Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)

Go down 
+48
Rmir
ant
goryl
Dave
janek
kisiel
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
predictive analytics
Grzecho
blackboxer
SYLWESTER
Sempik
pingvvino
karnak
inwestor
Diablo
ROGER
kaczor
IronFX
Snake
Grześ
Liber GRIZZLI Abaci
filip
Damian
Bogdan
ojro
soja
jotka
martin
piogor
Jones
Awa
franco
betonowe_buty
senkiusz
Studich
przemak
crus
busia
W stronę słońca :)
wredniaha
dex
forex
XE (brat EXa)
Ezet
walent
Jastrząb
Kozoyeb
52 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
AutorWiadomość
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 12:06

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Depop

srednie wartosci dla :
1)FW20 - 70 pkt; max 143 pkt (2 x wiecej),
2) EURUSD - 166 pps; max 331 ( 2 x wiecej).

Przyjmujac 3 straty pod rzad (srednio 6 pod rzad: 70 pkt / 1 fut dla FW20; 166 pps / 0,1 lota dla EURUSD) DD 50% i wtedy min kapital dla:
1) FW 20 - 8500 zl, zapotrzebowanie na depo rosnie z 4250 na 8500 przy max,
2) EURUSD - 5500 zl, zapotrzebowanie na depo rosnie z 2750 na 5500 przy max.

To zawodowy trader przy rocznym <wiekszosc powie, ze super zysku> 2470 pps (6916 zl) , musi grac 1 lotem (69160 zl), zeby zarobic na zycie. Potrzebne min depo 27.500 zl i w pogotowiu drugie 27.500 zl na uzupelnienie depo lub od razu 55.000.
Zysk roczny 69.160/27.500=251 % lub 69.160/55.000=125,7 %

Jesli osiagi sa mniejsze to jest to tylko dorabianie do pensji jako premia albo hobby, na ktorym 90% graczy traci.

ps. Przydalby sie wzor ogolny, taki jak stosuja w pokerze Laughing


Ostatnio zmieniony przez STE Cycle Player dnia Nie 13 Lut 2011, 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 12:34

dex napisał:
Mój system też należy do szerokiej klasy systemów wybiciowych, więc wiem o czym mówisz.
Podaj datę tego feralnego wyzerowania, chętnie sprawdzę, co mój system wtedy robił.

Wlasnie patrze i nie moge sobie przypomniec, kiedy to bylo, jakos w wakacje... Pamietam, ze na forum komentowalismy to szeroko, ja zadowolony na am, a od rejkowcow poszla spora paropunktowa szpila i juz przez dluzszy czas nie wrocilo do tej ceny.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 12:35

franco napisał:
przemak napisał:
...
Nie wiem, skad przekonanie, ze grajac 10 kontraktami (czyli zlecenie odwrocenia wynosi 20) poslizg bedzie wynosil pol punkta. Przede wszystkim na dzien dobry mamy spread czyli poslizg jeden punkt jest "w pakiecie". Po drugie, spojrzcie na tabele zlecen - rzadko zdarza sie na pierwszym miejscu wiecej niz 10-20 ofert............


czyba dawno nie oglądałeś notek poza AM- teraz 100-300 szt w jednej linii jest na porządku dziennym. A klasyka to postawienie dwóch takich dużych batonów w odległści 2 pkt od siebie. ( Mam wrażenie że maszynka Ż zlicza wtedy w którą stronę płynie więcej leszcza Very Happy)

Caly czas mam rachunek w bosiu i caly czas ogladam. Owszem, zdarzaja sie takie przypadki, ale akurat dziwnym trafem nie w okolicy miich obrotek...
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 12:41

franco napisał:
Ale ja właśnie zmniejszam zaangażowanie Smile

No tak, w ten sposob liczac to tak. Ja myslalem, ze % dotycza kapitalu poczatkowego, a nie chwilowego... Ja licze wg kapitalu poczatkowego.

I jeszcze uwaga na temat zaangazowania - 1500 depo to dziwna wartosc. Przede wszystkim takie depo nie gwarantuje pokrycia maksymalnej straty 5% widly na otwarcie i 5% do widel od otwarcia, a takie sa zalozenia i po to jest depo. Przy indeksie rzedu 2500 trzeba przyjmowac 2500 i juz, Ile biora biura maklerskie, to inna sprawa, ale w ten sposob liczac dochodzimy do absurdu, co juz wczesniej pisalem.
IMO zaangazowanie w tradycuyjny sposob w % mozna sensownie ocenic, gdy przyjmiemy, ze depo = 10% wartosci koszyka.
Powrót do góry Go down
Studich




Liczba postów : 52
Registration date : 01/02/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 14:28

Do określenia ilości kontraktów jakimi gram stworzyłem sobie algorytm w którym jest uwzględniony:

depozyt zabezpieczający
max DD
strata z danej pozycji (mój system jeszcze przed zawarciem transakcji określa mi poziom stop loss)

ustawione to mam tak, że max obsunięcie kapitału nie jest większe niż 30%.... na razie działa...
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 15:45

Trejder ATR Player napisał:
Jones, ..
malo mozliwe ale tak ugrałem 5k p w rok jakos sie udalo
nie odbierać tego jako przechwałki bo za miesiąc może być zonk
pytasz to odpowiadam mam swiadomość że to nie bedzie wiecznie

jeżeli patrzysz na myfxcom to tam podaje wartość pipsów niezależnie od wielkości pozycji
jak ugram 100p to czy 0,01 czy 1 lot liczy 100p
oczywiście gram już wiekszą iloscią niż początkowe 0,01 ale przecież portfel jest wiekszy

jeszcze jedno dziwna sprawa ale co do Twoich wyliczeń max strata na 1 transakcji generalnie to u mnie zawiera się 10-20%
czyli srednio tak jak u Ciebie mysle nad zmianą tego bo uważam ze jest to za duża wartość
mysle nad zmniejszeniem zaangazowania tak aby sie zawierało w przedziale 5-10%

hej

Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 16:03

crus napisał:
dex napisał:

Mój system też należy do szerokiej klasy systemów wybiciowych, więc wiem o czym mówisz.
Podaj datę tego feralnego wyzerowania, chętnie sprawdzę, co mój system wtedy robił.


dex za jak dlugi okres robiles backtest i od kiedy grasz w realu, czy dysponujesz wynikami za oba okresy punktowo?

Żeby odpowiedzieć na twoje pytanie muszę napisać dłuższego posta.

Gram w realu od stycznia 2009.

W 2008 roku napisałem całkowicie od podstaw system oparty na sieci neuronowej ze wsteczną propagacją.
W uproszczeniu sieć neuronowa jest bardzo skomplikowaną funkcją aktywacji,
której parametry są optymalizowane w procesie uczenia jej na danych testowych.
Sieć neuronowa posiada niesamowitą zdolność wykrywania jakichkolwiek regularności i interpolacji tych regularności w przyszłość.

Wyniki w kilkuletnim okresie testowym były oszałamiające -
system wyciągał kilkanaście tysięcy punktów rocznie, przy kilkudziesięciopunktowych DD i 70% zaangażowaniu.
Zachęcony wynikami przystąpiłem do testowania systemu na demo w działaniu, wyniki z 2 miesięcy były oczywiście nieco słabsze ale i tak niewiarygodnie dobre.

I teraz coś co miażdzy psyche.
Gdy tylko zacząłem grać systemem w realu praktycznie od razu zacząłem ponosić duże straty, zaliczyłem 4 bankruty w pół roku!!!
Jako, że stał się antywskaźnikiem zacząłem grać odwrotnie - ku mojemu zdziwieniu efekt ten sam, system tracił.
Przestałem grać gdy nie miałem już czym...

Oczywiście temat nie dawał mi to spokoju, w końcu straciłem wszystkie oszczędności i włożyłem dużo pracy w napisanie systemu.
Po kilku miesiącach remontu wróciłem do tematu i zacząłem szukać miejsca gdzie zrobiłem błąd.
Ku mojemu zdziwieniu w tym samym momencie gdy przestałem grać - system zaczął działać!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked

Wtedy mnie olśniło.
Na szybko wymysliłem nowy system, którego założenia będą dokładnie odwrotne.
System tak prosty, że nie w nim żadnych parametrów które mozna optymalizować oprócz MM.
Wystawia na arkuszu fałszywe zlecenia z limitem, które w założeniu nigdy nie mają się zrealizować.
Gdy się jednak realizują i rynek idze dalej kilka punktów, natychmiastowo aktywuje się obrotka.

Tym sposobem mam trzy możliwości:
albo łapię ekstremum
albo przyspieszam ruch
albo nie gram

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Więc odpowiadając na twoje pytanie: uważam że wirtualne backtesty można sobie po prostu wsadzić.
Rynek jest systemem chaotycznym, granie na nim w realu, zgodnie z "efektem motyla", zmienia CAŁKOWICIE jego zachowanie.
Powrót do góry Go down
Awa

Awa


Liczba postów : 1341
Location : Wawa
Registration date : 03/11/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 16:09

przemak napisał:
dex napisał:
Obracam zawsze z limitem i aktywacją ustawionymi na tą samą cenę kilkadziesiąt koni i nie mam z tym najmniejszego problemu.
W miejscach w których obracam ZAWSZE jest gigantyczny obrót i przynajmniej kilkupunktowa mikrokonsola trawająca kilka minut.
Dla mnie poślizgi, o których jest dyskusja to czysto teoretyczny problem.

Na fiksach i openach ustawiam zawsze PKC, ale sygnały wtedy padają rzadko więc jeśli raz na miesiąc mnie przewiozą luką na 20 pkt to nie robi dużej różnicy.
Najważniejsze jest dobrze robić "business as usual", a nie rozpatrywać przypadki graniczne, zdarzające się raz na kilka miesięcy.

Warto przypomniec, ze gram systemem wybiciowym, i dla mnie nie jest to problem teoretyczny, bo w miejscach, w ktorych sie obracam zwykle tez jest gigantyczny obrot, ale niestety zwykle okolo tysiaca koni pekacem razem ze mna Wink
Gdyby nie anty-rejki, ostatnio dosc aktywni, to szpilki by mialy spoko ponad 10pkt.
Nie uwazam, zeby rozpatrywanie w tym przypadku wydarzen, ktore maja miejsce raz na kilka miesiecy nie mialo sensu. Ten przypadek, o ktorym pamietam, skutkowalby gdyby sie nie obrocic w miejscu tylko np. na close odwrotka na L o 50pkt wyzej. Dwie takie "okazje" rocznie i przy 50 sygnalach rocznie caly zysk z obrotek z limitem a nie pkc idzie sie walic.
Oczywiscie to jest drobiazg w powodzi wszystkich problemow, z jakimi sie borykamy, ale jezeli mozna ten drobiazg systemowo ogarnac, to nie nalezy go lekcewazyc. Ponadto oczywiscie moze byc tak, ze zysk z obrotek z limitem przewyzsza ewentualna strate z jednej-dwoch "nieobrotek" w roku, ale trudno to systemowo oszacowac...

zgadzam się całkowicie,
osobiście mam awersję do zleceń z limitem aktywacji i limitem realizacji: na spokojnym rynku - ok:) w większości wypadków mogą się zrealizować,
obecny rynek jest rzeczywiście spokojny i taka strategia może się sprawdzać,
natomiast gdy rynek zaczyna być nerwowy i świeczki robią się momentalnie - takie zlecenia nie są realizowane,
dodatkowo na nerwowym rynku raczej są małe szanse, że w krótkim okresie czasu rynek wróci do ceny "sygnalnej" -
a jak zauważył przemak odwrotka o 50 pkt różnicy może całkowicie zniszczyć efektywność systemu
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyNie 13 Lut 2011, 20:16

dex napisał:

Wtedy mnie olśniło.
Na szybko wymysliłem nowy system, którego założenia będą dokładnie odwrotne.
System tak prosty, że nie w nim żadnych parametrów które mozna optymalizować oprócz MM.
Wystawia na arkuszu fałszywe zlecenia z limitem, które w założeniu nigdy nie mają się zrealizować.
Gdy się jednak realizują i rynek idze dalej kilka punktów, natychmiastowo aktywuje się obrotka.

Tym sposobem mam trzy możliwości:
albo łapię ekstremum
albo przyspieszam ruch
albo nie gram

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Więc odpowiadając na twoje pytanie: uważam że wirtualne backtesty można sobie po prostu wsadzić.
Rynek jest systemem chaotycznym, granie na nim w realu, zgodnie z "efektem motyla", zmienia CAŁKOWICIE jego zachowanie.


zadziwiłeś mnie ale nie tym ze to działa, tylko tym ze przy większej ilość kontraktów (mysle ze >100) chciałem tym sposobem co opisałeś odrabiać poślizgi z systemu głównego który mimo wszytko puki co u mnie działa a cos co ciężko jest sprawdzić nigdy nie chce by decydowało o moich wynikach
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyWto 15 Lut 2011, 09:24

Do protokolu, albo jako ciekawostka - na wczoraj bankier ma w tym roku 153 pkt straty, przy 303pkt dd.
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyWto 15 Lut 2011, 19:56

crus napisał:
dex napisał:

Wtedy mnie olśniło.
Na szybko wymysliłem nowy system, którego założenia będą dokładnie odwrotne.
System tak prosty, że nie w nim żadnych parametrów które mozna optymalizować oprócz MM.
Wystawia na arkuszu fałszywe zlecenia z limitem, które w założeniu nigdy nie mają się zrealizować.
Gdy się jednak realizują i rynek idze dalej kilka punktów, natychmiastowo aktywuje się obrotka.

Tym sposobem mam trzy możliwości:
albo łapię ekstremum
albo przyspieszam ruch
albo nie gram

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Więc odpowiadając na twoje pytanie: uważam że wirtualne backtesty można sobie po prostu wsadzić.
Rynek jest systemem chaotycznym, granie na nim w realu, zgodnie z "efektem motyla", zmienia CAŁKOWICIE jego zachowanie.


zadziwiłeś mnie ale nie tym ze to działa, tylko tym ze przy większej ilość kontraktów (mysle ze >100) chciałem tym sposobem co opisałeś odrabiać poślizgi z systemu głównego który mimo wszytko puki co u mnie działa a cos co ciężko jest sprawdzić nigdy nie chce by decydowało o moich wynikach

dex ale ten twoj neuronowy bajer chyba wytrzymalby 1-2 konie przy lopie 100 tys ?
moze bys zrobil eksperyment i pojechał na takim angażu , bo to co napisaleś tu teraz lekko mnie zmroziło ... What a Face

z moich starych systemow np. PROM działa dalej Ok w realu, mimo, że jest starszy niż to forum (data prod. 2006)
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyWto 15 Lut 2011, 20:45

ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyWto 15 Lut 2011, 21:09

Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK

na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyWto 15 Lut 2011, 22:47

infinan napisał:


dex ale ten twoj neuronowy bajer chyba wytrzymalby 1-2 konie przy lopie 100 tys ?
moze bys zrobil eksperyment i pojechał na takim angażu , bo to co napisaleś tu teraz lekko mnie zmroziło ... What a Face

z moich starych systemow np. PROM działa dalej Ok w realu, mimo, że jest starszy niż to forum (data prod. 2006)

Może miałem po prostu wyjątkowego pecha i trafiłem na dd. scratch
Dawno nie patrzyłem co z tym systemem neuronowym, muszę odpalić starego laptopa.
Powrót do góry Go down
busia

busia


Liczba postów : 8625
Age : 47
Location : Gdańsk
Registration date : 02/01/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 06:14

infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK

na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Dla nie za bardzo rozeznanych w mechanice - co to jest "wybiciówka"?
Powrót do góry Go down
Jastrząb

Jastrząb


Liczba postów : 5236
Age : 61
Location : Waldenburg
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 08:43

busia napisał:
infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK

na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Dla nie za bardzo rozeznanych w mechanice - co to jest "wybiciówka"?

Oparte na ATR - wybicie z progu zmienności.
Powrót do góry Go down
dex

dex


Liczba postów : 13701
Registration date : 14/09/2010

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 15:04

Jastrząb napisał:
busia napisał:
infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK

na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Dla nie za bardzo rozeznanych w mechanice - co to jest "wybiciówka"?

Oparte na ATR - wybicie z progu zmienności.


Myślę, że uogólniłbym pojecie systemy wybiciowe na wszystkie które łapią ruch czyli reagują (wybicie z ATR, przesuwające stopa, trendowe).
Systemy przegięciowe to dla mnie takie które łapią cenę, czyli przewidują (oparte na oscylatorach, RSI,MACD, drabinki)

Wyróżniłbym też jeszcze jeden rodzaj systemów - zbudowane wokół MM czyli utrzymujące określony poziom ryzyka.
Powrót do góry Go down
jotka

jotka


Liczba postów : 401
Registration date : 21/09/2009

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 19:26

Witam, czy koledzy systemowcy średnioterminowi mogliby się podzielić nietrywialnymi strategiami rolowania futa na gpw? Marzec za pasem...
Powrót do góry Go down
forex
UFOTrader Senior
UFOTrader Senior
forex


Liczba postów : 5321
Location : Kraków
Registration date : 29/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 19:26

infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK
na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Taaaa...

Zastanawiam sie czy ten czas juz czasem nie nadszedl. Nie wiem jak u innych, ale moj system od okolo 1.5 roku drepcze w miejscu, czyli co zarobi to odda. To juz zaczyna byc wkurzajace. Kiedy wreszcie narodzi sie jakis trend, ktory pojdzie w jednym kierunku bez sciemniania?
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 20:28

forex napisał:
infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK
na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Taaaa...

Zastanawiam sie czy ten czas juz czasem nie nadszedl. Nie wiem jak u innych, ale moj system od okolo 1.5 roku drepcze w miejscu, czyli co zarobi to odda. To juz zaczyna byc wkurzajace. Kiedy wreszcie narodzi sie jakis trend, ktory pojdzie w jednym kierunku bez sciemniania?

najwiekszym problemem to jest to ze jest brak kontynuacji w nocy ruchu zapoczątkowanego w ciągu dnia
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 21:01

forex napisał:
infinan napisał:
Jones napisał:
ten PROM to na fw20 ?
czy jeszcze na innych rynkach jest OK
na rynkach rozwinietych nie działa,
ale wybiciówki tam nie działaja od około dekady ...
nas tez to czeka ...
wtedy będzie masowy płacz... kaplica
Taaaa...

Zastanawiam sie czy ten czas juz czasem nie nadszedl. Nie wiem jak u innych, ale moj system od okolo 1.5 roku drepcze w miejscu, czyli co zarobi to odda. To juz zaczyna byc wkurzajace. Kiedy wreszcie narodzi sie jakis trend, ktory pojdzie w jednym kierunku bez sciemniania?
pewnie wtedy jak zaczniesz modyfikować system bo uznasz że juz się wypalił albo co innego
hej
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 21:08

ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program który po kliknięciu zlecenia (recznie) w MT4 wykona tą samą operacje automatycznie na drugim rachunku ?
czy choć teoretycznie jest to mozliwe
hej scratch
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 21:10

Jones napisał:
ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program który po kliknięciu zlecenia (recznie) w MT4 wykona tą samą operacje automatycznie na drugim rachunku ?
czy choć teoretycznie jest to mozliwe
hej scratch

https://www.youtube.com/watch?v=USVXAup2FYo

i pare innych
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 21:19

crus napisał:
Jones napisał:
ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program który po kliknięciu zlecenia (recznie) w MT4 wykona tą samą operacje automatycznie na drugim rachunku ?
czy choć teoretycznie jest to mozliwe
hej scratch

https://www.youtube.com/watch?v=USVXAup2FYo

i pare innych

jakby co to mam takie cudeńko ... Very Happy
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptySro 16 Lut 2011, 21:35

infinan napisał:
crus napisał:
Jones napisał:
ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program który po kliknięciu zlecenia (recznie) w MT4 wykona tą samą operacje automatycznie na drugim rachunku ?
czy choć teoretycznie jest to mozliwe
hej scratch

https://www.youtube.com/watch?v=USVXAup2FYo

i pare innych

jakby co to mam takie cudeńko ... Very Happy
crus wielkie dzieki

infinan powiem szczerze że przydało by się ze hej Very Happy od tych rachunków dostaje kręćka nie mówiąc że parę pomyłek się zdarzyło

hej
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyCzw 17 Lut 2011, 09:36

jones.
tradecopier jest na twojej skrzynce mailowej. Very Happy
Powrót do góry Go down
soja

soja


Liczba postów : 101
Registration date : 01/12/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyCzw 17 Lut 2011, 17:15

Jones napisał:
ja mam takie pytanie czy istnieje jakiś program który po kliknięciu zlecenia (recznie) w MT4 wykona tą samą operacje automatycznie na drugim rachunku ?
czy choć teoretycznie jest to mozliwe
hej scratch

Jak chcesz to zobacz jescze to. Nie sprawdzałem czy to jest to o co Ci dokładnie chodzi.
http://pl.luktom.biz/Page/78/luktom-copy-tool
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyPią 18 Lut 2011, 08:12

infinan napisał:
jones.
tradecopier jest na twojej skrzynce mailowej. Very Happy

A to działa w obrębie rachunków jednego brokera?
Powrót do góry Go down
Kozoyeb

Kozoyeb


Liczba postów : 9425
Registration date : 28/08/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyPią 18 Lut 2011, 08:46

Dezerter napisał:
infinan napisał:
jones.
tradecopier jest na twojej skrzynce mailowej. Very Happy

A to działa w obrębie rachunków jednego brokera?
na każdym mt4
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 EmptyPią 18 Lut 2011, 08:49

infinan napisał:
Dezerter napisał:
infinan napisał:
jones.
tradecopier jest na twojej skrzynce mailowej. Very Happy

A to działa w obrębie rachunków jednego brokera?
na każdym mt4

A rozdajesz to za free? Wink
Jest gdzieś do tego instrukcja obsługi?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 5 Empty

Powrót do góry Go down
 
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
Powrót do góry 
Strona 5 z 17Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
 Similar topics
-
» FOREX LUTY 2011
» UFO - 13.01.2011
» UFO - 16.03.2011
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend
» UFO - 12.05.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: