Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 UFO - 22-23.06.2013 weekend

Go down 
+26
ricopi
Dave
barura
filip
MedKit*
Janko Traderroo
Piotrek691
zibi
Jones
BORowik
delphia
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
thorgall
nomad
rafalx
Reser
neuron
Janusz
AgroTrader
MICHU
betonowe_buty
janek
Zahary
Diablo
kaczor
dziadek
30 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutorWiadomość
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:12

rafalx napisał:
nomad napisał:
rafalx napisał:
nomad napisał:
rafalx napisał:
HIOB napisał:
komplikujecie sprawy a życie każdego Polaka powinno być proste
czyli:

pudelek.pl
kawa zbożowa z mlekiem
kimacz


dobranoc

A gąski?

rafalx ty też się modlisz ?

Łajak

jesteś w stanie normalnie odpowiedzieć ?

Taka odpowiedź jakie pytanie.
Co Cie obchodzi czy się modlę czy nie? Będziesz miał lepsze trejdy?

Bo mnie interesują techniki, jak katolicy modlą się? Nikt z wojujących tu chrześcijańskich talibów mi nie odpowiedział nic w tym temacie, a pytałem wielokrotnie nie rozumiem
Powrót do góry Go down
thorgall
TraderArtysta XXI
TraderArtysta XXI
thorgall


Liczba postów : 24658
Age : 52
Registration date : 08/07/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:16

Opcjoner ty igrasz z życiem.
Chyba nie chcesz żeby cię zestrzelili?
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:21

OpCjOnEr napisał:


W sumie radzieckie barachło ale zabytkowe jest  Very Happy  Helmuty pewnie robią przeglądy i pewnie wymienili sporo w nim by można było bezpiecznie w to ustrojstwo wsiąść no ale tak się przelecieć to nawet fajnie.

75% tych maszyn wyprodukowano w Polsce, na każdych pokazach lotniczych w Polsce lata po kilka egzemplarzy.
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:25

ho ho, fut jankieski padaczy flower
Powrót do góry Go down
delphia
U F O A N A L I T Y K
U F O       A N A L I T Y K



Liczba postów : 15716
Age : 51
Location : Warszawa
Registration date : 29/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:32


nomad tu masz parę technik



mogę ci nazwy kilku kapelek podrzucić - jeśli się krępujesz pytaj na PW Wink
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:33

delphia napisał:

nomad tu masz parę technik



mogę ci nazwy kilku kapelek podrzucić - jeśli się krępujesz pytaj na PW Wink

Co to jest ?

Wiesz ja bardzo dużo czytałem Ojców Kościoła, Ojców Pustyni, Mistrza Eckharta, Św Teresę z Avilli, Św Jana od Krzyża, Św Tomasza z Kempis i wielu innych mistyków chrześcijańskich i w gruncie rzeczy mogę zaryzykować stwierdzenie, ze wiem o czym piszą. Ale ciekaw jestem jak dzisiejszy kościół naucza modlitwy i kontemplacji, jakoś nikt nie potrafi podjąć tematu, a to chyba podstawa dla chrześcijanina no nie ? Idea
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:49

nomad napisał:
delphia napisał:

nomad tu masz parę technik



mogę ci nazwy kilku kapelek podrzucić - jeśli się krępujesz pytaj na PW Wink

Co to jest ?

Wiesz ja bardzo dużo czytałem Ojców Kościoła, Ojców Pustyni, Mistrza Eckharta, Św Teresę z Avilli, Św Jana od Krzyża, Św Tomasza z Kempis i wielu innych mistyków chrześcijańskich i w gruncie rzeczy mogę zaryzykować stwierdzenie, ze wiem o czym piszą. Ale ciekaw jestem jak dzisiejszy kościół naucza modlitwy i kontemplacji, jakoś nikt nie potrafi podjąć tematu, a to chyba podstawa dla chrześcijanina no nie ? Idea
zahary jzu ci modlitewnik kseruje i opatrzy go tez stosownym komentarzem na pewno zebys nie mial zadnych watpliwosci Laughing
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:51

kaczor napisał:
Zahary napisał:
Kaczor, niestety muszę się jeszcze odnieść do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, bo to niestety stek bzdur i uproszczeń.
kaczor napisał:
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing
Poczytaj choćby o słynnym Collegio Romano. Pewno też nie wiesz, że 35 kraterów na Księżycu jest nazwanych na cześć jezuickich naukowców(?)
Z wikipedii:
Zakon jezuitów wniósł wkład w rozwój fizyki eksperymentalnej, astronomii, geomagnetyzmu, meteorologii, sejsmologii, a także kartografii. Jezuici utrwalali swój naukowy dorobek w dziełach, dzięki którym upowszechniano wyniki badań.
W XVII wieku prawie wszystkie traktaty z dziedziny optyki wyszły spod pióra jezuitów. Ponadto za sprawą jezuickich misjonarzy zachodnia nauka dotarła do Chin i Indii.

Tylko kilka słynnych nazwisk z tamtego okresu:
- Christoph Clavius - matematyk i astronom - dzięki dziełom matematycznym oraz wykładom jakie prowadził zyskał miano Euklidesa XVI wieku (m.in. twierdzenia Claviusa),
- Mikołaj z Oresme - matematyka, ekonomia, fizyka i astronomia. Tłumacz i komentator dzieł Arystotelesa
- Horatio Grassi - ruchy komet poza sferą księżycową
- Christoph Scheiner - Jest uważany za autora koncepcji helioskopu.zaobserwował plamy słoneczne na krótko przed przed Galileuszem.
- Francesco Maria Grimaldi - astronom, fizyk - wyznaczaczył m.in. wielkość przyspieszenia ziemskiego na podstawie doświadczeń z wahadłem
- Athanasius Kircher - biolog, jako pierwszy postawił tezę, że choroby powodują mikroskopijne organizmy
- Gilles-François de Gottigniez - odkrycia dot. Jowisza i Marsa
kaczor napisał:
...Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Hehe, Kaczor - to Kościół stworzył w Europie naukę!  
Słyszałeś może o pierwszych Uniwersytetach? Kto je tworzył, krasnoludki ?
Ratio fide illustrata! Intellige ut credas, crede ut intelligas! Fides quaerens intellectum!

W średniowieczu powołano do istnienia niezliczone szkoły i ok. czterdziestu pierwszych uniwersytetów.
To średniowiecze stworzyło szkolnictwo dostępne dla wszystkich stanów. Na synodzie w Voison (VI w.) zdecydowano, że każdy kapłan miejskiej parafii powinien zatrudnić u siebie lektora, który będzie nauczał młodzież.
Ta słynna uchwała traktowana jest jako akt powołam do życia szkolnictwa powszechnego. Szkolnictwo powszechne, tworzone i utrzymywane przez Kościół, wspierał także Karol Wielki (VIII w.), który wydał w roku 797 nakaz, na mocy którego zarządził otwarcie przy każdym kościele szkoły, w której mieli się kształcić chłopcy pragnący podjąć naukę.

kaczor napisał:
...Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych,
i całe szczęście - dzięki temu uratował życie tysiącom ludzi - m.in. "czarownic" Very Happy
np. książka "Młot na czarownice" (Malleus Maleficarum) - zaraz po wydaniu, została potępiona przez papieża Aleksandra VI i wpisana na tę listę..
kaczor napisał:
...to kosciol palil ludzi w procesie za czary,
i znowu uproszczenie i manipulacja.
Poczytaj "Polowanie na czarownice w Europie wczesnonowożytnej" autorstwa przeciwnemu KK historyka - Briana Levacka.
"w wieku XVI w całej Europie spalono za czary ok. 300 000 osób. Dwie trzecie (ok. 200 000 osób) spalono w protestanckich Niemczech, ok. 70 tysięcy w oderwanej od Kościoła Katolickiego Anglii!"

"Alonso de Salazar Frias, Henningsen wypowiada swoją naukową opinię, że chrześcijańskie średniowiecze nie było bynajmniej skażone kryminalnym szałem polowania na czarownice. Przez okres ponad 1000 lat, we wszystkich tzw. wiekach ciemnych nie istnieją ani polowania na czarownice, ani stosy. Oficjalne stanowisko Kościoła w tej materii zawiera tzw. Canon episcopi przypisywany synodowi w Ancyrze,. (314), który to kanon obowiązywał przez całe średniowiecze, a według którego należało rozgrzeszać różne praktyki (z czarami włącznie), jakie tkwiły jeszcze w pogańskiej tradycji ludów europejskich. Canon zaleca nie tylko daleko idącą tolerancję, ale wyraża jednocześnie przekonanie, że praktyki, o których mowa, nie stanowią poważnego zagrożenia dla wiary chrześcijańskiej. Jeżeli mowa o krwawej obsesji polowań na czarownice, to fenomen ten, zrodzony u schyłku średniowiecza, charakterystyczny jest przede wszystkim dla epoki renesansu i rozwijał się przez dwa wieki, z większą intensywnością zresztą na ziemiach rządzonych przez protestantów niż w krajach katolickich."

Zresztą ten mit, to najczęściej protestancka propaganda - tymczasem Kalwin spalił więcej czarownic, niż hiszpańska inkwizycja przez 100 lat.
Poczytaj co w tej kwestii mieli do powiedzenia "niewierzący-humaniści" - jak np. Jean Bodin, Bacon, Hobbes, Grotius, czy Boyle. To właśnie "elita intelektualna" nawoływała do polowania na czarownice, a nawet próbowała to "naukowo uzasadniać"Very Happy
kaczor napisał:
...kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
Bzdura - najwięksi święci KK - Tomasz z Akwinu, Św. Augustyn przestrzegają przed wystawianiem Biblii na śmieszność, co grozi nam, ilekroć mylimy ją z podręcznikiem przyrody.
Kościół zarówno starożytny, jak i średniowieczny, zawsze zgadzał się z twierdzeniem, że Biblię w wielu wypadkach należy odczytywać alegorycznie, zgodnie z doktryną duchową Kościoła, zaś podstawowe prawdy PŚ nie ograniczają się do jego dosłownego odczytania - odzwierciedlającego jedynie sposób myślenia jego ludzkich autorów.
kaczor napisał:
...To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.
Ciekawe,  że ten  "zacofany" świat chrześcijański znacznie wyprzedzał świat muzułmański: innowacje techniczne, architektura, inżynieria, budowa maszyn, agronomia, wykorzystanie nowych źródeł energii w wszystkich tych dziedzinach średniowiecze odznaczało się okresami inwencji o wiele dłuższej i bardziej twórczej i zróżnicowanej niż jakiekolwiek inne przedziały czasowe w kulturze hellenistycznej, rzymskiej, czy islamskiej.

kaczor napisał:
...Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje
A średniowiecze miało pompy :DPonadto: zegar mechaniczny, udoskonalone soczewki do okularów, kompas, wiatraki, ceramikę, produkty z odlewanego żelaza itp.
Polecam: "Medieval Technology and Social Change" L.White Jr.; "The Medieval Machine. The Industrial Revolution of the Middle Ages" J. Gimpel

Zresztą śmieszny jesteś - zachwycasz się Rzymianami i starożytnością, a przecież wówczas za Twój ateizm groziła kara śmierci Very Happy- w średniowieczu groziłaby Ci co najwyżej ekskomunika!
kaczor napisał:
...rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.
Rozumiem, że dla Ciebie dużo lepsze było niewolnictwo ?
Już gminy chrześcijańskie w czasach rzymskich same wyzwalały niewolników (manumissio in ecclesia) za zebrane przez siebie pieniądze, a pierwsi cesarze rzymscy, którzy przyjęli naukę Chrystusa, ograniczali niewolnictwo za pomocą ustawodawstwa.
Zresztą powstanie feudalizmu to złożony proces, który nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem czy inną filozofią. Ale Ty uwielbiasz uproszczenia..
kaczor napisał:
...Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.
Rewolucji francuskiej ? Masz na myśli pierwsze w nowożytnej historii ludobójstwo (Wandea) ?
Rzeczywiście z liczbą ofiar ponad 150000 ludzi (głównie katolików) - jest to prawdziwy symbol "praw człowieka"..


Dzisiaj też zapewne by się zakończyło "rewolucją francuską", gdyby "palikociarnia" doszła do władzy..
Pustka, śmierć i zniszczenie - oto wkład ateizmu i ateistycznych ideologii w dzieje ludzkości:
- rewolucja francuska => 150k ofiar (uwzględniając ówczesną demografię Francji, to ogromna liczba!!!)
- narodowy socjalizm (nazizm) => ok. 20 mln ofiar
- komunizm => ok. 100 mln ofiar - choć tu trzeba by doliczyć jeszcze dokonania innych "wielkich ateistów": Pol Pota, Mao Tse Tunga czy Pinocheta

Wszystkie te "ateistyczne potworki" zakładały przede wszystkim odrzucenie osobowego Boga i prawa naturalnego. walkę z wiarą i moralnością chrześcijańską!

Naśmiewasz się ze średniowiecza - że hamował postęp, że prześladował naukowców - podaj mi proszę nazwiska, choćby 10 naukowców, którzy w ciągu 2000 lat chrześcijaństwa zginęli z rąk KK, za swoje naukowe przekonania ?
Nie podasz - ja natomiast, bez problemu znalazłbym nazwiska 10000 duchownych, zamordowanych za swoje przekonania/za wiarę, w imię Twoich ateistycznych ideologii, przez Twoich "braci ateistów"..

kaczor napisał:
...Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.
Proszę o fakty i źródła - bo jak na razie uprawiasz czysty werbalizm. Oskarżenia, szydercza kpina z rozmówcy, brak argumentów i dowodów  - czyli klasyczna ateistyczna kompromitacja..
kaczor napisał:
Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

Szczytem ignorancji historycznej jest ocenianie tego co było, z perspektywy tego co jest dzisiaj.
Kościół upomniał i ukarał (niewielką kanoniczną karą) Galileusza za głoszenie niedostatecznie udowodnionych hipotez jako pewników!

I oczywiście, że KK miał rację w tym sporze - model kopernikański był wówczas jedynie hipotezą, przy tym niedoskonałą, zaś Galileusz nie miał ani wystarczających dowodów na jej poparcie, ani modelu matematycznego:
- nie skorzystał z eliptycznych orbit planetarnych Keplera - wraz z Kopernikiem upierał się przy kołowych orbitach planet
- praktycznie jego jedynym dowodem na na ruch Ziemi było zjawisko pływów morskich :DPrzy czym Galileusz, w swoimi zadufaniu, wyśmiał w pełni poprawne wyjaśnienie Keplera o oddziaływaniu Księżyca
- i wreszcie ostatnia sprawa - nie miał wyjaśnienia dla najstarszego argumentu przeciwko t.heliocentrycznej - czyli niemożliwości zaobserwowania paralaksy gwiazd (zmian pozycji względem siebie) - po prostu w tamtych czasach nikt sobie nie zdawał sprawy z ogromnej odległości do gwiazd.

Galileusz postanowił zatem opowiedzieć się za teorią, której prawdziwości nie był w stanie dowieść. Zobacz co na ten temat pisze wikipedia:
Cytat :
Galileusz został wezwany do Rzymu by stanąć przed sądem, w skład którego wchodzili naukowcy zajmujący się tą samą dziedziną nauki co Galileusz. On sam zamieszkał na koszt Stolicy Apostolskiej w pięciopokojowym mieszkaniu z widokiem na ogrody watykańskie oraz osobą posługującą. W trakcie czterodniowego przesłuchania przedstawił tylko jeden dowód, który miał potwierdzić teorię głoszącą, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Był to argument o przypływach i odpływach, który został przez jego sędziów uznany za niewiarygodny. Poza tym argumentem nie potrafił podać żadnego innego..

KK żądał dowodu na prawdziwość modelu Kopernika, Galileusz zaś domagał się ślepego zaufania dla siebie bez poparcia go dowodami.
Zresztą Galileusz przeciwników miał przede wszystkim w świecie akademickimi - m.in. uniwersytety protestanckie nie przyjęły jego twierdzeń.

Po prostu KK popierał jedną koncepcję naukową przeciw innej - bo ta pierwsza dokładniej (pod względem zgodności wyników z obserwacjami) ten świat opisywała, potwierdzała opis świata zawarty w Piśmie Świętym i była poparta autorytetem naukowców przez wiele stuleci.

Ale Ty wolisz wierzyć  w każdą nawet najgłupszą bajkę - jeżeli ona tylko oczernia KK..

Pozdrawiam

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_128.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-03.html
http://arkapana.republika.pl/mity.html
http://www.historycy.org/
http://mlot.blogspot.com/

Mialo byc o wynalazkach jezuitow a podales nazwiska podrzednych naukowcow, z ktorych ZADEN nei wymyslil nic waznego.
Uniwersytety powstaly po to zeby utrwalic wplywy kosciola, przez dluzszy czas nic sie w nich nei dzialo zanim nie przyszla reformacja, ktora spowodowala ze ludzie zaczeli myslec samodzielnie.
Ale dopiero oswiecenie w ktorym czlowiek zanegowal role boga doprowadzilo do prawdziwej eksplozji nauki.Gadasz o jakichs osiagnieciach sredniowiecza ale zadnych nei wymieniasz, jedynym osiagnieciem byla rosnaca ilosc dobr koscielnych i zepsucia co doprowadzilo do reformacji i rozlamu w kosciele.
Prosze o zrodla dotyczace tego jak to kosciol wprowadzil powszechne nauczanie w jakimkolwiek kraju.
Prosze tez o informacje dlaczego kosciol de facto popieral niewolnictwo chlopwow w POlsce ktoremu koniec polozyl dopiero rosyjski car a nie Watykan czy biskupi.

Kosciol byl przeciwko postepowi co realizowalo sie poprzez zabranianie gloszenia pogladow pod kara smierci. Spalenie Giordano Bruno na przyklad.

Co do ilosci ofiar to dlaczego nie doliczasz milionow ofiar w Ameryce Poludniowej i Ponocnej, w szczegolnosci Hiszpanie i Portugalczycy wyrozniali sie bestialstwem w imie boga.
Podobnie nie doliczasz ofiar wypraw krzyzowych,pogromow zydow i innych mniejszosci na przyklad we Francji

Podobnie http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_%C5%9Bw._Bart%C5%82omieja

Spalenie Husa na stosie pomimo obietnicy bezpieczenstwa to tez chwalebna karta w historii kosciola.Pokaz mi jakiegos biskupa ktorego inni chrzescijanie spalili na stosie.
Wojny husyckie pochlonely kilkadzieisat tysciey ofiar i wynikaly tylko z tego ze kosciol nei chcial doprowadzic do utraty Czech.

Wojna 30 letnia ktora wynikala z proby silowego zahamowanai reformacji 700 tys ofiar http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_trzydziestoletnia

I wiele wiele innych ale do Ciehbie to i tak nei przemowi.

Jest tez na przyklad kwestia popierania Krzyzakow przeciwko panstwu polskiemu przez Watykan przez bardzo dlugi okres czasu, kwestia zgody na rozbior Polski (Sultan turecki wyrazil z tego powodu wielkie oburzenie ale papiez nawet nie pisnal)

Mowienie o tym ze swiat arabski nie mial osiagniec naukowych i kulturalnych jest szczytem ignorancji, to miedzy innymi oni wymyslili obecny system liczbowy oraz wiele twierdzen z algebry i innych nauk scislych.

Swoja droga ciekawe ze nie wspominasz ze Stalin uczeszczal do seminarium duchownego a Hitler pochodzil z ultrakatolickiej rodziny i byl ministrantem, ktos im musial namieszac w tych glowach jak byli mlodzi Very Happy

Co do Galileusza to mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu.To ze Galileusz nie mial dzisiejszego poziomu wiedzy to oczywiste ale moze bys napisal jaka byla oficjalna koscielna wersja budowy swiata?

Po pierwsze jakie kosciol mial w ogole uprawnienia do weryfikacji teorii naukowych?Kto im dal prawo karania kogolwiek za budowe teorii naukowej?
Kosciol mial racje twierdzac ze ziema jest plaska i w centrum wszechswiata?
Czyli wedlug ciebie niedoskonalosc teorii Galileusza oznaczala ze to koscielna teoria o plaskiej ziemi w centrum wszechswiata byla prawdziwa i to kosciol mial racje?
Kaczor - znowu wypisujesz bzdury. I znowu bezpodstawnie zarzucasz mi kłamstwo - choć (jak zawsze) nie umiesz wskazać co jest kłamstwem..
Proponuję poczytać o wydarzeniach historycznych, na które się powołujesz - ówczesne stanowisko KK, papieży - w każdym razie nie mam czasu uczyć Ciebie tutaj historii..
Zresztą to i tak nie ma sensu - bo Ty najprawdopodobniej nawet nie czytasz uważnie tego co napisałem - skoro kwestię Galileusza i moje argumenty nadal kwitujesz: "mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu" - zero argumentów.
Zatem dla mnie "skakanie" po kolejnych epokach i odkłamywanie Twojej antyklerykalnej wersji historii nie ma sensu.. Naprawdę mam ciekawsze zajęcia.
kaczor napisał:
Co ty opowiadasz zaklamany niewolniku klechow, takie tanie manipulacje sprzedawaj swoim zaczadzonym dzieciom.
Najgorsze ze przylazisz tu i wciskasz bezczelnie kit myslac ze ktokolwiek myslacy to przyjmie.
Ewentualnie bezmogi typu thorgala beda tepo bic brawo ale to wynika z jego deficytow intelektualnych a nie z tego ze masz racje
Jestes zwyklym podstepnym manipulatorem, mysle ze gdyby twoj papiez nakazal ci nagle zabijanie ateistow w imie boga to z radoscia bys posluchal (jak sluchali uczestnicy krucjat)
Jakby ci papiez kazal zabic wlasne dziecko tez bys to pewnie zrobil, w koncu Abraham nie mial zadnych skrupolow

A na koniec ty tez nei jestes wstanie dowieść istnienia boga mimo to mocno opowiadasz sie za jego istnieniem, wedlug Twojej logiki to ja mam racje podobnie jak kosciol mial w sprawie Galileusza.
W koncu to ty nie jestes w stanie udowodnic ze bog istnieje, twoja logika obraca sie przeciwko tobie,ale dla ciebie to bez znaczenia bo logika to ostatnia rzecz ktora kieruje sie zaczadzony fanatyk.

Polpot i inni nie wyznawali racjonalizmu tylko inna forme religii w postaci marksizmu, dla nich ateizm byl tylko narzedziem a nie podstawa egzystencji.Zreszta ciekawe jest ze katolicy NAJMNIEJ ucierpieli od komunizmu.Najwiecej ofiar to buddysci i prawoslawni, w Polsce kosciol doskonale kolaborowal z komuchami. oficjalnie trzymajac dystans ale uzgadniajc wiele kluczowych kwestii z czerwonymi.
Nie wspomne juz o ilosci agentow w kosciele co dobrze podsumowywal Isakowicz-Zalewski ktory raczej nie byl znany z liberalnych lub lewicująccych pogladow.

Wszedzie falsz,zaklamanie i proba wciskania taniego kitu rzygac mi sie chce jak patrze na te twoja religie zahary, na szczescie juz wierzacych i praktykujacych w polsce jest mniejszość i ta liczna ciagle spada.Nadzieja w Chinach gdzie katolicyzm sie mocno rozwija, bo jest wielu analfabetow tam proponuje sie udac i glosci slowo boze.
AMEN.
Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:53

kaczor napisał:
nomad napisał:
delphia napisał:

nomad tu masz parę technik



mogę ci nazwy kilku kapelek podrzucić - jeśli się krępujesz pytaj na PW Wink

Co to jest ?

Wiesz ja bardzo dużo czytałem Ojców Kościoła, Ojców Pustyni, Mistrza Eckharta, Św Teresę z Avilli, Św Jana od Krzyża, Św Tomasza z Kempis i wielu innych mistyków chrześcijańskich i w gruncie rzeczy mogę zaryzykować stwierdzenie, ze wiem o czym piszą. Ale ciekaw jestem jak dzisiejszy kościół naucza modlitwy i kontemplacji, jakoś nikt nie potrafi podjąć tematu, a to chyba podstawa dla chrześcijanina no nie ? Idea
zahary jzu ci modlitewnik kseruje i opatrzy go tez stosownym komentarzem na pewno zebys nie mial zadnych watpliwosci Laughing

No niech spróbuje. Np. u buddystów to są konkretne techniki krok po kroku i to jest OK, można się z tym zgodzić albo nie, stosować albo olać. A u chrześcijan fundamentalne sprawy to czarna magia i odwracanie kota ogonem. Jakoś forumowi talibowie ociekają od tematu. Czeba chyba olać ten temat, bo ile można czesać ten moher Very Happy


Ostatnio zmieniony przez nomad dnia Pon 24 Cze 2013, 00:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:55

To co Panowie - może małe podsumowanie Very Happy

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 24364-ce0758420df7fd0a3bd264d771f218ef.
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 00:58

Tani S&P 500 rzucili na ryneczek Very Happy
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:00

Zahary napisał:
To co Panowie - może małe podsumowanie Very Happy

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 24364-ce0758420df7fd0a3bd264d771f218ef.

Nie rozumiem sensu Idea
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:03

nomad napisał:
Zahary napisał:
To co Panowie - może małe podsumowanie Very Happy

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 24364-ce0758420df7fd0a3bd264d771f218ef.

Nie rozumiem sensu Idea

To dobrze - bo go nie ma Very Happy
Czy raczej - jak by to powiedział ateista: "Bo ga nie ma"..

Pozdrawiam

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 1359489382_trygtb_600
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:06

Zahary napisał:
nomad napisał:
Zahary napisał:
To co Panowie - może małe podsumowanie Very Happy

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 24364-ce0758420df7fd0a3bd264d771f218ef.

Nie rozumiem sensu Idea

To dobrze - bo go nie ma Very Happy
Czy raczej - jak by to powiedział ateista: "Bo ga nie ma"..

Pozdrawiam

Dalej nie rozumiem Idea
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:08

Zahary napisał:
kaczor napisał:
Zahary napisał:
Kaczor, niestety muszę się jeszcze odnieść do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, bo to niestety stek bzdur i uproszczeń.
kaczor napisał:
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing
Poczytaj choćby o słynnym Collegio Romano. Pewno też nie wiesz, że 35 kraterów na Księżycu jest nazwanych na cześć jezuickich naukowców(?)
Z wikipedii:
Zakon jezuitów wniósł wkład w rozwój fizyki eksperymentalnej, astronomii, geomagnetyzmu, meteorologii, sejsmologii, a także kartografii. Jezuici utrwalali swój naukowy dorobek w dziełach, dzięki którym upowszechniano wyniki badań.
W XVII wieku prawie wszystkie traktaty z dziedziny optyki wyszły spod pióra jezuitów. Ponadto za sprawą jezuickich misjonarzy zachodnia nauka dotarła do Chin i Indii.

Tylko kilka słynnych nazwisk z tamtego okresu:
- Christoph Clavius - matematyk i astronom - dzięki dziełom matematycznym oraz wykładom jakie prowadził zyskał miano Euklidesa XVI wieku (m.in. twierdzenia Claviusa),
- Mikołaj z Oresme - matematyka, ekonomia, fizyka i astronomia. Tłumacz i komentator dzieł Arystotelesa
- Horatio Grassi - ruchy komet poza sferą księżycową
- Christoph Scheiner - Jest uważany za autora koncepcji helioskopu.zaobserwował plamy słoneczne na krótko przed przed Galileuszem.
- Francesco Maria Grimaldi - astronom, fizyk - wyznaczaczył m.in. wielkość przyspieszenia ziemskiego na podstawie doświadczeń z wahadłem
- Athanasius Kircher - biolog, jako pierwszy postawił tezę, że choroby powodują mikroskopijne organizmy
- Gilles-François de Gottigniez - odkrycia dot. Jowisza i Marsa
kaczor napisał:
...Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Hehe, Kaczor - to Kościół stworzył w Europie naukę!  
Słyszałeś może o pierwszych Uniwersytetach? Kto je tworzył, krasnoludki ?
Ratio fide illustrata! Intellige ut credas, crede ut intelligas! Fides quaerens intellectum!

W średniowieczu powołano do istnienia niezliczone szkoły i ok. czterdziestu pierwszych uniwersytetów.
To średniowiecze stworzyło szkolnictwo dostępne dla wszystkich stanów. Na synodzie w Voison (VI w.) zdecydowano, że każdy kapłan miejskiej parafii powinien zatrudnić u siebie lektora, który będzie nauczał młodzież.
Ta słynna uchwała traktowana jest jako akt powołam do życia szkolnictwa powszechnego. Szkolnictwo powszechne, tworzone i utrzymywane przez Kościół, wspierał także Karol Wielki (VIII w.), który wydał w roku 797 nakaz, na mocy którego zarządził otwarcie przy każdym kościele szkoły, w której mieli się kształcić chłopcy pragnący podjąć naukę.

kaczor napisał:
...Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych,
i całe szczęście - dzięki temu uratował życie tysiącom ludzi - m.in. "czarownic" Very Happy
np. książka "Młot na czarownice" (Malleus Maleficarum) - zaraz po wydaniu, została potępiona przez papieża Aleksandra VI i wpisana na tę listę..
kaczor napisał:
...to kosciol palil ludzi w procesie za czary,
i znowu uproszczenie i manipulacja.
Poczytaj "Polowanie na czarownice w Europie wczesnonowożytnej" autorstwa przeciwnemu KK historyka - Briana Levacka.
"w wieku XVI w całej Europie spalono za czary ok. 300 000 osób. Dwie trzecie (ok. 200 000 osób) spalono w protestanckich Niemczech, ok. 70 tysięcy w oderwanej od Kościoła Katolickiego Anglii!"

"Alonso de Salazar Frias, Henningsen wypowiada swoją naukową opinię, że chrześcijańskie średniowiecze nie było bynajmniej skażone kryminalnym szałem polowania na czarownice. Przez okres ponad 1000 lat, we wszystkich tzw. wiekach ciemnych nie istnieją ani polowania na czarownice, ani stosy. Oficjalne stanowisko Kościoła w tej materii zawiera tzw. Canon episcopi przypisywany synodowi w Ancyrze,. (314), który to kanon obowiązywał przez całe średniowiecze, a według którego należało rozgrzeszać różne praktyki (z czarami włącznie), jakie tkwiły jeszcze w pogańskiej tradycji ludów europejskich. Canon zaleca nie tylko daleko idącą tolerancję, ale wyraża jednocześnie przekonanie, że praktyki, o których mowa, nie stanowią poważnego zagrożenia dla wiary chrześcijańskiej. Jeżeli mowa o krwawej obsesji polowań na czarownice, to fenomen ten, zrodzony u schyłku średniowiecza, charakterystyczny jest przede wszystkim dla epoki renesansu i rozwijał się przez dwa wieki, z większą intensywnością zresztą na ziemiach rządzonych przez protestantów niż w krajach katolickich."

Zresztą ten mit, to najczęściej protestancka propaganda - tymczasem Kalwin spalił więcej czarownic, niż hiszpańska inkwizycja przez 100 lat.
Poczytaj co w tej kwestii mieli do powiedzenia "niewierzący-humaniści" - jak np. Jean Bodin, Bacon, Hobbes, Grotius, czy Boyle. To właśnie "elita intelektualna" nawoływała do polowania na czarownice, a nawet próbowała to "naukowo uzasadniać"Very Happy
kaczor napisał:
...kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
Bzdura - najwięksi święci KK - Tomasz z Akwinu, Św. Augustyn przestrzegają przed wystawianiem Biblii na śmieszność, co grozi nam, ilekroć mylimy ją z podręcznikiem przyrody.
Kościół zarówno starożytny, jak i średniowieczny, zawsze zgadzał się z twierdzeniem, że Biblię w wielu wypadkach należy odczytywać alegorycznie, zgodnie z doktryną duchową Kościoła, zaś podstawowe prawdy PŚ nie ograniczają się do jego dosłownego odczytania - odzwierciedlającego jedynie sposób myślenia jego ludzkich autorów.
kaczor napisał:
...To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.
Ciekawe,  że ten  "zacofany" świat chrześcijański znacznie wyprzedzał świat muzułmański: innowacje techniczne, architektura, inżynieria, budowa maszyn, agronomia, wykorzystanie nowych źródeł energii w wszystkich tych dziedzinach średniowiecze odznaczało się okresami inwencji o wiele dłuższej i bardziej twórczej i zróżnicowanej niż jakiekolwiek inne przedziały czasowe w kulturze hellenistycznej, rzymskiej, czy islamskiej.

kaczor napisał:
...Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje
A średniowiecze miało pompy :DPonadto: zegar mechaniczny, udoskonalone soczewki do okularów, kompas, wiatraki, ceramikę, produkty z odlewanego żelaza itp.
Polecam: "Medieval Technology and Social Change" L.White Jr.; "The Medieval Machine. The Industrial Revolution of the Middle Ages" J. Gimpel

Zresztą śmieszny jesteś - zachwycasz się Rzymianami i starożytnością, a przecież wówczas za Twój ateizm groziła kara śmierci Very Happy- w średniowieczu groziłaby Ci co najwyżej ekskomunika!
kaczor napisał:
...rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.
Rozumiem, że dla Ciebie dużo lepsze było niewolnictwo ?
Już gminy chrześcijańskie w czasach rzymskich same wyzwalały niewolników (manumissio in ecclesia) za zebrane przez siebie pieniądze, a pierwsi cesarze rzymscy, którzy przyjęli naukę Chrystusa, ograniczali niewolnictwo za pomocą ustawodawstwa.
Zresztą powstanie feudalizmu to złożony proces, który nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem czy inną filozofią. Ale Ty uwielbiasz uproszczenia..
kaczor napisał:
...Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.
Rewolucji francuskiej ? Masz na myśli pierwsze w nowożytnej historii ludobójstwo (Wandea) ?
Rzeczywiście z liczbą ofiar ponad 150000 ludzi (głównie katolików) - jest to prawdziwy symbol "praw człowieka"..


Dzisiaj też zapewne by się zakończyło "rewolucją francuską", gdyby "palikociarnia" doszła do władzy..
Pustka, śmierć i zniszczenie - oto wkład ateizmu i ateistycznych ideologii w dzieje ludzkości:
- rewolucja francuska => 150k ofiar (uwzględniając ówczesną demografię Francji, to ogromna liczba!!!)
- narodowy socjalizm (nazizm) => ok. 20 mln ofiar
- komunizm => ok. 100 mln ofiar - choć tu trzeba by doliczyć jeszcze dokonania innych "wielkich ateistów": Pol Pota, Mao Tse Tunga czy Pinocheta

Wszystkie te "ateistyczne potworki" zakładały przede wszystkim odrzucenie osobowego Boga i prawa naturalnego. walkę z wiarą i moralnością chrześcijańską!

Naśmiewasz się ze średniowiecza - że hamował postęp, że prześladował naukowców - podaj mi proszę nazwiska, choćby 10 naukowców, którzy w ciągu 2000 lat chrześcijaństwa zginęli z rąk KK, za swoje naukowe przekonania ?
Nie podasz - ja natomiast, bez problemu znalazłbym nazwiska 10000 duchownych, zamordowanych za swoje przekonania/za wiarę, w imię Twoich ateistycznych ideologii, przez Twoich "braci ateistów"..

kaczor napisał:
...Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.
Proszę o fakty i źródła - bo jak na razie uprawiasz czysty werbalizm. Oskarżenia, szydercza kpina z rozmówcy, brak argumentów i dowodów  - czyli klasyczna ateistyczna kompromitacja..
kaczor napisał:
Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

Szczytem ignorancji historycznej jest ocenianie tego co było, z perspektywy tego co jest dzisiaj.
Kościół upomniał i ukarał (niewielką kanoniczną karą) Galileusza za głoszenie niedostatecznie udowodnionych hipotez jako pewników!

I oczywiście, że KK miał rację w tym sporze - model kopernikański był wówczas jedynie hipotezą, przy tym niedoskonałą, zaś Galileusz nie miał ani wystarczających dowodów na jej poparcie, ani modelu matematycznego:
- nie skorzystał z eliptycznych orbit planetarnych Keplera - wraz z Kopernikiem upierał się przy kołowych orbitach planet
- praktycznie jego jedynym dowodem na na ruch Ziemi było zjawisko pływów morskich :DPrzy czym Galileusz, w swoimi zadufaniu, wyśmiał w pełni poprawne wyjaśnienie Keplera o oddziaływaniu Księżyca
- i wreszcie ostatnia sprawa - nie miał wyjaśnienia dla najstarszego argumentu przeciwko t.heliocentrycznej - czyli niemożliwości zaobserwowania paralaksy gwiazd (zmian pozycji względem siebie) - po prostu w tamtych czasach nikt sobie nie zdawał sprawy z ogromnej odległości do gwiazd.

Galileusz postanowił zatem opowiedzieć się za teorią, której prawdziwości nie był w stanie dowieść. Zobacz co na ten temat pisze wikipedia:
Cytat :
Galileusz został wezwany do Rzymu by stanąć przed sądem, w skład którego wchodzili naukowcy zajmujący się tą samą dziedziną nauki co Galileusz. On sam zamieszkał na koszt Stolicy Apostolskiej w pięciopokojowym mieszkaniu z widokiem na ogrody watykańskie oraz osobą posługującą. W trakcie czterodniowego przesłuchania przedstawił tylko jeden dowód, który miał potwierdzić teorię głoszącą, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Był to argument o przypływach i odpływach, który został przez jego sędziów uznany za niewiarygodny. Poza tym argumentem nie potrafił podać żadnego innego..

KK żądał dowodu na prawdziwość modelu Kopernika, Galileusz zaś domagał się ślepego zaufania dla siebie bez poparcia go dowodami.
Zresztą Galileusz przeciwników miał przede wszystkim w świecie akademickimi - m.in. uniwersytety protestanckie nie przyjęły jego twierdzeń.

Po prostu KK popierał jedną koncepcję naukową przeciw innej - bo ta pierwsza dokładniej (pod względem zgodności wyników z obserwacjami) ten świat opisywała, potwierdzała opis świata zawarty w Piśmie Świętym i była poparta autorytetem naukowców przez wiele stuleci.

Ale Ty wolisz wierzyć  w każdą nawet najgłupszą bajkę - jeżeli ona tylko oczernia KK..

Pozdrawiam

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_128.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-03.html
http://arkapana.republika.pl/mity.html
http://www.historycy.org/
http://mlot.blogspot.com/

Mialo byc o wynalazkach jezuitow a podales nazwiska podrzednych naukowcow, z ktorych ZADEN nei wymyslil nic waznego.
Uniwersytety powstaly po to zeby utrwalic wplywy kosciola, przez dluzszy czas nic sie w nich nei dzialo zanim nie przyszla reformacja, ktora spowodowala ze ludzie zaczeli myslec samodzielnie.
Ale dopiero oswiecenie w ktorym czlowiek zanegowal role boga doprowadzilo do prawdziwej eksplozji nauki.Gadasz o jakichs osiagnieciach sredniowiecza ale zadnych nei wymieniasz, jedynym osiagnieciem byla rosnaca ilosc dobr koscielnych i zepsucia co doprowadzilo do reformacji i rozlamu w kosciele.
Prosze o zrodla dotyczace tego jak to kosciol wprowadzil powszechne nauczanie w jakimkolwiek kraju.
Prosze tez o informacje dlaczego kosciol de facto popieral niewolnictwo chlopwow w POlsce ktoremu koniec polozyl dopiero rosyjski car a nie Watykan czy biskupi.

Kosciol byl przeciwko postepowi co realizowalo sie poprzez zabranianie gloszenia pogladow pod kara smierci. Spalenie Giordano Bruno na przyklad.

Co do ilosci ofiar to dlaczego nie doliczasz milionow ofiar w Ameryce Poludniowej i Ponocnej, w szczegolnosci Hiszpanie i Portugalczycy wyrozniali sie bestialstwem w imie boga.
Podobnie nie doliczasz ofiar wypraw krzyzowych,pogromow zydow i innych mniejszosci na przyklad we Francji

Podobnie http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_%C5%9Bw._Bart%C5%82omieja

Spalenie Husa na stosie pomimo obietnicy bezpieczenstwa to tez chwalebna karta w historii kosciola.Pokaz mi jakiegos biskupa ktorego inni chrzescijanie spalili na stosie.
Wojny husyckie pochlonely kilkadzieisat tysciey ofiar i wynikaly tylko z tego ze kosciol nei chcial doprowadzic do utraty Czech.

Wojna 30 letnia ktora wynikala z proby silowego zahamowanai reformacji 700 tys ofiar http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_trzydziestoletnia

I wiele wiele innych ale do Ciehbie to i tak nei przemowi.

Jest tez na przyklad kwestia popierania Krzyzakow przeciwko panstwu polskiemu przez Watykan przez bardzo dlugi okres czasu, kwestia zgody na rozbior Polski (Sultan turecki wyrazil z tego powodu wielkie oburzenie ale papiez nawet nie pisnal)

Mowienie o tym ze swiat arabski nie mial osiagniec naukowych i kulturalnych jest szczytem ignorancji, to miedzy innymi oni wymyslili obecny system liczbowy oraz wiele twierdzen z algebry i innych nauk scislych.

Swoja droga ciekawe ze nie wspominasz ze Stalin uczeszczal do seminarium duchownego a Hitler pochodzil z ultrakatolickiej rodziny i byl ministrantem, ktos im musial namieszac w tych glowach jak byli mlodzi Very Happy

Co do Galileusza to mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu.To ze Galileusz nie mial dzisiejszego poziomu wiedzy to oczywiste ale moze bys napisal jaka byla oficjalna koscielna wersja budowy swiata?

Po pierwsze jakie kosciol mial w ogole uprawnienia do weryfikacji teorii naukowych?Kto im dal prawo karania kogolwiek za budowe teorii naukowej?
Kosciol mial racje twierdzac ze ziema jest plaska i w centrum wszechswiata?
Czyli wedlug ciebie niedoskonalosc teorii Galileusza oznaczala ze to koscielna teoria o plaskiej ziemi w centrum wszechswiata byla prawdziwa i to kosciol mial racje?
Kaczor - znowu wypisujesz bzdury. I znowu bezpodstawnie zarzucasz mi kłamstwo - choć (jak zawsze) nie umiesz wskazać co jest kłamstwem..
Proponuję poczytać o wydarzeniach historycznych, na które się powołujesz - ówczesne stanowisko KK, papieży - w każdym razie nie mam czasu uczyć Ciebie tutaj historii..
Zresztą to i tak nie ma sensu - bo Ty najprawdopodobniej nawet nie czytasz uważnie tego co napisałem - skoro kwestię Galileusza i moje argumenty nadal kwitujesz: "mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu" - zero argumentów.
Zatem dla mnie "skakanie" po kolejnych epokach i odkłamywanie Twojej antyklerykalnej wersji historii nie ma sensu.. Naprawdę mam ciekawsze zajęcia.
kaczor napisał:
Co ty opowiadasz zaklamany niewolniku klechow, takie tanie manipulacje sprzedawaj swoim zaczadzonym dzieciom.
Najgorsze ze przylazisz tu i wciskasz bezczelnie kit myslac ze ktokolwiek myslacy to przyjmie.
Ewentualnie bezmogi typu thorgala beda tepo bic brawo ale to wynika z jego deficytow intelektualnych a nie z tego ze masz racje
Jestes zwyklym podstepnym manipulatorem, mysle ze gdyby twoj papiez nakazal ci nagle zabijanie ateistow w imie boga to z radoscia bys posluchal (jak sluchali uczestnicy krucjat)
Jakby ci papiez kazal zabic wlasne dziecko tez bys to pewnie zrobil, w koncu Abraham nie mial zadnych skrupolow

A na koniec ty tez nei jestes wstanie dowieść istnienia boga mimo to mocno opowiadasz sie za jego istnieniem, wedlug Twojej logiki to ja mam racje podobnie jak kosciol mial w sprawie Galileusza.
W koncu to ty nie jestes w stanie udowodnic ze bog istnieje, twoja logika obraca sie przeciwko tobie,ale dla ciebie to bez znaczenia bo logika to ostatnia rzecz ktora kieruje sie zaczadzony fanatyk.

Polpot i inni nie wyznawali racjonalizmu tylko inna forme religii w postaci marksizmu, dla nich ateizm byl tylko narzedziem a nie podstawa egzystencji.Zreszta ciekawe jest ze katolicy NAJMNIEJ ucierpieli od komunizmu.Najwiecej ofiar to buddysci i prawoslawni, w Polsce kosciol doskonale kolaborowal z komuchami. oficjalnie trzymajac dystans ale uzgadniajc wiele kluczowych kwestii z czerwonymi.
Nie wspomne juz o ilosci agentow w kosciele co dobrze podsumowywal Isakowicz-Zalewski ktory raczej nie byl znany z liberalnych lub lewicująccych pogladow.

Wszedzie falsz,zaklamanie i proba wciskania taniego kitu rzygac mi sie chce jak patrze na te twoja religie zahary, na szczescie juz wierzacych i praktykujacych w polsce jest mniejszość i ta liczna ciagle spada.Nadzieja w Chinach gdzie katolicyzm sie mocno rozwija, bo jest wielu analfabetow tam proponuje sie udac i glosci slowo boze.
AMEN.
Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

W takim razie ty chyba nie umiesz czytac.
Odnioslem sie i nawet napisalem ze wedlug twojej logiki fakt ze nie da sie udowodnci istnienia bga oznacza ze to ja mam racje.
A ze klamiesz to podtrzymuje bo kosciol wcale nie chcial weryfikowac teorii Galileusza ale kazal mu potwierdzic ze to koscielna geocentryczna z plaska ziemia jest prawdziwa.
Napisalem o tym kilka razy ale do ciebie to nei dociera masz jakis defekt mozgu chyba ktory sprawia ze nei widzisz argumentow ktore ci sie nie podobaja.
Dostales przyklad Husa, hugenotow,masakry Indian w Amerykach, wojen religijnych, wypraw krzyzowych etc
I zal mi dzieci ktore maja tak zaklamanego ojca, nawet jesli mu sie wydaje ze falsz w ktory wierzy jest najlepsza prawda na swiecie


Ostatnio zmieniony przez kaczor dnia Pon 24 Cze 2013, 01:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:10

Odnioslem sie zahary merytorycznei do wiekszosci bzdur ktore podales a ty po prostu nie umiesz nic na to odpowiedziec bo pewnie nei znalazles linkow.
Jestes jak leming, wyszukuejsz odpowiedzi na prawicowych portalach ktore tylko tym zyja,zadnej wlasnej tresci tylko powielanei cudzej propagandy.
Ajak cie zgasilem to grasz ofiare i skrzywdzonego biedaczka niemal jak chrzescijanin rzucony na pozarcie lwom.
Dobranoc Very Happy
Powrót do góry Go down
Valdi




Liczba postów : 484
Registration date : 03/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:19

Zahary napisał:

Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że w wypowiedziach Kaczora jest dużo więcej faktów niż w Twoich. Na moje oko jest odwrotnie- to Ty nie odnosisz się do konkretnych tematów poruszanych przez Kaczora.
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:23

kaczor napisał:
Odnioslem sie zahary merytorycznei do wiekszosci bzdur ktore podales a ty po prostu nie umiesz nic na to odpowiedziec bo pewnie nei znalazles linkow.
Jestes jak leming, wyszukuejsz odpowiedzi na prawicowych portalach ktore tylko tym zyja,zadnej wlasnej tresci tylko powielanei cudzej propagandy.
Ajak cie zgasilem to grasz ofiare i skrzywdzonego biedaczka niemal jak chrzescijanin rzucony na pozarcie lwom.
Dobranoc Very Happy
Mam takie samo odczucie, 100% piszących tu talibów to beton bazujący na zaszczepionej im ideologii, dlatego pytałem tzw katolików o modlitwę, ale jak kamień w wodę. Chyba nawet nie mają takiego doświadczenia i robią wielkie oczy jak 5 zł z rybakiem czemu pytam.
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:30

kaczor napisał:
Zahary napisał:
kaczor napisał:
Zahary napisał:
Kaczor, niestety muszę się jeszcze odnieść do Twojej wcześniejszej wypowiedzi, bo to niestety stek bzdur i uproszczeń.
kaczor napisał:
To ja prosze o spis wynalazkow Jezuitow Laughing
Poczytaj choćby o słynnym Collegio Romano. Pewno też nie wiesz, że 35 kraterów na Księżycu jest nazwanych na cześć jezuickich naukowców(?)
Z wikipedii:
Zakon jezuitów wniósł wkład w rozwój fizyki eksperymentalnej, astronomii, geomagnetyzmu, meteorologii, sejsmologii, a także kartografii. Jezuici utrwalali swój naukowy dorobek w dziełach, dzięki którym upowszechniano wyniki badań.
W XVII wieku prawie wszystkie traktaty z dziedziny optyki wyszły spod pióra jezuitów. Ponadto za sprawą jezuickich misjonarzy zachodnia nauka dotarła do Chin i Indii.

Tylko kilka słynnych nazwisk z tamtego okresu:
- Christoph Clavius - matematyk i astronom - dzięki dziełom matematycznym oraz wykładom jakie prowadził zyskał miano Euklidesa XVI wieku (m.in. twierdzenia Claviusa),
- Mikołaj z Oresme - matematyka, ekonomia, fizyka i astronomia. Tłumacz i komentator dzieł Arystotelesa
- Horatio Grassi - ruchy komet poza sferą księżycową
- Christoph Scheiner - Jest uważany za autora koncepcji helioskopu.zaobserwował plamy słoneczne na krótko przed przed Galileuszem.
- Francesco Maria Grimaldi - astronom, fizyk - wyznaczaczył m.in. wielkość przyspieszenia ziemskiego na podstawie doświadczeń z wahadłem
- Athanasius Kircher - biolog, jako pierwszy postawił tezę, że choroby powodują mikroskopijne organizmy
- Gilles-François de Gottigniez - odkrycia dot. Jowisza i Marsa
kaczor napisał:
...Faktem jest ze kosciol zawsze byl przeciwko postepowi a ludzi ktorzy mysleli inaczej karal i wykluczal.
Hehe, Kaczor - to Kościół stworzył w Europie naukę!  
Słyszałeś może o pierwszych Uniwersytetach? Kto je tworzył, krasnoludki ?
Ratio fide illustrata! Intellige ut credas, crede ut intelligas! Fides quaerens intellectum!

W średniowieczu powołano do istnienia niezliczone szkoły i ok. czterdziestu pierwszych uniwersytetów.
To średniowiecze stworzyło szkolnictwo dostępne dla wszystkich stanów. Na synodzie w Voison (VI w.) zdecydowano, że każdy kapłan miejskiej parafii powinien zatrudnić u siebie lektora, który będzie nauczał młodzież.
Ta słynna uchwała traktowana jest jako akt powołam do życia szkolnictwa powszechnego. Szkolnictwo powszechne, tworzone i utrzymywane przez Kościół, wspierał także Karol Wielki (VIII w.), który wydał w roku 797 nakaz, na mocy którego zarządził otwarcie przy każdym kościele szkoły, w której mieli się kształcić chłopcy pragnący podjąć naukę.

kaczor napisał:
...Przeciez to kosciol wprowadzil indeks ksiag zakazanych,
i całe szczęście - dzięki temu uratował życie tysiącom ludzi - m.in. "czarownic" Very Happy
np. książka "Młot na czarownice" (Malleus Maleficarum) - zaraz po wydaniu, została potępiona przez papieża Aleksandra VI i wpisana na tę listę..
kaczor napisał:
...to kosciol palil ludzi w procesie za czary,
i znowu uproszczenie i manipulacja.
Poczytaj "Polowanie na czarownice w Europie wczesnonowożytnej" autorstwa przeciwnemu KK historyka - Briana Levacka.
"w wieku XVI w całej Europie spalono za czary ok. 300 000 osób. Dwie trzecie (ok. 200 000 osób) spalono w protestanckich Niemczech, ok. 70 tysięcy w oderwanej od Kościoła Katolickiego Anglii!"

"Alonso de Salazar Frias, Henningsen wypowiada swoją naukową opinię, że chrześcijańskie średniowiecze nie było bynajmniej skażone kryminalnym szałem polowania na czarownice. Przez okres ponad 1000 lat, we wszystkich tzw. wiekach ciemnych nie istnieją ani polowania na czarownice, ani stosy. Oficjalne stanowisko Kościoła w tej materii zawiera tzw. Canon episcopi przypisywany synodowi w Ancyrze,. (314), który to kanon obowiązywał przez całe średniowiecze, a według którego należało rozgrzeszać różne praktyki (z czarami włącznie), jakie tkwiły jeszcze w pogańskiej tradycji ludów europejskich. Canon zaleca nie tylko daleko idącą tolerancję, ale wyraża jednocześnie przekonanie, że praktyki, o których mowa, nie stanowią poważnego zagrożenia dla wiary chrześcijańskiej. Jeżeli mowa o krwawej obsesji polowań na czarownice, to fenomen ten, zrodzony u schyłku średniowiecza, charakterystyczny jest przede wszystkim dla epoki renesansu i rozwijał się przez dwa wieki, z większą intensywnością zresztą na ziemiach rządzonych przez protestantów niż w krajach katolickich."

Zresztą ten mit, to najczęściej protestancka propaganda - tymczasem Kalwin spalił więcej czarownic, niż hiszpańska inkwizycja przez 100 lat.
Poczytaj co w tej kwestii mieli do powiedzenia "niewierzący-humaniści" - jak np. Jean Bodin, Bacon, Hobbes, Grotius, czy Boyle. To właśnie "elita intelektualna" nawoływała do polowania na czarownice, a nawet próbowała to "naukowo uzasadniać"Very Happy
kaczor napisał:
...kosciol opowiadal sie za doslownym rozumieniem Biblii i reagowal agresja na jakiekolwiek glosy rozsadku.
Bzdura - najwięksi święci KK - Tomasz z Akwinu, Św. Augustyn przestrzegają przed wystawianiem Biblii na śmieszność, co grozi nam, ilekroć mylimy ją z podręcznikiem przyrody.
Kościół zarówno starożytny, jak i średniowieczny, zawsze zgadzał się z twierdzeniem, że Biblię w wielu wypadkach należy odczytywać alegorycznie, zgodnie z doktryną duchową Kościoła, zaś podstawowe prawdy PŚ nie ograniczają się do jego dosłownego odczytania - odzwierciedlającego jedynie sposób myślenia jego ludzkich autorów.
kaczor napisał:
...To w sredniowieczu, w ktorym rzadzil kosciol doszlo do powtornego zacofania w stosunku do rzadow rzymian.
Ciekawe,  że ten  "zacofany" świat chrześcijański znacznie wyprzedzał świat muzułmański: innowacje techniczne, architektura, inżynieria, budowa maszyn, agronomia, wykorzystanie nowych źródeł energii w wszystkich tych dziedzinach średniowiecze odznaczało się okresami inwencji o wiele dłuższej i bardziej twórczej i zróżnicowanej niż jakiekolwiek inne przedziały czasowe w kulturze hellenistycznej, rzymskiej, czy islamskiej.

kaczor napisał:
...Rzymianie mieli akwedukty,bite drogi, sauny i kanalizacje
A średniowiecze miało pompy :DPonadto: zegar mechaniczny, udoskonalone soczewki do okularów, kompas, wiatraki, ceramikę, produkty z odlewanego żelaza itp.
Polecam: "Medieval Technology and Social Change" L.White Jr.; "The Medieval Machine. The Industrial Revolution of the Middle Ages" J. Gimpel

Zresztą śmieszny jesteś - zachwycasz się Rzymianami i starożytnością, a przecież wówczas za Twój ateizm groziła kara śmierci Very Happy- w średniowieczu groziłaby Ci co najwyżej ekskomunika!
kaczor napisał:
...rzady kosciola doprowadzily do rozwoju feudalizmu,biedy i utraty wielu zdobyczy nauki.
Rozumiem, że dla Ciebie dużo lepsze było niewolnictwo ?
Już gminy chrześcijańskie w czasach rzymskich same wyzwalały niewolników (manumissio in ecclesia) za zebrane przez siebie pieniądze, a pierwsi cesarze rzymscy, którzy przyjęli naukę Chrystusa, ograniczali niewolnictwo za pomocą ustawodawstwa.
Zresztą powstanie feudalizmu to złożony proces, który nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem czy inną filozofią. Ale Ty uwielbiasz uproszczenia..
kaczor napisał:
...Prawa czlowieka zawdzieczamy rewolucji francuskiej ktora byla antyklerykalna i antykonserwatywna.
Rewolucji francuskiej ? Masz na myśli pierwsze w nowożytnej historii ludobójstwo (Wandea) ?
Rzeczywiście z liczbą ofiar ponad 150000 ludzi (głównie katolików) - jest to prawdziwy symbol "praw człowieka"..


Dzisiaj też zapewne by się zakończyło "rewolucją francuską", gdyby "palikociarnia" doszła do władzy..
Pustka, śmierć i zniszczenie - oto wkład ateizmu i ateistycznych ideologii w dzieje ludzkości:
- rewolucja francuska => 150k ofiar (uwzględniając ówczesną demografię Francji, to ogromna liczba!!!)
- narodowy socjalizm (nazizm) => ok. 20 mln ofiar
- komunizm => ok. 100 mln ofiar - choć tu trzeba by doliczyć jeszcze dokonania innych "wielkich ateistów": Pol Pota, Mao Tse Tunga czy Pinocheta

Wszystkie te "ateistyczne potworki" zakładały przede wszystkim odrzucenie osobowego Boga i prawa naturalnego. walkę z wiarą i moralnością chrześcijańską!

Naśmiewasz się ze średniowiecza - że hamował postęp, że prześladował naukowców - podaj mi proszę nazwiska, choćby 10 naukowców, którzy w ciągu 2000 lat chrześcijaństwa zginęli z rąk KK, za swoje naukowe przekonania ?
Nie podasz - ja natomiast, bez problemu znalazłbym nazwiska 10000 duchownych, zamordowanych za swoje przekonania/za wiarę, w imię Twoich ateistycznych ideologii, przez Twoich "braci ateistów"..

kaczor napisał:
...Bez urazy stary ale ja mysle ze ty masz cos nie tak z glowa jak mozna az tak przeinaczac historie. Bardziej prawdopodobne jest to ze po prostu lzesz i twoj umysl nawet tego nei rejestruje, tak dlugo zyjesz w klamstwie ze wyparles jego swiadomosc.
Proszę o fakty i źródła - bo jak na razie uprawiasz czysty werbalizm. Oskarżenia, szydercza kpina z rozmówcy, brak argumentów i dowodów  - czyli klasyczna ateistyczna kompromitacja..
kaczor napisał:
Ty nawet w 21 wieku uwazasz ze w sporze Galileusza z koscioolem mial racje kosciol, ja pierdole bez komentarza mur

Szczytem ignorancji historycznej jest ocenianie tego co było, z perspektywy tego co jest dzisiaj.
Kościół upomniał i ukarał (niewielką kanoniczną karą) Galileusza za głoszenie niedostatecznie udowodnionych hipotez jako pewników!

I oczywiście, że KK miał rację w tym sporze - model kopernikański był wówczas jedynie hipotezą, przy tym niedoskonałą, zaś Galileusz nie miał ani wystarczających dowodów na jej poparcie, ani modelu matematycznego:
- nie skorzystał z eliptycznych orbit planetarnych Keplera - wraz z Kopernikiem upierał się przy kołowych orbitach planet
- praktycznie jego jedynym dowodem na na ruch Ziemi było zjawisko pływów morskich :DPrzy czym Galileusz, w swoimi zadufaniu, wyśmiał w pełni poprawne wyjaśnienie Keplera o oddziaływaniu Księżyca
- i wreszcie ostatnia sprawa - nie miał wyjaśnienia dla najstarszego argumentu przeciwko t.heliocentrycznej - czyli niemożliwości zaobserwowania paralaksy gwiazd (zmian pozycji względem siebie) - po prostu w tamtych czasach nikt sobie nie zdawał sprawy z ogromnej odległości do gwiazd.

Galileusz postanowił zatem opowiedzieć się za teorią, której prawdziwości nie był w stanie dowieść. Zobacz co na ten temat pisze wikipedia:
Cytat :
Galileusz został wezwany do Rzymu by stanąć przed sądem, w skład którego wchodzili naukowcy zajmujący się tą samą dziedziną nauki co Galileusz. On sam zamieszkał na koszt Stolicy Apostolskiej w pięciopokojowym mieszkaniu z widokiem na ogrody watykańskie oraz osobą posługującą. W trakcie czterodniowego przesłuchania przedstawił tylko jeden dowód, który miał potwierdzić teorię głoszącą, że to Ziemia krąży wokół Słońca. Był to argument o przypływach i odpływach, który został przez jego sędziów uznany za niewiarygodny. Poza tym argumentem nie potrafił podać żadnego innego..

KK żądał dowodu na prawdziwość modelu Kopernika, Galileusz zaś domagał się ślepego zaufania dla siebie bez poparcia go dowodami.
Zresztą Galileusz przeciwników miał przede wszystkim w świecie akademickimi - m.in. uniwersytety protestanckie nie przyjęły jego twierdzeń.

Po prostu KK popierał jedną koncepcję naukową przeciw innej - bo ta pierwsza dokładniej (pod względem zgodności wyników z obserwacjami) ten świat opisywała, potwierdzała opis świata zawarty w Piśmie Świętym i była poparta autorytetem naukowców przez wiele stuleci.

Ale Ty wolisz wierzyć  w każdą nawet najgłupszą bajkę - jeżeli ona tylko oczernia KK..

Pozdrawiam

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_128.html
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TI/TIA/kosciol_i_nauka-03.html
http://arkapana.republika.pl/mity.html
http://www.historycy.org/
http://mlot.blogspot.com/

Mialo byc o wynalazkach jezuitow a podales nazwiska podrzednych naukowcow, z ktorych ZADEN nei wymyslil nic waznego.
Uniwersytety powstaly po to zeby utrwalic wplywy kosciola, przez dluzszy czas nic sie w nich nei dzialo zanim nie przyszla reformacja, ktora spowodowala ze ludzie zaczeli myslec samodzielnie.
Ale dopiero oswiecenie w ktorym czlowiek zanegowal role boga doprowadzilo do prawdziwej eksplozji nauki.Gadasz o jakichs osiagnieciach sredniowiecza ale zadnych nei wymieniasz, jedynym osiagnieciem byla rosnaca ilosc dobr koscielnych i zepsucia co doprowadzilo do reformacji i rozlamu w kosciele.
Prosze o zrodla dotyczace tego jak to kosciol wprowadzil powszechne nauczanie w jakimkolwiek kraju.
Prosze tez o informacje dlaczego kosciol de facto popieral niewolnictwo chlopwow w POlsce ktoremu koniec polozyl dopiero rosyjski car a nie Watykan czy biskupi.

Kosciol byl przeciwko postepowi co realizowalo sie poprzez zabranianie gloszenia pogladow pod kara smierci. Spalenie Giordano Bruno na przyklad.

Co do ilosci ofiar to dlaczego nie doliczasz milionow ofiar w Ameryce Poludniowej i Ponocnej, w szczegolnosci Hiszpanie i Portugalczycy wyrozniali sie bestialstwem w imie boga.
Podobnie nie doliczasz ofiar wypraw krzyzowych,pogromow zydow i innych mniejszosci na przyklad we Francji

Podobnie http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_%C5%9Bw._Bart%C5%82omieja

Spalenie Husa na stosie pomimo obietnicy bezpieczenstwa to tez chwalebna karta w historii kosciola.Pokaz mi jakiegos biskupa ktorego inni chrzescijanie spalili na stosie.
Wojny husyckie pochlonely kilkadzieisat tysciey ofiar i wynikaly tylko z tego ze kosciol nei chcial doprowadzic do utraty Czech.

Wojna 30 letnia ktora wynikala z proby silowego zahamowanai reformacji 700 tys ofiar http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_trzydziestoletnia

I wiele wiele innych ale do Ciehbie to i tak nei przemowi.

Jest tez na przyklad kwestia popierania Krzyzakow przeciwko panstwu polskiemu przez Watykan przez bardzo dlugi okres czasu, kwestia zgody na rozbior Polski (Sultan turecki wyrazil z tego powodu wielkie oburzenie ale papiez nawet nie pisnal)

Mowienie o tym ze swiat arabski nie mial osiagniec naukowych i kulturalnych jest szczytem ignorancji, to miedzy innymi oni wymyslili obecny system liczbowy oraz wiele twierdzen z algebry i innych nauk scislych.

Swoja droga ciekawe ze nie wspominasz ze Stalin uczeszczal do seminarium duchownego a Hitler pochodzil z ultrakatolickiej rodziny i byl ministrantem, ktos im musial namieszac w tych glowach jak byli mlodzi Very Happy

Co do Galileusza to mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu.To ze Galileusz nie mial dzisiejszego poziomu wiedzy to oczywiste ale moze bys napisal jaka byla oficjalna koscielna wersja budowy swiata?

Po pierwsze jakie kosciol mial w ogole uprawnienia do weryfikacji teorii naukowych?Kto im dal prawo karania kogolwiek za budowe teorii naukowej?
Kosciol mial racje twierdzac ze ziema jest plaska i w centrum wszechswiata?
Czyli wedlug ciebie niedoskonalosc teorii Galileusza oznaczala ze to koscielna teoria o plaskiej ziemi w centrum wszechswiata byla prawdziwa i to kosciol mial racje?
Kaczor - znowu wypisujesz bzdury. I znowu bezpodstawnie zarzucasz mi kłamstwo - choć (jak zawsze) nie umiesz wskazać co jest kłamstwem..
Proponuję poczytać o wydarzeniach historycznych, na które się powołujesz - ówczesne stanowisko KK, papieży - w każdym razie nie mam czasu uczyć Ciebie tutaj historii..
Zresztą to i tak nie ma sensu - bo Ty najprawdopodobniej nawet nie czytasz uważnie tego co napisałem - skoro kwestię Galileusza i moje argumenty nadal kwitujesz: "mowienie ze kosciol mial racje to szczyt debilizmu" - zero argumentów.
Zatem dla mnie "skakanie" po kolejnych epokach i odkłamywanie Twojej antyklerykalnej wersji historii nie ma sensu.. Naprawdę mam ciekawsze zajęcia.
kaczor napisał:
Co ty opowiadasz zaklamany niewolniku klechow, takie tanie manipulacje sprzedawaj swoim zaczadzonym dzieciom.
Najgorsze ze przylazisz tu i wciskasz bezczelnie kit myslac ze ktokolwiek myslacy to przyjmie.
Ewentualnie bezmogi typu thorgala beda tepo bic brawo ale to wynika z jego deficytow intelektualnych a nie z tego ze masz racje
Jestes zwyklym podstepnym manipulatorem, mysle ze gdyby twoj papiez nakazal ci nagle zabijanie ateistow w imie boga to z radoscia bys posluchal (jak sluchali uczestnicy krucjat)
Jakby ci papiez kazal zabic wlasne dziecko tez bys to pewnie zrobil, w koncu Abraham nie mial zadnych skrupolow

A na koniec ty tez nei jestes wstanie dowieść istnienia boga mimo to mocno opowiadasz sie za jego istnieniem, wedlug Twojej logiki to ja mam racje podobnie jak kosciol mial w sprawie Galileusza.
W koncu to ty nie jestes w stanie udowodnic ze bog istnieje, twoja logika obraca sie przeciwko tobie,ale dla ciebie to bez znaczenia bo logika to ostatnia rzecz ktora kieruje sie zaczadzony fanatyk.

Polpot i inni nie wyznawali racjonalizmu tylko inna forme religii w postaci marksizmu, dla nich ateizm byl tylko narzedziem a nie podstawa egzystencji.Zreszta ciekawe jest ze katolicy NAJMNIEJ ucierpieli od komunizmu.Najwiecej ofiar to buddysci i prawoslawni, w Polsce kosciol doskonale kolaborowal z komuchami. oficjalnie trzymajac dystans ale uzgadniajc wiele kluczowych kwestii z czerwonymi.
Nie wspomne juz o ilosci agentow w kosciele co dobrze podsumowywal Isakowicz-Zalewski ktory raczej nie byl znany z liberalnych lub lewicująccych pogladow.

Wszedzie falsz,zaklamanie i proba wciskania taniego kitu rzygac mi sie chce jak patrze na te twoja religie zahary, na szczescie juz wierzacych i praktykujacych w polsce jest mniejszość i ta liczna ciagle spada.Nadzieja w Chinach gdzie katolicyzm sie mocno rozwija, bo jest wielu analfabetow tam proponuje sie udac i glosci slowo boze.
AMEN.
Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

W takim arzie ty chyba nie umiesz czytac.
Odnioslem sie i nawet napisalem ze wedlug twojej logiki fakt ze nie da sie udowodnci istnienia bga oznacza ze to ja mam racje.
Aze klamiesz to podtrzymuje bo kosciol wcale nie chcial weryfikowac teorii Galileusza ale kazal mu potwierdzic ze to koscielna geocentryczna z plaska ziemia jest prawdziwa.
Napisalem o tym kilka arzy ale do ciebie to nei dociera masz jakis defekt mozgu chyba ktor ysprawia ze nei widzisz argumentow ktore ci sie nie podobaja.
Dostales przyklad Husa, hugenotow,masakry Indian w Amerykach, wojen religijnych, wypraw krzyzowych etc

I zal mi dzieci ktore maja tak zaklamanego ojca, nawet jesli mu sie wydaje ze falz w ktory wierzy jest najlepsza prawda na swiecie

Problem w tym - że jak obalę Twoje jedne bzdury - w poprzednim poście. To Ty z rękawa sypiesz kolejnymi.
Przecież Ty stawiasz tezę, że KK był wrogo nastawiony do nauki, że wymordował miliony ludzi itp.
Więc chyba w myśl zasady "Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat" - na Tobie spoczywa ciężar dowodu? Proszę o źródła historyczne, opinie naukowców i historyków.

I tak skoro twierdzisz ewidentną bzdurę:
Cytat :
bo kosciol wcale nie chcial weryfikowac teorii Galileusza ale kazal mu potwierdzic ze to koscielna geocentryczna z plaska ziemia jest prawdziwa
to proszę wykaż to - może jakieś stanowisko KK?
Ja wykazałem, że Galileusz nie miał dowodów na swoją teorię - a Ty oczekujesz, że KK pomimo wszystko powinien był przyjąć hipotezy Galileusza jako obowiązujące ? Czyli bez dowodów powinien był to przyjąć, jak Ty łykasz antyklerykalną papkę ?
Cytat :
Dostales przyklad Husa, hugenotow,masakry Indian w Amerykach, wojen religijnych, wypraw krzyzowych
Proszę - rozwiń temat. Za co winisz tu KK ? Również proszę konkretnie - kogo i jakim dokumentem KK nakazał zabijać..

Ja Ci tylko przypomnę postulaty Soboru w Konstancji (1414 r):
- władcy zobowiązani są szanować indywidualne przekonania religijne swoich poddanych, a poddani nie mogą być rugowani ze swoich praw w związku z wyznawaną wiarą
- nawracanie przy użyciu przymusu i siły nie jest ważne, jest grzeszne i godne potępienia
- nie wolno używać nawracania jako usprawiedliwienia wojny
Itp. itd.

i jeszcze cytat z Twojego linka:
Cytat :
papież nie wiedział o dokładnym przebiegu nocy św. Bartłomieja i o okrucieństwach, których dopuścili się katolicy wobec protestantów. Papież odmówił później spotkania z osobami odpowiedzialnymi za masakrę, nazywając ich mordercami
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:34

Argos napisał:
Berta i Maria najpiękniejsze

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14154753,Berta_i_Maria_najpiekniejsze_na_wystawie_w_Bratoszewicach.html#LokLodzTxt
te krówki też zdaje się są fajne, oceń okiem rolnika  clown
(pozostała część obrazka również zgodna z tematyką przewodnią forum)Wink

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 M1z9


Ostatnio zmieniony przez PINGWIN Z MADAGASKARU dnia Pon 24 Cze 2013, 01:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
nomad

nomad


Liczba postów : 21004
Location : Narewka
Registration date : 20/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:35

No dobra zasypiam z L na S&P 500 po 1585,5 flower

TP 1595,5
SL 1586,0


Ostatnio zmieniony przez nomad dnia Pon 24 Cze 2013, 01:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zahary




Liczba postów : 1201
Registration date : 17/01/2008

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:38

Valdi napisał:
Zahary napisał:

Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że w wypowiedziach Kaczora jest dużo więcej faktów niż w Twoich. Na moje oko jest odwrotnie- to Ty nie odnosisz się do konkretnych tematów poruszanych przez Kaczora.

Hehe - to ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Tzn. że nie należę do organizacji, która opóźniła rozwój świata, czy która wymordowała miliony ludzi ?

Niech Kaczor udowodni swoją tezę, zamiast rzucać kolejne hasła! - Bo ja wykazałem, że pod tymi poprzednimi hasłami często kryje się zupełnie inna prawda.

Swoją drogą - skoro KK wymordował miliony ludzi i nienawidził naukowców - to chyba Kaczor nie powinien mieć problemów z podaniem tych 10 nazwisk, o które go prosiłem - naukowców zabitych, za poglądy naukowe ? Podkreślam - za poglądy naukowe, a nie za herezje.

Jak na razie wymienił tylko Giordano Bruno, który był heretykiem i okultystą - nie zginął za poglądy naukowe. Ale - warunkowo mogę to uznać. Zatem czekam na kolejnych 9 nazwisk.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:42

Zahary napisał:
Valdi napisał:
Zahary napisał:

Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że w wypowiedziach Kaczora jest dużo więcej faktów niż w Twoich. Na moje oko jest odwrotnie- to Ty nie odnosisz się do konkretnych tematów poruszanych przez Kaczora.

Hehe - to ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Tzn. że nie należę do organizacji, która opóźniła rozwój świata, czy która wymordowała miliony ludzi ?

Niech Kaczor udowodni swoją tezę, zamiast rzucać kolejne hasła! - Bo ja wykazałem, że pod tymi poprzednimi hasłami często kryje się zupełnie inna prawda.

Swoją drogą - skoro KK wymordował miliony ludzi i nienawidził naukowców - to chyba Kaczor nie powinien mieć problemów z podaniem 10 nazwisk - naukowców zabitych, za poglądy naukowe ? Podkreślam - za poglądy naukowe, a nie za herezje.

Jak na razie wymienił tylko Giordano Bruno, który był heretykiem i okultystą - nie zginął za poglądy naukowe. Ale - warunkowo mogę to uznać. Zatem czekam na kolejnych 9 nazwisk.

Pozdrawiam
Coz twoja logika w sporze Galileusza z kosciolem byla taka ze skoro on nie umial udowodnic do konca swojej teorii to kosciol mial racje.ja uzywam takiej samej logiki co do isteninia boga.
Jak to jest ze ten sam typ rozumowania jest dobry jesli trzeba kosciola bronci ale juz zly jesli by trzeba cos udowodnci po twojej stronie?
Wykazuje ci slabosc twoich argumentow i tyle.
Kolejne nazwisko juz miales Jan Hus zginal za poglady na stosie, byl teologiem czyli tez naukowcem:D
Inne znajde jak bede mial czas ja w odroznieniu od ciebie nie mam jakiegos portalu w ktorym tlusci okularnicy typu terlikowskiego spoconymi lapkami ciagle szukaja cytatow na swoje poparcie.
Powrót do góry Go down
PINGWIN (Z MADAGASKARU)

PINGWIN (Z MADAGASKARU)


Liczba postów : 6643
Location : madagaskar
Registration date : 29/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:44

nomad napisał:
delphia napisał:

nomad tu masz parę technik



mogę ci nazwy kilku kapelek podrzucić - jeśli się krępujesz pytaj na PW Wink

Co to jest ?

Wiesz ja bardzo dużo czytałem Ojców Kościoła, Ojców Pustyni, Mistrza Eckharta, Św Teresę z Avilli, Św Jana od Krzyża, Św Tomasza z Kempis i wielu innych mistyków chrześcijańskich i w gruncie rzeczy mogę zaryzykować stwierdzenie, ze wiem o czym piszą. Ale ciekaw jestem jak dzisiejszy kościół naucza modlitwy i kontemplacji, jakoś nikt nie potrafi podjąć tematu, a to chyba podstawa dla chrześcijanina no nie ? Idea

fajnie grają ci babtyści, ale skończyli się na Kill 'Em All  lol!

ps w końcu zahariasz też przebrnie przez tą lekturę podstawową, a nomad wyjdzie z poziomu demo cheers


Ostatnio zmieniony przez PINGWIN Z MADAGASKARU dnia Pon 24 Cze 2013, 01:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Valdi




Liczba postów : 484
Registration date : 03/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:45


i jeszcze cytat z Twojego linka:
Cytat :
papież nie wiedział o dokładnym przebiegu nocy św. Bartłomieja i o okrucieństwach, których dopuścili się katolicy wobec protestantów. Papież odmówił później spotkania z osobami odpowiedzialnymi za masakrę, nazywając ich mordercami
Pozdrawiam[/quote]

Z tego tekstu wynika, że Papież był OK, ale katolicy zachowali się jak barbarzyńcy. W czym ci katolicy są lepsi od ateistów?
Powrót do góry Go down
Valdi




Liczba postów : 484
Registration date : 03/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:49

Zahary napisał:
Valdi napisał:
Zahary napisał:

Kaczor sorry - w kolejnym poście praktycznie w ogóle nie odniosłeś się do moich argumentów - ale po raz kolejny stosujesz argumentację "ad personam". A ponieważ wiesz, że obrażanie mnie nie działa - to zacząłeś obrażać moje dzieci. Podłość.
UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 575216_517186838292484_449517492_n
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że w wypowiedziach Kaczora jest dużo więcej faktów niż w Twoich. Na moje oko jest odwrotnie- to Ty nie odnosisz się do konkretnych tematów poruszanych przez Kaczora.

Hehe - to ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Tzn. że nie należę do organizacji, która opóźniła rozwój świata, czy która wymordowała miliony ludzi ?

Niech Kaczor udowodni swoją tezę, zamiast rzucać kolejne hasła! - Bo ja wykazałem, że pod tymi poprzednimi hasłami często kryje się zupełnie inna prawda.

Swoją drogą - skoro KK wymordował miliony ludzi i nienawidził naukowców - to chyba Kaczor nie powinien mieć problemów z podaniem tych 10 nazwisk, o które go prosiłem - naukowców zabitych, za poglądy naukowe ? Podkreślam - za poglądy naukowe, a nie za herezje.

Jak na razie wymienił tylko Giordano Bruno, który był heretykiem i okultystą - nie zginął za poglądy naukowe. Ale - warunkowo mogę to uznać. Zatem czekam na kolejnych 9 nazwisk.

Pozdrawiam

Z rąk katolika nie powinien zginąć ani jeden człowiek, bo jedno z przykazań mówi: nie zabijaj i dotyczy ono wszystkich- Inkwizycji też.
Powrót do góry Go down
MICHU

MICHU


Liczba postów : 38800
Registration date : 25/10/2010

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:50

Powrót do góry Go down
kaczor




Liczba postów : 19718
Age : 45
Registration date : 07/05/2009

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:54

Zahary napisał:


Ja Ci tylko przypomnę postulaty Soboru w Konstancji (1414 r):
- władcy zobowiązani są szanować indywidualne przekonania religijne swoich poddanych, a poddani nie mogą być rugowani ze swoich praw w związku z wyznawaną wiarą
- nawracanie przy użyciu przymusu i siły nie jest ważne, jest grzeszne i godne potępienia
- nie wolno używać nawracania jako usprawiedliwienia wojny
Itp. itd.

i jeszcze cytat z Twojego linka:
Cytat :
papież nie wiedział o dokładnym przebiegu nocy św. Bartłomieja i o okrucieństwach, których dopuścili się katolicy wobec protestantów. Papież odmówił później spotkania z osobami odpowiedzialnymi za masakrę, nazywając ich mordercami
Pozdrawiam

I to jest wlasnie falsz o ktorym mowie, cytujesz sobor w Konstancji ten sam na ktorym spalono Husa za poglady.Jak bardzo tzreba byc slepym albo zaklamanym zeby tego nei widziec?Ciagle o tym mowie ze katolicyzm ma piekne hasla na ustach ale realizacja jest podla i nikczemna.
Co z tego ze uchwala sie jakis papierek jesli pozniej pali sie Husa za to ze mial inne poglady i chcial reformwoac kosciol, masz na to jakas odowiedz czy znowu zaczniesz szuakac linkow i w koncu ci wyjdzie ze Hus spiskowal z szatanem wiec zasluzyl?
Nie masz zreszta za bardzo widze pojecia o historii


Antypapież Jan XXIII, pod naciskiem króla Węgier i Niemiec Zygmunta Luksemburskiego, zwołał w 1414 Sobór w Konstancji, którego celem było ustanowienie jednego papieża w Kościele oraz zwalczanie herezji. Zaproszono również Husa, aby wytłumaczył się ze swoich "błędów". Hus, obawiając się o swoje życie, odmówił. Jednak pod naciskiem antypapieża Jana i wobec gwarantującego mu bezpieczeństwo "listu żelaznego" od króla Zygmunta, zgodził się pojechać do Konstancji w listopadzie 1414. Tam, na polecenie króla, został podstępnie uwięziony, a następnie oskarżony jako heretyk – zwolennik Wiklefa (co nie było całkowitą prawdą). Został aresztowany, ponieważ list żelazny uznano za ważny tylko wobec władzy świeckiej, a nie kościelnej (list żelazny anulowano dlatego że Cesarz Niemiec został przekonany już przed rozprawą że Hus jest heretykiem i nie należą mu się żadne prawa), co wywołało powszechne oburzenie w Czechach. Interwencje czeskiej szlachty wymusiły na Soborze tylko trzykrotne publiczne przesłuchanie Husa, w czasie których odparł częściowo zarzuty. Los Husa był jednak i tak przesądzony, ponieważ większość uczestników Soboru uważała go za niebezpiecznego heretyka. Głównym tego powodem było negowanie przez Husa boskiego pochodzenia władzy papieży. Kościół nie mógł pozwolić na podważanie skompromitowanej i osłabionej wewnętrznymi sporami instytucji papiestwa. Hus także zdawał sobie sprawę, że ten proces był jedynie fikcją, dlatego odmówił publicznego kłamstwa, jakoby nauczał "heretyckich" doktryn Wiklefa, mimo iż obiecano mu za to pozostawienie przy życiu. 6 lipca 1415 został spalony żywcem na stosie poza murami miasta. Umarł śpiewając Kyrie eleison (Panie, zmiłuj się), a heroiczna śmierć umocniła przekonanie o jego świętości i niewinności wśród jego zwolenników. Na miejscu kaźni znajduje się dziś pomnik upamiętniający jego śmierć.


Taki byl Twoj Sobor a ty jakies bajki znowu nam opowiadasz, gratuluje tupetu.

No i czesi zdecydowanie nienawidza KK, bo poznali sie na nim duzo wczesniej niz POlacy


Ostatnio zmieniony przez kaczor dnia Pon 24 Cze 2013, 01:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Valdi




Liczba postów : 484
Registration date : 03/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 01:55

Zahary napisał:

Hehe - to ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Tzn. że nie należę do organizacji, która opóźniła rozwój świata, czy która wymordowała miliony ludzi ?

Niech Kaczor udowodni swoją tezę, zamiast rzucać kolejne hasła! - Bo ja wykazałem, że pod tymi poprzednimi hasłami często kryje się zupełnie inna prawda.

Swoją drogą - skoro KK wymordował miliony ludzi i nienawidził naukowców - to chyba Kaczor nie powinien mieć problemów z podaniem tych 10 nazwisk, o które go prosiłem - naukowców zabitych, za poglądy naukowe ? Podkreślam - za poglądy naukowe, a nie za herezje.

Jak na razie wymienił tylko Giordano Bruno, który był heretykiem i okultystą - nie zginął za poglądy naukowe. Ale - warunkowo mogę to uznać. Zatem czekam na kolejnych 9 nazwisk.

Pozdrawiam

Zgodnie z jednym z 10 przykazań KK nie ma prawa zabić żadnego człowieka: ani ateisty, ani heretyka, ani okultysty.
Powrót do góry Go down
Valdi




Liczba postów : 484
Registration date : 03/10/2007

UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 EmptyPon 24 Cze 2013, 02:02

Zahary napisał:


Hehe - to ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
Tzn. że nie należę do organizacji, która opóźniła rozwój świata, czy która wymordowała miliony ludzi ?

Niech Kaczor udowodni swoją tezę, zamiast rzucać kolejne hasła! - Bo ja wykazałem, że pod tymi poprzednimi hasłami często kryje się zupełnie inna prawda.

Swoją drogą - skoro KK wymordował miliony ludzi i nienawidził naukowców - to chyba Kaczor nie powinien mieć problemów z podaniem tych 10 nazwisk, o które go prosiłem - naukowców zabitych, za poglądy naukowe ? Podkreślam - za poglądy naukowe, a nie za herezje.

Jak na razie wymienił tylko Giordano Bruno, który był heretykiem i okultystą - nie zginął za poglądy naukowe. Ale - warunkowo mogę to uznać. Zatem czekam na kolejnych 9 nazwisk.

Pozdrawiam

Ja nie jestem przeciwnikiem KK, tylko razi mnie, że im bardziej gorliwy katolik tym częściej grzeszy- grzech pychy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty
PisanieTemat: Re: UFO - 22-23.06.2013 weekend    UFO - 22-23.06.2013 weekend   - Page 10 Empty

Powrót do góry Go down
 
UFO - 22-23.06.2013 weekend
Powrót do góry 
Strona 10 z 11Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» UFO - 02-03.02.2013 weekend
» UFO - 18-19.05.2013 weekend
» UFO 16-17.03.2013 Weekend
» UFO - 19-20.01.2013 weekend
» UFO - 23-24.02.2013 weekend

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: