Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Technicznie o kontraktach - pytania

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptySro 19 Wrz 2007, 16:49

Witam,

Niewykluczone, że te pytania mają pojawić się w dziale edukacja (wtedy proszę admina o przeniesienie)

Składając zlecenia zakupu / sprzedaży 1 kontraktu BM blokuje / zabiera depozyt zabezpieczający. O ile z tego, co już zdołałem przeczytać na forum rozliczenie następuje po każdej sesji mam pytanie techniczne – zakładając, że chcę na początku zagrać 1 kontraktem, (ale podczas 1 sesji zajmować różne pozycje), czy 1 depozyt zabezpieczający (ok. 4k zł) będzie wystarczający? Czy jeśli chcę zajmować kilka pozycji podczas sesji muszę go sobie zwielokrotnić (bo np. BM odblokowuje depozyt po sesji, wiem, że do zamknięcia pozycji nie trzeba depozytu Wink
Przykład: Mam S i następnie kupuje 2 x L w tym samym portfelu -> jedno L zamyka pozycje, drugie L otwiera nową. Zrobię to na 1 depozycie zabezpieczającym (ok. 4k zl)? lub czy w ogóle to zrobię? Wink

Będę wdzięczny za odpowiedź Wink

Pozdrawiam,
Maciek
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptySro 19 Wrz 2007, 20:51

wydaje sie ze komfort grania (patrz dzisiejsza luka 1000PLN na dzien dobry w plecy dla posaidaczy S) daje kwota ok 10 000/kontrakt, mozna oczywiscie mniej , np 4000. Pamietaj , ze KDPW moze (i zrobil tak niedawno) podniesc depozyt w czasie sesji -wtedy nieprzyjemna sytuacja jak sie jest 'na styk'

Twoj przyklad jest OK, mozesz sie tak zrobic na chwile obecna z takimi srodkami
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: c.d.   Technicznie o kontraktach - pytania EmptyCzw 20 Wrz 2007, 11:39

chudy mis napisał:
wydaje sie ze komfort grania (patrz dzisiejsza luka 1000PLN na dzien dobry w plecy dla posaidaczy S) daje kwota ok 10 000/kontrakt, mozna oczywiscie mniej , np 4000. Pamietaj , ze KDPW moze (i zrobil tak niedawno) podniesc depozyt w czasie sesji -wtedy nieprzyjemna sytuacja jak sie jest 'na styk'

Twoj przyklad jest OK, mozesz sie tak zrobic na chwile obecna z takimi srodkami

thx za informację Wink. Jeśli zakładam nie zostawiać pozycji na noc, grac tylko w okreslonych warunkach wraz z stop lossem w okolicy 15-20 pkt myślę ze ok. 5k zł powinno wystarczyć (z świadomością, że mogę ponieść stratę 100%, bo ta kwota ma być przeznaczona na naukę Wink. Wpisałem 4k zł, bo nie wiem dokładnie, ile depozyt wynosi.

I kolejne pytania:

Czy którykolwiek z BM umozliwia składanie zleceń warunkowych na kontrakty? (IF.. THEN.. -> jeśli otworzy mi S zlecenie oczekujące L anulowane). chodzi mi o kontrakty na gpw Wink

Czy grając właśnie depozytem na poziomie 5k zł mogę otworzyć 2 zlecenie oczekujące (przeciwstawne, system typu breakdown)? Czy nie będzie to mozliwe, bo złożenie zlecenia oczekującego wiąże się z zablokowaniem depozytu?

Przykład: chcę złozyc 2 zlecenia oczekujące. jesli kurs przekroczy XXX to otwiera się L, a jeśli kurs spadnie poniżej XX to otwiera się S (różnica między XXX a XX to np. 50 pkt).

Czy technicznie zrobię to depozytem 5k zł?

Pozdrawiam,
maciek

ps. mam wrażenie, że niestety niewiele osób zagląda do tego działu..
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptyCzw 20 Wrz 2007, 22:44

do DT pobieraney jest wstepny depozyt zabezpieczajacy, jak zamkniesz pozycje (nie trzymasz na noc) to nie potrzebujesz wlasciwego depozytu zabezp.
na zawarcie trasakcji musisz miec kase na wstepny , zobacz na strone KDPW po aktualne kwoty

zobacz tu, jest opis z przykladem

http://www.bm.bph.pl/index.php?p=content_news&kid=16&pkid=103&nid=133

co do warunkowych - chyba wczoraj na UFO byla dyskusja (jesli nie krece to system sidoma pozwala, IDM ja ma, platforma finspreads.com na ktorej pogrywam tez ma ta opcje
Powrót do góry Go down
jj




Liczba postów : 1573
Registration date : 15/05/2008

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptyCzw 05 Lis 2009, 13:29

tak


Ostatnio zmieniony przez jj dnia Czw 05 Lis 2009, 19:36, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
jj




Liczba postów : 1573
Registration date : 15/05/2008

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptyCzw 05 Lis 2009, 13:30

nie wstawił się ryunek,tylko kod,nie wiem czy próbować dalej.
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptyCzw 05 Lis 2009, 16:18

jj napisał:
nie wstawił się ryunek,tylko kod,nie wiem czy próbować dalej.

musi byc BB code a nie HTML
Powrót do góry Go down
jj




Liczba postów : 1573
Registration date : 15/05/2008

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptySro 11 Lis 2009, 16:57

[/img][code]Technicznie o kontraktach - pytania 6bdd9c2403803f03med
Powrót do góry Go down
chudy mis
Admin
Admin



Liczba postów : 4704
Registration date : 27/08/2007

Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania EmptySro 11 Lis 2009, 17:39

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Technicznie o kontraktach - pytania Empty
PisanieTemat: Re: Technicznie o kontraktach - pytania   Technicznie o kontraktach - pytania Empty

Powrót do góry Go down
 
Technicznie o kontraktach - pytania
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UFO - 19.09.2008 - wiedźmy
» Zabezpieczenie na kontraktach walutowych
» Moja wpadka na kontraktach ....
» Pytania o kontrakty
» Systemy KYDO - pytania

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: FAQ & P.U.P.A.-
Skocz do: