Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 18-19.09.2010 - weekend

Go down 
+29
filip
kydo
Cris
Damian
wredniaha
delphia
Huntero
Stavros
tarzan
martin
SYLWESTER
IronFX
Jones
W stronę słońca :)
fabularasa
Reser
www
Antek
EX
nomad
jj
Dave
Małolat
barany
kaczor
przemak
barura
betonowe_buty
inwestor
33 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość
Stavros

Stavros


Liczba postów : 253
Registration date : 04/02/2010

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 22:51

wredniaha napisał:
Stavros napisał:
wredniaha napisał:
... Ty wydaje mi się potrzebujesz podstaw (jak zapisać wyrażenie warunkowe, pętlę, instrukcję) a to chyba znajdziesz w helpie do Visio. Jeśli dobrze zrozumiałem tworzysz to na użytek własny, więc ma to być zrozumiałe i klarowne przede wszystkim dla Ciebie. ....


Jak masz jakieś pytania to pisz - jak będę wiedział to pomogę.

W weekend chyba łatwiej tu o pomoc.

Potrzebuję nie tylko podstaw, ale też wiedzy szczebel wyżej. Ma to być zrozumiałe dla mnie, ale też zgodne z zasadami robienia schematów procesów. Jako profesjonalista lubię robić porządnie to czego się podejmuje. Szczególnie, że kolejnym etapem tego działania ma być algorytm samego systemu inwestycyjnego - jednoznaczny dla ewentualnego informatyka który by przełożył to na polecenia AFL czy MQL (o ile sam się tego nie nauczę robić). Dlatego zamiast amatorskich szkiców zrozumiałych dla mnie i tylko dla mnie, wolę od samego początku robić coś, co np. informatyk uznałby za efekt pracy innego informatyka.

Na początek postaram się zrobić sam to co będę w stanie, pierwsze problemy widzę w:
1. procesach równoległych, i przerwaniu jednego z procesów w sytuacji sygnału z jednego z uruchomionych procesów,
2. procesach uśpionych, uwalniających efekt swojego działania (zmienny w związku z analizowaniem danych RT) na skutek sygnału z innego procesu, i ciągle uzależniających bieżący efekt swojego działania od odpowiedzi na decyzje dotyczące innych procesów.

Nie wiem czy profesjonalnie się wyraziłem ale tak ja to rozumiem. W helpie do Visio nic nie ma na ten temat. Nie ma tam też nic o zasadach ustalania własnych reguł badania przez Visio poprawności diagramu (tj. zupełności, spójności itp.) a wbudowane w Visio reguły dotyczą tylko zupełnie elementarnych schematów.

Jak by co pozwolę sobie przypomnieć ci się w sprawie pomocy Wink

Ja też gdy coś robię to lubię mieć to zrobione dobrze. Ale ważny jest też współczynnik jakość-cena. Możesz przeczytać tą cegłę co kupiłeś, ale to wcale nie gwarantuje Ci że zrobisz lepszy diagram niż posługując się wiedzą z netu i zdrowym rozsądkiem. W każdej książce z algorytmiki będzie dużo matematyki, bo pierwsze algorytmy to były algorytmy matematyczne. Dlatego pisałem że Ty potrzebujesz podstaw.
Istnieje setki różnych sposobów opisu działania systemu - schemat blokowy jest tylko jednym z nich. Do tego nie ma jednego, uniwersalnego szablonu tworzenia schematów - dlatego pisałem żeby było klarowne dla Ciebie. Zwróć po prostu uwagę, żeby jak najbardziej było jednoznaczne, bo z doświadczenia to jest najczęstszy problem z opisami systemów. Informatyk da sobie z tym radę - ja bym sobie życzył, żeby każdy kto się do mnie zwraca chociaż przemyślał co chce i na kartce papieru wypisał zasady - bardzo często tak nie jest.

Co do procesów równoległych - nie wiem do końca co rozumiesz przez proces równoległy. Jeśli coś w stylu: jeden wskaźnik przekręcił się na długą, więc zamknij wszystkie pozycje krótkie, i poczekaj aż reszta wskaźników da sygnał Buy zanim otworzysz pozycję długą, to takie rzeczy można spokojnie zapisać i w schemacie blokowym i w MT4.

Nie ma czegoś takiego jak automatyczne badanie poprawności diagramu - składowe semantycznie mogą być poprawne, ale cały schemat nie będzie działał tak jak chcesz, jeśli gdzieś zrobiłeś błąd. Tak jest z całą informatyką - matematycy próbowali opracować metody udowadniania działania programów, ale to się nie udało. Czy coś działa czy nie wychodzi dopiero w testach.

W każdym razie powodzenia

Cegły się pozbyłem. Moja naturalna swobodna percepcja matematyki kończy się na macierzach 3go stopnia i podstawowych równaniach różniczkowych. Układy równań całkowych rozwiązywane wielowymiarowymi macierzami to - przyznam się - zbyt mądre dla mnie. Ale wiedza z neta to za mało, zauważyłem, że większość tej wiedzy to kilka tych samych tekstów tylko przeredagowane troszeczkę. Wynalazłem lepsze kandydatury książkowe do przeczytania.

Wiem, że można, ale nie umiem, i tej wiedzy szukam

A tu się mylisz. Można zbadać poprawność diagramu, niestety wbudowane narzędzie ma zastosowanie tylko tych najprostszych. Bardziej złożone wymagają zdefiniowania przez użytkownika kryteriów błędu - a tego nie umiem.








UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Scfd
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:02

A Sasza zbierał pełne wanny rydzów i nie zrobił łykendowej Wink
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:04

OpCjOnEr napisał:
www napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
OpCjOnEr napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:
Jones napisał:
OpCjOnEr napisał:
Nabyłem właśnie ganz noje laptopen! Dokładnie ten:
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opis-sony-vaio-vpc-eb2z1e-bq-w7hp.bhtml#content_3c
i zdumienie mnie ogarnęło, że w pudle nie ma żadnej płyty nie tylko ze sterownikami ale nawet z systemem! On ma zainstalowany Win7 Home Premium x64 ale co będzie jak będę chciał sobie reinstall zrobić za jakiś czas? Shocked
Jak oni to sprzedają? Może trafiło mi się wybrakowane pudełko?
teraz to już standard w laptopach
system jest na osobnej partycji
ja to pewnie kopiłbym tego LINK to takie małe skrzywienie na HP scratch

Opcjo!

dobrze ze nie szukales dyskietek 3,5 cala z systemem

a przy okazji polecam ten przepis

RAGOUT PO IRLANDZKU:
Weź kilogram baraniny, pół kilograma ziemniaków, dwie cebule i trzy litry Guinness Extra Draught.
Wypij Guinnessa i schowaj, na litość Boską, pozostałe produkty do lodówki!

Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że system będzie na dyskietkach 5.25" Laughing
http://tylik.motogrono.pl/files/2009/08/525-inch_floppy_disk.jpg
ale zamiast tego jakiegoś dziwnego Blu-Raya zamontowali.

ja pamietam jak w wojsku ( 88 r) robilem przy "komputeryzacji"
to mielismy 386 kompy z bursztynowymi monitorami
i wlasnie takie dyskiety 5,25 cala byly jeszcze

.. rzeznia

byly takie duze i mietkie.

a moze mi sie pomieszalo z cyckami pani dowadzacej komuteryzacja
nie pamietam to dawno bylo

To Wy młodzi jesteście jak tak słabo to pamiętacie.
Mój pierwszy PC to miał 1 MB Ramu i tylko stację 5,25 cala .
Na jednej dyskietce miałem system i jakaś grę lub program. CVzasami 360 KB Ramu służyło mi za wirtualny dysk twardy. Smile

Ja też miałem Laughing A dysk twardy 1GB to był taki wypas, że facet z Optimusa ściągał mi go na zamówienie i pytał "po co panu taki duży dysk" dobryżart
Jak pojawiały się gry pod Win 95 wymagające 8MB RAM to wszyscy zszokowani byli.

Pierwszy mój dysk to 105 MB ALPS ... długo czekałem, ale wtedy już na uczelni byłem i bawiłem się tam innymi maszynkami ... cholera jak się to nazywało ... aha VAX .... klawiaturą można było zabić !.

Opcjo ... Sony ma dobry serwis. Możan wykupić dodatkowo opcję że nawet jak sam zniszczysz sprzęt to ci naprawią. Znajoma zapłaciła dodatkowo 120 zł za takie rozszerzenie ale do netbooka.
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:06

Zamknąłem eSki po 59. Szkoda że nie w piątek. Byłoby więcej. Widzę że sentyment rynu na reazie nie w tą stronę. Ale to niedługo się skończy.
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:10

Pamiętam numery z wirtualną pamięcią. Ale to były lata 80 ub. wieku. Wydaje mi się że to było w 1985 ale nie pamietam dokładnie
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:13

Co do wspomnień to pamiętam że jak ktoś się spóźnił z programami na zaliczenie to miał problem. Pod koniec maja było już za ciepło dla RIAD-ów. Oczywiście produkcji naszego "zaprzyjaźnionego" kraju
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:15

Mr.Siara napisał:
szkoda tutaj zagladac
caly tydzien siedza cicho na pampersie i straty licza
a w weekend jeden przez drugiego wychwalają sie ile to setek % ich cudowny system zarobił


mitomani i naganiacze

w dodatku niektórzy jeszcze nawiedzeni ....

Kto jest bez winy, niech pierwszy... Wink pig
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:15

EURUSD UP 1,306 UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Icon_sad
Powrót do góry Go down
www




Liczba postów : 3186
Registration date : 07/11/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:19

www napisał:
EURUSD UP 1,306 UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Icon_sad

Ale to też oznacza że będzie z czego spadać Smile
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:29

Akwila napisał:
Zamknąłem eSki po 59. Szkoda że nie w piątek. Byłoby więcej.

Ja bym poczekal. W zasadzie to otworzylem S Wink
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:30

www napisał:
www napisał:
EURUSD UP 1,306 UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Icon_sad

Ale to też oznacza że będzie z czego spadać Smile

Ja jeszcze czekam z pełnym zaangażowaniem w S na Edku. Po drodze jakieś malutkie eLki wchodzą, ale to wszystko (i eLki i eski) na razie bardzo ostrożnie na małym kapitale w oczekiwaniu na wyjasnienie. I większy ruch.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:32

OpCjOnEr napisał:
dysk twardy 1GB to był taki wypas, że facet z Optimusa ściągał mi go na zamówienie i pytał "po co panu taki duży dysk" dobryżart

Ja na dysk 1G musialem w 93 czekac do jesieni, zeby Cocom przestal obowiazywac Wink
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:33

przemak napisał:
Akwila napisał:
Zamknąłem eSki po 59. Szkoda że nie w piątek. Byłoby więcej.

Ja bym poczekal. W zasadzie to otworzylem S Wink

Bardzo możliwe że dobrze zrobiłeś. Ale.. Miałem zarobione to zamknąłem. A sytuacja nie jest jednoznaczna. Zwłaszcza że jutro jadę w teren i nie będę miał mozliwości śledzenia rynku
Powrót do góry Go down
Akwila




Liczba postów : 6135
Location : Poznań
Registration date : 28/08/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:37

Wrzuciłem parę oczekujących i wrzucam na luz
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:52

http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704652104575494123756247944.html

Two years after they were taken over by the federal government, Fannie Mae and Freddie Mac face a new challenge: The mortgage-finance giants are becoming two of the nation's largest home sellers at a time when the housing market shows new signs of softening.
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 EmptyNie 19 Wrz 2010, 23:54

Stavros napisał:
Sztukmistrz z Lublina napisał:






jesli masz 127 stopni swobody to masz model opisujacy dane przeszle.


Tobie to trzeba dużymi literami wszystko wyjaśniać scratch albo jesteś tak przeświadczony o jedynej słuszności twojego systemu że nie dopuszczasz do głowy myśli że inne też mogą działać.

Czy ja napisałem o 127 stopniach swobody Question

Wśród tych zasad mam np. zasady opisujące działania na otwarciu po nieoczekiwanej informacji, która pojawiła się między 16 dnia poprzedniego a 8.30 dnia dzisiejszego. I ten set zasad mówi kiedy ustawiać zlecenia zgodne z luką, kiedy czekać na wyczerpanie ruchu po luce, kiedy zamknąć ewentualnie otwartą pozycję przed 8.55, a kiedy zostawić otwartą na czas otwarcia rynku kasowego. Analogicznie są zasady które opisują np. zachowanie pomiędzy godz. 15.10 a 15.40 - w czasie dostosowywania się fSPX do otwarcia kasowego SPX. Inne zasady określają wyznaczanie odległości awaryjnego stoplossa, inne określają kiedy trend godzinowy ma nadrzędne znaczenie nad dziennym, itp itd.

Mój diagram docelowo ma uporządkować te zasady w zależności od pory dnia, tygodnia, trendu głównego i innych czynników, tak aby można było go docelowo pół-zautomatyzować i/lub powierzyć operacyjnie zaufanej osobie - z możliwością jednoznacznego nadzoru.

Gdyby wszystko było takie proste jak w twoich diagramach w Paintcie i kilku złotych myślach, to po kiego grzyba żyd tworzyłby sieci neuronowe wykorzystujące front running dzięki dostępowi do serwerów NYSE? Po co żyd zatrudniałby Fabrice'a Tourre'a, pozwalając mu nawet zostać viceprezesem GieeSu w wieku 30 lat?

Wogóle nie rozumiem twojego uporczywego kwestionowania mojego systemu. Co chcesz mi udowodnić? Że od lat zarabiam na rynku przypadkiem?

Że akceptacja niskiej skuteczności systemu i niskiej wartości oczekiwanej zysku z pojedynczej transakcji, ale koncentrowanie się na wysokiej trafności , niewielkiej dopuszczalnej stracie z transakcji (awaryjny stop loss + stop lossy wstępne), i dużej ilości transakcji - nie pozwoli mi osiągnąć wysokiej łącznej wartości oczekiwanej zysku miesięcznego? Chcesz obalić podstawowe zasady arytmetyki i probabilistyki, wklejając cytaty z książki i dziecinne porady jak zrobić diagram decyzyjny w MS Wordzie?

Uważasz, że moje oczekiwanie beztroskiego popołudnia i wieczoru z rodziną/kumplami/dziwkami/wódką/telewizorem/inne opcje/*niepotrzebne skreślić - i w związku z tym zamykanie pozycji przed końcem sesji, świadczy o moich lękach i potrzebie udania się do psychiatryka? Pamiętam, że któregoś dnia próbowałeś mnie przekonać, że mam zbyt małego fiuta... To ja powtórzę, tak jak wówczas, że może w twoich nawiązaniach do małego fiuta i psychiatryka i lęków, przejawia się projekcja atrybutywna? (Polega na tym, że innym ludziom przypisuje się własne uświadomione cechy negatywne. Projekcja ta jest większa wtedy, gdy osoba, której przypisuje się cechy podobne do własnych jest lubiana i ceniona.)

Przyjmij do wiadomości inne zasady z lubianego przez ciebie VanTharpa niż te o maksymalizowaniu skuteczności: system ma odpowiadać osobowości gracza i spełniać wyznaczone przez niego cele. Mój właśnie taki jest. I kładzie nacisk na inne elementy równania niż twój.

Poniżej wkleiłem moje założenia do pierwszego etapu eksperymentu z fDAX. Możesz się śmiać z tych założeń proporcji oczekiwanej straty i zysku, ale założenia zysku (2920zł to przewidywany zysk przy grze półlotem!!!) zostały osiągnięte przez mój system po 2 tygodniach gry w tzw. wolnej chwili, gdy nie grałem akurat na fW20 i nie korzystałem z wakacji, przy pomocy 30 transakcji, i trafności 80%. Max DD trudno ustalić, bo nie zdarzyły się dwie stratne transakcje pod rząd, ani seria transakcji w których kolejna strata byłaby wyższa niż poprzedzające ją transakcje zyskowne. Grałem mniej więcej po równo na L i S, rynek był wtedy raczej z niewielką zmiennością dzienną.

Można to sprawdzić, bo próbowałem konsultować na tym forum osiągnięte przeze mnie wyniki. Tak więc graj sobie swoim systemem, pozwól grać innym ich systemami, zamiast próbować ciągle się czepiać nie przyjmując wogóle wyjaśnień, których akurat na tym forum nie szczędziłem!




UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Athm


Stavros

nie podwazam Twojego systemu bo go nie masz.
masz liste 127 zasad jak to nazwiemy obojetne
napewno nie jestes w stanie swojej koncepcji rozpisac odrecznie na kartce A4
masz problem zeby to rozpisac jednoznacznie tak aby programista np AFL mogl to zapisac i przetestowac na danych historycznych
wykonac pierwszy back test
od tego momentu jeszcze dluga droga do systemu

zdecydowanie masz cos ciekawego w tej liscie 127
ale tez jest tam wiele iluzji

w drodze testow mozna to zweryfikowac

wazne jak piszesz zeby Ci system pasowal
i dlatego piszlaem zebys zakodowal te czesc po DD > 5%
zakladajac ze wczesniejsza jest juz zakodowana przetestowana itd

nie chcialem nic zlego powiedziec mowiac ze jestes motywowany strachem
kazdy z nas tu jest gdzies na tej osi strach-chciwosc
zdecydowanie Ty jestes po stronie strach ale to nic zlego, to poprostu stwierdzenie faktu

proawdopodobnie to powoduje ze znajdziesz duzo ciekawych pomyslow na ochrone kapitalu
bo tam skupia sie Twoja uwaga w sposob naturalny.

jesli preferujesz systemu z wysoka trafnoscia i negatywnym W/L ale w efekcie majacych dodatnia wartosc oczekwiana, ok
Your Choice

ja preferuje system z trafnoscia 40-50% ale pozytywnym W/L ( sredni zysk wiekszy od sredniej straty) co tez prowadzi do dodatniej wartosci oczekiwanej.
My Choice

ale na razie to mowisz o systemie a masz koncepcje

w kwesti nazewnictwa, tworzysz dziwne twory
wartosc oczekiwana zysku miesiecznego
wartosc oczekiwana transakcji
jesli przyjmniemy ze wartosc oczekwana ( Math expect ) jest tym czym jest
to mozemy powiedziec o
wartosci oczekiwanej z okresu miesiecznego choc pewnie Tobie chodzilo o oczekwiany zysk miesieczny, poprostu wyrazony w pkt czy pln
o wartosci oczekiwanej z definicja nie mozna powiedziec w stosunku do pojedynczej transakcji, pewnie miales na mysli oczekiwany sredni zysk z transakcji

wszytsko co jest tu powiedziane jest zeby pomoc
a za zarcik z malym fiutkiem przeprosilem
no ale az sie prosilo jak sie zaczales zalic
dlaczego mam takiego malego...avatara Wink

no coz moj avatar dzis nie zaszaleje bo obiekt zainteresowania daleko
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 18-19.09.2010 - weekend   UFO - 18-19.09.2010 - weekend - Page 7 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 18-19.09.2010 - weekend
Powrót do góry 
Strona 7 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» UFO - 13-14.02.2010 weekend
» UFO -07-08.08.2010 - weekend
» UFO - 16-17.10.2010 weekend
» UFO - 05-06.06.2010 weekend
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: