Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Zabezpieczenie na kontraktach walutowych

Go down 
AutorWiadomość
talme
Gość




Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty
PisanieTemat: Zabezpieczenie na kontraktach walutowych   Zabezpieczenie na kontraktach walutowych EmptyPon 10 Mar 2008, 14:44

Witam wszystkich,
nie jestem aż takim hazardzistą jak większość tutaj Wink i kontrakty znam tylko z teorii i lektur, potrzebuję jednak zabezpieczyć swoje inwestycje dolarowe kilkoma kontraktami.

Zakładam, że dolar będzie tracił na wartości w średnim terminie. Inwestycje są co najmniej kilkuletnie. W tej sytuacji chcę sprzedać kilka kontraktów i zastanawiam się którą serię wybrać? Jak najdalszą czyli grudniową?

Kolejne pytanie to czy w razie potrzeby uzupełnienia depozytu może być on przelany ze zwykłego rachunku w DM czy muszę codziennie śledzić czy nie brakuje kasy na rachunku praw pochodnych? Na pewno macie z tym doświadczenie, więc dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi!
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty
PisanieTemat: Re: Zabezpieczenie na kontraktach walutowych   Zabezpieczenie na kontraktach walutowych EmptyPon 10 Mar 2008, 14:51

witam, nie gram na kontrakty walutowe na WGPW ale ludziska narzekaja na kiepska plynnosc i zlodziejskie spready nawet na najstarszej (teor. najplynniejszej) serii
Tobie, zeby nie przejmowac sie za czesto rolowaniem wygodnie byloby sprzedac na serii najmlodzej ale musisz wtedy chyba w praktyce odebrac to co wystawi animator
kasa z Twojego rachunku (lub akcje) beda zabezpieczac kontrakt(y) - i to jest chyba jedyda przeslanka, zeby ta operacje zrobic na WGPW
Powrót do góry Go down
talme
Gość




Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty
PisanieTemat: Re: Zabezpieczenie na kontraktach walutowych   Zabezpieczenie na kontraktach walutowych EmptyWto 11 Mar 2008, 13:52

Dzięki za posta. Spready faktycznie są złodziejskie, ale nie chcę odwracać kierunku co chwilę, więc do zaakceptowania. Najmłodsza seria to najpóźniej wygasająca (grudniowa)? Płynność jest największa na marcowej... a rolowanie to przechodzenie z serii na serię po wykupieniu, tak?
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty
PisanieTemat: Re: Zabezpieczenie na kontraktach walutowych   Zabezpieczenie na kontraktach walutowych EmptySro 12 Mar 2008, 01:15

talme napisał:
Dzięki za posta. Spready faktycznie są złodziejskie, ale nie chcę odwracać kierunku co chwilę, więc do zaakceptowania. Najmłodsza seria to najpóźniej wygasająca (grudniowa)?
Płynność jest największa na marcowej... a rolowanie to przechodzenie z serii na serię po wykupieniu, tak?

wszystko sie zgadza Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty
PisanieTemat: Re: Zabezpieczenie na kontraktach walutowych   Zabezpieczenie na kontraktach walutowych Empty

Powrót do góry Go down
 
Zabezpieczenie na kontraktach walutowych
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO - 09.10.2007
» Technicznie o kontraktach - pytania
» Moja wpadka na kontraktach ....

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: