Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO 24 04 2020 r.

Go down 
+18
Bartek
MKowal
Nadaje ze Stronia
neuron
Grajek
Kozoyeb
pike
forex
jacek-g
Piotrek691
zibi
MICHU
AgroTrader
Guru giełdy
REALISTA
Reser
dex
dziadek
22 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
dziadek
Admin
Admin
dziadek


Liczba postów : 12968
Location : Nowe Rybie
Registration date : 13/11/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 00:54

UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI
/kontrakty-futures, indeksy-indexes, opcje-options, akcje-shares/
REGULAMIN

1. Cykl dyskusyjny UFO - UNIWERSYTET FUTURES I OPCJI jest dostępny w trybie odczytu dla wszystkich użytkowników, zarówno zarejestrowanych jak i gości.
Dostęp edycyjny posiadają użytkownicy zarejestrowani.
2. W założonym wątku piszemy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora /zgodnie z datą wątku/.
3. Na weekend będzie zakładany wątek z datą soboty/niedzieli.
4. Tematem przewodnim forum są instrumenty pochodne oraz akcje polskiego rynku kapitałowego, waluty (forex) a także inne tematy dotyczące rynków kapitałowych.
5. Zabrania się reklamowania: płatnych sygnałów, garnków, usług, religii, swoich preferencji i zdolności seksualnych, partii politycznych, idei niezgodnych z polskim prawem jak nazistowskie, czy rasistowskie.
6. Od godz. 18:00 do zamknięcia wątku oraz w weekendy dopuszcza się luźniejszą formę dyskusji.
7. Na forum obowiązuje cisza wyborcza zgodnie z polskim prawem tzn. cisza wyborcza rozpoczyna się o północy w dniu poprzedzającym dzień głosowania, a kończy się po zakończeniu głosowania (po zamknięciu lokali wyborczych).
8. Na forum obowiązuje zakaz wklejania obrazków obraźliwych, powodujących obrzydzenie lub erotycznych.
9. Miejscem dyskusji tematów nieprzystających do tematu głównego jest Hyde park.
10. Na forum obowiązuje pisanie pod jednym nickiem.
Wyjątkowo dopuszcza się pisanie pod drugim nickiem pod warunkiem ujawnienia przez użytkownika swojej tożsamości w podpisie (stopce).
W przypadku niedostosowania się do powyższej zasady moderator lub administrator może zablokować takie konto.
11. Nick (nazwa użytkownika) nie może zawierać słów obraźliwych lub wulgarnych - takie konta będą kasowane bez ostrzeżenia.
Osoby podszywające się pod innego użytkownika naśladując avatar (emblemat) i wprowadzający w błąd Nick mogą na wniosek osoby poszkodowanej lub wg uznania administratora otrzymać status "fake profile".
12. Przytaczając obcy komentarz staraj się podać źródło.
13. Na forum obowiązuje szeroko pojęta kultura wymiany poglądów i zakaz trollowania.
Zabrania się obrażania innego użytkownika choćby się nie znał, nie wiedział, nie umiał.
Ogranicz używanie wulgaryzmów do minimum (czujesz, że bez tego wypowiedź traci sens - wykropkuj choć jedną literę).
14. Użytkownik forum powinien po fazie notowań ciągłych, ale przed dogrywką (16.50-17.00) podać swoje nastawienie do rynku akcji polskich przez głosowanie w ankiecie danego dnia WOU - Wskaźnik Optymizmu Uniwersytetu.
15. Zabrania się wklejania linków zawierających treści chronione prawem autorskim.


SPRAWY REGULACYJNE
ZASADY INTERWENCJI MODERATORA/ADMINISTRATORA

1. Za nieprzestrzeganie regulaminu przez użytkownika moderator/administrator ma prawo:
- upomnieć: pisemnie żółtą lub czerwoną kartką,
- czasowo na okres od 1 do 7 dni zablokować użytkownika (ban),
- przy recydywie okres blokady konta może zostać wydłużony.
2. W przypadku wyjątkowo rażącego lub uporczywego łamania regulaminu konto użytkownika może:
- zostać zablokowane na okres bezterminowy
- zostać usunięte karnie
3. Moderator/administrator powinien usunąć treści wszelkiego rodzaju wymienione jako niedopuszczalne w regulaminie. W przypadku usunięcia tekstu moderator/administrator ma obowiązek wpisać odpowiednią adnotację.
4. Konto użytkownika, który przez 183 dni nie logował się może zostać usunięte.

Korzystanie z forum oznacza akceptacje regulaminu publikowanego w wątkach UFO oraz postanowień zawartych w komunikatach administracyjnych.


Problemy rejestracyjne prosimy zgłaszać w zakładce FAQ & PUPA temat
Zapytaj Admina
Opis podstawowych problemów rejestracyjnych i funkcji forum znajduje się pod linkiem
https://ufoforum.forumotion.com/faq-pupa-f5/forum

instrukcja wklejania obrazków:
https://ufoforum.forumotion.com/t2926-instrukcja-wklejania-na-forum-obrazkow#697989



Za linię merytoryczną odpowiadają moderatorzy
Neuron, Piotrek691, Sir Nick,

Administrator do spraw technicznych: Dziadek

karmimy pajacyka
www.pajacyk.pl

flowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflowersunnyflower sunny flower sunny flower sunny

_________________
„Na rynku istnieją starzy traderzy i traderzy odważni. Ale bardzo mało jest starych i odważnych” Ed Seykota
"...ustalono już że na giełdzie , LEGALNIE milionerem może stać się tylko miliarder" Osły AgroTrader
...
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
Powrót do góry Go down
https://ufoforum.forumotion.com/
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:00

Surinamki mądrze robią.

https://www.havocscope.com/black-market-prices/prostitution-prices/
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:39

dex napisał:
Surinamki mądrze robią.

https://www.havocscope.com/black-market-prices/prostitution-prices/

To się muszą znać na złocie.

W Iranie są ulicznice? affraid 

Cytat :
Iran – Tehran – $50 to $65 for Street Prostitute


Przecież to Allach zabrania.


Ostatnio zmieniony przez Market Trader dnia Pią 24 Kwi 2020, 02:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:40

Market Trader napisał:
dex napisał:
Surinamki mądrze robią.

https://www.havocscope.com/black-market-prices/prostitution-prices/

To się muszą znać na złocie.

To jest zajebisty kraj w ogóle, czytam i czytam i oczy mi się otwierają coraz bardziej.  Shocked
Mam ochotę się tam przeprowadzić z rodziną, tyle, że żona chce być przy rodzicach. Rozumiem.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:44

dex napisał:
To już któraś z kolei ładna, ale za każdym razem zatyka się kibel

Bo szybko zatwardzenia to dostaje. Problem w tej zjebanej fazie rynq jest taki, że żaden trend sie nie może utrzymać dłużej jak ze 3 godziny. Ledwo coś zobaczysz i wejdziesz zgodnie z tym to bezczelnie na chama odkrętka w przeciwną. mur   Dlatego gram 5-minetówki bo to qrwicy dostać idzie jak po jednej świeczce jakiegoś wybicia h1 następna od razu musi być przeciwna.  Co chwila jakaś cofa, co chwilę jakąś kontra i kontra kontry. Nie może trwały trend zatrybić, wszystko jest na chwilę. BiS.

Ten aktualny spadek od około 17. wczoraj na ten moment wygląda obiecująco ale też nie wiadomo czy się klop nie zapcha rano.

Nasi już któryś raz próbują rano spadać i nagle po kwadransie im się odechciewa.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:49

Market Trader napisał:
dex napisał:
Surinamki mądrze robią.

https://www.havocscope.com/black-market-prices/prostitution-prices/

To się muszą znać na złocie.

W Iranie są ulicznice? affraid 

Cytat :
Iran – Tehran – $50 to $65 for Street Prostitute


Przecież to Allach zabrania.

IMO każda religia powstała dlatego, że większości nie było stać na prostytutki, a tym bardziej żony.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:54

Market Trader napisał:
dex napisał:
To już któraś z kolei ładna, ale za każdym razem zatyka się kibel

Bo szybko zatwardzenia to dostaje. Problem w tej zjebanej fazie rynq jest taki, że żaden trend sie nie może utrzymać dłużej jak ze 3 godziny. Ledwo coś zobaczysz i wejdziesz zgodnie z tym to bezczelnie na chama odkrętka w przeciwną. mur   Dlatego gram 5-minetówki bo to qrwicy dostać idzie jak po jednej świeczce jakiegoś wybicia h1 następna od razu musi być przeciwna.  Co chwila jakaś cofa, co chwilę jakąś kontra i kontra kontry. Nie może trwały trend zatrybić, wszystko jest na chwilę. BiS.

Ten aktualny spadek od około 17. wczoraj na ten moment wygląda obiecująco ale też nie wiadomo czy się klop nie zapcha rano.

Nasi już któryś raz próbują rano spadać i nagle po kwadransie im się odechciewa.

Ja w ogóle nie potrafię grać na mniejszym interwale niż dzień. Dla mnie poniżej tego jest totalny chaos, którego ni huhu nie chce mi się ogarniać.
Dlatego trochę odbiegam od forum, bo z jednej strony większość postów dotyczy emocji danego dnia, a z drugiej jest kilku wytrawnych graczy, którzy piszą raz na tydzień jak się obrócili, a jak się nie obrócili to nic nie piszą.

Tak naprawdę, to większość graczy ma strasznie krótką pamięć. Ma dobry plan, ale zapomina.


Ostatnio zmieniony przez dex dnia Pią 24 Kwi 2020, 02:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 02:57

dex napisał:
Podobnie, ja gram generalnie tylko z aktywacją. Stopa z obrotką stawiam dwie impulsowe świeczki wstecz. Gdy często muszę przesuwać stopa, to zwiększam interwał. Jeśli cena oddali się za bardzo od stopa, to przechodzę na coraz krótszy interwał, co przybliża mi stopa. Więc zaczynam od krótkiego interwału, potem rośnie, a na samym końcu maleje.

Prawie nigdy nie łapię ceny.
Jeśli to robię, to tylko na poziomie, na którym wyleciałem na SL, a cena zawróciła.

Tylko, że do takiej gry obecnie nie ma rynku. 

No i bardzo słusznie. UFO 24 04  2020 r. 767691  
Cena w ogóle nie jest ważna do speqlacji z wykresu. Świeczki sie liczą i kierunek, w którym trend podąża. Na dobrą sprawę gdybyś nie widział liczb na pionowej osi wykresu to w niczym by to nie przeszkadzało. Można sobie pixele na ekranie (przy danej skali) wymierzyć, że ma spaść czy urosnąć od tego miejsca do tego i tyle.
Sugerowanie się cenami tworzy blokadę psychiczną gdy trzeba umieć qpić na dużym plusie albo sprzedać na dużym minusie; wiele leszcza tego nie robi bo zafixowali sie na cenie i uprawiają jakieś łapanie denek/szczytów bo tak jest psychologicznie łatwiej gdy się patrzy na cenę.

Zawsze trzeba łapać ruch a nie cenę bo w tej samej cenie jednym razem warto będzie qpić a innym razem w dokładnie tej samej cenie warto będzie sprzedać a to zależy tylko od tego, w którą stronę trend aqrat na dany moment idzie.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:03

Market Trader napisał:
dex napisał:
Podobnie, ja gram generalnie tylko z aktywacją. Stopa z obrotką stawiam dwie impulsowe świeczki wstecz. Gdy często muszę przesuwać stopa, to zwiększam interwał. Jeśli cena oddali się za bardzo od stopa, to przechodzę na coraz krótszy interwał, co przybliża mi stopa. Więc zaczynam od krótkiego interwału, potem rośnie, a na samym końcu maleje.

Prawie nigdy nie łapię ceny.
Jeśli to robię, to tylko na poziomie, na którym wyleciałem na SL, a cena zawróciła.

Tylko, że do takiej gry obecnie nie ma rynku. 

No i bardzo słusznie. UFO 24 04  2020 r. 767691  
Cena w ogóle nie jest ważna do speqlacji z wykresu. Świeczki sie liczą i kierunek, w którym trend podąża. Na dobrą sprawę gdybyś nie widział liczb na pionowej osi wykresu to w niczym by to nie przeszkadzało. Można sobie pixele na ekranie (przy danej skali) wymierzyć, że ma spaść czy urosnąć od tego miejsca do tego i tyle.
Sugerowanie się cenami tworzy blokadę psychiczną gdy trzeba umieć qpić na dużym plusie albo sprzedać na dużym minusie; wiele leszcza tego nie robi bo zafixowali sie na cenie i uprawiają jakieś łapanie denek/szczytów bo tak jest psychologicznie łatwiej gdy się patrzy na cenę.

Zawsze trzeba łapać ruch a nie cenę bo w tej samej cenie jednym razem warto będzie qpić a innym razem w dokładnie tej samej cenie warto będzie sprzedać a to zależy tylko od tego, w którą stronę trend aqrat na dany moment idzie.

Prawda jest taka, że tego się od Ciebie nauczyłem, więc wyślij mi na priv adres, a wyślę Ci skrzynkę piwa. Napisz jeszcze jakie. Very Happy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:05

dex napisał:
Market Trader napisał:
dex napisał:
To już któraś z kolei ładna, ale za każdym razem zatyka się kibel

Bo szybko zatwardzenia to dostaje. Problem w tej zjebanej fazie rynq jest taki, że żaden trend sie nie może utrzymać dłużej jak ze 3 godziny. Ledwo coś zobaczysz i wejdziesz zgodnie z tym to bezczelnie na chama odkrętka w przeciwną. mur   Dlatego gram 5-minetówki bo to qrwicy dostać idzie jak po jednej świeczce jakiegoś wybicia h1 następna od razu musi być przeciwna.  Co chwila jakaś cofa, co chwilę jakąś kontra i kontra kontry. Nie może trwały trend zatrybić, wszystko jest na chwilę. BiS.

Ten aktualny spadek od około 17. wczoraj na ten moment wygląda obiecująco ale też nie wiadomo czy się klop nie zapcha rano.

Nasi już któryś raz próbują rano spadać i nagle po kwadransie im się odechciewa.

Ja w ogóle nie potrafię grać na mniejszym interwale niż dzień. Dla mnie poniżej tego jest totalny chaos, którego ni huhu nie chce mi się ogarniać.
Dlatego trochę odbiegam od forum, bo z jednej strony większość postów dotyczy emocji danego dnia, a z drugiej jest kilku wytrawnych graczy, którzy piszą raz na tydzień jak się obrócili, a jak się nie obrócili to nic nie piszą.

Wykresy są fraktalami a te charakeryzują się cechą zwaną samopodobieństwem. Polega to na tym, że fraktal w mniejszej skali wygląda z grubsza tak samo jak w większej i jeszcze w większej itd. Zbiór Mandelbrota.
Dlatego zasadniczo nie ma róźnicy w kształtach i formacjach na  wykresach np. D1 i M15 poza tylko tym jednym, że w innym tempie się to samo dzieje.
Gdybyś miał pokazane wykresy, których nie znasz z pamięci jeden na m15 a drugi na d1 ale bez opisów i osi, że widziałbyś jednynie kształty i przebiegi trendów, to za jasną cholerę nie odróżniłbyś który jest na którym interwale bo nie istnieje żadna wyraźna cecha definiująca interwały. Shocked 
To jest właśnie samopodobieństwo.
Stąd też te same patterny, setupy i schematy pojawiają się na wszystkich interwałach i tak samo to wygląda tylko się szybciej lub wolniej zmienia.
Ja niejednokrotnie mimowolnie nie szukając znajdowałem bardzo podobne fragmenty wykresu czegoś na np. m5 i czegoś innego na np. h4.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:10

Pomijam wykresy tickowe i te <1min bo one mają charakterystyczną cechę brak knotów na świecach no to te idzie odróżnić ale to sa interwały Micha i raczej nikt poważnie ich nie traktuje. Od m1 do M1 czyli od minutówek do miesięcznych jak będzie mi się chciało może w weekend to wrzucę kilka losowych fragmentów bez opisów i skal i za cholerę nikt nie rozpozna, który jest który bo tego się zrobić nie da gdyż nie ma żadnej szczególnej cechy wyróżniającej interwały. Pozostanie losowe zgadywanie.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:16

dex: ja tak sobie wykminiłem zagrywanie nie tyle na stałym interwale co na stałych zakresach świec i tym samym zmiennych interwałach.
Np na Szwabci wybierasz sobie tak aby świece w trendach miały powiedzmy zakres między 20 a 40pkt i załóżmy że danego dnia wychodzi to aqrat na h1, tak sobie pykają godzinóweczki czyli taka trochę gówniana zmienność ale coś tam pyrka. Nagle pojawia się gwałtowne przyspieszenie i godzinówka robi się na 110pkt więc grubo poza ustalonym zakresem no to kalibrujesz interwał aby znów mieć swój zakres i wychodzi ci m5. Później się uspakaja to dajesz m15 tak aby znowu mieć świece między 20 a 40 pkt itd.
Co jakiś czas zmieniasz interwał aby otrzymywać świeczki o wielkości w założonym zakresie.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:30

Market Trader napisał:
dex: ja tak sobie wykminiłem zagrywanie nie tyle na stałym interwale co na stałych zakresach świec i tym samym zmiennych interwałach.
Np na Szwabci wybierasz sobie tak aby świece w trendach miały powiedzmy zakres między 20 a 40pkt i załóżmy że danego dnia wychodzi to aqrat na h1, tak sobie pykają godzinóweczki czyli taka trochę gówniana zmienność ale coś tam pyrka. Nagle pojawia się gwałtowne przyspieszenie i godzinówka robi się na 110pkt więc grubo poza ustalonym zakresem no to kalibrujesz interwał aby znów mieć swój zakres i wychodzi ci m5. Później się uspakaja to dajesz m15 tak aby znowu mieć świece między 20 a 40 pkt itd.
Co jakiś czas zmieniasz interwał aby otrzymywać świeczki o wielkości w założonym zakresie.

Tak, granie na jednym interwale czasowym to pewny bankrut. Chyba, że to jest rynek towarowy jak ropa. Tam można szorcić co miesiąc, bo tyle płynie tankowiec.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:36

UFO 24 04  2020 r. Ger2in10

Tu widać przykład tego o czym pisałem. Ta duża zielona świeczka na górnym wykresie zrobiła się nagle kilqkrotnie większa od każdej z poprzednich zielonych więc od razu patrzę co się dzieje na m5 i mam mniejsze świeczki. Widząc ewidentny pattern sellowy na 5-tkach co najmniej kasuję longa na h1 albo już nawet wchodze w shorta co zresztą zrobiłem po 10566. Zamiast ustawiać sztywnego stopa pod taką wielką świeczką czy tam pod jej połową to to jest bez sensu bo lepiej zagrać na setup pojawiający się na niższym interwale.

Idealnie w takich sytuacjach sprawdza się również trailing stop. Zagrywając na h1 longa na którejś z tych małych świeczek na dole i dając trailing pod tą świeczkę z kilka pkt kroczący stop pięknie by to zamknął po bardzo dobrej cenie blisko górnego knota. Z tym że trailing stop ma też wady w innych sytuacjach więc nie jest to narzędzie idealne ale mając trailing stopa można wtedy trzymać się tylko jednego interwału bo tu chodzi o to by nie pozwolić aby chwilowy duży zysk na pozycji osrał nam się do małego albo w ogóle do zera.

Rzyt operuje multi time frames bo przyspiesza i zwalnia zagrania toteż trzeba to kalibrować. Posługiwanie się wyłącznie jednym interwałem jest moim zdaniem trochę słabe chyba że stosuje się trailing stop to nie.

Najśmieszniejsze jest to, że od tej jednej czarnej 5-minetówki z chyba 16:45 mamy trend na wyższym interwale trwający do tej pory alien alien  czyli juś dobre naście godzin. 

5-minetówki są bardzo istotne ale tylko w określonych sytuacjach i to trzeba wiedzieć w jakich.
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:46

dex napisał:
Market Trader napisał:
dex: ja tak sobie wykminiłem zagrywanie nie tyle na stałym interwale co na stałych zakresach świec i tym samym zmiennych interwałach.
Np na Szwabci wybierasz sobie tak aby świece w trendach miały powiedzmy zakres między 20 a 40pkt i załóżmy że danego dnia wychodzi to aqrat na h1, tak sobie pykają godzinóweczki czyli taka trochę gówniana zmienność ale coś tam pyrka. Nagle pojawia się gwałtowne przyspieszenie i godzinówka robi się na 110pkt więc grubo poza ustalonym zakresem no to kalibrujesz interwał aby znów mieć swój zakres i wychodzi ci m5. Później się uspakaja to dajesz m15 tak aby znowu mieć świece między 20 a 40 pkt itd.
Co jakiś czas zmieniasz interwał aby otrzymywać świeczki o wielkości w założonym zakresie.

Tak, granie na jednym interwale czasowym to pewny bankrut. Chyba, że to jest rynek towarowy jak ropa. Tam można szorcić co miesiąc, bo tyle płynie tankowiec.

No tylko opisany przeze mnie sposób ma taki minus, że nie wiesz kiedy będziesz musiał nagle bardzo intensywnie lookać a kiedy rzadko. Może się okazać, że aqrat zacznie się dużo dziać na m5 gdy nie będziesz miał czasu no i dupa a tego się nie da zaplanować więc siłą rzeczy okazje będą uciekać o ile nie jesteś w stanie kiedy trzeba przypilnować z odpowiednią intensywnością.

Tankowiec to mogą piraci somalijscy ukraść lol!
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 03:53

Przeciętnie to się tak rozkłada dobowo w pewne przedziały godzin, w których najczęściej występują znaczne ruchy czyli trendy na m-piątkach. To jest tak:

  • 6:30-10:30 niemal każdego dnia jest jakiś ruch wtedy
  • 14:15-18:15 to samo
  • 20:30-22:30 również należy się spodziewać wzmożonej aktywności
    + godziny podawania danych 20:00 FED, 13:45 ECB  14:30 NFP, jobless

No i ta qrewska 3:30 jeszcze jak ktoś może.

Pomiędzy tymi porami statystycznie trwa pałowanie i świeczki m5 wtedy są bez znaczenia.
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44333
Registration date : 03/09/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 06:10

Jacus to wczoraj przezywal orgazm za orgazmem. Ale to moim zdaniem to powinno trafic do archiwum, jak pokazac ze gowno to ladny , pachnacy kwiatek lol!

https://stooq.pl/mol/?id=11221

Amerykańskie PMI dużo lepsze od europejskich
Jacek Rzeźniczek - Stooq
23 kwietnia 2020 15:51

PMI dla Stanów Zjednoczonych też były słabsze od oczekiwań, ale zarówno skala negatywnego zaskoczenia jak też bezwzględne wartości samych indeksów wskazują na znacznie mniejszy spadek aktywności gospodarczej za oceanem w porównaniu do sytuacji w największych gospodarkach strefy euro. Nie dziwi zatem brak negatywnej reakcji rynkowej na te dane.  lol! lol! lol!

dane najgorsze od kryzysu z lat 20-tych, ALE LEPSZE OD EUROPEJSKICH ( w domysle "korba" ). Ten gosciu powinien stac w Sevre pod Paryzem jako wzorzec "Dziecka Hossy " dobryżart dobryżart dobryżart

Jestem lysy i brzydki, ale Prezes jeszcze brzydszy ergo , jestem sliczny i przystojny niczym Marlon Brando lol!
Powrót do góry Go down
REALISTA
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
REALISTA


Liczba postów : 44333
Registration date : 03/09/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 06:39

Grupa CCC miała w I kw. 2020 r. 340 mln zł straty netto j.d.
PAP - Biznes
24 kwi 2020, 6:31

czy to ten papier wzrósł ostatnio o kilkadziesiąt% ?

UFO 24 04  2020 r. 5a493b8474ebdbc0d20cfc0b654e0129
Powrót do góry Go down
Guru giełdy
Fake Profil Hiob Team
Guru giełdy


Liczba postów : 3327
Location : Trejder klasy Guru
Registration date : 31/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 07:46

Za bardzo to analizujecie matematycznie.
Ekonomia posługuje sie matematyką ale sama w sobie jest nauką społeczną.
#
Dwa statki mijają się na Oceanie. Oba są z solą.
Jeden wiezie sól morską z Azji do Europy a drugi wiezie sól kamienną z Europy do Azji.
Czy da się to zoptymalizować i zrobić z tym porządek.
Owszem
ale po co?
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48263
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:29

jestem troche do tylu w lekturze forum ..i nie wiem co grac Twisted Evil
troche musiałem podziałać w w realnej gospodarce
ZARABIANIE JEST DZIECINNIE PROSTE -zawsze na koszyczek malin skapnie Laughing Laughing

ale co tam panie w  polityce ..?

PISIORY - POLITYCY ODPIERDALAJĄ WYBORY dobryżart dobryżart dobryżart

pan/pani Poczta Polska skierowala pismo do burmistrzów (nawet żaden  liostonosz nie chcial tego podpisac ) Smile
poprosili o przesłanie list wyborców -w odpowiedzi burmistrzowie zlozyli wniosek o sciganie przez prokurature
lol! lol! lol! Twisted Evil

Pani Kidawa ,główny opozycyjny kandydat co to kandyduje i bojkotuje ....
ma juz 4 % POPARCIE
dobryżart dobryżart


Z Kidawą to chyba nawet Kononowicz by wygral -BO MA  PRZYNAJMNIEJ JEDNOLITY  PRZEKAZ  Laughing Laughing

JEDNYM SŁOWEM SZOPKA z konkursem kto najgłupszy   Evil or Very Mad

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48263
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:48

KRACH W WARSZAWIE !!!

GIEŁDA RÓWNA POZIOMEM DO POLITYKÓW

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:52

REALISTA napisał:
Grupa CCC miała w I kw. 2020 r. 340 mln zł straty netto j.d.
PAP - Biznes
24 kwi 2020, 6:31

czy to ten papier wzrósł ostatnio o kilkadziesiąt% ?

UFO 24 04  2020 r. 5a493b8474ebdbc0d20cfc0b654e0129


Tak bo notowania mają tyle wspólnego z fundamentami co ja z proboszczem.
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48263
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:53

Pike ,to i ja zapodam kuzyna  Opcjonera

na 3/4 qrwy


_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48263
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:57

Market Trader napisał:
REALISTA napisał:
Grupa CCC miała w I kw. 2020 r. 340 mln zł straty netto j.d.
PAP - Biznes
24 kwi 2020, 6:31

czy to ten papier wzrósł ostatnio o kilkadziesiąt% ?

UFO 24 04  2020 r. 5a493b8474ebdbc0d20cfc0b654e0129


Tak bo notowania mają tyle wspólnego z fundamentami co ja z proboszczem.

a moze z AT wyniknęły  takie wzrosty ???


Antek 12 na pewno to przewidzial



a tak poza tym to ... moze analitycy sie spodziwali straty 680 milionow
a wiec zareagowali na wynik dwa razy lepszy od prognozy

a tak poza tym 2

to zaraz przyjdzie dex i to fachowo objasni ....
pewnie populacja ma sie zwiakszyc i buty beda potrzebne

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes


Ostatnio zmieniony przez AgroTrader dnia Pią 24 Kwi 2020, 09:03, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 08:57

AgroTrader napisał:
KRACH W WARSZAWIE !!!

GIEŁDA RÓWNA POZIOMEM DO POLITYKÓW

Na razie to zatwardzenie jest.
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38817
Registration date : 25/10/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 09:02

Komentarz rynkowy dax.

Noc była baaardzo burzliwa. Laughing

Ale znowu wygrałem. cheers

ANIOŁY !!! doping

lol! lol! lol! lol! lol!
Powrót do góry Go down
AgroTrader
MOD
MOD
AgroTrader


Liczba postów : 48263
Age : 104
Location : The Silver Fox Club
Registration date : 29/10/2011

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 09:04

MICHU napisał:
Komentarz rynkowy dax.

Noc była baaardzo burzliwa. Laughing

Ale znowu wygrałem. cheers

ANIOŁY !!! doping

lol! lol! lol! lol! lol!

ukończyłeś juz prace nad ANTKIEM DWUNASTYM ???

alien alien alien

_________________
Rynek potrafi być irracjonalny dłużej, niż racjonalny inwestor pozostanie wypłacalny.
J.M. Keynes
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38817
Registration date : 25/10/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 09:11

AgroTrader napisał:


ukończyłeś juz prace nad ANTKIEM DWUNASTYM ???

alien alien alien

Tak.
Kręcą się tarcze i nabijają punkty.
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38817
Registration date : 25/10/2010

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 09:16

.


Ostatnio zmieniony przez MICHU dnia Pią 24 Kwi 2020, 20:17, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Reser




Liczba postów : 110962
Registration date : 30/08/2007

UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. EmptyPią 24 Kwi 2020, 09:18

SS na DAX probieren 10344 Surprised
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO 24 04  2020 r. Empty
PisanieTemat: Re: UFO 24 04 2020 r.   UFO 24 04  2020 r. Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO 24 04 2020 r.
Powrót do góry 
Strona 1 z 7Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» UFO 14 01 2020 r.
» UFO 20 02 2020 r.
» UFO 10 03 2020 r.
» UFO 22 04 2020 r.
» UFO 12 05 2020 r.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: