Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 03 02 2020 r.

Go down 
+18
Prezes
MICHU
pike
Piotrek691
Małolat
neuron
barany
Nadaje ze Stronia
AgroTrader
Guru giełdy
REALISTA
delphia
kamikaze
Reser
dex
zibi
Zygmunt de Bill
dziadek
22 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorWiadomość
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 01:22

Market Trader napisał:
dex: a jak wytłumaczysz to, że od zakończenia IIWW do dziś populacja ludzka rośnie nieprzerwanie (niczym składki ZUS) a jednak było w tym czasie kilka poważniejszych recesji Question 
Bo dla mnie wniosek z tego jest taki, że faza cyklu gospodarczego ma niewiele albo wręcz zupełnie nic wspólnego z trendem demograficznym.

Ja to widzę w ten sposób, że II WŚ, wymuszona niedostateczną podażą złota w warunkach eksplozji demograficznej XXw, co doprowadziło do spadku ilości złota per capita, wzrostu wartości złotego pieniądza, deflacji, bezrobocia i kryzysu w 1929r. Stary system monetarny się załamał, bo przyrost populacji przekroczył wydobycie złota. Rozwiązaniem był nowy system monetarny z Bretton Woods w 1944r, czyli pieniądz fiducjarny. Ten system ma właśnie 76lat, o którym to cyklu wspominałem wielokrotnie bo jest istotny, gdyż właśnie się kończy. Recesje od czasu IIWŚ były wymuszone, poprzez celowe podnoszenie stóp przez banki centralne powyżej rentowności obligacji, co powodowało bankructwa nierentownych przedsiębiorstw, ponieważ priorytetem w sytuacji boomu demograficznego jest wzrost produktywności i oczyszczanie rynku z najsłabszych. Cała gospodarka była podporządkowana przyrostowi populacji, zarówno wschodnia - komunistyczna jak i zachodnia - korporacjonistyczna. Kapitalizm nie istnieje od II WŚ, bo kapitalizm to system w którym pracuje się na własnych narzędziach, czyli ani komunizm, ani korpo, tylko spółka cywilna, jak warsztat rowerowy.

Ale twoje porównanie jest dobre bo można zarabiac zarówno na m15, jak i 4h. Interwał o którym mówię to 76y więc ma małe znaczenie dla intra trading,  jest to raczej ciekawostka, choć pozwala przewidzieć wysoką zmienność w 2020r.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Pon 03 Lut 2020, 02:04, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 01:24

W kwestii przyrostu naturalnego i armii starców do utrzymania przez młode pokolenie to medal ma dwie strony.
Można (tak jak oficjalnie chce tego rząd) stymulować wzrost dzietności czyli iść w zachowanie liczby populacji ogólnej ale można też iść w bardzo niepoprawną politycznie i etycznie stymulację zgonów starców.... w ten sposób ogólna liczebność populacji spadnie ale proporcja starzy/młodzi będzie adekwatna. NFZ nawet oficjalnie nie podejmuje się leczenia pacjentów po pewnym wieq, zazwyczaj po 80tce. Niby ze względu na ryzyka róźnych powikłań ale pewnie nieoficjalnie traktują to jako wyrzucanie pieniędzy w błoto operować dziadka, który i tak za najdalej kilka lat pójdzie do piachu a żadnej składki już nie zapłaci....

Bo w tym jest istota problemu, że zbyt dużo będzie starych a zbyt mało młodych a nie w tym, że zbyt mało ludzi ogółem.
Spokojnie mogłoby nas być o 1/3 mniej i przy tej powierzchni kraju żyłoby się znacznie luźniej i moglibyśmy stać się bogatszym państwem tylko pod warunkiem zachowania zdrowej proporcji odpowiednich przedziałów wiekowych.
Mniejszy smog albo wcale, mniej blachosmrodów, mniejsze korki i kolejki itd. Mniej patologii, przestępstw itd.
Trader21 o tym mówił, że w małych krajach żyje się najlepiej i ma rację.
Zobaczcie taka Estonia ma gęstość zaludnienia 31 osób na km2 a Polska 4* większą. I gdzie więcej zieleni, ciszy, czyściej itp?
Wysoka gęstość zaludnienia nie jest dobra.

Do tego trzeba dodać ważne przemiany społeczne a konkretnie robotyka, która zabierze sporo miejsc pracy tak więc nie ma żadnego racjonalnego sensu utrzymywanie zbyt dużych populacji bo ci ludzie po prostu nie będą mieli z czego żyć a przynajmniej w sposób legalny zgodny z systemem. Sporo prostych zawodów zniknie przez automatyzację i robotykę. To jest bardzo ważny czynnik dla ograniczenia populacji. Po co Polsce czy innym państwom armia bezrobotnych NINJAs? (no income, no job, no assets?). To w konsekwencji spowoduje skokowy wzrost przestępczości.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 01:31

dex napisał:
Market Trader napisał:
dex: a jak wytłumaczysz to, że od zakończenia IIWW do dziś populacja ludzka rośnie nieprzerwanie (niczym składki ZUS) a jednak było w tym czasie kilka poważniejszych recesji Question 
Bo dla mnie wniosek z tego jest taki, że faza cyklu gospodarczego ma niewiele albo wręcz zupełnie nic wspólnego z trendem demograficznym.

Ja to widzę w ten sposób, że II WŚ, wymuszona niedostateczną podażą złota w warunkach eksplozji demograficznej XXw, co doprowadziło do spadku ilości złota per capita, wzrostu wartości złotego pieniądza, deflacji, bezrobocia i kryzysu w 1929r. Stary system monetarny się załamał, bo przyrost populacji przekroczył wydobycie złota. Rozwiązaniem był nowy system monetarny z Bretton Woods w 1944r, czyli pieniądz fiducjarny. Ten system ma właśnie 76lat, o którym to cyklu wspominałem wielokrotnie bo jest istotny, gdyż właśnie się kończy. Recesje od czasu IIWŚ były wymuszone, poprzez celowe podnoszenie stóp przez banki centralne powyżej rentowności obligacji, co powodowało bankructwa nierentownych przedsiębiorstw, ponieważ priorytetem w sytuacji boomu demograficznego jest wzrost produktywności i oczyszczanie rynku z najsłabszych. Cała gospodarka była podporządkowana przyrostowi populacji, zarówno wschodnia - komunistyczna jak i zachodnia - korporacjonistyczna. Kapitalizm nie istnieje od II WŚ, bo kapitalizm to system w którym pracuje się na własnych narzędziach, czyli ani komunizm, ani korpo, tylko spółka cywilna, jak warsztat rowerowy.

Ale twoje porównanie jest dobre bo można zarabiac zarówno na m15, jak i 4h. Ten cykl to 76y więc ma małe znaczenie dla intra trading,  jest to raczej ciekawostka, choć pozwala przewidzieć wysoką zmienność w 2020r.

Tak mi się skojarzyło przypadkiem.... 76 lat to czasem nie jest okres komety Halleya? Shocked
Powrót do góry Go down
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 01:32

tempo przyrostu zarażonych w Chinach utrzymuje się, 48% w dwa dni
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 01:39

Market Trader napisał:
W kwestii przyrostu naturalnego i armii starców do utrzymania przez młode pokolenie to medal ma dwie strony.
Można (tak jak oficjalnie chce tego rząd) stymulować wzrost dzietności czyli iść w zachowanie liczby populacji ogólnej ale można też iść w bardzo niepoprawną politycznie i etycznie stymulację zgonów starców.... w ten sposób ogólna liczebność populacji spadnie ale proporcja starzy/młodzi będzie adekwatna. NFZ nawet oficjalnie nie podejmuje się leczenia pacjentów po pewnym wieq, zazwyczaj po 80tce. Niby ze względu na ryzyka róźnych powikłań ale pewnie nieoficjalnie traktują to jako wyrzucanie pieniędzy w błoto operować dziadka, który i tak za najdalej kilka lat pójdzie do piachu a żadnej składki już nie zapłaci....

Bo w tym jest istota problemu, że zbyt dużo będzie starych a zbyt mało młodych a nie w tym, że zbyt mało ludzi ogółem.
Spokojnie mogłoby nas być o 1/3 mniej i przy tej powierzchni kraju żyłoby się znacznie luźniej i moglibyśmy stać się bogatszym państwem tylko pod warunkiem zachowania zdrowej proporcji odpowiednich przedziałów wiekowych.
Mniejszy smog albo wcale, mniej blachosmrodów, mniejsze korki i kolejki itd. Mniej patologii, przestępstw itd.
Trader21 o tym mówił, że w małych krajach żyje się najlepiej i ma rację.
Zobaczcie taka Estonia ma gęstość zaludnienia 31 osób na km2 a Polska 4* większą. I gdzie więcej zieleni, ciszy, czyściej itp?
Wysoka gęstość zaludnienia nie jest dobra.

Do tego trzeba dodać ważne przemiany społeczne a konkretnie robotyka, która zabierze sporo miejsc pracy tak więc nie ma żadnego racjonalnego sensu utrzymywanie zbyt dużych populacji bo ci ludzie po prostu nie będą mieli z czego żyć a przynajmniej w sposób legalny zgodny z systemem. Sporo prostych zawodów zniknie przez automatyzację i robotykę. To jest bardzo ważny czynnik dla ograniczenia populacji. Po co Polsce czy innym państwom armia bezrobotnych NINJAs? (no income, no job, no assets?). To w konsekwencji spowoduje skokowy wzrost przestępczości.

Rząd idzie przede wszystkim w propagandę, bo pińcet nie stymuluje dzietności. Żeby stymulowało dzietność to świadczenie musiałoby być wyższe niż koszt wychowania dziecka, czyli 1500+, co oznaczałoby bankructwo. Ergo rząd nie tylko nie jest w stanie stymulować dzietności, co więcej tak naprawdę jest odwrotnie, to dzietność determinuje kto jest u władzy. Rodziny PiS miały więcej dzieci niż rodziny PO, więc po okresie pokolenia od 1989r wygrał PiS, bo dzieci zaczęły głosować. Demografia steruje polityką a nie na odwrót.

Poza tym ziemia nie jest przeludniona, tylko jest konflikt pomiędzy rodzicami prawakami, a bezdzietnymi lewakami o kasę. Konflikt jest normalny, każdy ma swoje zdanie, ale nikt tak naprawdę nie ma racji, tylko myśli o własnej dupie. Przy czym prawacy mają moralną przewagę, bo myślą także o dupie swoich dzieci, a lewacy o dupie Maryny.

https://www.roksa.pl/pl/anonse/pokaz/207649
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 02:42

Market Trader napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:
dex: a jak wytłumaczysz to, że od zakończenia IIWW do dziś populacja ludzka rośnie nieprzerwanie (niczym składki ZUS) a jednak było w tym czasie kilka poważniejszych recesji Question 
Bo dla mnie wniosek z tego jest taki, że faza cyklu gospodarczego ma niewiele albo wręcz zupełnie nic wspólnego z trendem demograficznym.

Ja to widzę w ten sposób, że II WŚ, wymuszona niedostateczną podażą złota w warunkach eksplozji demograficznej XXw, co doprowadziło do spadku ilości złota per capita, wzrostu wartości złotego pieniądza, deflacji, bezrobocia i kryzysu w 1929r. Stary system monetarny się załamał, bo przyrost populacji przekroczył wydobycie złota. Rozwiązaniem był nowy system monetarny z Bretton Woods w 1944r, czyli pieniądz fiducjarny. Ten system ma właśnie 76lat, o którym to cyklu wspominałem wielokrotnie bo jest istotny, gdyż właśnie się kończy. Recesje od czasu IIWŚ były wymuszone, poprzez celowe podnoszenie stóp przez banki centralne powyżej rentowności obligacji, co powodowało bankructwa nierentownych przedsiębiorstw, ponieważ priorytetem w sytuacji boomu demograficznego jest wzrost produktywności i oczyszczanie rynku z najsłabszych. Cała gospodarka była podporządkowana przyrostowi populacji, zarówno wschodnia - komunistyczna jak i zachodnia - korporacjonistyczna. Kapitalizm nie istnieje od II WŚ, bo kapitalizm to system w którym pracuje się na własnych narzędziach, czyli ani komunizm, ani korpo, tylko spółka cywilna, jak warsztat rowerowy.

Ale twoje porównanie jest dobre bo można zarabiac zarówno na m15, jak i 4h. Ten cykl to 76y więc ma małe znaczenie dla intra trading,  jest to raczej ciekawostka, choć pozwala przewidzieć wysoką zmienność w 2020r.

Tak mi się skojarzyło przypadkiem.... 76 lat to czasem nie jest okres komety Halleya? Shocked

To jest bardzo ciekawe, że „ciała niebieskie” mają cykle orbitalne wyrażone w latach liczbami Lucasa. Naukowiec powiedziałby, że liczby Lucasa są maksymalnie niewymierne, zatem nie rezonują. Gdyby rezonowały to by się zderzyły i  przestaną istnieć, bądź opuszczą układ słoneczny. Osoba religijna powie, że proporcje są idealne, bo taka jest wola Boga. A dla mnie to jest po prostu pewien porządek. Smile

Tak samo jest z fibo jeśli chodzi o ceny. Te poziomy są maksymalnie niewymierne, tzn. nie wiadomo co się stanie, gdy indeksy je osiągną.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 05:04

Tak jak pisałem wczoraj :
jest juz gotowy komentarz na jutrzejszą dzisiejszą sesję : " inwestorzy i analitycy zostali pozytywnie zaskoczeni małaą skala zarażeń i ofiar smiertelnych koronawirusa i przystąpili do zakupów przecenionych akcji " lol! trzeba pamiętać i miec z tyłu głowy, że tzw. rynki są na etapie totalnego zidiocenia.

Mimo posiadanych SS nie podzielałem weekendowego optymizmu UFO-kowych misiów.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 05:14

dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
No, ale jak odejście wyżu lat 50 odciąży podatników z wyżu lat 80 (co w końcu nastąpi bez względu na rozwój pandemii), to nie będą musieli tyle pracować by zarobić to samo, więc PKB i giełdy spadną. Paradoksalnie giełdy rosną wtedy, gdy ogół leszcza ma za mało pieniędzy (żeby leszcz mało zarobił na wzrostach), a spadają wtedy gdy ogół leszcza ma za dużo pieniędzy (żeby leszcz dużo wtopił na spadkach).

Stąd zresztą ujemna korelacja tempa wzrostu podaży pieniądza i zmian cen akcji.

W obecnych czasach leszcz pogrywa na pochodnych, na których się jeździ w dwie strony z lewarem więc to już straciło na aktualności.

Tak było dawniej gdy większość interesowała się głównie akcjami a derywaty były śmietanką dla elity. Sytuacja od wielu lat się odwróciła.

Możesz mieć rację, fundamentem na globalnych rynkach jest zmienność, a nie cena. Jednak nasz banan opiera się temu trendowi. Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie.

"Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie" UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 jestem dokładnie tego samego zdania. Nasz rynek jest fundamentalny i realnie wycenia aktywa. Nie ma u nas "dzieci hossy", które nie wiedzą , co to bessa i znają tylko słowo "kupuj"/ W dodatku mają ograniczone środki finansowe. Pompkę z prawdziwego zdarzenia może u nas zrobić tylko jakiś zagraniczny kapital spekulacyjny i jedziem na czyczysta. Na razie raczej kapitał płynie do USA. co nawet widać po indeksach europejskich, które nie podzielają entuzjazmu Jankesów .
Na pewno trezba będzie u nas zacząc kupować akcje ( może już). Uważam, że "energetykę", , bo:
-jest mega wyprzedana
- anale jej nie lubią i wolą pompować wirtualnego CDprołdżekta , który ma kilku informatyków-grafików ( dziś są, jutro ich nie ma ), jeden budynek i trochę komputerów a kapitalizacja blisko 30 mld .
Taka Energa ma samych linii przesylowych 180 tysięcy km , startowała na GPW po 14 a PKN ( Państwo - PiS) chce je przejąć za 7 ( to chyba nawet poniżej wartości księgowej .
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 05:18

Market Trader napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:


No właśnie i te próchno powinno wydychać dla dobra wszystkich: ZUSu, NFZu, rządu, podatniqw i ludzi korzystających z Poczty Polskiej w zakresie paczek i listów.
Moje gestapo opuściło już rok temu ten łez padół  lol!
Stare raszple niech zdychają.

Ale czy to jest trochę nieetyczne, żeby cenić wyżej pieniądze niż życie? Wiem, że polityczna poprawność jest passe, ale na mój gust to lekka przesada, bo my też będziemy kiedyś starzy.

No ale zobacz co społeczeństwo ma z utrzymywania staruchów? Tylko straty same. Nie wytwarza to już pkb tylko obciąża budżet i głosuje na same chujowe partie  lol!
No rozumiem zasłużonych w Powstaniu Warszawskim albo ludzi wybitnych, którzy czymś pozytywnym zapisali
 się w historii - ale te durne postubeckie prukwy, fanatyczki Ojca R. o inteligencji ameby?  dobryżart
Zamulają kolejki na pocztach, cholera mnie zawsze bierze gdy mam jakiś list do odebrania.  Evil or Very Mad

W dupie mam PKB, bo to jest tylko obrót. Dziadkowie dzielą się wiedzą, jeśli porozmawiać z nimi szczerze, to często mówią o swoich błędach, dzięki czemu można ich nie popełniać. A jak ma się dzieci jak ja, to biorą wnuki na wycieczkę i można miło czas spędzić z żoną. Teściu pomógł mi kafelki położyć, nie ma tego w PKB. To są dobrzy ludzie, tylko trzeba na nich patrzeć po ludzku, a nie lewacku.

No ale zobacz:

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 1250858944_by_Jaromir1988_600

Zgorzkniałe stare raszple, którym posrało dekle przed śmiercią. Evil or Very Mad 

UB-eckie wdowy i nie tylko. I one decydują kto ma rządzić krajem. Evil or Very Mad  Komuszy pomiot w sporej mierze, wychowanki PRL.
Wiesz jakby ZUS i NFZ odetchnęły z ulgą gdyby ich nie było?

Dziadek mówił, że kobiety po 40 powinno się podpalić i utopić w rzece jak Marzannę. Shocked dostał Virtutti Militari więc jakiś autorytet u mnie ma. Ale jakoś żwawiej strzelał do Niemców, niż do babci, więc to takie czcze gadanie.

Razz

No po 40-tce to z deka przesadził. Aż tak to nie, fajne MILFy potrafią być 40+ ale powiedzmy po 60-tce to śmiało można wrzucać do rzeki lol! Chociaż może i miał rację w swoich czasach gdy średnia wieq była niższa niż dziś i 40 lat wtedy to coś jak 55 teraz tak relatywnie.

oczywiście generalizowałem, ale większość tych skrzecząćych bab robiących kolejki w sklepach, na poczcie czy u lekarza jest tak, jak pisze Opcjo. Moja babacia ma 94 lata, nienawidzi KK a zakupy robi, przy pomocy wnuczka lub prawnuczka, w internecie. Rachunki też przez neta. Tylko, że to jest przedwojenna inteligencja z pod Lwowa ( nienawidzi ukrów, a ja do nich nic nie mam, i tu się z deka nie zgadzamy ) po porządnych szkołach, gdzie min. uczono greki i łaciny.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 05:19

REALISTA napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
No, ale jak odejście wyżu lat 50 odciąży podatników z wyżu lat 80 (co w końcu nastąpi bez względu na rozwój pandemii), to nie będą musieli tyle pracować by zarobić to samo, więc PKB i giełdy spadną. Paradoksalnie giełdy rosną wtedy, gdy ogół leszcza ma za mało pieniędzy (żeby leszcz mało zarobił na wzrostach), a spadają wtedy gdy ogół leszcza ma za dużo pieniędzy (żeby leszcz dużo wtopił na spadkach).

Stąd zresztą ujemna korelacja tempa wzrostu podaży pieniądza i zmian cen akcji.

W obecnych czasach leszcz pogrywa na pochodnych, na których się jeździ w dwie strony z lewarem więc to już straciło na aktualności.

Tak było dawniej gdy większość interesowała się głównie akcjami a derywaty były śmietanką dla elity. Sytuacja od wielu lat się odwróciła.

Możesz mieć rację, fundamentem na globalnych rynkach jest zmienność, a nie cena. Jednak nasz banan opiera się temu trendowi. Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie.

"Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie" UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691  jestem dokładnie tego samego zdania. Nasz rynek jest fundamentalny i realnie wycenia aktywa. Nie ma u nas "dzieci hossy", które nie wiedzą , co to bessa i znają tylko słowo "kupuj"/ W dodatku mają ograniczone środki finansowe. Pompkę z prawdziwego zdarzenia może u nas zrobić tylko jakiś zagraniczny kapital spekulacyjny i jedziem na czyczysta. Na razie raczej kapitał płynie do USA. co nawet widać po indeksach europejskich, które nie podzielają entuzjazmu Jankesów .
Na pewno trezba będzie u nas zacząc kupować akcje ( może już). Uważam, że "energetykę", , bo:
-jest mega wyprzedana
- anale jej nie lubią i wolą pompować wirtualnego CDprołdżekta , który ma kilku informatyków-grafików ( dziś są, jutro ich nie ma ), jeden budynek i trochę komputerów a kapitalizacja blisko 30 mld .
Taka Energa ma samych linii przesylowych 180 tysięcy km , startowała na GPW po 14 a PKN ( Państwo - PiS) chce je przejąć za 7 ( to chyba nawet poniżej wartości księgowej .

https://www.bankier.pl/wiadomosc/PGE-na-gieldowym-dnie-Ponad-9-mld-zl-spadku-w-rok-7814211.html

PGE na giełdowym dnie. Ponad 9 mld zł spadku w rok

Już sam fakt, że najważniejsza spółka energetyczna kraju tak dużego jak Polska, warta jest - z punktu widzenia inwestora zagranicznego - ledwie 3 mld euro,
połowa CD Laughing chore, pokazuje , jak rynki sa oderwane od rzeczywistości. Jak nie bedzie prądu, to nawet nie będzie można se pograć w Wiedżmina lol! w dupach sie ludziom poprzewracalo. Prąd, woda, żarcie, mieszkanie to artykuły pierwszej potrzeby , a gry ?
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 05:44

kamikaze napisał:
tempo przyrostu zarażonych w Chinach utrzymuje się, 48% w dwa dni

"to mniej, niż oczekiwali analitycy" lol! a rynek " ma zawsze rację" Laughing
Powrót do góry Go down
Guru giełdy
Fake Profil Hiob Team
Guru giełdy


Liczba postów : 3327
Location : Trejder klasy Guru
Registration date : 31/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:01

Psy szczekają a karawana jedzie dalej

flower
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:07

a nie mówiłem .. lol! lol!

TAK SIE ZARABIA NA S

przed krachem

40875365 2019.12.23 11:40:17 sell 0.01 us.100. 8720.75 0.00 0.00 9022.62 0.00 0.00 0.00 -233.68
40875369 2019.12.23 11:40:39 sell 0.01 us.100. 8720.47 0.00 0.00 9022.62 0.00 0.00 0.00 -233.90
40953789 2020.01.06 15:38:59 sell 0.01 us.100. 8758.51 0.00 8089.33 9022.62 0.00 0.00 0.00 -204.45
40953797 2020.01.06 15:39:34 sell 0.01 us.100. 8765.71 0.00 8026.42 9022.62 0.00 0.00 0.00 -198.88

po krachu


40875365 2019.12.23 11:40:17 sell 0.01 us.100. 8720.75 0.00 0.00 9072.22 0.00 0.00 0.00 -272.11
40875369 2019.12.23 11:40:39 sell 0.01 us.100. 8720.47 0.00 0.00 9072.22 0.00 0.00 0.00 -272.32
40953789 2020.01.06 15:38:59 sell 0.01 us.100. 8758.51 0.00 8089.33 9072.22 0.00 0.00 0.00 -242.87
40953797 2020.01.06 15:39:34 sell 0.01 us.100. 8765.71 0.00 8026.42 9072.22 0.00 0.00 0.00 -237.30

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:11

ALE  CHIŃCZYCY WPADLI W PANIKĘ  po otwraciu rynków  Laughing  Laughing


  Nikkei 225 Mar. '20 22.897,5 23.003,0 22.645,0 +197,5 +0,87% 07:10:30
  TOPIX Mar. '20 1.668,75 1.675,75 1.651,25 +21,50 +1,31% 07:08:13
Hang Seng Luty '20 26.270,5 26.460,0 26.026,0 +362,5 +1,40% 07:10:32
  Chiny H-Shares 10.282,5 10.351,0 10.176,0 +163,0 +1,61% 07:10:29

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez AgroTrader dnia Pon 03 Lut 2020, 06:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:17

chyba dzisiaj bezie to zapowiadane -7 %

bo juz
Dotychczas z powodu wirusa  w Chinach Zmarło już 361 osób,    affraid  affraid  affraid  Shocked  Shocked
ARMAGEDON -straszna pandemia
to juz wiecej ludzi zmarlo na ten wirus niz w tym samym czasie podczas seksu


a do tego
- Na Filipinach zmarł 44-letni Chińczyk z Wuhan affraid

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez AgroTrader dnia Pon 03 Lut 2020, 06:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:18

Palant

zobacz jak tam dzisiaj w ISraelu ?
pewnie z minus jedenscie affraid affraid Shocked

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:21

REALISTA napisał:
kamikaze napisał:
tempo przyrostu zarażonych w Chinach utrzymuje się, 48% w dwa dni

"to mniej, niż oczekiwali analitycy" lol! a rynek " ma zawsze rację" Laughing  

ANALITYCY SIE MYLILI Shocked Shocked affraid  -to gorsze niz wirus
ale to i tak maly pikus
BO WIRUS  WYWIÓDŁ W POLE NAWET TREJDEROW KLASY SWIATOWEJ

-2 DNI WIESZCZENIA ARMAGEDONU I NA KONIEC PLUSY NA INDEKSACH
lol! lol! lol!

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:24

OGOLNIE SUMUJAC
BYŁ HUI NIE WOJA ,JEST HUI NIE PANDEMIA Smile

skupiliście sie na rzczach marginalnych

a tylko BARANY zauwazyll prawdziwy powod braku dalszych spadkow
MOJE NIEZAMKNIĘTE S NA NSQ

BRAWO MISZCZ BARANY !!!!!


_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:30

dex napisał:
Market Trader napisał:

No właśnie i te próchno powinno wydychać dla dobra wszystkich: ZUSu, NFZu, rządu, podatniqw i ludzi korzystających z Poczty Polskiej w zakresie paczek i listów.
Moje gestapo opuściło już rok temu ten łez padół  lol!
Stare raszple niech zdychają.

Ale czy to jest trochę nieetyczne, żeby cenić wyżej pieniądze niż życie? Wiem, że polityczna poprawność jest passe, ale na mój gust to lekka przesada, bo my też będziemy kiedyś starzy.

DLA ludzi z normalnych ,zdrowych rodzin jest to nieetyczne

ale Opcjo (i Diablo ) pochodzą  z patologicznych rodzin
TO SKĄD MOGA TO WIEDZIEĆ ze dziadek i babcia mogą byc mili i pomocni  
i ze czasem  warto nawet  dołożyć do nich  affraid   pare złotych   Shocked    Evil or Very Mad

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:41

REALISTA napisał:
REALISTA napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
No, ale jak odejście wyżu lat 50 odciąży podatników z wyżu lat 80 (co w końcu nastąpi bez względu na rozwój pandemii), to nie będą musieli tyle pracować by zarobić to samo, więc PKB i giełdy spadną. Paradoksalnie giełdy rosną wtedy, gdy ogół leszcza ma za mało pieniędzy (żeby leszcz mało zarobił na wzrostach), a spadają wtedy gdy ogół leszcza ma za dużo pieniędzy (żeby leszcz dużo wtopił na spadkach).

Stąd zresztą ujemna korelacja tempa wzrostu podaży pieniądza i zmian cen akcji.

W obecnych czasach leszcz pogrywa na pochodnych, na których się jeździ w dwie strony z lewarem więc to już straciło na aktualności.

Tak było dawniej gdy większość interesowała się głównie akcjami a derywaty były śmietanką dla elity. Sytuacja od wielu lat się odwróciła.

Możesz mieć rację, fundamentem na globalnych rynkach jest zmienność, a nie cena. Jednak nasz banan opiera się temu trendowi. Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie.

"Pytanie czy to jest skansen, czy raczej najnormalniejszy z rynków. Moim zdaniem to drugie" UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691  jestem dokładnie tego samego zdania. Nasz rynek jest fundamentalny i realnie wycenia aktywa. Nie ma u nas "dzieci hossy", które nie wiedzą , co to bessa i znają tylko słowo "kupuj"/ W dodatku mają ograniczone środki finansowe. Pompkę z prawdziwego zdarzenia może u nas zrobić tylko jakiś zagraniczny kapital spekulacyjny i jedziem na czyczysta. Na razie raczej kapitał płynie do USA. co nawet widać po indeksach europejskich, które nie podzielają entuzjazmu Jankesów .
Na pewno trezba będzie u nas zacząc kupować akcje ( może już). Uważam, że "energetykę", , bo:
-jest mega wyprzedana
- anale jej nie lubią i wolą pompować wirtualnego CDprołdżekta , który ma kilku informatyków-grafików ( dziś są, jutro ich nie ma ), jeden budynek i trochę komputerów a kapitalizacja blisko 30 mld .
Taka Energa ma samych linii przesylowych 180 tysięcy km , startowała na GPW po 14 a PKN ( Państwo - PiS) chce je przejąć za 7 ( to chyba nawet poniżej wartości księgowej .

https://www.bankier.pl/wiadomosc/PGE-na-gieldowym-dnie-Ponad-9-mld-zl-spadku-w-rok-7814211.html

PGE na giełdowym dnie. Ponad 9 mld zł spadku w rok

Już sam fakt, że najważniejsza spółka energetyczna kraju tak dużego jak Polska, warta jest - z punktu widzenia inwestora zagranicznego - ledwie 3 mld euro,
połowa CD Laughing  chore, pokazuje , jak rynki sa oderwane od rzeczywistości. Jak nie bedzie prądu, to nawet nie będzie można se pograć w Wiedżmina lol!  w dupach sie ludziom poprzewracalo. Prąd, woda, żarcie, mieszkanie to artykuły pierwszej potrzeby , a gry ?


i tak powinno byc w społecznej gospodarce rynkowej

w dzikim kapitalizmie takie firmy jak PGE  by mialy wysokie zyski wydarte z gardel emerytom i rencistom i zwyklym zjadaczom chleba
cieszyliby sie wlasciciele z israela czy USa a biedni  ludzi ze swoich glodowych emeytur zrucaliby sie na ten zysk

to ja juz wole gdy takie firmy zamiast liczyc tylko zyski uczestniczą w spolecznych programach wspierania zwyklych obywateli
i z zysków /zamiast zysków  wspieraja takie programy jak fotowoltaika ,"tani prad " czy  inne ekologiczne KOSZTOWNE działania wspierajace czyste powietrze

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
Nadaje ze Stronia

Nadaje ze Stronia


Liczba postów : 28475
Age : 17
Location : Deus ex machina est :)
Registration date : 21/11/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:44

AgroTrader napisał:
Palant

zobacz jak tam dzisiaj w ISraelu ?
pewnie z minus jedenscie affraid affraid Shocked


....... ależ TY gooopi jesteś affraid affraid affraid ...... prawdziwy Osioł scratch

PiS ..... DA

... każdy Palant wie UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 ....że PO pracującej niedzieli należy sie WOLNE cheers cheers cheers
Powrót do góry Go down
Online
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:49

AgroTrader napisał:
a nie mówiłem .. lol! lol!

TAK SIE ZARABIA NA S

przed krachem

40875365 2019.12.23 11:40:17 sell 0.01 us.100. 8720.75 0.00 0.00 9022.62 0.00 0.00 0.00 -233.68
40875369 2019.12.23 11:40:39 sell 0.01 us.100. 8720.47 0.00 0.00 9022.62 0.00 0.00 0.00 -233.90
40953789 2020.01.06 15:38:59 sell 0.01 us.100. 8758.51 0.00 8089.33 9022.62 0.00 0.00 0.00 -204.45
40953797 2020.01.06 15:39:34 sell 0.01 us.100. 8765.71 0.00 8026.42 9022.62 0.00 0.00 0.00 -198.88

po krachu


40875365 2019.12.23 11:40:17 sell 0.01 us.100. 8720.75 0.00 0.00 9072.22 0.00 0.00 0.00 -272.11
40875369 2019.12.23 11:40:39 sell 0.01 us.100. 8720.47 0.00 0.00 9072.22 0.00 0.00 0.00 -272.32
40953789 2020.01.06 15:38:59 sell 0.01 us.100. 8758.51 0.00 8089.33 9072.22 0.00 0.00 0.00 -242.87
40953797 2020.01.06 15:39:34 sell 0.01 us.100. 8765.71 0.00 8026.42 9072.22 0.00 0.00 0.00 -237.30

sam widzisz, że SYSTEM DZIAŁA PRAWIDŁOWO lol!
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:50

Nadaje ze Stronia napisał:
AgroTrader napisał:
Palant

zobacz jak tam dzisiaj w ISraelu ?
pewnie z minus jedenscie affraid affraid Shocked


....... ależ TY gooopi jesteś affraid affraid affraid  ...... prawdziwy Osioł scratch

PiS ..... DA

... każdy Palant wie UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691 UFO 03 02  2020 r. - Page 2 767691   ....że PO pracującej niedzieli należy sie WOLNE cheers cheers cheers

Osioł nie z naszych, to w sumie może o tym nie wiedzieć
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:50

Małolat !!!! a kiedy Ty nas przeprosisz ..... Evil or Very Mad





ZA BIEDRONIA Mad

Robert Biedroń (ur. 13 kwietnia 1976 w Rymanowie[1]) – polski polityk, samorządowiec, ekspert organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą[2], działacz na rzecz osób LGBT i publicysta.


Rymanów – miasto w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rymanów.

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
Nadaje ze Stronia

Nadaje ze Stronia


Liczba postów : 28475
Age : 17
Location : Deus ex machina est :)
Registration date : 21/11/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 06:57

AgroTrader napisał:
dex napisał:
Market Trader napisał:

No właśnie i te próchno powinno wydychać dla dobra wszystkich: ZUSu, NFZu, rządu, podatniqw i ludzi korzystających z Poczty Polskiej w zakresie paczek i listów.
Moje gestapo opuściło już rok temu ten łez padół  lol!
Stare raszple niech zdychają.

Ale czy to jest trochę nieetyczne, żeby cenić wyżej pieniądze niż życie? Wiem, że polityczna poprawność jest passe, ale na mój gust to lekka przesada, bo my też będziemy kiedyś starzy.

DLA ludzi z normalnych ,zdrowych rodzin jest to nieetyczne

ale Opcjo (i Diablo ) pochodzą  z patologicznych rodzin
TO SKĄD MOGA TO WIEDZIEĆ ze dziadek i babcia mogą byc mili i pomocni  
i ze czasem  warto nawet  dołożyć do nich  affraid   pare złotych   Shocked    Evil or Very Mad


......Osioł a widział TY jak Palanty dbają o pamięć swoich przodków scratch  ........ moja rodzina POchodzi z Lelelowa na Śląsku dopingg sygnał systemu dopingg dopingg  

Nie znacie dnia ani godziny ........ bo znalazłem karteczke (kwitłech) z przePOwiedniom. Było to w tamtym roku jak odwiedzałem grób mojego dawnego przodka Dawida Bidermana z Lelowa w województwie śląskim (mój pra pra pra pra pra pra pra pradziadek na duży % był bratem pra pra pra pra pra pra prababki Cadyka Bidermana   scratch cheers cheers cheers )



אַרמאַגעדדאָן וועט געפֿינען איר אין אַ חלום
armageddon vet gefinen ir in a khlum
Armagedon was zastanie we snie


czy to może wskazywać, że 3ba być czujnym jutro rano o czeciej czydzieści czy scratch affraid affraid affraid
A tooootaj kilka foto z ubiegłorocznej uroczystości:

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 BEWk9kuTURBXy9jNTY2MTZhYS04YThlLTQwMGYtYTlhMS0xOTc1NDdkYmZmOTMuanBlZ5KVAs0DwADCw5UCAM0DwMLDgaEwBQ

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 HKUk9kuTURBXy80NTFlNzI5ZC0zMzY5LTQxOWYtODI1OC05MWNjMDFiZGYwZjUuanBlZ5KVAs0DwADCw5UCAM0DwMLDgaEwBQ

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 JkGk9kuTURBXy8yMTk0NmVhOC03YTE4LTQzYjItOTk1YS1kNmRlOGNiNzViODguanBlZ5KVAs0DwADCw5UCAM0DwMLDgaEwBQ

PiS....DA

karteczka (kwitłech) jest na dzień 03.02.2021 affraid affraid affraid

PiS .... bis

...ten w byczej czapce to JA cheers cheers cheers


Ostatnio zmieniony przez Nadaje ze Stronia dnia Pon 03 Lut 2020, 07:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Online
kamikaze
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
kamikaze


Liczba postów : 19676
Registration date : 28/08/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 07:03

REALISTA napisał:
Tak jak pisałem wczoraj :
jest juz gotowy komentarz na jutrzejszą dzisiejszą sesję : " inwestorzy i analitycy zostali pozytywnie zaskoczeni małaą skala zarażeń i ofiar smiertelnych koronawirusa i przystąpili do zakupów przecenionych akcji " lol! trzeba pamiętać i miec z tyłu głowy, że tzw. rynki są na etapie totalnego zidiocenia.

Mimo posiadanych SS nie podzielałem weekendowego optymizmu UFO-kowych misiów.

szczególnie w Chinach się rozpędzili do kupowania:

SHANGHAI SE B SHARE INDX -9.68%

Laughing
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44327
Registration date : 03/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 07:07

kamikaze napisał:
REALISTA napisał:
Tak jak pisałem wczoraj :
jest juz gotowy komentarz na jutrzejszą dzisiejszą sesję : " inwestorzy i analitycy zostali pozytywnie zaskoczeni małaą skala zarażeń i ofiar smiertelnych koronawirusa i przystąpili do zakupów przecenionych akcji " lol! trzeba pamiętać i miec z tyłu głowy, że tzw. rynki są na etapie totalnego zidiocenia.

Mimo posiadanych SS nie podzielałem weekendowego optymizmu UFO-kowych misiów.

szczególnie w Chinach się rozpędzili do kupowania:

SHANGHAI SE B SHARE INDX -9.68%

Laughing

no i mimo pompowania kasy przez Bańk Centralny
możemy miec teraz do czynienia z klasyczną, bezkosztową podbitka na samych kontraktach na zasadzie " nic się nei stało ! " . ziobroczymy wieczorkiem jak ruszy kasowy

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-rosja-wstrzymuje-polaczenia-kolejowe-z-chinami-3737776

Rosja wstrzymuje połączenia kolejowe z Chinami. Liczba ofiar koronawirusa rośnie

niemniej mleko juz sie rozlało, i szkody dla gospodarki sa co oczywiście ma się nijak do sytuacji na giełdach  Laughing
Powrót do góry Go down
barany
MISZCZ
MISZCZ
barany


Liczba postów : 19198
Location : Bóg YHWH
Registration date : 07/09/2007

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 07:17

Dlaczego przyrosty zarażonych takie małe? Miała być lawina a tu tylko 2 tyś przybyło? Gdzie ten ciąg geometryczny DEX?
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 07:20

kamikaze napisał:
REALISTA napisał:
Tak jak pisałem wczoraj :
jest juz gotowy komentarz na jutrzejszą dzisiejszą sesję : " inwestorzy i analitycy zostali pozytywnie zaskoczeni małaą skala zarażeń i ofiar smiertelnych koronawirusa i przystąpili do zakupów przecenionych akcji " lol! trzeba pamiętać i miec z tyłu głowy, że tzw. rynki są na etapie totalnego zidiocenia.

Mimo posiadanych SS nie podzielałem weekendowego optymizmu UFO-kowych misiów.

szczególnie w Chinach się rozpędzili do kupowania:

SHANGHAI SE B SHARE INDX -9.68%

Laughing

po prawdzie to akcje w azji -po przerwie spadają

https://pl.investing.com/indices/major-indices

a futy ,chyba chodzily= spadly w czasie swiat i teraz odbiły 1%

https://pl.investing.com/indices/indices-futures

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48262
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 EmptyPon 03 Lut 2020, 07:22

barany napisał:
Dlaczego przyrosty zarażonych takie małe? Miała być lawina a tu tylko 2 tyś przybyło? Gdzie ten ciąg geometryczny DEX?

na giełdach mialy buc spadki
i są spadki ale na depo Very Happy Very Happy

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Online
Sponsored content





UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: UFO 03 02 2020 r.   UFO 03 02  2020 r. - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 03 02 2020 r.
Powrót do góry 
Strona 2 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» UFO 08 01 2020 r.
» UFO 27 01 2020 r.
» UFO 14 02 2020 r.
» UFO 04 03 2020 r.
» UFO 23 03 2020 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: