tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredit-Koniec-przeceny-na-GPW-kupujcie-akcje-1806439.html

Dla ułatwienia dodam, że wiele lat temu po podobnej przecenie jak teraz anale prześcigali się w rekomendacjach kupuj dla spółek budowlanych!!!
No to i ja wybrałem sobie taką która miała rekomendacje "zdecydowanie kupuj", a ponieważ była po 70% spadkach no to ją akumulowałem!!!
Tak ją akumulowałem przez wiele miesięcy, że aż spółka padła!!!
Domyśl się o jaką spółkę idzie i oceń z perspektywy słabnącego EURO (waluta) w stosunku do PLN czy warto już wchodzić w budowlanke i czy tam nie znajdziemy następnych bankrutów podobnych do mojej spółki!!!
Nadmienię jeszcze, że kontrakty w latach 2004-2006 w większości przez duże firmy budowlane podpisywane były w EURO!!!


trzeba bylo wybrac taka, ktora nie padla i wzrosla o 500 % Smile

Zgadzam się z Tobą!!!
Głupi byłem, że wybrałem taką, która splajtowała!!!
Tobie życzę żebyś wybierał spółki które wzrosną 1000%!
affraid
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:36

WITAM WSZYSTKICH WEEKENDOWO cheers

TRADYCYJNIE RYS. Smile
UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Weekend2
to fw20 tygodniowy ale zjazd się szykuje że HEJ Very Happy
scratch nie dało rady narysować brakło wykresu ? ? ?
po wcześniejszych rysunkach weekendowych można się domyśleć bojesie

edit:
karnak ale popłynąłem dorysowałem dwie świeczki scratch


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Sob 26 Lip 2008, 13:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:43

inwestor, Espebepe mialo byc lokomotywa budowlanki ? przeciez to byl przekret od samego poczatku - bardzo niski wskaznik P/E, juz nie pamietam co oni tam wliczyli. a pozniej jeszcze kreatywna ksiegowosc.

jakbys powiedzial, ze Budimex to tak ale nie jakis smiec. wybrales spolke, ktora spadla o 70% i myslales, ze to tanio jest a to najpierw trzeba sie zastanowic dlaczego spadla o 70%. Czy to jest wynik nastrojow czy syfu w spolce. Mozna popatrzec w raporty, wyniki, komunikaty itd. Np Budimex od poczatku byl uwazany za dobra firme i dlatego wzrosla z 10 zl na 180 zl (po euforii Euro). KBP Bick to tez jakis wirtual.
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:48

trejder napisał:
inwestor, Espebepe mialo byc lokomotywa budowlanki ? przeciez to byl przekret od samego poczatku - bardzo niski wskaznik P/E, juz nie pamietam co oni tam wliczyli. a pozniej jeszcze kreatywna ksiegowosc.

jakbys powiedzial, ze Budimex to tak ale nie jakis smiec. wybrales spolke, ktora spadla o 70% i myslales, ze to tanio jest a to najpierw trzeba sie zastanowic dlaczego spadla o 70%. Czy to jest wynik nastrojow czy syfu w spolce. Mozna popatrzec w raporty, wyniki, komunikaty itd. Np Budimex od poczatku byl uwazany za dobra firme i dlatego wzrosla z 10 zl na 180 zl (po euforii Euro). KBP Bick to tez jakis wirtual.

Ok.
Nie róbmy z tego problemu!
Pozdrawiam!
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 13:57

forex napisał:


Zaleta systemu jest to, ze eliminuje on najslabsze ogniwo - ludzka psychike. Czy to nie jest duzo wiekszy komfort wrzucic zlecenie raz na dobe i tylko sprawdzac czy sie zrealizowalo niz gapic sie w ekran przez caly dzien z palcem na enterze? Pewnie zalezy co kto lubi. Gdy sie jedzie systemem na pewno nie ma tej dawki adrenaliny. Wink

jeżeli wezmiesz przecwiczysz swój system uznaniowy, mozesz wykluczyć najgorszy element, czyli psychike
zgadzam, że EMOCJE są najbardziej zgubne, ale mozna przez tygodnie /niestety dobrze napisałem/ pozbyc sie pewnych nawyków
po za tym, jezeli wiesz, na jakie sygnały masz reagowac, a na jakie nie, to mozna dużo osiągnąć, z mojego doswiadczenia, najlepiej pocwiczyć początkowo na niskim interwale czasowym, z ruchami po 10 do 30 punktów, a dopiero z czasem przejść na wyzszy interwał, godzinny lub dzienny, powiekszając kapitał
Powrót do góry Go down
cezar
Gość




UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:21

admin
Uprzejmie proszę o zbanowanie rmira-krzykacza-matrixa
Nie mogę strawić tego co on pisze...
Nie mogę qwa. No


zaloguj sie i skorzystaj z opcji wykluczania postów...
póki co zamykaj oczy i przewiń jak nie możesz...
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:26

cezar napisał:
admin
Uprzejmie proszę o zbanowanie rmira-krzykacza-matrixa
Nie mogę strawić tego co on pisze...
Nie mogę qwa. No


zaloguj sie i skorzystaj z opcji wykluczania postów...
póki co zamykaj oczy i przewiń jak nie możesz...


nudzi ci się ?

scratch


wiem cheers
napiszesz jakąś swoją opinię o rynku i ujrzymy w Tobie geniusza. bounce
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:30

Posternacy napisał:
inwestor napisał:
Jones napisał:
re inwestor

bounce no wreście cię rozgryzłem dobrze prawisz ale czy nie możesz troszkę pisać prościej ja biedny musiałem się nagłowić że HEJ Smile

Prościej to masz tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/UniCredit-Koniec-przeceny-na-GPW-kupujcie-akcje-1806439.html

Dla ułatwienia dodam, że wiele lat temu po podobnej przecenie jak teraz anale prześcigali się w rekomendacjach kupuj dla spółek budowlanych!!!
No to i ja wybrałem sobie taką która miała rekomendacje "zdecydowanie kupuj", a ponieważ była po 70% spadkach no to ją akumulowałem!!!
Tak ją akumulowałem przez wiele miesięcy, że aż spółka padła

ESPEBEPE, Inwestor? Też miałem to ścierwo, wiele niezapomnianych wrażeń i emocji, trochę utopionej kasy, i nauczka, że "jest tanio, bo spadło 70%" można se o kant ( I ) potłuc

inna branża .... ale spółka też znana.
Apexim ..... ale na nim popłynąłem Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
Cris

Cris


Liczba postów : 6430
Location : WY
Registration date : 29/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Cris   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:35

Witam,
Systemy, systemy, systemy.
Pewnie, że w codziennej grze nie można się opierac do końca na wyczuciu, ale raz na jakiś czas przychodzi kryzys dla systemów.
Jestem po lekturze Alchemii pieniądza.
Tam stworzono maszynki do robienia pieniędzy, które świetnie funkcjonowały w normalnych okolicznościach.
Zbieg złych okoliczności doprowadził do spadku w ciągu tygodnia o 10% i systemy pokazały sprzedaj, co doprowadziło do spadku o 20% w poniedziałek.
Pozdr.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:42

http://www.marketwatch.com/news/story/story.aspx?guid=%7B10979ED9-4414-4D86-BA8F-EF2BBB2A98DE%7D&link=http://www.247wallst.com/2008/07/as-two-more-nat.html&dist=msr_1
Dużo więcej niż 100 banków upadnie w Ameryce w najbliższym czasie lol!
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 14:57

Jeżeli ktoś chce uświadczyć tych samych doświadczeń tak jak ja kiedyś w akumulowaniu taniej spółki to polecam właśnie BUDIMEX z branży budowlanej (bardzo dobra spółka)!!!
Lub jak kto woli dla odmiany spółka z branży BAŃKOWEJ notowana na W20 a mianowicie GETIN (świetlana przyszłość)!!!
Życzę zwrotu 1000%!!!
Powrót do góry Go down
Indiana
UFO Edukator
UFO Edukator
Indiana


Liczba postów : 7552
Age : 47
Location : Chrzanów
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:02

Ech, prosimy cezar o mądrą analizę, bo akurat Rmir przedstawia bardzo porządne wykresy i dużo trudu wkłada w to co robi i ja np. z uwagą czytam co pisze, jak potrafisz lepiej to zapraszamy. A jak nie - to nie zawracaj innym głowy swoimi problemami.

Ale mam dzisiaj zagrychę, poprawiłem znacznie swój system średnioterminowy, wyciąga więcej pkt przy mniejszej ilosci transakcji, za to po modyfikacji ani myślał brać esek w piątek, został na elach Razz
No to mam "nieplanowane" eSy, trudno, jak już są to ustawiam stopa mentalnego na wyraźnym przebiciu Fibo 2660 i tyle.

I dopinguję bańkom w ósiakowie, żeby szybciej padały, najlepiej od poniedziałku rano lol!
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:11

forex napisał:
myst napisał:
kaczor napisał:
Aha i moj argument co do systemow mechanicznych bardzo mocny.Jezeli byloby tak jak mowisz to najwieksze zyski na gieldzie osiagalyby te instytucje ktore maja najlepszych programistow od systemow.Czyli zalozmy taki templeton, dla niego rzucic kilkanascie milionow dolarow na opracowanie super systemu to nie jest problem.I co mamy?W prespekltywie kilkunastoletneij komputerowo zarzadzane fundusze maja z reguly stopy zwrotu rowne wartosci przyrostu indeksow.Tak wiec z Twojej wypowiedzi wynika,ze
a.Jestes tak zajebisty ze potrafisz osiagac na przestrzeni kulkunastu lat wyniki lepsze niz Templeton czy Merryl Lynch, w takim razie proponuje sie nie meczyc tylko spzredac im swoja metode za kilkanascie milionwo dolarow

c.systemy mechaniczne maja swoje ograniczenie polegajace na tym, ze srednia wartosc ich zwrotu nie jest w stanie znaczaco przekroczyc stop zwrotu indeksow w dluzszym okresie

c.Na rynku nie da sie stosowac zadnych systemow a takj naprawde liczy sie tylko MM i wszyscy zyjemy w iluzji

Jestem ciekawy co powiesz mylogi o tym argumencie bo prawda jest taka ze jak Ty amsz jakis system to w stanach jzu dawno ktos go ma, jesli na cos wpadles to jzu w stanach ktos dawno na to wpadl.Wszystkie zaleznosci,techniki otwierania i zamykania pozycji nad wszystkim tym pracuja wielscy specjalisci za gruba kase i to nic nei zmienia!Dalej 8% rocznie stale(na przestrzeni wielu lat) to jest na wall street niemal cud

Sądzę, że nie uwzględniasz tu wielkości zaangażowanego kapitału i jego wpływu na rynek. Grając małymi ilościami kontraktów gracz ma dużo większą elastyczność i może realizować założone zyski.
W dużych przedsięwzięciach przejawia się właśnie efektywość rynków, IMHO.

Re: kaczor

myst dotknal istoty problemu. Nie mozna tak efektywnie zarzadzac duzym kapitalem. Po prostu rynek zbyt plytki, a podstawowym zalozeniem kazdego systemu jest, ze nie wplywa on na kurs. Zapewniam Cie, ze dobry system wyciagnie na FW20 ZNACZNIE wiecej niz wzrost indeksu (co do rynku w USA sie nie wypowiadam, bo ze malo testowalem, a jezeli juz, to u nich wychodzily mi nizsze stopy zwrotu, wiec specjalnie tego tematu nie drazylem).

Zaleta systemu jest to, ze eliminuje on najslabsze ogniwo - ludzka psychike. Czy to nie jest duzo wiekszy komfort wrzucic zlecenie raz na dobe i tylko sprawdzac czy sie zrealizowalo niz gapic sie w ekran przez caly dzien z palcem na enterze? Pewnie zalezy co kto lubi. Gdy sie jedzie systemem na pewno nie ma tej dawki adrenaliny. Wink
argument nietrafny bo ja pisze o rynku amerykanskim na ktorym niewazne jak duzy gracz to i tak plotka,podbnie rynek foreksowy ,surowcowy etc Po prostu gdyby to bylo takei skuteczne to duze fundusze nawet dzielac kapital na wiele rynkow robilyby to o wiele lepiej (bez urazy ofc) niz forex czy mylogi dlatego ze maja wiecej kasy i dowolnych tak naparwde programistow czy specow od systemow.Tak sie nie dzieje wiec jakbys mi mogl mylogi konkretnie odpowiedziec to bylbym wdzieczny, bo to ze van tharp sie myli to ok ,ale to nie odnosi sie w zadne sposob ze amerykancy od dawna jada na systemach i wyniki maja cokolwiek srednie


Ostatnio zmieniony przez kaczor dnia Sob 26 Lip 2008, 15:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:15

cezar napisał:
admin
Uprzejmie proszę o zbanowanie rmira-krzykacza-matrixa
Nie mogę strawić tego co on pisze...
Nie mogę qwa. No


zaloguj sie i skorzystaj z opcji wykluczania postów...
póki co zamykaj oczy i przewiń jak nie możesz...

no włąsnie, zapraszam do dyskusji
a może prawda kole w oczy???????????????????????
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:19

re mylogi
co do PC to odpowiedz sam dzisiaj zacytowales, kazxdemu systemowi czy jakiemukolwiek sposobowi gry na gieldzie moze sie przydarzyc lepszy okres trzeba by testowac przez kilak lat na danych RZECZYWISTYCH bo to ze jakis tam system wykazuje zyski na danych przeszlych to akurat mnie tylko bawi
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:23

rmir napisał:
cezar napisał:
admin
Uprzejmie proszę o zbanowanie rmira-krzykacza-matrixa
Nie mogę strawić tego co on pisze...
Nie mogę qwa. No


zaloguj sie i skorzystaj z opcji wykluczania postów...
póki co zamykaj oczy i przewiń jak nie możesz...

no włąsnie, zapraszam do dyskusji
a może prawda kole w oczy???????????????????????

Witaj rmir!
Jak wg Ciebie przedstawia się sytuacja średnioterminowa na naszym grajdole???
Czy tak jak ja uważam, że faza korekty abc (troche inna niż wcześniej myślałem ale jednak) już się skończyła czy dopiero wyrysowaliśmy fale a i jesteśmy w fazie kreślenia fali b, a później c???
Z Twojego "motylka" wynikałoby, że korekta się skończyła i wracamy do trendu głównego (jeżeli się mylę to prosiłbym abyś to moje gdybanie poprawił)!!!
Pozdrawiam!!!
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:30

TEN JEST ŁADNIEJSZY Smile
UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Weekend3
wszystko jasne i nie kłócić się o parę pkt. a czas no nie wiem jak to w czasie się rozłozy ?
HEJ Very Happy
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 15:55

Szybko rosnącym wykupieniem zwraca uwagę indeks WIG (WIG) Banki, sugerując, że źródłem ewentualnego gorszego zachowania WIG-u20 na najbliższych sesjach może być korekta kursów największych banków, co oczywiście nie oznacza, iż w perspektywie średnioterminowej kursy te nie będą rosły dalej. Silna akumulacja akcji banków w ostatnich dniach nawet wręcz to zapowiada.

(Sławomir Koźlarek - DM BZ WBK SA)

Czyż nie jest to piękna nagonka na kupowanie taniejących BAŃKÓW!!!
KUPUJ bo przecież potem wzrośnie!!!
Kurwa!!! Jak ja nienawidzę analii!!!
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 16:12

re inwestor

teoretycznie, mozemy leciec do dołu, jeżeli bedzie to korekta trójfalowa, ale możemy miec do czynienia z budowa jakiegoś potworka, dlaczego?
wyznaczając fibo dla falki 14 maja - 16 lipiec, czyli 3075 - 2407 /dane z xtb odmienne od gpw nieznacznie/, okazuje się, że wszystkie lokalne dołki i szczyty sa prawie perfekcyjne umiejscowione na zniesieniach fibo
moim zdaniem mamy wyznaczone X /3075/ i A /2407/ z tej formacji co bedzie, musimy poczekac na B i C, z których wyznaczymy D
teoretycznie, na zasadzie "WIDZIMISIE", D moze byc w przedziale od 0,886XA do 1,618XA, trzeba spokojnie czekac na to co sie wydarzy, licząc od szczytu z 14 maja, nie zrobilismy nawet zniesienia 0,382 fibo, /3075 - 2407 = 668 * 0,382 = 255 + 2407 /dołek/ = 2662, ze nie wspomne o bardzo często w wystepującym a mało znanym 0,447 * 668 = 298 + 2407 = 2705

poziom 2705 wychodzi z formacji tego potworka, co go przedstawiałem w harmonic trading, szczyt z 10 lipca, /z gpw punkty/ 2595 - 2408 = 187
od tego dnia wg mnie mamy formacja kraba, a D tej formacji wypada na poziomie: /XA/ 187 * 1,618 = 2710

Kaczor wypatrzył jedna bardzo ciekawa formacje na tygodniowym, taki rgr fibo; head & shoulder Patern, fotka na 1 stronie harmonic trading
Mamy 0XABC z tej formacji, D zgodnie z teoria bedzie na zniesieniu 0,5 fali licząc od szczytu z 2 listopada zeszłego roku do dołka z 13 lipca tego roku

moim zdaniem, układ słupków vel swieczek na dziennych nie sugeruje w perspektywie 2 dni sesyjnych jakichkolwiek powaznych spadków, wszystkie sygnały na es nalezy traktować jako CHWILOWE,

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Dolarh76

i żeby mi nikt nie zarzucił, że pierdole farmazony, wykres tygodniowy, zgodzicie sie z nazwą "TYDZIEń ODWROTU"??????????????????
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 16:17

inwestor napisał:
Szybko rosnącym wykupieniem zwraca uwagę indeks WIG (WIG) Banki, sugerując, że źródłem ewentualnego gorszego zachowania WIG-u20 na najbliższych sesjach może być korekta kursów największych banków, co oczywiście nie oznacza, iż w perspektywie średnioterminowej kursy te nie będą rosły dalej. Silna akumulacja akcji banków w ostatnich dniach nawet wręcz to zapowiada.

(Sławomir Koźlarek - DM BZ WBK SA)

Czyż nie jest to piękna nagonka na kupowanie taniejących BAŃKÓW!!!
KUPUJ bo przecież potem wzrośnie!!!
Kurwa!!! Jak ja nienawidzę analii!!!

To moze byc powód do szybkiego marszu na 3200 i szybkiego odwrotu
Powrót do góry Go down
Dave
Admin
Admin
Dave


Liczba postów : 21090
Age : 55
Location : 3miasto
Registration date : 31/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 16:34

rmir,

a w przerwie między fibo i potworkami naszej wiguni kochanej, obejrzyjmy sobie matkę wszystkich wykresów czyli ....... didżejkę.

1M4H

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Didzej15



gdyby nie oralne wyczyny nasdaczki ..... rzekłbym, że doooopa szanownej mamuśki jest coraz cięższa.

Very Happy
Powrót do góry Go down
Rmir

Rmir


Liczba postów : 9895
Registration date : 28/08/2007

UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 EmptySob 26 Lip 2008, 16:46

re dave
UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Dolarh77

4H, ta biała swieczka napawa mnie optymizmem co do dalszego przebiegu sesji w nadchodzącym tygodniu
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY   UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 26.07.2008 WEEKENDOWY
Powrót do góry 
Strona 2 z 8Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» UFO - 05.07.2008 WEEKENDOWY
» UFO - 16.08.2008 weekendowy
» UFO - 06.09.2008 WEEKENDOWY
» 12.04.2008 - WEEKENDOWY
» UFO - 27.09.2008 weekendowy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: