Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)

Go down 
+48
Rmir
ant
goryl
Dave
janek
kisiel
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
predictive analytics
Grzecho
blackboxer
SYLWESTER
Sempik
pingvvino
karnak
inwestor
Diablo
ROGER
kaczor
IronFX
Snake
Grześ
Liber GRIZZLI Abaci
filip
Damian
Bogdan
ojro
soja
jotka
martin
piogor
Jones
Awa
franco
betonowe_buty
senkiusz
Studich
przemak
crus
busia
W stronę słońca :)
wredniaha
dex
forex
XE (brat EXa)
Ezet
walent
Jastrząb
Kozoyeb
52 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
AutorWiadomość
senkiusz




Liczba postów : 9
Registration date : 19/12/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyPią 18 Lut 2011, 19:39

Czy ktoś mógłby mi pomóc zapisać kod (Amibroker) w którym na świeczkach 15 minutowych system, po spełnieniu danego warunku, otwiera jedną (pierwszą) pozycję dziennie i ignoruje wszystkie inne aż do końca dnia? Kompletnie nie wiem jak ma wyglądać ta pętla - bo to chyba musi być jakaś pętla?
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyNie 20 Lut 2011, 13:56

Dezerter napisał:
infinan napisał:
Dezerter napisał:
infinan napisał:
jones.
tradecopier jest na twojej skrzynce mailowej. Very Happy

A to działa w obrębie rachunków jednego brokera?
na każdym mt4

A rozdajesz to za free? Wink
Jest gdzieś do tego instrukcja obsługi?

przyslij mi maila na priv to ci za free odeslę z załacznikiem. Very Happy
Powrót do góry Go down
W stronę słońca :)

W stronę słońca :)


Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 19:55

Mam pytanie?
Testuje system na 15 min.To bardzo mały interwał i testuje go bardziej pod kontem utrzymania kierunku przy DT. Dzisiaj wsadził S na fix. Jak podchodzicie do takich sygnałów ? (jesli oczywiście Ktos gra na takim interwale czasowym.)
Zajmujecie pozycje czy czekacie na nastepny dzień lub kolejny sygnał?
Pytam bo mi to nie daje spokoju.... ( ja pominąłem )
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Systemx

Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:14

@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej
Powrót do góry Go down
W stronę słońca :)

W stronę słońca :)


Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:18

Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej
Możesz miec racje. Z tym że przy automacie 1h może za często zmieniac pozycje. H2 może byc alternatywą. Ale sprawdzić warto
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:31

lifek napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej
Możesz miec racje. Z tym że przy automacie 1h może za często zmieniac pozycje. H2 może byc alternatywą. Ale sprawdzić warto
czy ja wiem na H1 mam pewien automat którym nie gram ale spoglądam na niego dzisiaj nawet nie drgnął nadal trzyma eL
ciekawe jakie ma zdanie przemak
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:35

lifek napisał:
Mam pytanie?
Testuje system na 15 min.To bardzo mały interwał i testuje go bardziej pod kontem utrzymania kierunku przy DT. Dzisiaj wsadził S na fix. Jak podchodzicie do takich sygnałów ? (jesli oczywiście Ktos gra na takim interwale czasowym.)
Zajmujecie pozycje czy czekacie na nastepny dzień lub kolejny sygnał?
Pytam bo mi to nie daje spokoju.... ( ja pominąłem )
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Systemx

ja akurat tak nie gram ale jezeli bym miał sie wypowiedziec to
jak masz sL to bym zamknął
jak bez pozycji to bym czekał na sygnal z głównego systemu
Powrót do góry Go down
W stronę słońca :)

W stronę słońca :)


Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:42

Pozycje zamknąłem profitem na zielonej przerywanej 2pkt. pod dzisiejszym max ale nie w tym rzecz...
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?
ostatnia transakcja przed fix była jednak troche wyzsza i to mnie troche zbiło z tropu. Dlatego nie otwarłem zgodnie z nowym sygnałem i nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nie w sensie zyskowności tylko czy powinien taki sygnał byc pominiety czy nie
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:49

lifek napisał:
Pozycje zamknąłem profitem na zielonej przerywanej 2pkt. pod dzisiejszym max ale nie w tym rzecz...
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?
ostatnia transakcja przed fix była jednak troche wyzsza i to mnie troche zbiło z tropu. Dlatego nie otwarłem zgodnie z nowym sygnałem i nie wiem czy dobrze zrobiłem. Nie w sensie zyskowności tylko czy powinien taki sygnał byc pominiety czy nie
no widzisz u nas jest fix i przez to sa dylematy
hmm jezeli hodzi o mnie to bym sie zachował tak jak by to bylo podczas sesji
nie wazne fix czy coś tam sys o tym nie wie tylko daje sygnały
no to takie moje zdanie moze sie mylę zwlaszcza że na fw20 slabo mi szlo
Powrót do góry Go down
ojro

ojro


Liczba postów : 1561
Location : castle party town
Registration date : 09/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 20:58

chyba coś się kroi przeciwko spekulacjom na towarach rolnych; ładne trzepnięcie na pszenicy,kukurydzy,czy soi
Powrót do góry Go down
http://muzyka.onet.pl/_i/info/duze/k/kuba_wojewodzki_fot_tvn.jpg
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 21:22

dzis u nas chyba większość systemow została na L lub została przekręcona na L ?
u mnie 4 na 4 maja L i czuje sie bardzo niekomfortowo z tym.
Powrót do góry Go down
W stronę słońca :)

W stronę słońca :)


Liczba postów : 2490
Registration date : 05/07/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 23:32

crus napisał:
dzis u nas chyba większość systemow została na L lub została przekręcona na L ?
u mnie 4 na 4 maja L i czuje sie bardzo niekomfortowo z tym.
U mnie dzienny nadal trzyma S za to godzinowy na L od 1 dołka. ( znaczy sie dzisiejsza luka dała S ale zaraz ponownie obrotka na L ) Do wyklarowania sytuacji średnioterminowej lub wybicia z konsoli lub innego istotnego poziomu na FW będzie szum i nie ma zmiłuj
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 23:36

lifek napisał:
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?

System na 15m to jest dt. Skad on ma wiedziec, co sue stanie w stanach? Ja bym nie zostawal na pozycjia na noc, a na pewno nie z zajeta na fix - za duzo mozna wtopic.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyWto 22 Lut 2011, 23:38

Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej

Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 09:28

lifek napisał:
crus napisał:
dzis u nas chyba większość systemow została na L lub została przekręcona na L ?
u mnie 4 na 4 maja L i czuje sie bardzo niekomfortowo z tym.
U mnie dzienny nadal trzyma S za to godzinowy na L od 1 dołka. ( znaczy sie dzisiejsza luka dała S ale zaraz ponownie obrotka na L ) Do wyklarowania sytuacji średnioterminowej lub wybicia z konsoli lub innego istotnego poziomu na FW będzie szum i nie ma zmiłuj

wolne systemy trendowe na fw20 na pewno maja S.
Tak jak np: moj PROM.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 09:31

przemak napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej

Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.

zrobiłeś wybiciowy na EDka H4 ? scratch
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 10:25

infinan napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej

Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.

zrobiłeś wybiciowy na EDka H4 ? scratch

Nie, nie wybiciowy, srednie.
Powrót do góry Go down
franco

franco


Liczba postów : 1421
Age : 45
Location : Okolice Krakowa
Registration date : 14/11/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 17:43

lifek napisał:
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?

Nie. Jeśli sygnał jest na fix to ja co najwyżej redukuje lub zamykam poprzednie pozycje. Nowe otwieram na open, lub na jakiejś korekcie intra następnego dnia.

pozdr
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 20:10

przemak napisał:
infinan napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej

Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.

zrobiłeś wybiciowy na EDka H4 ? scratch

Nie, nie wybiciowy, srednie.

srednie wychodza na + ale przy duzych trendowych ruchach o sporej amplitudzie.
edek jakos od roku taki sie zrobil, a co z wynikiem za wczesniejsze okresy bo moim zdaniem tak na oko, to powinna byc wtopa ...
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 20:10

franco napisał:
lifek napisał:
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?

Nie. Jeśli sygnał jest na fix to ja co najwyżej redukuje lub zamykam poprzednie pozycje. Nowe otwieram na open, lub na jakiejś korekcie intra następnego dnia.

pozdr

a czemu ni epoliczysz w excellu obu wersji ?
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 20:29

przemak napisał:
infinan napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej

Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.

zrobiłeś wybiciowy na EDka H4 ? scratch

Nie, nie wybiciowy, srednie.
no to trochę dziwne że H1 wychodzi gorzej no ale diabeł tkwi w szczegółach
a jak na H1 TP by zrobił na 25p
zresztą do radzenia to wielu ale zrobić i zagrać to już ni ma
Powrót do góry Go down
franco

franco


Liczba postów : 1421
Age : 45
Location : Okolice Krakowa
Registration date : 14/11/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 21:19

infinan napisał:
franco napisał:
lifek napisał:
Bardziej mi chodzi o to czy przy tak małym interwale zajmowali byście pozycje wsadzona na fix?

Nie. Jeśli sygnał jest na fix to ja co najwyżej redukuje lub zamykam poprzednie pozycje. Nowe otwieram na open, lub na jakiejś korekcie intra następnego dnia.

pozdr

a czemu ni epoliczysz w excellu obu wersji ?

Ja nie jestem ortodoksyjnym systemowcem Very Happy. Najpierw czekam na sygnał, a potem go dopiero oglądam i oceniam przy pomocy róznych kryteriów (średnie, poziomy wsparcia i oporu, układy świecowe) czy jest wiarygodny. Z podsumowania w exelu moich operacji wynika, że takie podejście opłaca mi się podwójnie:

po pierwsze: zauważone przeze mnie zależności pozwalają poprawić nieco wynik systemu

po drugie: łatwiej jest mi zapanować nad moimi emocjami i uniknąć dodatkowej frustracji przy ciągu fałszywych sygnałów (bo niektóre fałszywki wyłapuję).

Z moich obserwacji wynika, że sygnał zrobiony fixingiem często jest fałszywy, lub daje mozliwość zajęcia pozycji z dobrą premią(dotyczy zwłaszcza sygnałów spadkowych, bo otwarcie u nas jest statystycznie na plus - pisał o tym Symonowicz na Bossa.pl).
Dodam, że dla mnie interwały mniejsze niż H1 to tylko ciekawostka, dlatego być może na M15 takie podejście by się nie sprawdziło.

pozdr
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySro 23 Lut 2011, 22:20

infinan napisał:
srednie wychodza na + ale przy duzych trendowych ruchach o sporej amplitudzie.
edek jakos od roku taki sie zrobil, a co z wynikiem za wczesniejsze okresy bo moim zdaniem tak na oko, to powinna byc wtopa ...

To znaczy nie dokladnie srednie, macd konkretnie.
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyCzw 24 Lut 2011, 09:43

Jones napisał:
przemak napisał:
infinan napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
@ przemak
jak sie dymyslam to sys na edka chodzi na h4 ?
czy nie lepiej go puścic na h1 ?
jak widzę co piszesz to mi takie spostrzeżenie naszlo
hej
Tak, h4. Na h1 jest gorzej. To jest system nieoptymalizowany, sygnaly wychodza dobrze na h4, a kiepsko na h1. Testowalem jedynie tp i sl.

zrobiłeś wybiciowy na EDka H4 ? scratch
Nie, nie wybiciowy, srednie.
no to trochę dziwne że H1 wychodzi gorzej no ale diabeł tkwi w szczegółach
a jak na H1 TP by zrobił na 25p
zresztą do radzenia to wielu ale zrobić i zagrać to już ni ma
Wcale nie dziwne. Probowalem testowac moj system walutowy, ktory normalnie chodzi na 1D, na nizszych TF i dokladnie to samo. Zysk, zamiast wzrosnac, gwaltownie zmalal. Ten rynek tak ma.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySob 26 Lut 2011, 22:04

Wklejam tu, zeby pozostalo. CO myslicie, gdzie popelniam blad w rozumowaniu?

Trejder ATR Player napisał:
masz 3 warunki i jesli sa spelnione
3 - mocny sygnal np 0,3 lota
2 - 0,2 lota
1 - 0,1 lota itd

Ciekawe podejscie... Pomine, jak szacowac sile/jakosc sygnalu, bo podales calkiem sensowna metode. Tylko, ze... wychodzi na to, ze gramy rownoczesnie trzema systemami, kazdemu przypisujac po 0,1 lota. To, ze niektore warunki wejscia w pozycje w tych systemach sie pokrywaja, to nieistotne - z punktu widzenia analizy moze tak byc, ale w ogolnosci nie musi. Kazdy z tych trzech systemow mozna sprawdzic historycznie i na tej podstawie wnioskowac o przyszlosci. Zalozmy, ze nasze wnoskowanie jest OK, to znaczy wyniki tych wszystkich systemow w realu mniej wiecej pokrywaja sie z wynikami testow. Pierwszy system jest taki sobie, drugi niezly, a trzeci debesciak. I teraz powstaje pare pytan:
1. Czy wszystkie trzy systemy zarabiaja?
2. Jezeli ktorys z nich nie zarabia, albo jego wyniki sa dla nas niesatysfakcjonujace, dlaczego w ogole nim gramy?
3. Dlaczego nie gramy tylko jednym, najlepszym, nie wchodzac w sygnaly tych gorszych? Bo przeciez sa gorsze.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySob 26 Lut 2011, 22:08

forex napisał:
Jones napisał:

no to trochę dziwne że H1 wychodzi gorzej no ale diabeł tkwi w szczegółach
a jak na H1 TP by zrobił na 25p
zresztą do radzenia to wielu ale zrobić i zagrać to już ni ma
Wcale nie dziwne. Probowalem testowac moj system walutowy, ktory normalnie chodzi na 1D, na nizszych TF i dokladnie to samo. Zysk, zamiast wzrosnac, gwaltownie zmalal. Ten rynek tak ma.

Z reguly latwiej chyba robic systemy na dluzsze interwaly, tylko wtedy maja one wiekszy dd i trudniej nimi grac Wink
Przejscie na nizszy tf musi oznaczac zmniejszenie i tp i sl, a wtedy z kolei te wartosci zaczynaja niepokojaco zblizac sie do spreadu, i zarabiamy glownie na prowizje, i caly misterny plan w piii... Wink
W moim przypadku sygnaly wyjscia sa dobre dla 4h, na krotszych niestety zdecydowanie gorzej, do tego stopnia gorzej, ze nie pomaga zadna wartosc tp/sl - dla jednych to moze dyskwalifikowac taki system;)
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptySob 26 Lut 2011, 22:54

przemak napisał:
Wklejam tu, zeby pozostalo. CO myslicie, gdzie popelniam blad w rozumowaniu?

Trejder ATR Player napisał:
masz 3 warunki i jesli sa spelnione
3 - mocny sygnal np 0,3 lota
2 - 0,2 lota
1 - 0,1 lota itd

Ciekawe podejscie... Pomine, jak szacowac sile/jakosc sygnalu, bo podales calkiem sensowna metode. Tylko, ze... wychodzi na to, ze gramy rownoczesnie trzema systemami, kazdemu przypisujac po 0,1 lota. To, ze niektore warunki wejscia w pozycje w tych systemach sie pokrywaja, to nieistotne - z punktu widzenia analizy moze tak byc, ale w ogolnosci nie musi. Kazdy z tych trzech systemow mozna sprawdzic historycznie i na tej podstawie wnioskowac o przyszlosci. Zalozmy, ze nasze wnoskowanie jest OK, to znaczy wyniki tych wszystkich systemow w realu mniej wiecej pokrywaja sie z wynikami testow. Pierwszy system jest taki sobie, drugi niezly, a trzeci debesciak. I teraz powstaje pare pytan:
1. Czy wszystkie trzy systemy zarabiaja?
2. Jezeli ktorys z nich nie zarabia, albo jego wyniki sa dla nas niesatysfakcjonujace, dlaczego w ogole nim gramy?
3. Dlaczego nie gramy tylko jednym, najlepszym, nie wchodzac w sygnaly tych gorszych? Bo przeciez sa gorsze.
trzeba by sprawdzić czy jakaś kombinacja tych systemów podnosi sumę zysków / średnie dd jak nie to ja bym eliminowal od najgorszego
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyNie 27 Lut 2011, 11:46

crus napisał:
przemak napisał:
Wklejam tu, zeby pozostalo. CO myslicie, gdzie popelniam blad w rozumowaniu?

Trejder ATR Player napisał:
masz 3 warunki i jesli sa spelnione
3 - mocny sygnal np 0,3 lota
2 - 0,2 lota
1 - 0,1 lota itd

Ciekawe podejscie... Pomine, jak szacowac sile/jakosc sygnalu, bo podales calkiem sensowna metode. Tylko, ze... wychodzi na to, ze gramy rownoczesnie trzema systemami, kazdemu przypisujac po 0,1 lota. To, ze niektore warunki wejscia w pozycje w tych systemach sie pokrywaja, to nieistotne - z punktu widzenia analizy moze tak byc, ale w ogolnosci nie musi. Kazdy z tych trzech systemow mozna sprawdzic historycznie i na tej podstawie wnioskowac o przyszlosci. Zalozmy, ze nasze wnoskowanie jest OK, to znaczy wyniki tych wszystkich systemow w realu mniej wiecej pokrywaja sie z wynikami testow. Pierwszy system jest taki sobie, drugi niezly, a trzeci debesciak. I teraz powstaje pare pytan:
1. Czy wszystkie trzy systemy zarabiaja?
2. Jezeli ktorys z nich nie zarabia, albo jego wyniki sa dla nas niesatysfakcjonujace, dlaczego w ogole nim gramy?
3. Dlaczego nie gramy tylko jednym, najlepszym, nie wchodzac w sygnaly tych gorszych? Bo przeciez sa gorsze.
trzeba by sprawdzić czy jakaś kombinacja tych systemów podnosi sumę zysków / średnie dd jak nie to ja bym eliminowal od najgorszego

ja nie testuje ale mialem na mysli np (1) kurs nad MA 1+wybicie ATR 2+wyjscie ponax max z n-sesji 3 = silny sygnal =0,3 lota; (2) dwa warunki = 0,2 lota (3) jeden warunek = 0,1 lota az do odwrocenia sygnaly na spadkowe.

1+2+3; 1+2; 1+3; 2+3; /4 mozliwe wyniki/
2+3 wywalam, bo to falszywe wybicie - niezgodne z trendem
1+2 tez slaby sygnal (ryzykowny) jesli nie ma potwierdzenia (wizualnie).
Powrót do góry Go down
wredniaha




Liczba postów : 762
Registration date : 22/12/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyPon 28 Lut 2011, 20:30

przemak napisał:
Wklejam tu, zeby pozostalo. CO myslicie, gdzie popelniam blad w rozumowaniu?

Trejder ATR Player napisał:
masz 3 warunki i jesli sa spelnione
3 - mocny sygnal np 0,3 lota
2 - 0,2 lota
1 - 0,1 lota itd

Ciekawe podejscie... Pomine, jak szacowac sile/jakosc sygnalu, bo podales calkiem sensowna metode. Tylko, ze... wychodzi na to, ze gramy rownoczesnie trzema systemami, kazdemu przypisujac po 0,1 lota. To, ze niektore warunki wejscia w pozycje w tych systemach sie pokrywaja, to nieistotne - z punktu widzenia analizy moze tak byc, ale w ogolnosci nie musi. Kazdy z tych trzech systemow mozna sprawdzic historycznie i na tej podstawie wnioskowac o przyszlosci. Zalozmy, ze nasze wnoskowanie jest OK, to znaczy wyniki tych wszystkich systemow w realu mniej wiecej pokrywaja sie z wynikami testow. Pierwszy system jest taki sobie, drugi niezly, a trzeci debesciak. I teraz powstaje pare pytan:
1. Czy wszystkie trzy systemy zarabiaja?
2. Jezeli ktorys z nich nie zarabia, albo jego wyniki sa dla nas niesatysfakcjonujace, dlaczego w ogole nim gramy?
3. Dlaczego nie gramy tylko jednym, najlepszym, nie wchodzac w sygnaly tych gorszych? Bo przeciez sa gorsze.

IMO masz rację co do tego, że sprowadza się to do grania 3 systemami po 0,1 lota. I rzeczywiście jeśli któryś nie zarabia albo zarabia słabo to należało by go wyeliminować.
Co do grania tylko najlepszym systemem, to mam inne zdanie. Granie większą ilością systemów to dywersyfikacja - rynek się zmienia. Więc ten najlepszy w przeszłości nie musi być najlepszy w przyszłości.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 EmptyPon 28 Lut 2011, 22:15

wredniaha napisał:
przemak napisał:
Wklejam tu, zeby pozostalo. CO myslicie, gdzie popelniam blad w rozumowaniu?

Trejder ATR Player napisał:
masz 3 warunki i jesli sa spelnione
3 - mocny sygnal np 0,3 lota
2 - 0,2 lota
1 - 0,1 lota itd

Ciekawe podejscie... Pomine, jak szacowac sile/jakosc sygnalu, bo podales calkiem sensowna metode. Tylko, ze... wychodzi na to, ze gramy rownoczesnie trzema systemami, kazdemu przypisujac po 0,1 lota. To, ze niektore warunki wejscia w pozycje w tych systemach sie pokrywaja, to nieistotne - z punktu widzenia analizy moze tak byc, ale w ogolnosci nie musi. Kazdy z tych trzech systemow mozna sprawdzic historycznie i na tej podstawie wnioskowac o przyszlosci. Zalozmy, ze nasze wnoskowanie jest OK, to znaczy wyniki tych wszystkich systemow w realu mniej wiecej pokrywaja sie z wynikami testow. Pierwszy system jest taki sobie, drugi niezly, a trzeci debesciak. I teraz powstaje pare pytan:
1. Czy wszystkie trzy systemy zarabiaja?
2. Jezeli ktorys z nich nie zarabia, albo jego wyniki sa dla nas niesatysfakcjonujace, dlaczego w ogole nim gramy?
3. Dlaczego nie gramy tylko jednym, najlepszym, nie wchodzac w sygnaly tych gorszych? Bo przeciez sa gorsze.

IMO masz rację co do tego, że sprowadza się to do grania 3 systemami po 0,1 lota. I rzeczywiście jeśli któryś nie zarabia albo zarabia słabo to należało by go wyeliminować.
Co do grania tylko najlepszym systemem, to mam inne zdanie. Granie większą ilością systemów to dywersyfikacja - rynek się zmienia. Więc ten najlepszy w przeszłości nie musi być najlepszy w przyszłości.
tym bardziej nie ma pewności że ten sładby aktualnie może być dobry w przyszłości moze być jeszcze gorszy
jezeli z testów czy z gry wynika że któryś system jednak traci wywalic i już nie ma sensu trzymanie dla dywersyfikacji
hej
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 6 Empty

Powrót do góry Go down
 
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
Powrót do góry 
Strona 6 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» FOREX LUTY 2011
» UFO - 13.01.2011
» UFO - 16.03.2011
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend
» UFO - 12.05.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: