Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 18-19.09.2010 - weekend

Go down 
+29
filip
kydo
Cris
Damian
wredniaha
delphia
Huntero
Stavros
tarzan
martin
SYLWESTER
IronFX
Jones
W stronę słońca :)
fabularasa
Reser
www
Antek
EX
nomad
jj
Dave
Małolat
barany
kaczor
przemak
barura
betonowe_buty
inwestor
33 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 20:45

Stavros napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:




czyli sytuacja jest taka ze jest koncepcja na system
dotychczas myslalem ze masz system juz ( masz zdefiniowane w 100% obiektywe zasady razem z ustalonymi parametrami)

....

zabacz tak od reki zapisalem diagramik
zaloze sie ze kazdy zrozumie o co w nim chodzi

moglbym zapisac to slownie:

1. na zamkniecie swieczki w interwale X sprawdz spelnienie 2 warunkow:
warunke 1 - opis
warunek 2 - opis
2. jesli jednoczesnie spelnione zostalaly oba warunki to wykonaj ...opis




Kolego, nie infantylizuj dyskusji...

Mam wrażenie, że traktujesz mnie jak matołka wklejając złote myśli z VanTharpa, ale nie uwzględniając mimo to podstawowych założeń mojego systemu DT, które przecież znasz. Zapominasz, że VanTharp poleca dostosować system do osobowości gracza, i nakazuje a priori wyznaczyć cele gry! I zapomniałeś, że oprócz gry DT kilka razy w roku otwieram duże pozycje na akcjach na wzrosty, i na fut na spadki - niezależnie od gry systemem DT.

System DT mam gotowy, jest sparametryzowany, liczy obecnie 127 punktów na liście ogólnej i check liście transakcyjnej. Utrzymuję się dzięki niemu od dawna. Wcześniej dotyczył tylko rynku akcji, wymagał dostosowania do fiutów - co mi się udało m.in. analizując na forum grę myśliwego. Diagram, który wstępnie zrobiłem w Visio, to zapełniona cała karta formatu A3 z opisem procedur zrobioną czcionką calibri 6pkt. Jest to schemat ogólny, bez rozpisania podprocesów, i bez przerwań i przełączników (bo nie umiem tego zrobić zgodnie z zasadami robienia schematów).

Wydaje mi się, że rozpisanie samego podprocesu generującego sygnały (monitorującego 3 interwały i 4 rynki) zajmie mi więcej niż jedną stronę A3 i kilka tygodni. Dodatkowych (krótszych) podprocesów powinno być kilka ponad ten główny monitorujący wykresy - łącznie zapewne oprócz 2 stron A3 kilka stron A4 czcionką 6pkt.

Ponadto uważam, że zasady robienia schematów są zestandaryzowane. Porządnie zrobiony schemat powinien być jak rysunek techniczny - wysyłasz do fabryki i dostajesz produkt. W tym przypadku wysyłam podproces monitorujący do informatyka otrzymując w zamian kod MT4 lub AmiBrokera, a kompleksowy schemat stylu gry mogę pokazać np. zatrudnionemu pracownikowi, i wymagać jego realizacji w oparciu o sygnały z procesu monitorującego i procedury towarzyszące.

127 punktow.. regul z parametrami Wink

powiem krotko KISS Keep It Super Simple

jesli nie mozesz opisac kompletnie swojego systemu odrecznie na karte formatu A4 to masz przekombinowany system i czeka Cie jedno.

jesli masz 127 stopni swobody to masz model opisujacy dane przeszle.

zrob sobie badanie w ilu sygnalach bierze udzial poszczegolna regula
zapewne bedzie wiele ktore sa zaangazowane w mala ilosc transakcji, moze znajdziesz taka ktora odnosi sie do pojedynczej transakcji.

po drugie sprawdz sobie rozklad w czasie aktywnosci tych regul
byc moze znajdziesz takie ktore dzialaja w skupiskach, wystepuje tylko w specyfficznych zakresach danych historycznych.

less is more
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 20:58

filip napisał:
kydo napisał:
inwestor napisał:
Czy WAS wszystkich pojebało o tej HOSSIE teraz do 4xxx i jeszcze dużo dużo wyżej
WY się módlcie żeby ta BESSA z lat 2007-2009 była li tylko falą "a" a nie prawdziwnym impulsem jako fala 1

Tzn żeby korekta całych wzrostów od początku istnienia piaskownicy była skorygowana jako abc (3-3-5) gdzie "a" już się odbyło (2007-2009) a teraz jesteśmy w budowaniu fali b

Inwestor wszystko jest możliwe. Niczego nie można wykluczyć. A i tak dopiero po fakcie wszystko ładnie dopasujemy.

akurat jedno slowo wykluczyc mozna - HOSSA

i z tym się zgadzam, powiedz to gledowi
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:00

Antek napisał:
Dlaczego tak wielu mnie papuguje?
Sądziłem, że w weekendowym wątku będzie dużo wpisów o spadkach, a tu masz ci babo placek.
Misiowe UFO co się dzieje?
Tyś chyba zwariował, Ciebie papugować, to poniżej pewnej godności osobistej.
My nicków nie zmieniamy, bo mamy poczucie własnej wartości, popełniamy błędy i nie mamy się czego wstydzić.
TY człowieku cierpisz na przewartościowanie swojej osoby, stąd Twoja zmienność
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:02

Sztukmistrz z Lublina napisał:
jesli masz 127 stopni swobody to masz model opisujacy dane przeszle.

Jak rozumiem, Stavros mniej wiecej cos takiego pisal - ze nie wchodzi np. jak beda dane albo cos takiego. Wnioski oczywiscie musza byc wziete z danych przeszlych, ale IMO tez troche to skomplikowane... Z drugiej strony dziala, wiec o co chodzi...
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:04

Antek napisał:
A już myślałem, że będzie normalnie. Gdy tymczasem widzę zasięgi do 3900, a nawet 4183 to zapala mi się lampka wskazująca na pierwsze sygnały zmiany . Nic to trzeba uważać i już.
Może tym razem nie spalą trendu.
Ty mów o sobie, bo ja odniosłem się do zasad techniki:
jeżeli ktoś twierdzi, że teraz jest wzrostowa 3 w III to musi mieć świadomość o skutkach tego;
więc jak się pisze gled o hossie to konsekwentnie;
ja o hossie nie trąbię, ale być może będę

na razie wg moich analiz po raz pierwszy w historii GPW przerabiamy obecną sytuację techniczną;
być może się mylę, ale to w najbliższym czasie rynek mi odpowie, więc jestem bardzo ostrożny i mój poziom obrony jest bardzo blisko na WIG20
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:14

Tak sobie mysle, jak my sie porozumiewamy? Wink Jeden pisze, ze nie bedzie rosnac, bo "trzy w trzy" czy cos w tym stylu, a drugi, ze bedzie rosnac, bo stochastkik czy rsi costamcostam Wink
Powrót do góry Go down
fabularasa

fabularasa


Liczba postów : 4588
Location : Bydgoszcz
Registration date : 03/06/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:16

fabularasa napisał:
od jakiego czasu ściągam sobie kolekcję teledysków z Youtube - niestety często są one kasowane przez różne durnowate korporacje muzyczne i np nie mogę znaleźć:
Robert Miles - Children (oryginalna wersja)
Candy Dulfer & Dave Stewart - Lilly Was Here

jakby ktoś znał linka to poproszę

Jakby ktoś jeszcze szukał to filmiki znalezione na Megavideo.com - niestety w kiepskiej jakości
Powrót do góry Go down
wredniaha




Liczba postów : 762
Registration date : 22/12/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:26

Stavros napisał:
wredniaha napisał:
... Ty wydaje mi się potrzebujesz podstaw (jak zapisać wyrażenie warunkowe, pętlę, instrukcję) a to chyba znajdziesz w helpie do Visio. Jeśli dobrze zrozumiałem tworzysz to na użytek własny, więc ma to być zrozumiałe i klarowne przede wszystkim dla Ciebie. ....


Jak masz jakieś pytania to pisz - jak będę wiedział to pomogę.

W weekend chyba łatwiej tu o pomoc.

Potrzebuję nie tylko podstaw, ale też wiedzy szczebel wyżej. Ma to być zrozumiałe dla mnie, ale też zgodne z zasadami robienia schematów procesów. Jako profesjonalista lubię robić porządnie to czego się podejmuje. Szczególnie, że kolejnym etapem tego działania ma być algorytm samego systemu inwestycyjnego - jednoznaczny dla ewentualnego informatyka który by przełożył to na polecenia AFL czy MQL (o ile sam się tego nie nauczę robić). Dlatego zamiast amatorskich szkiców zrozumiałych dla mnie i tylko dla mnie, wolę od samego początku robić coś, co np. informatyk uznałby za efekt pracy innego informatyka.

Na początek postaram się zrobić sam to co będę w stanie, pierwsze problemy widzę w:
1. procesach równoległych, i przerwaniu jednego z procesów w sytuacji sygnału z jednego z uruchomionych procesów,
2. procesach uśpionych, uwalniających efekt swojego działania (zmienny w związku z analizowaniem danych RT) na skutek sygnału z innego procesu, i ciągle uzależniających bieżący efekt swojego działania od odpowiedzi na decyzje dotyczące innych procesów.

Nie wiem czy profesjonalnie się wyraziłem ale tak ja to rozumiem. W helpie do Visio nic nie ma na ten temat. Nie ma tam też nic o zasadach ustalania własnych reguł badania przez Visio poprawności diagramu (tj. zupełności, spójności itp.) a wbudowane w Visio reguły dotyczą tylko zupełnie elementarnych schematów.

Jak by co pozwolę sobie przypomnieć ci się w sprawie pomocy Wink

Ja też gdy coś robię to lubię mieć to zrobione dobrze. Ale ważny jest też współczynnik jakość-cena. Możesz przeczytać tą cegłę co kupiłeś, ale to wcale nie gwarantuje Ci że zrobisz lepszy diagram niż posługując się wiedzą z netu i zdrowym rozsądkiem. W każdej książce z algorytmiki będzie dużo matematyki, bo pierwsze algorytmy to były algorytmy matematyczne. Dlatego pisałem że Ty potrzebujesz podstaw.
Istnieje setki różnych sposobów opisu działania systemu - schemat blokowy jest tylko jednym z nich. Do tego nie ma jednego, uniwersalnego szablonu tworzenia schematów - dlatego pisałem żeby było klarowne dla Ciebie. Zwróć po prostu uwagę, żeby jak najbardziej było jednoznaczne, bo z doświadczenia to jest najczęstszy problem z opisami systemów. Informatyk da sobie z tym radę - ja bym sobie życzył, żeby każdy kto się do mnie zwraca chociaż przemyślał co chce i na kartce papieru wypisał zasady - bardzo często tak nie jest.

Co do procesów równoległych - nie wiem do końca co rozumiesz przez proces równoległy. Jeśli coś w stylu: jeden wskaźnik przekręcił się na długą, więc zamknij wszystkie pozycje krótkie, i poczekaj aż reszta wskaźników da sygnał Buy zanim otworzysz pozycję długą, to takie rzeczy można spokojnie zapisać i w schemacie blokowym i w MT4.

Nie ma czegoś takiego jak automatyczne badanie poprawności diagramu - składowe semantycznie mogą być poprawne, ale cały schemat nie będzie działał tak jak chcesz, jeśli gdzieś zrobiłeś błąd. Tak jest z całą informatyką - matematycy próbowali opracować metody udowadniania działania programów, ale to się nie udało. Czy coś działa czy nie wychodzi dopiero w testach.

W każdym razie powodzenia
Powrót do góry Go down
Decerter
fake profil
Decerter


Liczba postów : 406
Registration date : 12/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:27

czy to już jutro miś będzie miał wyrwaną sledzionę przez odbyt???


p.s. Hendrix super!!!
Powrót do góry Go down
Ezet
Główny Troll UFO
Główny Troll UFO
Ezet


Liczba postów : 12359
Registration date : 30/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:27

przemak napisał:
Tak sobie mysle, jak my sie porozumiewamy? Wink Jeden pisze, ze nie bedzie rosnac, bo "trzy w trzy" czy cos w tym stylu, a drugi, ze bedzie rosnac, bo stochastkik czy rsi costamcostam Wink
Będzie rosnąć, albo spadać.
Nie ma co za dużo gadać UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Icon_cool
Powrót do góry Go down
Antek




Liczba postów : 1563
Registration date : 17/04/2010

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:30

Psy szczekają, osiołki beczą, a karawana jedzie dalej.
Powrót do góry Go down
filip

filip


Liczba postów : 3719
Registration date : 05/09/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:32

4H
UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Wig20_18


rsi dal sygnal - jezeli cena to potwierdzi to bede wchodzil w rynek - dalszego wzrostu w okolice 600/30 nie wykluczam - ale to bedzie max

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Wig20_19

powyzej 6H dla porownania

uwazam ze jestesmy w konsoli dlatego dzienny interwal sie nie sprawdza - daje zbyt pozne sygnaly

tak bym to widzial w niedziele wieczorem Smile

Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:38

tarzan napisał:
filip napisał:
kydo napisał:
inwestor napisał:
Czy WAS wszystkich pojebało o tej HOSSIE teraz do 4xxx i jeszcze dużo dużo wyżej
WY się módlcie żeby ta BESSA z lat 2007-2009 była li tylko falą "a" a nie prawdziwnym impulsem jako fala 1

Tzn żeby korekta całych wzrostów od początku istnienia piaskownicy była skorygowana jako abc (3-3-5) gdzie "a" już się odbyło (2007-2009) a teraz jesteśmy w budowaniu fali b

Inwestor wszystko jest możliwe. Niczego nie można wykluczyć. A i tak dopiero po fakcie wszystko ładnie dopasujemy.

akurat jedno slowo wykluczyc mozna - HOSSA

i z tym się zgadzam, powiedz to gledowi


Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink


Ostatnio zmieniony przez EX dnia Nie 19 Wrz 2010, 21:43, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:39

barany napisał:
Brawo, piękna postawa;
"Jezu Chryste bądź królem Polski"


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jezu-Chryste-badz-krolem-Polski.-Po-10-kwietnia-2010-r.-zobaczylismy-jak-jestesmy-zagrozeni!,wid,12680579,wiadomosc.html?ticaid=1aea3

a to nie mamy zasłużonych Polaków
tylko na króla Polski chcesz Żyda wybierać

malo ich mamy w rządzie i gospodarce ??

Powrót do góry Go down
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:41

Sztukmistrz z Lublina napisał:






jesli masz 127 stopni swobody to masz model opisujacy dane przeszle.


Tobie to trzeba dużymi literami wszystko wyjaśniać scratch albo jesteś tak przeświadczony o jedynej słuszności twojego systemu że nie dopuszczasz do głowy myśli że inne też mogą działać.

Czy ja napisałem o 127 stopniach swobody Question

Wśród tych zasad mam np. zasady opisujące działania na otwarciu po nieoczekiwanej informacji, która pojawiła się między 16 dnia poprzedniego a 8.30 dnia dzisiejszego. I ten set zasad mówi kiedy ustawiać zlecenia zgodne z luką, kiedy czekać na wyczerpanie ruchu po luce, kiedy zamknąć ewentualnie otwartą pozycję przed 8.55, a kiedy zostawić otwartą na czas otwarcia rynku kasowego. Analogicznie są zasady które opisują np. zachowanie pomiędzy godz. 15.10 a 15.40 - w czasie dostosowywania się fSPX do otwarcia kasowego SPX. Inne zasady określają wyznaczanie odległości awaryjnego stoplossa, inne określają kiedy trend godzinowy ma nadrzędne znaczenie nad dziennym, itp itd.

Mój diagram docelowo ma uporządkować te zasady w zależności od pory dnia, tygodnia, trendu głównego i innych czynników, tak aby można było go docelowo pół-zautomatyzować i/lub powierzyć operacyjnie zaufanej osobie - z możliwością jednoznacznego nadzoru.

Gdyby wszystko było takie proste jak w twoich diagramach w Paintcie i kilku złotych myślach, to po kiego grzyba żyd tworzyłby sieci neuronowe wykorzystujące front running dzięki dostępowi do serwerów NYSE? Po co żyd zatrudniałby Fabrice'a Tourre'a, pozwalając mu nawet zostać viceprezesem GieeSu w wieku 30 lat?

Wogóle nie rozumiem twojego uporczywego kwestionowania mojego systemu. Co chcesz mi udowodnić? Że od lat zarabiam na rynku przypadkiem?

Że akceptacja niskiej skuteczności systemu i niskiej wartości oczekiwanej zysku z pojedynczej transakcji, ale koncentrowanie się na wysokiej trafności , niewielkiej dopuszczalnej stracie z transakcji (awaryjny stop loss + stop lossy wstępne), i dużej ilości transakcji - nie pozwoli mi osiągnąć wysokiej łącznej wartości oczekiwanej zysku miesięcznego? Chcesz obalić podstawowe zasady arytmetyki i probabilistyki, wklejając cytaty z książki i dziecinne porady jak zrobić diagram decyzyjny w MS Wordzie?

Uważasz, że moje oczekiwanie beztroskiego popołudnia i wieczoru z rodziną/kumplami/dziwkami/wódką/telewizorem/inne opcje/*niepotrzebne skreślić - i w związku z tym zamykanie pozycji przed końcem sesji, świadczy o moich lękach i potrzebie udania się do psychiatryka? Pamiętam, że któregoś dnia próbowałeś mnie przekonać, że mam zbyt małego fiuta... To ja powtórzę, tak jak wówczas, że może w twoich nawiązaniach do małego fiuta i psychiatryka i lęków, przejawia się projekcja atrybutywna? (Polega na tym, że innym ludziom przypisuje się własne uświadomione cechy negatywne. Projekcja ta jest większa wtedy, gdy osoba, której przypisuje się cechy podobne do własnych jest lubiana i ceniona.)

Przyjmij do wiadomości inne zasady z lubianego przez ciebie VanTharpa niż te o maksymalizowaniu skuteczności: system ma odpowiadać osobowości gracza i spełniać wyznaczone przez niego cele. Mój właśnie taki jest. I kładzie nacisk na inne elementy równania niż twój.

Poniżej wkleiłem moje założenia do pierwszego etapu eksperymentu z fDAX. Możesz się śmiać z tych założeń proporcji oczekiwanej straty i zysku, ale założenia zysku (2920zł to przewidywany zysk przy grze półlotem!!!) zostały osiągnięte przez mój system po 2 tygodniach gry w tzw. wolnej chwili, gdy nie grałem akurat na fW20 i nie korzystałem z wakacji, przy pomocy 30 transakcji, i trafności 80%. Max DD trudno ustalić, bo nie zdarzyły się dwie stratne transakcje pod rząd, ani seria transakcji w których kolejna strata byłaby wyższa niż poprzedzające ją transakcje zyskowne. Grałem mniej więcej po równo na L i S, rynek był wtedy raczej z niewielką zmiennością dzienną.

Można to sprawdzić, bo próbowałem konsultować na tym forum osiągnięte przeze mnie wyniki. Tak więc graj sobie swoim systemem, pozwól grać innym ich systemami, zamiast próbować ciągle się czepiać nie przyjmując wogóle wyjaśnień, których akurat na tym forum nie szczędziłem!




UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Athm
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:47

Stavros napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:






jesli masz 127 stopni swobody to masz model opisujacy dane przeszle.


Tobie to trzeba dużymi literami wszystko wyjaśniać scratch albo jesteś tak przeświadczony o jedynej słuszności twojego systemu że nie dopuszczasz do głowy myśli że inne też mogą działać.

Czy ja napisałem o 127 stopniach swobody Question

....................

Gdyby wszystko było takie proste jak w twoich diagramach w Paintcie i kilku złotych myślach, to po kiego grzyba żyd tworzyłby sieci neuronowe wykorzystujące front running dzięki dostępowi do serwerów NYSE? Po co żyd zatrudniałby Fabrice'a Tourre'a, pozwalając mu nawet zostać viceprezesem GieeSu w wieku 30 lat?

..............

Uważasz, że moje oczekiwanie beztroskiego popołudnia i wieczoru z rodziną/kumplami/dziwkami/wódką/telewizorem/inne opcje/*niepotrzebne skreślić - i w związku z tym zamykanie pozycji przed końcem sesji, świadczy o moich lękach i potrzebie udania się do psychiatryka? Pamiętam, że któregoś dnia próbowałeś mnie przekonać, że mam zbyt małego fiuta... To ja powtórzę, tak jak wówczas, że może w twoich nawiązaniach do małego fiuta i psychiatryka i lęków, przejawia się projekcja atrybutywna? (Polega na tym, że innym ludziom przypisuje się własne uświadomione cechy negatywne. Projekcja ta jest większa wtedy, gdy osoba, której przypisuje się cechy podobne do własnych jest lubiana i ceniona.)

Przyjmij do wiadomości inne zasady z lubianego przez ciebie VanTharpa niż te o maksymalizowaniu skuteczności: system ma odpowiadać osobowości gracza i spełniać wyznaczone przez niego cele. Mój właśnie taki jest. I kładzie nacisk na inne elementy równania niż twój.



UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 767691 UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 767691
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:52

systemy to mozecie sobie w dupe wsadzic na w pełni kontrolowanym i manipulowanym rynku

(chyba ze liczycie na jakis zarobek i szukacie jelenia na kupno tych
maszynek do zarabiania lol! )

cale wieki szukano kamienia filozoficznego
ale teraz mamy XXI wiek a Wy dalej szukacie !?!?!?!?!??!


Ostatnio zmieniony przez Mr.Siara dnia Nie 19 Wrz 2010, 21:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:57

EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:59

tarzan napisał:
EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa

Słucham wypowiedz się w tym temacie skoro podjąłeś się dyskusji.
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 21:59

Antek napisał:
Psy szczekają, osiołki beczą, a karawana jedzie dalej.
a Antoś biadoli jak karnak Rolling Eyes
gled jaki następny nick: może Janko?
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:01

EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa

Słucham wypowiedz się w tym temacie skoro podjąłeś się dyskusji.
jednak nie zrozumiałeś Shocked
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:02

szkoda tutaj zagladac
caly tydzien siedza cicho na pampersie i straty licza
a w weekend jeden przez drugiego wychwalają sie ile to setek % ich cudowny system zarobił


mitomani i naganiacze

w dodatku niektórzy jeszcze nawiedzeni ....
Powrót do góry Go down
EX

EX


Liczba postów : 20419
Registration date : 11/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:06

tarzan napisał:
EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa

Słucham wypowiedz się w tym temacie skoro podjąłeś się dyskusji.
jednak nie zrozumiałeś Shocked

Chciałbym usłyszeć argumenty przemawiające za postawioną przez Ciebie tezą.
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:09

Mr.Siara napisał:
szkoda tutaj zagladac
caly tydzien siedza cicho na pampersie i straty licza
a w weekend jeden przez drugiego wychwalają sie ile to setek % ich cudowny system zarobił


mitomani i naganiacze

w dodatku niektórzy jeszcze nawiedzeni ....

i bedzie wysiadywanie, az do 1:00 az wszystko sie pootwiera Laughing
na rope trzeba czekac do 4:00 affraid
Powrót do góry Go down
tarzan
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior



Liczba postów : 11354
Registration date : 16/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:14

EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa

Słucham wypowiedz się w tym temacie skoro podjąłeś się dyskusji.
jednak nie zrozumiałeś Shocked

Chciałbym usłyszeć argumenty przemawiające za postawioną przez Ciebie tezą.
poszukaj w archiwum,
ja przedstawiałem analizę rynku pod koniec 2007 rynku, do tej pory nic się nie zmieniło w skali makro;
a powiedziałbym, że zostało potwierdzone głebokością spadku i charakterem odbicia
Powrót do góry Go down
inwestor

inwestor


Liczba postów : 27849
Location :
Registration date : 30/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:16

EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:
tarzan napisał:
EX napisał:

Tarzan możesz to uargumentować czy tak po prostu palnąłeś z rękawa. Smile

Filip przynajmniej to zobrazował. Wink
skoro masz takie podejście to przyjmij z rękawa

Słucham wypowiedz się w tym temacie skoro podjąłeś się dyskusji.
jednak nie zrozumiałeś Shocked

Chciałbym usłyszeć argumenty przemawiające za postawioną przez Ciebie tezą.

Przyjmując oznaczenia Filipa do których prawdopodobnie i Twoja osoba się przyznaje to można stwierdzić ze jesteśmy dopiero gdzieś około połowy czasu trwania wzrostów
Nie ważne czy nazwiemy to HOSSA czy korekta w BESSIE czas trwania dalszych wzrostów to około 1,5 roku czyli koniec wzrostów marzec 2012
Spadki trwały 16 miesięcy
Bieżące wzrosty 19 miesięcy
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:17

Mr.Siara napisał:
szkoda tutaj zagladac
caly tydzien siedza cicho na pampersie i straty licza
a w weekend jeden przez drugiego wychwalają sie ile to setek % ich cudowny system zarobił


mitomani i naganiacze

w dodatku niektórzy jeszcze nawiedzeni ....

ja tam po kilku latach na tym grajdole, tyle wiem, że nic nie wiem, miesięcznie średnio 8 razy jestem misiem, 8 razy bysiem, jak wyjdzie na plus to dobrze, a jak nie wyjdzie to nie za dobrze. albino
pozdr
Powrót do góry Go down
Decerter
fake profil
Decerter


Liczba postów : 406
Registration date : 12/02/2009

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:31

PINGWIN napisał:
Mr.Siara napisał:
szkoda tutaj zagladac
caly tydzien siedza cicho na pampersie i straty licza
a w weekend jeden przez drugiego wychwalają sie ile to setek % ich cudowny system zarobił


mitomani i naganiacze

w dodatku niektórzy jeszcze nawiedzeni ....

ja tam po kilku latach na tym grajdole, tyle wiem, że nic nie wiem, miesięcznie średnio 8 razy jestem misiem, 8 razy bysiem, jak wyjdzie na plus to dobrze, a jak nie wyjdzie to nie za dobrze. albino
pozdr

https://www.youtube.com/watch?v=pc54YLPjn1g&feature=related


.
Powrót do góry Go down
Damian




Liczba postów : 7125
Location : Waw
Registration date : 28/01/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:32

www napisał:

To Wy młodzi jesteście jak tak słabo to pamiętacie.
Mój pierwszy PC to miał 1 MB Ramu i tylko stację 5,25 cala .
Na jednej dyskietce miałem system i jakaś grę lub program. CVzasami 360 KB Ramu służyło mi za wirtualny dysk twardy. Smile
to ja taki mialem dopiero drugi PC
pierwszy to PC XT z prockiem NEC V20 (MHz)
i 640kb (oczwyiscie i ram disk byl konieczny bo nie mialem HD)
do tego stacje SD i monitor bursztynowy (hercules)
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:34

Ja akurat czekam do 23.00. Została mi niecała godzinka roboty więc w sam raz. Zobaczę jak edzio się otworzy i najprawdopodobniej zamknę eSki, chociaz jeszcze nie jest to powiedziane wszystko zależy. IMO jednak mogą jeszcze cos wymyślić przed ... . Przeskanowałem Forum i widzę że coraz więcej wpisów dotyczących L na nierealnych zasięgach. Coś mi to mówi. NBa razie czekam na magazyn szybka piłka.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 18-19.09.2010 - weekend
Powrót do góry 
Strona 6 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» UFO - 13-14.02.2010 weekend
» UFO -07-08.08.2010 - weekend
» UFO - 16-17.10.2010 weekend
» UFO - 05-06.06.2010 weekend
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: