Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)

Go down 
+48
Rmir
ant
goryl
Dave
janek
kisiel
PINGWIN (Z MADAGASKARU)
predictive analytics
Grzecho
blackboxer
SYLWESTER
Sempik
pingvvino
karnak
inwestor
Diablo
ROGER
kaczor
IronFX
Snake
Grześ
Liber GRIZZLI Abaci
filip
Damian
Bogdan
ojro
soja
jotka
martin
piogor
Jones
Awa
franco
betonowe_buty
senkiusz
Studich
przemak
crus
busia
W stronę słońca :)
wredniaha
dex
forex
XE (brat EXa)
Ezet
walent
Jastrząb
Kozoyeb
52 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
AutorWiadomość
Liber GRIZZLI Abaci

Liber GRIZZLI Abaci


Liczba postów : 2472
Age : 112
Registration date : 27/11/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 21:07

crus napisał:
dziala wam Gabinet Inwestora w Admiralu ?

bo chcialem sprawdzic czy kasa doszla bo nie moge zalogowac sie do rzeczywistych rachunkow w MT4 tez tak mieliscie ze przed wplata nie mozna bylo sie zalogowac?


W Admiralu dopóki nie zasilisz rachunku kasą, dopóty jest on nieaktywny i nie można się na niego dostać.


A gabinet inwestora faktycznie jest niedostępny teraz...

Dostałem taki komunikat:



Kod:
Кабинет Трейдера по техническим причинам временно недоступен.

Trader's room is temporarily unavailable.
Powrót do góry Go down
Grześ




Liczba postów : 730
Registration date : 08/07/2009

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 21:22

dex napisał:
crus napisał:
dex napisał:

Mój system też należy do szerokiej klasy systemów wybiciowych, więc wiem o czym mówisz.
Podaj datę tego feralnego wyzerowania, chętnie sprawdzę, co mój system wtedy robił.


dex za jak dlugi okres robiles backtest i od kiedy grasz w realu, czy dysponujesz wynikami za oba okresy punktowo?

Żeby odpowiedzieć na twoje pytanie muszę napisać dłuższego posta.

Gram w realu od stycznia 2009.

W 2008 roku napisałem całkowicie od podstaw system oparty na sieci neuronowej ze wsteczną propagacją.
W uproszczeniu sieć neuronowa jest bardzo skomplikowaną funkcją aktywacji,
której parametry są optymalizowane w procesie uczenia jej na danych testowych.
Sieć neuronowa posiada niesamowitą zdolność wykrywania jakichkolwiek regularności i interpolacji tych regularności w przyszłość.

Wyniki w kilkuletnim okresie testowym były oszałamiające -
system wyciągał kilkanaście tysięcy punktów rocznie, przy kilkudziesięciopunktowych DD i 70% zaangażowaniu.
Zachęcony wynikami przystąpiłem do testowania systemu na demo w działaniu, wyniki z 2 miesięcy były oczywiście nieco słabsze ale i tak niewiarygodnie dobre.

I teraz coś co miażdzy psyche.
Gdy tylko zacząłem grać systemem w realu praktycznie od razu zacząłem ponosić duże straty, zaliczyłem 4 bankruty w pół roku!!!
Jako, że stał się antywskaźnikiem zacząłem grać odwrotnie - ku mojemu zdziwieniu efekt ten sam, system tracił.
Przestałem grać gdy nie miałem już czym...

Oczywiście temat nie dawał mi to spokoju, w końcu straciłem wszystkie oszczędności i włożyłem dużo pracy w napisanie systemu.
Po kilku miesiącach remontu wróciłem do tematu i zacząłem szukać miejsca gdzie zrobiłem błąd.
Ku mojemu zdziwieniu w tym samym momencie gdy przestałem grać - system zaczął działać!!!
Shocked Shocked Shocked Shocked

Wtedy mnie olśniło.
Na szybko wymysliłem nowy system, którego założenia będą dokładnie odwrotne.
System tak prosty, że nie w nim żadnych parametrów które mozna optymalizować oprócz MM.
Wystawia na arkuszu fałszywe zlecenia z limitem, które w założeniu nigdy nie mają się zrealizować.
Gdy się jednak realizują i rynek idze dalej kilka punktów, natychmiastowo aktywuje się obrotka.

Tym sposobem mam trzy możliwości:
albo łapię ekstremum
albo przyspieszam ruch
albo nie gram

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Więc odpowiadając na twoje pytanie: uważam że wirtualne backtesty można sobie po prostu wsadzić.
Rynek jest systemem chaotycznym, granie na nim w realu, zgodnie z "efektem motyla", zmienia CAŁKOWICIE jego zachowanie.

potrzebny jest boski wiatr...

polski rolnik jak chce zeby spadl deszcz to sie modli i prosi w modlitwie i rzuca na tace w Kosciele
i .........deszcz nie spada

Indianin jak chcial zeby spadl deszcz ....zawsze dziekował tak jakby deszcz już spadł czyli sie dokonalo
i deszcz spadał


.
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 21:51

Liber GRIZZLI Abaci napisał:
crus napisał:
dziala wam Gabinet Inwestora w Admiralu ?

bo chcialem sprawdzic czy kasa doszla bo nie moge zalogowac sie do rzeczywistych rachunkow w MT4 tez tak mieliscie ze przed wplata nie mozna bylo sie zalogowac?


W Admiralu dopóki nie zasilisz rachunku kasą, dopóty jest on nieaktywny i nie można się na niego dostać.


A gabinet inwestora faktycznie jest niedostępny teraz...

Dostałem taki komunikat:



Kod:
Кабинет Трейдера по техническим причинам временно недоступен.

Trader's room is temporarily unavailable.
nie wiem jak wczesnij u mnie działa
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 22:01

crus napisał:
dziala wam Gabinet Inwestora w Admiralu ?

bo chcialem sprawdzic czy kasa doszla bo nie moge zalogowac sie do rzeczywistych rachunkow w MT4 tez tak mieliscie ze przed wplata nie mozna bylo sie zalogowac?

U mnie gabinet dziala. W AM tak jest, ze najpierw kasa, w xtb mozna sie zalogowac na konto i jest tam zero, w admiralu trzeba najpierw wplacic.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 22:06

Jones, a jak jedziesz automatem na tym AM pro, znaczy, jak juz ruszylo, to jakie masz poslizgi? Pytam wzgledem mojego pytania wyzej...

A swoja droga to z jednej strony wkurza, ze na tej wczorajszej stupipsowej swieczce automat wzial mi 5 pipsow (bo 3 na poslizgu oddalem), ale z drugiej po tygodniu mam tam 10,6% zysku w realu - to niech on oddaje te trzy pipsy za kazdym razem, jak ma miec 10% tygodniowo Wink

Tylko, ze jak mu dam wiecej kasy, to akurat przypadkowo bedzie TEN dd Wink
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 22:37

przemak napisał:
Jones, a jak jedziesz automatem na tym AM pro, znaczy, jak juz ruszylo, to jakie masz poslizgi? Pytam wzgledem mojego pytania wyzej...

na PRO to zlecenia wchodza błyskawicznie żadnych poślizgów scratch no może jakieś 0,3 pipsa się zdarzyło scratch
za mało prób przeprowadziłem aby to stwierdzić system jest jeszce dopracowywany
na dodatek dzisiaj nie mam neta i jade na zapasowym łączu znacznie slabsze tak wiec troszke mi zamula
jeszcze jedna sprawa mam w tym miesiącu spora strate zacząłem tracic po wpłacie większej kwoty na rachunek nie wiem co się dzieje nic nie idzie totalnie nic
na dodatek wszystko się zbiega wszystkie awarie niedogodności największa wtopa itp. itd.
albo psycha mi siadła albo AM coś kombinuje
myslę że chyba psycha a tylko szukam sobie dobrego wytłumaczenia albo sysio się wypalił
hej
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 22:53

Kod:
to dostalem na poczte po rejestracji Admiral.Pro

Rodzaj rachunku: Admiral.Pro
Dźwignia: 100
Numer rachunku: 1****
Waluta rachunku: PLN
Hasło MetaTrader: xxxxx
Hasło do podglądu: xxxxx


to dostalem na poczte po rejestracji Admiral.Standrd

Rodzaj rachunku: Admiral.Standard
Dźwignia: 100
Numer rachunku: 1****
Waluta rachunku: PLN
Hasło MetaTrader: xxxxx
Hasło do podglądu: xxxxx


A to mam w gabinecie inwestora

Otwarte rachunki
112002      Admiral.Pro      3.03.2011     1:100     0     PLN     Brak środków
112031    Admiral.Pro    3.03.2011    1:100    7500    PLN    Aktywny



Lista wniosków o otwarcie rachunku
Indywidualny      Admiral.Pro     100     PLN      1.03.2011      Zaakceptowany
Indywidualny    Admiral.Standard    100       3.03.2011    Zaakceptowany


no wiec tak wyglada ze mam kase na rachunku 112031 czyli admiral PRO przynajmniej wg gabinetu inwestora bo w maila to jest rachunek standard
dziwne ze w liscie wnioskow w Admiral standard nie mam waluty, jakis burdel sie zrobil na maxa

wiec mam pytanie czy do rachunku standard i pro sa 2 rozne MT4 czy tylko serwery?
logujac za pomoca MetaTrader Admiral Markets AS a wlasciwie probujac sie zalogowac mam do wyboru AS-demo i AM-live i za nic w swiecie nie chce mi zadzialc to konto co dostalem haslo i mam wplacona kase czyli wg maila konto standard a wg Gabinetu inwestora PRO


Ostatnio zmieniony przez crus dnia Sob 05 Mar 2011, 00:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 23:10

crus napisał:
Kod:
to dostalem na poczte po rejestracji Admiral.Pro

Rodzaj rachunku: Admiral.Pro
Dźwignia: 100
Numer rachunku: 1*****
Waluta rachunku: PLN
Hasło MetaTrader: xxxxx
Hasło do podglądu: xxxxx


to dostalem na poczte po rejestracji Admiral.Standrd

Rodzaj rachunku: Admiral.Standard
Dźwignia: 100
Numer rachunku: 1*****
Waluta rachunku: PLN
Hasło MetaTrader: xxxxx
Hasło do podglądu: xxxxx


A to mam w gabinecie inwestora

Otwarte rachunki
112002      Admiral.Pro      3.03.2011     1:100     0     PLN     Brak środków
112031    Admiral.Pro    3.03.2011    1:100    7500    PLN    Aktywny



Lista wniosków o otwarcie rachunku
Indywidualny      Admiral.Pro     100     PLN      1.03.2011      Zaakceptowany
Indywidualny    Admiral.Standard    100       3.03.2011    Zaakceptowany


no wiec tak wyglada ze mam kase na rachunku 1***** czyli admiral PRO przynajmniej wg gabinetu inwestora bo w maila to jest rachunek standard
dziwne ze w liscie wnioskow w Admiral standard nie mam waluty, jakis burdel sie zrobil na maxa

wiec mam pytanie czy do rachunku standard i pro sa 2 rozne MT4 czy tylko serwery?
logujac za pomoca MetaTrader Admiral Markets AS a wlasciwie probujac sie zalogowac mam do wyboru AS-demo i AM-live i za nic w swiecie nie chce mi zadzialc to konto co dostalem haslo i mam wplacona kase czyli wg maila konto standard a wg Gabinetu inwestora PRO
serwery
na podstawie numeru kota przyporządkuje Ci odpowiedni

wybierasz oczywiście AM-live


Ostatnio zmieniony przez Jones dnia Sob 05 Mar 2011, 14:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPią 04 Mar 2011, 23:59

Jones napisał:
na PRO to zlecenia wchodza błyskawicznie żadnych poślizgów scratch no może jakieś 0,3 pipsa się zdarzyło scratch
za mało prób przeprowadziłem aby to stwierdzić system jest jeszce dopracowywany
na dodatek dzisiaj nie mam neta i jade na zapasowym łączu znacznie slabsze tak wiec troszke mi zamula
jeszcze jedna sprawa mam w tym miesiącu spora strate zacząłem tracic po wpłacie większej kwoty na rachunek nie wiem co się dzieje nic nie idzie totalnie nic
na dodatek wszystko się zbiega wszystkie awarie niedogodności największa wtopa itp. itd.
albo psycha mi siadła albo AM coś kombinuje
myslę że chyba psycha a tylko szukam sobie dobrego wytłumaczenia albo sysio się wypalił
hej

Czy am kombinuje to latwo sprawdzic, puscic test po prostu i wiesz Wink
Jak mozesz, to poobserwuj przez jakis czas, jakie bedziesz mial poslizgi przy automacie, bo 3 pipsy to mnie wkurzaja Wink
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 14:57

w danych forexowych sa notowania niedzielne, ktore moga znieksztalcac wskazniki (malutkie weekendowe slupki). czy scalacie slupki niedzielno-poniedzialkowe? ja chybe wszystkie niedzielne usune i zobacze czy cos sie zmieni (kosztem malych luk na wykresie bo za duzo zachodu na razie).
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 15:44

odnośnie AM rachunki standard i micro
to dal systemów proponuje ustawić Slippage=5
ja tak mam i działa każdy sygnał wchodzi jak miałem na 3 rzadko ale zdarzało się że cos nie weszło

na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 15:49

ja wywalam niedzielne notowania inna sprawa ze na niektorych serwerach tydzien zaczyna sie w poniedzialek o 00 a konczy w piatek o 00
Powrót do góry Go down
betonowe_buty
TA SYSTEM TRADER
TA  SYSTEM  TRADER
betonowe_buty


Liczba postów : 19454
Location : Instytut Badań Giełdowych i Politycznych
Registration date : 02/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 16:12

crus napisał:
ja wywalam niedzielne notowania inna sprawa ze na niektorych serwerach tydzien zaczyna sie w poniedzialek o 00 a konczy w piatek o 00
-mozna zostawic (ale wtedy grajac wg np ATR - im krotszy okres sredniej tym wiekszy blad, wartosc bedzie liczona zawsze z niedzielnym kikutem),
-mozna usunac weekendowe dane i za kurs otwarcia wziac zamkniecie piatkowe (rozne u roznych brokerow, bo zamykaja sesje o 22:00 lub 00.00),
-mozna usunac weekendowe dane i za kurs otwarcia wziac niedzielne otwarcie (przypadkowe kursy - mala plynnosc).


Tez tak mysle, ze usunac albo ustalic kurs otwarcia ale wtedy kazdy bedzie mial inny. Zreszta notowania u brokerow tez sie roznia.
Za kazdym razem beda roznice ale niewielkie. Ja juz widze roznice.

-wykres z niedzielnymi danymi:

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Screenshot010wh

-wykres bez niedzielnych danych:
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Screenshot011b

na drugim wykresie nie bylo np wystopowania intra na ostatnich 2 spadkach (kwestia 5 pps). W innych miejscach bywaja tez sygnaly L/S. Ogolny obraz jest podobny (i dobrze).
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:16

Jones napisał:
na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi

A powiekszyles dziesieciokrotnie? Bo jak nie, to sa za blisko prawdopodobnie. OIDP jak am mial przez chwilke eurusd+ z pieciocyfrowa dokladnoscia, to stopy tez musialy byc podawane w tym stylu.
Powrót do góry Go down
walent

walent


Liczba postów : 638
Registration date : 18/03/2009

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:23

Trejder ATR Player napisał:
w danych forexowych sa notowania niedzielne, ktore moga znieksztalcac wskazniki (malutkie weekendowe slupki). czy scalacie slupki niedzielno-poniedzialkowe? ja chybe wszystkie niedzielne usune i zobacze czy cos sie zmieni (kosztem malych luk na wykresie bo za duzo zachodu na razie).
Ja w strategiach pomijam świeczki niedzielne. Wszystkie wskaźniki przeliczam jeszcze raz pomijając właśnie dane z niedziel (ATR także).
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:34

przemak napisał:
Jones napisał:
na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi

A powiekszyles dziesieciokrotnie? Bo jak nie, to sa za blisko prawdopodobnie. OIDP jak am mial przez chwilke eurusd+ z pieciocyfrowa dokladnoscia, to stopy tez musialy byc podawane w tym stylu.
powiększyłem do 25
dzisiaj sprawdzę jeszcze na większych wartościach
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:43

walent napisał:
Trejder ATR Player napisał:
w danych forexowych sa notowania niedzielne, ktore moga znieksztalcac wskazniki (malutkie weekendowe slupki). czy scalacie slupki niedzielno-poniedzialkowe? ja chybe wszystkie niedzielne usune i zobacze czy cos sie zmieni (kosztem malych luk na wykresie bo za duzo zachodu na razie).
Ja w strategiach pomijam świeczki niedzielne. Wszystkie wskaźniki przeliczam jeszcze raz pomijając właśnie dane z niedziel (ATR także).
a ja biorę ta sesje pod uwagę
no tak na ATR to pewnie ma wpływ i wyniki moga się różnić
ja akurat bazuje na czym innym i nigdy się ta sesją nie przejmowałem bo jak do tej pory nie miała wpływu na wynik
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:47

Jones napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi

A powiekszyles dziesieciokrotnie? Bo jak nie, to sa za blisko prawdopodobnie. OIDP jak am mial przez chwilke eurusd+ z pieciocyfrowa dokladnoscia, to stopy tez musialy byc podawane w tym stylu.
powiększyłem do 25
dzisiaj sprawdzę jeszcze na większych wartościach

25 to bedzie 2,5 pipsa, moze za malo...
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 18:56

przemak napisał:
Jones napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi

A powiekszyles dziesieciokrotnie? Bo jak nie, to sa za blisko prawdopodobnie. OIDP jak am mial przez chwilke eurusd+ z pieciocyfrowa dokladnoscia, to stopy tez musialy byc podawane w tym stylu.
powiększyłem do 25
dzisiaj sprawdzę jeszcze na większych wartościach

25 to bedzie 2,5 pipsa, moze za malo...
zobacze ale wartość jaka wprowadzam to dokładnie 25.0 czyli powinno liczyć jako 25p
Powrót do góry Go down
wredniaha




Liczba postów : 762
Registration date : 22/12/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyNie 06 Mar 2011, 21:02

Jones napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
przemak napisał:
Jones napisał:
na PRO wszystko OK poza TP i SL nie wchodzi

A powiekszyles dziesieciokrotnie? Bo jak nie, to sa za blisko prawdopodobnie. OIDP jak am mial przez chwilke eurusd+ z pieciocyfrowa dokladnoscia, to stopy tez musialy byc podawane w tym stylu.
powiększyłem do 25
dzisiaj sprawdzę jeszcze na większych wartościach

25 to bedzie 2,5 pipsa, moze za malo...
zobacze ale wartość jaka wprowadzam to dokładnie 25.0 czyli powinno liczyć jako 25p

Jones co jest nie tak powie Ci komentarz błędu jaki wyświetli się w dzienniku. Masz to też zapisane w katalogu mt4\logs i\albo mt4\experts\logs.
Są 2 opcje - albo SL\TP jest za blisko (i z Twojego opisu wynika że tak jest, bo stawiasz SL 2,5 pipsa od ceny otwarcia) albo broker nie pozwala na otwieranie zleceń z SL i TP - trzeba po otwarciu zlecenia je zmodyfikować dodając SL i TP - sporo brokerów ECN tak ma.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPon 07 Mar 2011, 21:06

AM Pro jest rachunkiem ECN:
"Rachunek Admiral.Pro w Admiral Markets AS pozwala na bezpośredni dostęp do płynności rynku międzybankowego dzięki zastosowaniu technologii sieci ECN"
czyli nie pozwala na wystawianie zlecen z tp i sl, trzeba je dodac pozniej.
To jest error 130 chyba.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPon 07 Mar 2011, 21:17

Jones, czy dobrze widze, ze minimalne depo na AMpro to 5tys? Duzo do testow... Czy mozna grac 0,01 czy minimalne jest 0,1? Bo tak niby pisza, a potem, ze krok mniejszy:
Wielkość pojedynczej transakcji 0.1 lot do 50 lotów (Krok – 0.01 lota)
czyli co, mozna otworzyc 0,1 albo 0,11 albo 0,12, a ponizej 0,1 nie? Dobrze rozumiem?
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyPon 07 Mar 2011, 22:53

przemak napisał:
Jones, czy dobrze widze, ze minimalne depo na AMpro to 5tys? Duzo do testow... Czy mozna grac 0,01 czy minimalne jest 0,1? Bo tak niby pisza, a potem, ze krok mniejszy:
Wielkość pojedynczej transakcji 0.1 lot do 50 lotów (Krok – 0.01 lota)
czyli co, mozna otworzyc 0,1 albo 0,11 albo 0,12, a ponizej 0,1 nie? Dobrze rozumiem?
wpłacilem wiecej a tu zonk z tym moim automatem
jak widziałem że jest sygnał no to recznie a potem po pracy szok nic się nie zamkło nic się nie odwróciło ehh

tak dobrze rozumiesz mini 0.1 a potem mozna np. 0.27 lub 0.11

Cytat :
AM Pro jest rachunkiem ECN:

nie wiedziałem myslałem że chca nim być czyli wszystko jasne

HEJ
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyWto 08 Mar 2011, 00:02

A nie widze nigdzie na stronie - jest jakies demo tego am-pro?
Powrót do góry Go down
Jones

Jones


Liczba postów : 13205
Age : 53
Registration date : 15/03/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyWto 08 Mar 2011, 00:19

przemak napisał:
A nie widze nigdzie na stronie - jest jakies demo tego am-pro?
z tego co wiem to nie ma
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyWto 08 Mar 2011, 00:22

Jones napisał:
przemak napisał:
A nie widze nigdzie na stronie - jest jakies demo tego am-pro?
z tego co wiem to nie ma

Hmmm... szkoda.
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptyWto 08 Mar 2011, 23:23

Testuje sobie rozne systemy mt4 i rozne platformy dzialania i przy okazji natrafilem na problem, ktory po tygodniu rozwiazalem, i dla pamieci chce opisac. Otoz systemy testuje na demo, ale szybko tez na realnych rachunkach z depo 100PLN i zaangazowaniem 0.01 lota na AM. Poniewaz dwa stopnie swobody to za duzo, to testujac nowy komputer i polaczenie internetowe dzialajacy (w sensie robiacy transakcje, niekoniecznie zyskowne) system przenioslem z realu na konto demo i... przestal dzialac, za to zaczal wyswietlac alerty i pikac. Dopiero po tygodniu odkrylem, ze OCZYWISCIE na demo AM minimalne zaangazowanie to 0,1 lota a ja mialem ustawione z reala 0.01 i EA po prostu nie zawieral transakcji. Niby oczywiste, ale jak z powyzszym problemem Jonesa z TP?SL trzeba o roznych rzeczach pamietac, dlatego pisze Wink
Powrót do góry Go down
przemak

przemak


Liczba postów : 8399
Age : 61
Location : Poznań
Registration date : 07/09/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptySro 09 Mar 2011, 00:14

Kolejny aspekt testow - porownanie dwoch brokerow. Jak wiemy, mamy najpopularniejszych xtb i am. Jak ktos lubi poznym wieczorem trejdowac (pre-asian session) to warto wiedziec, ze xtb nalicza swap o polnocy, a am dopiero o pierwszej. Krotko mowiac am lepsze w tym przypadku, choc sie trzeba borykac z przesunietym czasem Wink
Powrót do góry Go down
wredniaha




Liczba postów : 762
Registration date : 22/12/2008

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptySro 09 Mar 2011, 11:41

przemak napisał:
Testuje sobie rozne systemy mt4 i rozne platformy dzialania i przy okazji natrafilem na problem, ktory po tygodniu rozwiazalem, i dla pamieci chce opisac. Otoz systemy testuje na demo, ale szybko tez na realnych rachunkach z depo 100PLN i zaangazowaniem 0.01 lota na AM. Poniewaz dwa stopnie swobody to za duzo, to testujac nowy komputer i polaczenie internetowe dzialajacy (w sensie robiacy transakcje, niekoniecznie zyskowne) system przenioslem z realu na konto demo i... przestal dzialac, za to zaczal wyswietlac alerty i pikac. Dopiero po tygodniu odkrylem, ze OCZYWISCIE na demo AM minimalne zaangazowanie to 0,1 lota a ja mialem ustawione z reala 0.01 i EA po prostu nie zawieral transakcji. Niby oczywiste, ale jak z powyzszym problemem Jonesa z TP?SL trzeba o roznych rzeczach pamietac, dlatego pisze Wink

Jeśli występuje błąd w otwieraniu zlecenia warto sobie w EA wypisywać kod błędu i następnie sprawdzić go na stronie http://docs.mql4.com/constants/errors - może to znacznie przyspieszyć znalezienie przyczyny problemu.
Powrót do góry Go down
crus
Sys Trader
Sys Trader



Liczba postów : 592
Registration date : 01/10/2007

Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 EmptySro 09 Mar 2011, 15:27

przemak napisał:
AM Pro jest rachunkiem ECN:
"Rachunek Admiral.Pro w Admiral Markets AS pozwala na bezpośredni dostęp do płynności rynku międzybankowego dzięki zastosowaniu technologii sieci ECN"
czyli nie pozwala na wystawianie zlecen z tp i sl, trzeba je dodac pozniej.
To jest error 130 chyba.

to nie jest rachunek ecn tylko stp
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)   Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011) - Page 8 Empty

Powrót do góry Go down
 
Systemowy wątek bieżący nr 1 (luty - czerwiec 2011)
Powrót do góry 
Strona 8 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» FOREX LUTY 2011
» UFO - 13.01.2011
» UFO - 16.03.2011
» UFO - 21-22.08.2010 - weekend
» UFO - 12.05.2011

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Uniwersytet Futures i Opcji-
Skocz do: